Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

raa2
14. sep 2010

@happy8051 je to fajn, ja by som nechcela byt v plnej. jedine co nebolo prijemne bolo zavedenie hadicky do mocoveho mechuru. inak mam pocit ze tam v hainburgu moze byt aj partner s tebou, teda ak som to spravne pochopila. dokonca ma rodil slovak, anesteziolog bol slovak a jeho asistent tiez,takze som sa citila ako na slovensku 🙂 cely porod trval hodinu,priprava zacala o 22, samotny porod zacal o 23 :00 a maly bol na svete 2319 a pred polnocou som uz bola na pooperacnej sale, kde ma drzali asi hodinku. maleho mi hned ukazali, aj som si ho chytila, potom ho zobrala sestra, a odniesla k partnerovi. obliekli ho, povazili, pomerali a cakali ma. rano ma hned postavili na nohy, samozrejme ze ma to bolelo, ale ja som bola taka stastna, plna endorfinov, ze som neriesila tuto bolest, najviac som sa bala za mi prasknu stehy, nejako som v tomto smere bola zablokovana 🙂 prvu noc mi maleho vzali na izbu k sestram a druhu tiez, keby som ale bola chcela tak mohol zostat somnou. o 3 dni som uz bola fit, uz ma skoro nic nebolelo a pustili ma domov na 5 den. 🙂 ja uz bz som nesla normalne rodit, ja som sa strasne bala a sekcia mi uplne vyhovala, i ked nebola planovana. okolonosti to vyriesili za mna. mlieko sa mi spustilo za 3 dni, tak malickemu aj cez flasku davali a ja som ho potom kojila nieco cez 3 mesiace, ebo potom uz som nemala dost mlieka.. dokonca mu aj cajik dali.

dasa2804
14. sep 2010

@maggie2 Na Wochengeld treba potvrdenie o prijme za posledne 3 mesiace. Z toho sa to potom vypocitava, aku matersku dostanes pocas 4 mesiacov.

maggie2
14. sep 2010

@dasa2804 áno je to možné, ja mám skúsenosť len s Kinderbetreungsgeld

lauraa
14. sep 2010

@maggie2 mas pravdu na kinderbetreungsgeld netreba ziadne potvrdenie o prijme ale na wochengeld som tiez musela doniest bestätigung o prijme za posledne 3 mesiace.... ale mozno u zivnostnikov je to pausalne ako pise happy.........

dasa2804
15. sep 2010

Super to maju v rakusku, ze vacsinu veci vies vybavit aj faxom, ked im posles spravne dokumenty. Dnes som sa koli Wochengeld chcela trebat z BA do Wiedne, ale nebolo to nutne. Nakoniec to staci poslat faxom.

martinka1981
autor
15. sep 2010

@dasa2804 to je perfektne,človek ušetri kopec času 🙂

maggie2
15. sep 2010

@dasa2804 alebo oskenuješ a pošleš mailom... 😉

yanus
16. sep 2010

@dasa2804 @maggie2 @lauraa Ahojte, mate skusenost s doplacanim Rakuskej strany na Kinderbeihilfe a KGB? Kedze mam trvaly pobyt v Rakusku a pracovala som na SVK? Poznate taky pripad, ci sa tam vyskytli nejake obtiaze resp ci bolo treba nieco navyse vybavovat?

maggie2
16. sep 2010

@yanus neviem také skúsenosti nemám. Ale Kinderbeihilfe a KBG (KGB je niečo iné 😀 😀 😀 ), pokiaľ je trvalý pobyt a poistenie v Rakúsku by nemal byť žiadny problém.

yanus
16. sep 2010

@maggie2 hah 🙂 dislexia, disgrafia a selektivna pamat je mojou vysadou ;)...ale pekne som to skomolila, obcas sa zadari...ja som strasne zvedava ako to bude ziadat na rakuskej strane a hlavne ako to bude na SVK podkladat...zase si vyziadat nejaky uchvatny Europsky formular od socialnej poistovne..to bude nadlho...

dasa2804
16. sep 2010

Ahojte baby. Tie ktore ste uz rodili v Hainburgu mi budete vediet poradit. Co chcu na rakuskej matrike prelozene do nemciny? Pocula som o rodnom liste, sobasnom liste. Chcu rodne listy aj notarsky overene?

martinka1981
autor
16. sep 2010

@dasa2804 tušim sme mali notarom overene. A to je asi všetko,nič ine len potom ešte pasy alebo občianske preukazy.

yanus
16. sep 2010

@martinka1981 Na prehlasenie o otcovstve treba ist na matriku trvaleho pobytu matky? Spolu s buducim oteckom? Spravia to aj na pockanie?

martinka1981
autor
16. sep 2010

@yanus bud na tvoj trv.pobyt alebo partnerov. Treba aby ste šli spolu a spravia to na počkanie 🙂
Aj my musime isť,a aj preložiť to dať...

yanus
19. sep 2010

@martinka1981 Dakujem za info...No uz sa tesim, kolko ta to priemerne vyslo? Kde si si to nechala prelozit a overit?

martinka1981
autor
19. sep 2010

@yanus ja si to už nepamätam lebo muž to vybavoval 😕 ale ak chceš pošlem ti kontakt na jednu pani ta to robi lacnejšie ako firmy...

thaja
20. sep 2010

@ellysa
Ahoj, mozem Ta poprosit o kontakt na tu prekladatelku z Hainburgu? Velmi pekne dakujem🙂

martinka1981
autor
21. sep 2010

Ahojte baby,ako sa mate??
Pomaly ale isto sa nam to bliži a ja začinam byť nervozna kam dam prvorodenu ked budeme s tatom rodiť 😔 je dosť možne že to absolvuje s nami 😝 ked je na nas taka naviazana.
Zajtra mame kontrolu aj Happy,tak som zvedava ako sme na tom 😕 ......

vampgirl
21. sep 2010

@martinka1981 @happy8051 drzim palce zajtra na kontrolu, potom dajte vediet, ako to s vami vyzera! Happy, ty uz chodis aj na monitory do porodnice? To je ktory den, tiez stredu?

Ja mam kotrolu az o tyzden, a uz by som zase rada vedela, ci je mala OK a ci rastie ako ma, tak som celkom zvedava... Hlavne teda minule bola zle otocena, tak dufam, ze teraz uz je pekne hlavickou dole, aby sme nemuseli riesit cisarsky 😒

Inak co sa prekladov tyka, mne ich robila jedna pani na Grosslingovej, kontakt na nu som mala od k8y, chcela 10EUR za stranu, tak ak niektora chcete, tiez vam mozem dat kontakt...

yanus
21. sep 2010

@vampgirl Ja idem tiez buducu stredu, ale po prvy krat k Dr.Loksovi, tak sa pravdepodovne vidime ;). Mozem Ta poprosit o ten kontakt, kedysi som poznala jednu sudnu prekladatelku, ale uz ani neviem ci este pracuje. Dakujem

Tiez mam pocit, ze sa to blizi, ale cim blizsie bude ku koncu, tym sa bude koniec vzdalovat pravdepodobne. Mala mi sedi na hrubom creve, aspon obcas mam taky pocit 🙂.

Majte sa krasne.

happy8051
21. sep 2010

@vampgirl zajtra idem na monitor prvy krat, zat ial som chodila len tu v bs vsetko je ok. ani neviem o kolkej sa tam da ist
@martinka1981 o kolkej mas termin??? a na monitor sa kedy chodi o kolkej?? aj ja som zvedava

martinka1981
autor
21. sep 2010

@vampgirl ten kontakt na tu pani som davala ja 😀 aj my sme si dali u nej prekladať a ešte aj dame.
@happy8051 ja mam na 17:30 a na monitor by ťa mali objednať alebo možno Lokša zavola či možeš prisť no neviem.Ale myslim že to robia len do neakej 13-14 tej.

vampgirl
22. sep 2010

@martinka1981 aha tak dik 😀 ta pani bola zlata a oproti jednej firme, kde som zistovala ceny, o tretinu lacnejsia 🙂

@yanus a kedy mas kontrolu? ja o pol tretej tusim... a koncia sa dobre casy, kedy stacilo chodit raz za mesiac 😀 dalsia kontrola bude o dva tyzdne a potom uz kazdy tyzden 😒

martinka1981
autor
22. sep 2010

Tak dievčata hlasim sa 🙂 ,kontrola dopadla dobre. Krčok je stale taky isty,neskracuje sa tak som rada. Malá rastie,mala by mať okolo 2500g ale nieje to celkom dory odhad lebo ma neaku čudnu polohu 😀 neaka je cela napnuta,ale hlavičkou dole aspon že tak 😉 .
No a chcela som od Lokšu neake potvrdenie na matersku ale on taky papier nema. Hlavne že som volala naschval do soc.poist.že čo a ako a povedala že stači papier z AT 😒 . Pani Lokšova mi dala take potvrdenie že som v 34tt no ale pochybujem že to bude stačiť. Takže zajtra idem na socialku a uvidim čo zase vymyslia. Ale p.Lokšova povedala že nech zistim a že ona mi urobi potvrdenie ake potrebujem,zlata 😵 . No ale vobec sa netešim na tie papierovačky 😝 😝 🙄

happy8051
22. sep 2010

@martinka1981 cauko 🙂 my sme dnes dostali termin na cisarsky, lebo mame zle ulozenu placentu... mala ma 2970g a narodi sa uz 7.10. rano. Cisar bude robit Loksa bez narkozy len so spinalom 🙂

happy8051
22. sep 2010

a inak mne dali tiez len taky papier kde bol termin porodu a stacilo mi to aspon myslim... ale to som potrebovala pre rakusku stranu... zisti ako to je tu na SK a napis sem prosim

martinka1981
autor
22. sep 2010

@happy8051 ahoj,som na teba myslela že ako si dopadla. No teda tak to maš za par,už len odpočitavať 🙂 ......ake maš z toho pocity??
No mne dala taky isty papier čo davaju pre Rakusku poisťovnu. Som zvedava čo mi povedia naši. Určite vas budem informovať 😉

happy8051
22. sep 2010

@martinka1981 v podstate som spokojna, ze viem aspon, kedy presne to bude 🙂 Loksa mi povedal, ze ta placenta je indikacia na sekciu a ze sa nemam coho bat, ked nebudem pri tom spat 🙂 a ze pre malu je to mensi stres ako klasicky porod.... veru... za 15 dni... pomooooooc 🙂)))

yanus
22. sep 2010

@vampgirl No termin nemam, kedze idem uplne prvy krat, doobeda mam termin este na SVK posledny krat, vyzdvihnem si potvrdenie o materskej, odnesiem zamestnavatelovi a s ostatnymi papiermi a knizkou pojdem do Rakuska...ked som pisala im do ordinacie, ze mam prijst vramci ordinacnych hodin, ale predpokladam ze to stihnem az po 17:00, uvidim ako vsetko stihnem...Byva tam velka cakacka?

@martinka1981 Ej veru to ti nezavidim, skoda ze tieto veci nemaju nejake unifikovane, viem si predstavit tie tetusky na socialke, ako budu strasne riesit typ peciatky a iny dokument, ze nie je podla ich gusta 🙂...ale presvedcis ich istotne

@happy8051 Drzim palce, dufam ze to bude OK zazitok, zevraj ten spinal je vcelku dobry, aspon moja sesternica tak "rodila" obidve deti..ze nepozna ani porod prirodzene...

Dnes som mala asi prvych poslickov, pripomenulo mi to trosku menstruacny krc, ale preslo to celym bruchom..co poviete?

dasa2804
23. sep 2010

@happy8051 Drzim palce, nech vsetko dobre dopadne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre