Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

ivkadracova
26. nov 2014

@catalina30 tu patu sme dali robit asi o 2-3 tyzdne opat v Hainburgu, ale dcerkina doktorka nas posielala na Kramare kebyze si nie sme isti ci to bolo ok alebo nie (ziadne vysledky neprisli, tak vsetci predpokladame, ze je vsetko v poriadku)
No a porodny plan.. ziadny som nemala, iba som na vsekto krutila hlavou ked som prave vnimala okolie, lebo hovorit som nemala odvahu, a moju silu uz okusili, ked ma zo stoja v krci nevedeli dostat na "postel" : ), a manzel tlmocil "nie", "nein", "no"..
Podla mna rozbehnuty porod nie je mozne neprijat, to by bolo hadam protizakonne. Nie?

ivkadracova
26. nov 2014

@jarmila84 daco od nas pytali, ked som bola v poporodnej euforii 🙂, asi standardne veci ako sobasny list alebo uznanie otcovstva (nic z toho sme este realne nevlastnili), no my sme prisli lajdacky bez vsetkeho. Mozem potvrdit, ze to nie je ziaden problem. Vsetko sa da vybavit neskor, a mozete si naplno uzit porod a poporod. Manzel nie je uradny typ, a vsetky papierovacky potrebne pre rodny list dcerky zvladol v Hainburgu sam. Samozrejme slovenske papiere ako uznanei sobasu, uznanie rodneho listu dcery sme uz riesili spolu, alebo ja.
.
Moje pozorovanie: na porod netreba nikde nic. Na co si treba dat pozor, je skor nezmeskat zakonne oznamovacie lehoty pre zdravotnu poistovnu, platenie do II. piliera, alebo ze dieta moze byt osetrene na Tvoj zdravotny preukaz iba do 60 dni, vybavenie pridavkov, prispevku, preplatenie porodu, vybavenie rodneho listu, vybavenie a zapisanie rodneho cisla do preukazu dietata, a podobne zalezitosti, hlavne tie, ktore su casovo limitovane.

kat321
26. nov 2014

Ahojte, tak aj ja sa pripajam do diskusie, buduci tyzden mam termin a rodit budem v Hainburgu.
Tak snad vsetko pojde ako ma, a tiez sa budem moct podelit o pozitivny zazitok.
Chcela by som sa popytat skusenejsich mamiciek, na veci ktore treba riesit po porode.
Vybavenie rodneho listu mam uz prevereny, myslim skor papierovacky kvoli zdravotnemu poisteniu na slovensku pre dieta ( pediatra mam v BA ), a vsetko co musim nahlasovat v rakusku kvoli pridavkom a atd.
Pracujem v rakusku, trvaly pobyt mam na SK, denne dochadzam do prace do Rakuska, priatel pracuje na slovensku, zobrati niesme.
Karticku poistenca EU som si na SK vybavila, chcela by so vediet ci treba dieta dopisat na E106 v Krankenkasse aby dieta malo poistenie na slovensku ? Mam doveru a tam splietali ze pocas cerpania rakuskej materskej je dieta poistene cez AT. Ked som s pytala na Krankenkasse tak mi povedali ze by som mala poistit dieta na slovensku. Nieje mi to uplne jasne, ako mam postupovat aby sa mi nestalo ze dieta na slovensku neosetria.
Potom by som sa chcela popytat na postup kvoli pridavkom na dieta, resp. Ako postupovat pri rodicovskom prispevku ( kde ziadat, sk alebo at ). Ak niekto z vas riesil rovnaku situaciu ako ja prosim dajte mi vediet.

jarmila84
27. nov 2014

dakujem

niki_tiky
29. nov 2014

Podľa mna Hainburg je najlepšie mesto na pôrod v okole Bratislavy, ak máte dosť peniaze

najwa
3. dec 2014

Zdravim, vie mi niekto poskytnut kontakt na Evu Bauer z Hainburgskej porodnice? do spravy. Dakujem kraaasne

martinka3003
3. dec 2014

Ahojte, radar by som sa informovala viac ohladom porodu v Hainburgu. Konkretne ohladom ambulatntneho porodu. Pocula som, ze v tom pripade je nutne aby ma prisiel pozriet domov pediater a porodna asistentka? Mate s tym skusenosti? Pripadne odporucate ostat v nemocnici v HAinburgu dlhsie ako 24 hod? Dakujem pekne za info.

dhaarma
4. dec 2014

Zienky prosim vas kde presne sa konaju/stretavaju ludia ktori idu na prehliadku porodnice?

martinka3003
5. dec 2014

ja tam idem dnes na prehliadku, na 11:30, ale neviem presne kde sa to kona..opytame sa asi na recepcii, snad nas navedu.

katarinana
6. dec 2014

ahojte. pisem vam, ze poistovna Union mi preplatila 626 eur. Celkova suma, co sme platili v Hainburgu bola do 1400 eur vratane 3 vysetreni. kedze sme tam boli menej ako 24 hodin, cakala som ze preplatia menej 🙂

martinka1981
autor
7. dec 2014

@katarinana no super...aspon niečo 😉

chrummka
8. dec 2014

@dhaarma toto je na ich oficialnej stranke:
Každý prvý piatok v mesiaci o 11.30 hod. Sa koná na našom oddelení stretnutie, na
ktoré Vás týmto srdečne pozývame.
Nie je potrebné sa vopred sa nahlásiť, stretnutie sa koná v čakárni pred našou
predpôrodnou ambulanciou na druhom poschodí s týmto programom:
 Prednáška anesteziológa o možnostiach tlmenia bolesti počas pôrodu
 Hodina otázok a odpovedí s prednostom oddelenia prim. Dr. Gottfriedom
Gamperlom
 Prehliadka pôrodnej sály a izieb pre šestonedielky
Tešíme sa na stretnutie s Vami, s pozdravom
Prim. Dr. Gottfried Gamperl

ja sa chystam 02. januára 2015. tato prehliadka je po slovensky, kazdy posledny piatok v mesiaci je po nemecky.

ivkadracova
8. dec 2014

@martinka3003 Ja osobne som ostala cez noc, pretoze som musela. Ale z toho co som tu citala, na to, aby Ti to slovenska zdravotna poistovna preplatila porod, tak musis ostat 24h aby to nebolo klasifikovane ako ambulantny porod. Ten jeden den nejako vydrzis. My sme pediatra nasli len tak cez net, na zaklade referencii. Doktorka povedala, ze mozeme aj my dojst k nej, takze nasa prva prechadzka druhy den po porode bola vlastne tam. Za normalnych okolnosti vraj ale chodi pediater domov, aby zapisal do karty podmienky byvania a starostlivosti dietata. O Porodnej asistentke domov nic neviem, neriesila som take, ani ma nikto z Hainburgu na nic take neupozornoval.

bobova
8. dec 2014

@catalina30 pediater tvojho dieťaťa ti spraví a papierik pošli ty naspäť do Viedne, ak by tam bol nejaký nález, pošlú to na Kramáre a oni ťa potom budú kontaktovať

catalina30
8. dec 2014

@bobova Ďakujem za odpoveď, už som sa dohodla s mojou pediatrickou že spraví odber, a pošle to do labaku v B.Bystrici.

radulikkatulik
9. dec 2014

@kat321 asi som tu neskoro a mas to už za sebou...ked si akože slobodná mamička tak dieťa by malo byť poistené u teba v AT tak ako v prípade po rozvode,ale možno je iná situácia ked priatel žije s vami v spoločnej domácnosti v podstate priznávaš že je tvoj druh a v AT sa uznáva stav druh a družka takže to berú ako manželia a otec sa tým pádom o dieťa stará...toto by ti mal vyzistiť zamestnávatel,aspon u mna to tak bolo po rozvode

mahalo
11. dec 2014

Zienky prosim vas...hrozi mi planovana sekcia. Ako je to v Hainburgu v takomto pripade? Platia sa ine ceny? Kolko zena MUSI ostat po cisarskom v nemocnici? Prosim napiste ak viete, vdaka!

team
21. dec 2014

UPOZORNENIE!
Vážené čitateľky fóra, dovoľujeme si Vás upozorniť na jednorázovú zmenu termínu prehliadky našej pôrodnice.
Najbližšia prehliadka sa uskutočni až 9.1.2015 . Inak je všetko ako doteraz. Za pochopenie ďakujeme a prajeme krásne Vianoce s vašimi detičkami a rodinami. Váš team pôrodnice v Hainburgu

ziza55
27. dec 2014

@team dobry den..prosim vas ako je to z prihlasenim sa na porod?poslednu MKP Kontrolu mam v marci...termin 4.5...medzi tymto casom chodim ku vam na kontroly?dakujem Zuzana

alba24
31. dec 2014

Ahojte dievcata, tak ako je to prosim s prehliadkou nemocnice? Idete toho 9.1. ? Dakujem!

szighardt
31. dec 2014

@kat321 ahoj, rodila som tri krat vo viedni rada ti poradim, napis mi spravu do posty. tvoja 106 plati aj pre dieta, najprv ho nahlas v krankenkasse potom ked budes mat slov rodny list to doriesis na SK cez 106. funguju tak vsetky tri nase deti. rodicovsky prispevok beriem tiez odtial. kludne mozes chodit k pediatrovi tam v AT aj na SK a mozes to vyuzivat aj u ostatnych odbornikov. napr. dcere chceli na kramaroch vyberat nosnu mandlu a tak sme si to dali overit v AT, a nie je treba. na ockovanie a preventivky chodime tam a tu chodime k pediatrovi ked maju sople, kasle, zapaly mocovych ciest a pod. inak vsetky tri porody v AT hodnotim velmi pozitivne a aj starostlivost potom, hoci to neviem porovnat s porodnicou na SK.

chrummka
3. jan 2015

@alba24 chcela som ist ale nestihnem to casovo lebo mam kontrolu u dr a nepodarilo sa mi preobjednat, cize pojdem az vo februari.

dhaarma
3. jan 2015

@alba24 ja sa chystam, mozem ta zviest 😉

alba24
3. jan 2015

@dhaarma dakujem pekne, pojdeme s muzom, takze netreba. Ale velmi mila ponuka!

dhaarma
4. jan 2015

@alba24 tak vidime tam 😉

kat321
4. jan 2015

Ahojte,
Tak som sa na forum dostala az teraz, pri babatku sa toho vela nestiha 🙂
Chcela by som prispiet k skusenostiam s porodom v Hainburgu.
Musim len potvrdit vsetko pozitivne co sa tu na fore uz spominalo. Hebamme, doktori aj sestricky su uzasne.
Nemozem povedat absolutne nic negativne. Boli velmi ustretovi ak som nieco potrebovala, pytala sa. Poradili aj s kojenim, starostlivostou o dieta. Som velmi rada ze toto forum existuje, lebo som mala v porodnici pocit ze to tam detailne poznam 🙂. Takze mozem len odporucit.

primulka5
4. jan 2015

Ahojte, mohli by ste prosim tie ktore ste rodili v Hainburgu v poslednych mesiacoch napisat, ako ste boli spokojne a kolko vas to vyslo financne? Vdaka.

deshek
9. jan 2015

ahojte,je tu niekto komu sa podarilo refundovat naklady na porod v hainburgu od slovenskej poistovne.kamarati by potrebovali poradit. dakujem: )

dulkagabulka
9. jan 2015

@deshek refundovat náklady sa podarilo /nie v plnej výške/ rodičkám, ktoré boli v pôrodnici Hainburg hospitalizované viac ako 24 hodín...v plnej výške sa podarilo refundovať rodičke, ktorá mala poistenie v zahraničí a preplácala to celé zahraničná poisťovna- Nórska

fifla
10. jan 2015

@katarinana ahoj🙂 ja sa chystam rodit o cca 3 tyzdne a uvidime ci bude priestor na rodenie do vody. ale skor ma zaujima ako si pri ambulantom porode riesila odber krvy z paticky. 🙂 dakujem za info

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre