Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

lukamka
5. sep 2016

@katka2365 ja som mala kontroly takto:
7tt - potvrdenie tehu, vaginalny uzv + fotka
9tt - knizka, prve odbery, uzv uz cez brusko + fotka
13tt (prvotrimestr. screaning - externe u ineho Dr. ja som si vybavila Cunderlika v BA)
17tt konzultacia testov, kratky uzv + fotka
22tt (druhotrimestr. uzv, opät Dr. Cunderlik v BA)
24tt poradna, uzv + poslal ma do nemocnice na glukozovy test
32tt poradna, uzv, odbery
35tt posledna poradna u gyndosa, stery

dalsie vraj budu uz v nemocnici

lukamka
5. sep 2016

@kattyy3 paraaaada, prejeme vsetko dobre!!!
ja uz sa tiez blizim do finale, zacinaju mierne obavy... uz nech je babatko v mojom naruci

kattyy3
5. sep 2016

@lukamka obavy su uplne normalne aj ja som to mala spolu so strachom...skus to vzdy zahnat prec a tesit sa na to pekne. Neboj porod je najprirodzenejsia vec na svete nikto nic lepsie nevymyslel aby prislo babo na svet a k tomu my sme na to nadstavene a aj nase tela takze neboj sa strach je pri porode zly sprievodca celu dobu mysli na babo pomahajte si pocuvaj svoje telo a lekarov a urcite to hravo zvladnes. Ides rodit sem do Hainburgu?

lukamka
5. sep 2016

@kattyy3 ano, mala som aj gyndosa v Hainburgu, mam tam aj poistenie, lebo pracujem v at. Len trvaly pobyt mam na sk. Viem, ze to bude vela vybavovaciek, ale uz som sa rozhodla, ze to dame tam, verim, ze vsetko dobre dopadne 🙂

kattyy3
5. sep 2016

@lukamka preco myslis ze vela vybavovaciek ved ked mas poistenie tu v at tak mas vsetko hradene aj ja som to tak mala a o nic sa nestaras? Ci myslis vybavovanie po porode? Naozaj len a len doporucujem nemocnicu je uzastna a bola to najlepsia volba

lukamka
5. sep 2016

@kattyy3 ano myslim to vybavovanie po... lebo budeme cakat na rodny list a potom aj vybavovacky ohladom materskej

kattyy3
5. sep 2016

@lukamka my to teraz vybavujeme hlavne nezabudni dat prelozit rakusky rodny list a s prelozenym ist na osobitnu matriku v mieste tvojho trvaleho pobytu a cakas vraj im to moze trvat az 3 mesiace

vanniekerk
7. sep 2016

@kattyy3 Blahozelam k babatku a tesim sa, ze ti porod vysiel tak, ako si si priala. 🙂 Nic nie je lepsie ako, ked ma spokojne a zdrave babatko aj pokojnu, zdravu a neubolenu maminku. Krasne zblizovanie vam prajem! 😀

kattyy3
7. sep 2016

@vanniekerk moc dakujem za krasne prianie, mas obrovsku pravdu spokojna mamina a spokojna rodinka sa rovna spokojne babatko

lukamka
13. sep 2016

Cafte baby, minuly tyzden som bola posledný krát k Dr. Urbana - so začatym 35tt a hned som sa bola zahlásiť aj na uzv a ctg v nemocnici, termin mi dali až o 4 týždne... Nieje to moc dlhy odstup? Myslela som, že ten posledný mesiac je monitorovaný viac, inak bola som u Evy, fakt je to hotový anjel ;)

kattyy3
13. sep 2016

@lukamka oni tu maju take dlhe pauzy ked nemas ziadne problemy aj ja som bola prvy krat az v 38t a vsak ak by sa nieco dialo ides na pohotovost a skontroluju ta neboj. Eva je uzastna mna rodila ona akurat jej padla sluzba bola som nadmieru spokojna je uzastna a tiez aj ostatne kocky ...bude sa ti tam pacit vsetci su mili a ochotny pomoct ja by som uz do inej porodnice nesla

lukamka
14. sep 2016

@kattyy3 dikicko 🙂 pocuj tie rodne listy treba mat uradne overenu kopiu, alebo staci dat prelozit scan originalu?

kattyy3
14. sep 2016

@lukamka musia byt uradne overene a uradne prelozene zviazane trikolorou proste taka fraska...

lucinka511
22. sep 2016

@lukamka ahoj .ja mam tiez At poistenie ale budem rodit v Ba v Ruzinove do Heinburgu mechcem ist. ale myslis ze to bude ptoblem.nakolkonmam At gynekologa.lebo teda ako ta potom ten tvoj at gynekolog predal dalej v tom zmysle ze uz niekrorehobtyzdna sa chldi na monitorovanie do nemocnice a gyn ta uz nesleduje.ci alo je to v AT?

de_de11
22. sep 2016

Ahojte baby kt ste rodili v H. Vam po porode robili ultrazvuk ? Pretoze mne nie, iba gyn.kontrola ako sa hojim. Po 6nedeli som sla k mojmu dr., vravim mu ze stale krvacam/spinim.. pozrel a vidime kusky placenty. Supol mi injekciu aby to vypudila, lenze tie kusky su uz nalepene na jej stene a caka ma kyretaz/vyskrab.. nechcem tu nikoho ociernovat zatial, ale urobit utz dava zmysel nie? Na SR sa vraj ultrszvuk standardne robi po 2dnoch....

paskolinka
22. sep 2016

@de_de11 ja som rodila v H, potom sme boli prevezeni do Mistelbachu a UTZ mi nikto nerobil, len prehmatali brucho, popytali sa, ako sa mam. ale tak mne zase vyberali placentu hned po porode operativne, tak asi to vtedy skontrolovali. inak spinila som dlho, urcite viac ako 6 tyzdnov.

lukamka
22. sep 2016

@lucinka511 uff strasne tazko sa mi cita tvoj prispevok. Ak chces rodit na slovensku, tak to nebude problem. Tvoj gyndos sa ta pri poslednej prehliadke v 36tt opyta kam chces ist rodit. A tam uz aj budes v poslednom mesiaci chodit na prehliadky. Predpokladam, ze mas karticku aj v slovenskej poistovni cez E106, takze vsetko v poradecku.

de_de11
25. sep 2016

@paskolinka tak ked ti ju operativne vyberali tak to je ina kapitola.Alee dr.mi povedal ze nie je v poriadku po 6nedeli krvacat a spinit striedavo. No nic,iba som to tu chcela napisat nech baby vedia ze utz po porode nie je u nich standardom a moze sa im stat to co mne.. ja som takuto info nikde nepostrehla

malula
26. sep 2016

tiez mi v H nerobili po porode utz a blastne bobec ziadne vysetrenie okrem prehmatania brucha a ro som tam bola 3 dni po porode...inak musim povedat ze sice nemam osobnu skusenost zo slov porodnice ale ze by som bola uzasnuta starostlivostou v H sa teda neda povedat....

lukamka
1. okt 2016

baby prosim vas na kolky den ste si boli po rakusky rodny list na Gemeinde? myslite, ze mozem niekoho splnomocnit? nas tatik sa dohovori skor anglicky, nemcinu neriesi asi 10 rokov 🙂

steigrula
1. okt 2016

@lukamka ahoj ja som bola asi na 2.tyzden od porodu ale podla mna mozes ist aj skor ja som cakaka na papiere kt. mi nakoniec netrebalo 🙂 a anglicky budu vediet aj ja som s nimi hovorila anglicky
A podla mna tam chodte obaja spolu aby sa ti nestalo tak ako mne ze som musela ist na 2x lebo musel byt aj partner pritomny 🙂

lukamka
1. okt 2016

@steigrula dikes, myslis, ze to nedaju jemu samemu ako otcovi? fakt nemam chut so sestonedelim a zabiehajucim kojenim behat na urady 😒

paskolinka
1. okt 2016

@lukamka matrikarka ti nepovedala, ze kedy? Ja uz si presne nepamatam kolky den, ale bol manzel pre to, ziadne splnomocnenie nebolo treba.

lukamka
1. okt 2016

@paskolinka zatatial sme sa nenarodili, ale uz kazdu chvilu mozeme. Ak teda staci otec aj s anglictinou, tak by to malo byt ok 🙂

kattyy3
1. okt 2016

@lukamka pre rodny list si mozes ist hned ked pojdes z nemocnice aj my sme tak boli a vsetko maju uz pripravene a po anglicky nemaju problem hovorit...nemusis sa bat pred 5t sme to absolvovali

steigrula
2. okt 2016

@lukamka jaj prepac mne vypadlo ze my sme nestihli papierovacky do nemocnice(preklady rodnych listov) a preto sme museli ist obaja na matriku ;) sorry za zle info

lukamka
2. okt 2016

@steigrula jaaaaaaaaj no tak to mi zas dava nadej 🙂 ja mam preklady uz nachystane, takze tam proste skusim tatka vyslat s anglictinou uz na treti den. Chela by som, aby to hned odniesol prekladatelke, nech sa ten vybavovaci proces spusti co najskor
a vy ako? uz ste sa zabehli?

vanniekerk
2. okt 2016

@de_de11
@malula
@paskolinka Mne urobili UTZ maternice po porode v Hainburgu. Na druhy den po porode, vtedy som aj odchadzala. Nemala som ziadne komplikacie, ani nic podobne, tak som to brala ako standard.

de_de11
2. okt 2016

@vanniekerk zaujimave.. volala som so sedtrami a pivedali ze utz po porode v rakusku standard nie je. Tak mozno indivindi

paskolinka
2. okt 2016

@vanniekerk mozno prave preto, ze si odchadzala tak skoro,tak pre istotu urobili.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre