Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

dani84
14. aug 2011

@jana0706 Ahoj Jani, este som nezistovala, ale v stredu 17. mam CTG a utz, tak ked tam uz budem zistim to a dam ti vediet 😉
Nove v podstate nic, priberame, ale len pomalicky... A ty? Ako sa citis?

jana0706
14. aug 2011

@dani84 Ahoj, u nas tiez nic nove, aj my len tak pomaly priberame...v piatok idem po dlhej dobe k Dr. tak som zvedava co povie...tebe sa to uz krati ze? 🙂

dani84
14. aug 2011

@jana0706 no veru krati, mi tu svieti, ze 42 dni do porodu 😅 A este stale taska nezbalena, ale zase ved tam vela toho brat nemusime 😉

maggie2
19. aug 2011

@dani84 to je jediné čo sa mi tiež nepáčilo. Že sa nedodržujú návštevné hodiny. Obťažovalo to VEĽMI. Ak by som šla podŕuhýkrát, silne by som uvažovala si o zaplatení tej extra izby na konci chodby.

dani84
20. aug 2011

@maggie2 Ja o tej izbe tiez uvazujem. Ak to bude take hrozne s tymi navstevami... Mne tam vela navstev chodit nebude, ale keby tam v izbe vkuse niekto chodil, no neviem - klud tam asi nebude.... 😒

jana0706
21. aug 2011

@dani84 Ahoj Dani, takze zvazujes ze sa najprv normalne ubytujes a ked ti to nebude vyhovovat poziadas o Familienzimmer? Ja prave rozmyslam ze by sa mi klud a pritomnost manzela najviac hodila ten prvy den po porode, preto by som mala rada zaplatenu tu Familienzimmer tak na prve dva dni a potom sa uvidi...
@maggie2 nam to vysvetlovali tak ze ta extra izba sa neda zaplatit, ze zaplatit sa da iba "Familienzimmer" ktoru ti mozu spravit z hocijakej izby co je prave k dispozicii - potom mas tu izbu pre seba a svojho muza pripadne inu doprevadzajucu osobu...ta "jednotka" je zrejme pre zeny co si platia nadstandardne zdravotne poistenie, aspon ja som to tak pochopila..

dani84
22. aug 2011

@jana0706 Ano, zvazujem tak, ze ked mi to nebude vyhovovat, zaplatim si tu Familienzimmer 😉
A aj ja som to tak pochopila s tou "jednotkou"

toja
23. aug 2011

baby kolko tam stoji porod?

jana0706
23. aug 2011

@toja my sme tam zdravotne poistene ale precitaj si par prispevkov dozadu - baby spominali ze je to teraz ca. 700 Eur na den (24 hod), takze celkova suma zalezi aj od toho ako dlho by si tam bola...

toja
25. aug 2011

@jana0706..no,citala som, niektora sem dala cennik. v nas v Kochu je porod 1 500 eur a este tam nie je zaratany partner a neviem,co vsetko,takze ked uz drahe,tak heinburg.
ale neviem neviem,ci mi to nebude nakoniec jedno...zvazujem.
dakujem za spravu

luckalucka83
9. sep 2011

Caute baby, ak mozem pripojim sa k teme 🙂) s Dankou sme to preberali aj osobne 🙂)) Ja sa chystam tiez rodit v Hainburgu, tak nas tam sloveniek snad bude viac 🙂)

jana0706
11. sep 2011

@luckalucka83 ahoj, vitaj, no som zvedava co bude Danka potom hovorit, dufam ze bude mat iba pozitivne skusenosti a tak nas ukludni 😉
skoda ze sa tu neobjavilo viac Sloveniek co sa tam chystaju rodit, na tej anesteziologickej prednaske ich bolo pozehnane, ale asi neriesia MK...by som privitala nejake cerstve skusenosti s tou porodnicou a pripadne tipy z praxe...

dani84
11. sep 2011

@jana0706
@luckalucka83 Baby, nebojte sa - s najväcsou pravdepodobnostou tam budem ako prva z nas troch, takze ja to tam odskusam a potom podam do podrobna info 😀 😀 Co vy na to?

jana0706
11. sep 2011

@dani84 no ved tak to bolo aj myslene 😀 skoda ze mame terminy kazda v inom mesiaci pekne za sebou...a ako sa citis Dani? babo sa este nechysta pomalicky na svet?

dani84
11. sep 2011

@jana0706 no mame sa fajn, obcas mi vystreluje taka ostra bolest do chrbtice a tlaky v podbrusku, ale zatial dost nepravidelne, takze este nerodime 😉 Ale dlho to uz trvat nebude, hoci ja by som nenamietala, keby uz chcela ist von 😀

luckalucka83
12. sep 2011

jana0706 @dani84
No veru skoda, ale mame terminy tak pekne za sebou, budeme si odovzdavat stafetu 🙂)) Dani veru, vidime sa az potom s malou, ale o to viac sa na vas tesim 🙂

jana0706
12. sep 2011

@dani84 no super ze sa mate fajn, uz to mas vazne za par, ak sa dostanes k internetu tak napis ked sa nieco uz bude chystat nech na teba myslime 🙂 a riesila si nieco s tou akupunkturou alebo si to nechala tak? ozaj, si uz rozhodnuta co sa tyka epiduralu? tak drzim palce, pa

martinka1981
autor
13. sep 2011

Baby jedna rada kvoli Epi ked ju chcete tak hučte do hebamme alebo lekara kym nepride anesteziolog lebo oni sice robia prednašky na EPI ale niesu tomu velmi naklonení 😝
To som si odskušala na vlastnej koži pri prvom porode,a pri druhom si hovorim že ked som zvladla prvy bez Epi tak aj druhy 😀
Prajem vela šťastia a zdravia,držte sa všetky a napište sem potom vaše dojmy 😉 ja čitam...

ivka03
13. sep 2011

@luckalucka83 @jana0706 @dani84 Ahojte, vyzera to, ze sme tu zatial 4 co ideme do Hainburgu, skoda len, ze kazda v inom case... budeme si predavat stafetu, presne tak Luci 😉 Mozno sa este niekto ohlasi....

dani84
13. sep 2011

@jana0706 tu akupunkturu som nechala tak. A EPI - no neviem ci budem potrebovat, da sa to zvladnut aj bez - uvidim az priamo pri porode 😉

@ivka03 na tych prednaskach nas tam bolo minimalne 10 sloveniek, len asi nie kazda chodi na MK - alebo do tejto temy 🙂

@martinka1981 vdaka za radu, ak teda budem EPI chciet, budem na nich vrieskat 😀

martinka1981
autor
13. sep 2011

@dani84 😀 tak tak,viacere potvrdili čo tam už rodili že EPI nemaju moc v laske. Ale ja som zvladla bez 11 hod prvy a potom 5,5 hod druhy porod. Oba s vyvolavačkou a kontra cca 2 min cely čas 😝 Fuuuj 😔

dani84
13. sep 2011

@martinka1981 no parada, dobre vediet - takze ak budem chciet EPI musim na nich vrcat. Ale ved ked si Epi vyziadam mi musia dat nie? 😕
To si rodila 11 hodin a kontrakcie kazde 2 minuty???? No, mam sa na co tesit.... 😕

vampgirl
13. sep 2011

@dani84
@martinka1981
Mozem potvrdit to, co povedala Martinka, epi si tam treba vydupat 😀 ja som tam prisla o deviatej rano po cca 7 hodinach kontrakcii doma, a este asi tri hodiny som stale zdoraznovala, ze trvam na epi, kym to pochopili 😉 doktor ma stale presviedcal, ze nech este chvilu pockam, ze mi to spomali porod, blablabla... ale neustupila som, pichli mi epi a odvtedy to bola prechadzka ruzovou zahradou 😀

dani84
13. sep 2011

@vampgirl vdaka, budem im s tym nervy pilit 😉

martinka1981
autor
13. sep 2011

@dani84 nooo veru tak,ale ako som pisala ja som mala vyvolavany 😝 a kontra nastupili rychlo a pravidelne a v pravej sile 😀
pri druhej už mi museli dať dve davky vyvolavačky,resp.1 tabl.nezabrala a len tak sme si tam vegetili a potom mi dali taky gel a ten začal učinkovať za chvilu,kontra najprv pekne pozvolna,dali sa predychať ale potom to začalo ako prvy krat a bolo po srande. ale ved nebudem tu strašiť 😀 zvladnete,budete v dobrych rukach,prijemny ludia tak to bude ok 😉

@vampgirl helou 😉

dani84
13. sep 2011

@martinka1981 no ja sa porodu nejak nebojim, ved ked zvladli ostatne, tak urcite zvladnem aj ja 😉

martinka1981
autor
13. sep 2011

@dani84 určite zvladneš 😉
nebude to malina ale da sa,my ženy sme silne 😀

jana0706
13. sep 2011

@martinka1981 ahoj, no jasne ze potom napiseme co a ako...daj prosim vediet preco ti museli porod obidvakrat vyvolavat... ja sa toho dost hrozim, to je pre mna asi jediny pripad kedy by som rozmyslala nad Epi, lebo ked sa uz zasiahne do prirodzenej tvorby hormonov vyvolavackou tak to uz mi rovno aj Epi mozu dat...
ale inak nie som Epi vobec naklonena...ale nechcem ani ziadnu inu chemiu vratane vyvolavacky po ktorej - presne ako pises - vraj mozu nastat velmi rychlo brutalne kontrakcie, pride mi to take neprirodzene...tak som zvedava ako to pojde, zial tieto veci sa nedaju velmi dopredu ovplyvnit, takze sa budem musiet prisposobit situacii 😉

martinka1981
autor
13. sep 2011

@jana0706 no pri prvej som prenašala,ale nie vela,iba 4dni ale chcela som to už mať za sebou a v podstate sme si to mohli naplanovať aj čo sa roboty tyka aby mohol byť muž so mnou.
Pri druhej sme vyvolali o 3 dni skor kvoli staršej dcerke,mala rok a pol a nechcela byť s nikym 😢 ,jedine koho zniesla bol mužov mladši syn. t.č. 14r tak sme to tiež museli neako naplanovať lebo muž chcel byť pri mne.
teraz to niekedy lutujem že sme to mohli nechať na prirodu ale okolnosti boli take ake boli a už to nezmenim 😢 vtedy sa mi to zdalo ako naj riešenie.Hlavne som sa bala o Mišku ako to zvladne.

jana0706
13. sep 2011

@martinka1981 ved jasne, dolezite je ze vsetko dobre dopadlo 🙂 ale aj tak ma trochu udivuje ze v ti v Rakusku tak vysli v ustrety co sa toho vyvolavania tyka, teda ked to nebolo podmienene zdravotne, lebo ja som mala pocit ze oni su skor za take prirodzenejsie porody ako u nas - preto velmi nemusia ani tu Epi (kludne ma oprav ak si mala z toho iny pocit)...aj ked je pravda ze co sa tyka cisarskych rezov (myslim take planovane na zelanie) tak nas zrejme davno predbehli 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre