Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

vampgirl
27. sep 2010

@dasa2804 My sme si vybrali jednu lekarku a dohodli si s nou stretnutie, aby sme si boli isti, ze po porode nebude problem k nej chodit (plus my sme komplikovany pripad, lebo sme poisteni v zahranici takze mala nebude mat poistenecku kartu... tak sme sa chceli uistit, ze to tej lekarke nerobi problem 😉 )

A povedala nam, ze prva navsteva u pediatra by mala byt hned po prepusteni z porodnice, teda den-dva potom... Bud lekar pride k vam alebo vy k nemu, podla dohody... A kedze v Rakusku nerobia ziadne vysetrenia novorodencom v porodnici, okrem nejakych zakladnych krvnych, tak predpokladam, ze to vsetko budeme musiet absolvovat po prichode domov. Je toho celkom vela, nepamatam si vsetko, ale urcite ultrazvuk obliciek a srdca, nejake vysetrenie sluchu a zraku... Inak si nespomeniem. V Rakusku to vraj robia iba pri podozreni na nejake problemy, kdezto na Slovensku sa to robi celoplosne... Tak neviem, nakolko je to dolezite, ale asi to pre istotu absolvujeme....

No a takisto sa da doockovat BCG vakcina (proti TBC), ktora sa na Slovensku ockuje 4.den po porode, ale ja pevne dufam, ze tej sa vyhneme.

Takze my sme dohodnuti s lekarkou, ze den pred odchodom z porodnice jej zavolame a dohodneme prvu navstevu.

dasa2804
27. sep 2010

@vampgirl Dik a to tej doktorke budete platit cash?

martinka1981
autor
27. sep 2010

@vampgirl my sme teda na SK neabsolvovali žiadne sceeningove vyšetrenia,a lekarka nam ani nespomenula že by sme mali isť. Akurat len v Hainburgu skontrolovali uška a odobrali krv z pätičky na tie metabolicke poruchy. Teraz som v časopise Dieťa čitala že v ramci Europy najviac chorôb do novorodeneckeho skriningu zaradilo Rakusko.

ellysa
27. sep 2010

@yanus v HAinburgu je len jeden detský lekár proksch, ja som zatiaľ spokojná, on je taká stará škola, keď mala málá koliky povedal len že je to normálne neriešil to, ja sama som to riešila s inou doktorkou na sk a dala jej homeopatiká, čo jej zabrali, takže na to sa treba pripraviť
tí dvaja lekári čo si dala sú v hainburgu ale v nemecku

vampgirl
27. sep 2010

@dasa2804 Ano, platit cash a potom si to budeme davat preplacat u nasej poistovne...

@martinka1981 Ja som sa o tom bavila s Loksom a on povedal, ze sa v porodnici nic nerobi a vsetko sa nechava az na pediatra 😒 A ta pediatricka, co sme u nej boli, mala uz par pacientov, ktori sa narodili v Hainburgu, tak pozerala jednu prepustaciu spravu a tam boli iba nejake krvne testy uvedene... Tak uvidime, co nam tam skontroluju a co bude v prepustacej sprave a podla toho sa dohodneme, co este dame dorobit na Slovensku...

yanus
27. sep 2010

@ellysa jejdanenky, vidis, ja googlila az moc 🙂..hehe...No takze na vyber moc nemam, nevadi...ved budem mat asi pravdepodobne tu cest osobne s nim v nemocnici, ak nie, tak ho vyhladam...dakujem 🙂

dasa2804
27. sep 2010

@vampgirl Aha, uz rozumiem. Ja mam e kartu a este taku modru kartu, ktoru mozem pouzivat u lekara aj na slovensku. Tiez funguje princip preplacania cez KK v AT pre mna. Neviem ale ci je tomu tak aj pre dieta. Neviem ako to je?

lauraa
27. sep 2010

@vampgirl v porodnici pediater skontroluje kazde miminko , robi sa bezne vysetrenie sluchu, odber krvi na metabolicke poruchy,dokonca nam robili aj vysetrenie klbikov 2 dni po narodeni a vsetko mas zaznacene v tvojej tehotenskej knizke preto aj do prepustacej spravy napisu len vysledky z krvi.....o nejakom vysetreni srdiecka alebo obliciek som nepocula ani od kamaratiek na sk , takze neviem ci je to bezne a vystrenie ociek u deti je predpisane u ocneho az v 2 rokoch a je povinne.....po prepusteni z porodnice do tyzdna mas naustivit zvoleneho pediatra a uz dostanes od neho plan naustev a ockovani(povinnych, dobrovolnych)my sme chodili k pediatrovi prvy mesiac casto(asi 2 krat tyzdenne) lebo mala moc nepriberala... inak existuje aj nieco ako poradna raz tyzdenne ale nenahradzuje povinne naustevy u lekara.....

yanus
27. sep 2010

@lauraa Ahoj, ten prvotny kontakt s pediatrom este pred porodom ma byt osobny, alebo staci ak tam zavolam alebo napisem?
@vampgirl Ej veru, uz sa mi vyber aj tak limitoval na jedneho doktora, kedze chybicka se vyskytla 🙂....V stredu stiham ist az okolo piatej, siestej...to asi nebudeme mat moznost sa stretnut....

lauraa
28. sep 2010

@yanus ja som tam volala pred porodom ale bola som tam az s malou 2 dni po prepusteni z nemocnice.....

vampgirl
28. sep 2010

@yanus skoda, ale ved mozno sa stretneme v porodnici 😉

cingi
29. sep 2010

ahojte,

viete mi niekto poradit dobreho gynekologa v Hainburgu? Pracujem v rakusku a byvam v Hainburgu...tak rozmyslam, ze najjednoduchsie bude zacat sem chodit aj na pravidelne prehliadky... DIKI!

vampgirl
29. sep 2010

Cau baby, tak sa hlasim po kontrole 🙂 vsetko OK, mala je pekne hlavickou dole, podla odhadu ma asi 2 400g a dalsiu kontrolu mam o tri tyzdne (20.10.). Potom ma uz doktor objedna aj na CTG.

@yanus Ty ako, bola si dnes u Loksu?

@cingi My tu myslim vsetky chodime k dr Loksovi, je to Slovak, robi v porodnici v Hainburgu, jeho tel. cislo sa tu uz viackrat spominalo, ak si precitas diskusiu od zaciatku...

ellysa
29. sep 2010

@cingi len u lokšu sa platí-nemá zmluvy s poisťovňou, tak ak nemáš problém s jazykom, ževraj je dobrý urban, má ordináciu v uličke za niedermayerom

martinka1981
autor
29. sep 2010

@vampgirl ahoj,tak super že kontrola dopadla ok 🙂

Mne dnes volala neaka ine tetuška zo soc.poistovne a začala mi rozpravať že to nemožem taku žiadosť na materske dať že to treba od lekara atd. Tak som ju hned schladila že jej kolegyna mi povedala že to a to a že to stači. Tak potom že sa jej spyta no a už mi nevolala tak hadam je to ok 😀 som sa smiala že už to začina....

yanus
29. sep 2010

Caute,

takze dnes mam 2 doktorov za sebou, aj na SVK aj v AT, dokonca som mala tu cest malu vidiet dvakrat na ultrazvuku, otocena je dole hlavickou, pozicia I. Termin podla ultrazvuku je 5.11 ale to vraj kvoli vacsej hlavicke a chudemu dlhemu telu, bude vyzerat jak mama, esteze to zamaskuje vlasmi 😀.
@vampgirl Dogulala som sa tam az okolo 18:00, kedze som este do tretej poobede behala po firme a prerusovala pracovny pomer, to bola teda procedura...

Dojem z Dr. Loksu mam velmi prijemny, ani som sa necitila ako u doktora, aj ten pristup, prejav a ludskost ma tiez potesili.
Na prvom ultrazvuku dnes rano som mala nepekny zazitok a t.j. syndrom dutej zily, kedy moj nadchnuty gynekolog sa pozabudol a nechal ma dlho na chrbte a ja som zrazu len zbledla a zahmlelo sa mi pred ocami a uz som len citila ako ma so sestrickou v panike prevracaju na bok a snazia sa ma dostat k vedomiu. Na to mi este zobrali krv, pri tlaku 95 na 50, som cely den bol ako kyjakom ovalena 😖.

Dalsiu kontrolu mam o dva tyzdne, @vampgirl vraveli mi ze si sa na mna pytala, hrozne boli zvedavi ze odkial sa to pozname a ze kde si to piseme, tak som mu to vysvetlila a pytal sa, ze ci su na neho pozitivne ohlasy 🙂... Dufam ze nabuduce sa stretneme 🙂...

Prijemne gulanie sa svetom zelam.

vampgirl
29. sep 2010

@martinka1981 Ja som dnes dostala od pani Loksovej papier s terminom, tak ho idem poslat zamestnavatelovi, som zvedava, aky bude ohlas 🙂 Snad to bude stacit a nebudem musiet vybavovat nabuduce nejaky dalsi papier 😉 Ozaj kedy mas dalsiu kontrolu?

@yanus Ja som sa Loksu pytala, ci nas je vela zaciatkom novembra, ci bude v porodnici miesto 😀 a spomenula som, ze este viem o dvoch slovenkach, co maju tiez termin zaciatkom novembra, tak sa zaujimal, o koho ide 🙂 Inak som rada, ze sa ti Loksa pozdaval, aj ja mam zatial dobry pocit aj z neho, aj z jeho manzelky, su obaja velmi prijemni. Este dufam, ze zazitok z porodu bude pozitivny 😀
Syndrom dutej zily poznam, nic moc.... Tiez ma tak kriesili na morfologickom utz v nejakom 22.tyzdni 😠
Na dalsej kontrole sa asi teda nestretneme, lebo mne dr povedal, ze staci za tri tyzdne teraz....

dasa2804
29. sep 2010

@yanus @vampgirl: Suhlasim, Dr. Loksa je velmi fajn. Ja som tiez dnes bola na kontrole 🙂

martinka1981
autor
29. sep 2010

Jaj baby som sa zasmiala dobre teraz 😀 doktorko je zvedavy ake su ohlasy na neho. Ja som minule spominala porody,už davnejšie ked rodili Jenny a K8y,tak sa tiež vypytoval 🙂 Takže možno nas aj čita tak bacha na to 😀 😉
Ale nie,ja si myslim tiež že je fajn aj jeho manželka,inak by som tam nechodila od začiatku tehu a rada by som chodila aj po porode.

@vampgirl ten papier čo ti dala p.Lokšova budeš potrebovať aj tu na materske(tušim si spominala že budeš poberať na SK,alebo sa mylim?) do socialnej poisťovne a k tomu si napisať tu kratku neoficialnu žiadosť o materske.
ja mam kontrolu 13.10. o 17:30.
@yanus to mame asi ten isty den kontrolu,o kolkej ideš?

martinka1981
autor
29. sep 2010

A kdeže mame Happy8051??? 😨

elizabeth1011
30. sep 2010

ahojte. uz som pisala do ip martinke1981,ale chcem vas vsetky poprosit keby ste ma zasvatili do porodu v hainburgu 🙂
chcela by som rodit asi tam,len by ma zaujimalo ako to ta funguje, ako sa tam nahlasit, co budem k tomu potrebovat, co treba vybavit v sr...
na poradne sa chodi mimo porodnice??? ako ste tu spominali toho dr. loksu-on je niekde mimo?
mne na materske ma dat moja gynekologicka papiere teraz 13.10.tak budem potrebovat aj z rakuska nieco na tu socialku?
dufam,ze mi pomozete baby 🙂
dik

yanus
30. sep 2010

Caute,

no pochybujem ze pan doktor vie co je to modrykonik (lebo sa nad tym nazvom dobre smial), sa pytal, ze odkial a ako to funguje, vobec to nepoznal, aspon sa tak tvaril..ale kedze som mu vysvetlila, mozno uz cital o sto tristo, tak ho tymto srdecne pozdravujem :D:D:D:D:D. Dalsi termin mam o dva tyzden o 14:30 (@martinka1981), medzicasom musim obehnut par doktorov, dovybavovat vecicky a uz sa potom budem len gulat a vyckavat. Som zvedava ci malu pustia s tou hlavickou prirodzene 😕

@elizabeth1011
-> pokial mas poistenie v Rakusku, tak Ti cely porod hradi poistovna s tym ze by si sa mala nahlasit na porod, ci uz u nejakeho Dr. pracujuceho v nemocnici v Hainburgu alebo inom meste (ak chces najdes kontakt na dr. Loksu v komunikcii predtym: celym menom Wiliam Loksa - aj google posluzi). Je to slovak, velmi prijemny a ten ti nalezitosti uz vybavi, termin prihlasenia od 34tt.
-> pokial si samoplatca, teda ze si poistena na SVK, budes si hradit porod sama, tak pocitaj s tym ze taktiez sa musis zahlasit u porodnika, kde priebezne kontroly stoja od 65-75 EUR plus porod (cennik najdes tiez v tomto fore vypisany,treba ratat za prirodzeny porod min 1700 EUR, plus denna vymera, plus ostatne veci). Keby si sa zaujimala, tak v nemocnici Ti daju kompletny cennik. Alebo @martinka1981 rodila ako samoplatca.

V oboch pripadoch prides s SVK tehotenskou knizkou najneskor do 34tt k porodnikovi, ktory ti vypise Mutter-kind-pass a dalej funguje ako samoplatca resp. poistenec.

Sportu a tehotenstvu zdar.

vampgirl
30. sep 2010

@dasa2804 A ako si dopadla na kontrole? TY mas termin niekedy v druhej polke oktobra, ze? Chodis uz aj na CTG? Ako mas teraz kontroly?

@elizabeth1011 Asi nejlepsie urobis, ak si precitas celu tuto diskusiu, ak chces zistit, ako prebieha porod a ako boli baby, ktore tam uz rodili, spokojne... Niekto sem vkladal aj fotky... Aj ked pozeram, ze uz je tu nakecanych 38 stran, tak to je asi nadlho 😀 Da sa dohodnut len take informativne stretnutie v nemocnici,naprikad s dr Loksom, my sme to tak urobili, on nam tam poukazoval co a ako, odpovedal na nase otazky a na zaklade toho sme sa rozhodli... Ak ta zaujima este nieco konkretne, tak sa pytaj, aj mne tu uz skusenejsie baby odpovedali na milion otazok 😀

@martinka1981 Praveze mne pojde materska zo zahranicia, tak dufam,ze to vybavim tak dobre ako ty na socialnej tento tyzden 😉

yanus
30. sep 2010

@vampgirl haha, no ja som citala tuto diskusiu skoro celu a to vtedy bolo 33 stran, dalo to zabrat..ale aspon bol prehlad..uff 😝

martinka1981
autor
30. sep 2010

@vampgirl tak to potom neviem čo budeš potrebovať,ved uvidiš. Zase pribudne nova skusenosť 😉

Inak sa tu všetko prebera to iste dokola takže možno ani netreba čitať všetkych 38 stran,ešteže nemame 200 a viac ako ine diskusie 😀

dasa2804
30. sep 2010

@vampgirl Ja mam termin koncom oktobra, CTG prve v pondelok.

k8y
30. sep 2010

Ahojte baby! Hlasim sa, ze zijeme a mame sa stale lepsie a lepsie 😉 Pravidelne si citam, co preberate. Uz mi aj napadlo, ze ako cerstva mamicka by som vam mala vediet dat rady ohladom tych papierovaciek po porode..ale ja som trochu neporiadna a este stale to nemam vsetko vybavene. Akurat mi minuly tyzden prisiel papier zo Socialnej poistovne, ze mam urgentne dolozit rodny list dietata, lebo mi nemozu vyplacat materske. Tak som im tam volala a vysvetlila, ze slovensky rodny list este nemam a dohodli sme sa, ze zatial poslem aspon kopiu rakuskeho a potom dolozim slovensky. Oni si s tym rodnym listom fakt davaju nacas. Maly ma o tyzden a pol tri mesiace, a este stale ho nemame. Potom musim do poistovne, na urad prace ci kam 🙂 a na ministerstvo prace, socialnych veci a rodiny? Tusim som pred porodom mala lepsi prehlad ako teraz. Uz mam hlavu plnu iba maleho 😀

S malym sme boli vcera na neurologii. Potesilo ma, ze doktor nepovazoval za potrebne urobit mu EMG vysetrenie, ale nepotesilo, ze musime aj dalej cvicit. Neviem, co tam ti doktori vzdy vidia. Podla mna uz pravou rukou hybe aj viac ako lavou, a oni stale, ze asymetria, oslabene svalstvo a neviem co este. Posledne dva dni som ho ucila udriet do tigrika, ktory potom hra melodiu, tak mi odvtedy z postielky mava vystretou pazou 🙂 No je to sranda s takym babom, ktore sa kazdy den nauci nieco nove.

Inak keby ste sa chceli niekto pridat na prechadzku v prezidentskej zahrade, tak nevahajte. Mozno este bude par peknych dni a mne je tam s kocikom samej smutno ☹

k8y
30. sep 2010

Wow, a prave som v prijemnom soku. Ked som dopisala, prisiel mi email, ze si mozem ist vyzdvihnut rodny list. Jupi! Hura na urady! 😀

martinka1981
autor
30. sep 2010

@k8y ahoj,
tak super že malemu sa dari a ramienko je skoro ok 🙂 sa tešim....
Na soc.poist.som hned davala kopiu AT RL a aj všade kym sme nedostali SK RL.
tak na soc.daš teraz slov.rod.list,do zdrav.poist.tiež a ešte pojdeš na Urad prace,socialnych veci a rodiny kvoli prispevku pri narodeni dieťaťa,priplatku k prispevku pri nar.dieťaťa a rodinnym pridavkom. Ale chod čim skor lebo tie prispevky vyplacaju iba do 6.mesiacov od narodenia dieťaťa,tak aby si to neprešvihla 😉

vampgirl
30. sep 2010

@k8y Gratulujeme k pokrokom, maly je sikulko 🙂 a zavidim prechadzky s kocikom, ja sa uz gulam ako sud a ked mozem, chodim autom 😉

@martinka1981 Fakt sa tu stale riesi dokola to iste, mali by sme tusim spisat nejaky manual 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre