Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

beeseh
5. aug 2016

@kattyy3 Kontrola stoji 195 eur, dnes sme boli. Je v tom CTG aj UZ, dostali sme aj 3D fotku maleho. My sme uz 5 dni po a este stale nic... ☹

ciernypes
5. aug 2016

baby.tak som tu citala.ze slovenky si nam tam robia hanbu.ze beru masricky a veci.kt maju tam ostat.prosim Vas ozaj nerobte to.je to trapne a ved to nestoji az tak strasne vela.a ked uz mate na porod v Hainburgu.tak hadam sa tam neulakomite na masticky a somarinky.kt stoja par eur.nebudme ako ciganky.

kattyy3
5. aug 2016

@beeseh som rada ze je v tom aj usg a ze daju aj fotku lebo moja gyn to pekne flakala a vlastne od 20t nemam ziadnu fotku a od 33t neviem kolkomaly vazi tak to sa uz tesim a ja mam ich e-card takze to ide z poistky...dakujem a u akeho lekara si bola?

kattyy3
5. aug 2016

@ciernypes tak ja mam rovnaky nazor,ked tam raz niekto ide rodit tak musi mat par eur aj na masticky ci nieco podobne...mne to je smiesne a asi to hovori o nasej povahe no hroza jednym slovom

hradnapani
5. aug 2016

@ciernypes myslim, ze toto je fenomen napriec celym svetom. Pred par dnami som citala nejaky clanok na temu kradnutie v hoteloch (porovnatelne s nemocnicou) a deje sa to uplne vsade. Cim drahsi hotel, tym drahsie artikle na ukradnutie, kradnu sa aj obrazy zo stien, ba dokonca aj matrace! popri tom taka masticka za par centov bledne zavistou 😀 Neobhajujem, je to trapne, ale slovenky v hainburgu nie su ziadnou vynimkou 😉
a podla tohto tu rakusania s oblubou beru taniere a pribory 😀 http://restauracie.etrend.sk/restauracie-aktual... berte to na odlahcenie temy 😉

ciernypes
5. aug 2016

@hradnapani nevh si beru taniere.ale preto to my robit nemusime.ci?uz sa o nas hovorua aj ine.horsie veci .a toto k chvale nepridava☺

hradnapani
5. aug 2016

@ciernypes pisala som niekde, ze to robit mame? ci?

weronika187
5. aug 2016

@kattyy3 Mne drobca odmerali - teda urcili pribliznu vahu (ale teda vooobec sa netrafili, iba co ma zbytocne vystrasili, ze bude moc velky..) a skontrolovali, ci je vsetko ok 😉 no a plus to ctg 🙂

beeseh
6. aug 2016

@kattyy3 Dr. Rockl a bola dost... odmerana... ticha... nekomunikativna... no.... holt...

kattyy3
6. aug 2016

@beeseh tak som zvedava na koho mi natrafime

jannet07
6. aug 2016

Nemyslim si,ze tam chodia slovenky kradnut,resp.ze si beru co im nepatri.To povedala pravdepodobne jedna z tych ,,milych"slovenskych sestriciek.Vsetka cest Hebammam.Masticky tam boli pre mamicky na osetrenie prsnika a pre babatka na osetrenie zadocka.boli to malicle masticky-nieco ako vzorky.ked si jednu mamicla otvorila,prislo mi nehygienicke aby z nej pouzivala aj druha mamka.pre prepusteni by mal personal otvorene vyhodit.ak si ich niektore mamicly zabrali domov,tak na tom nie je nic zle..kedze by sa ajtak nemali dalej pouzivat.P.s rodila som tam nedavno a sama som zdrav.sestra.nie nepravujem na sk☺️

jannet07
6. aug 2016

Mamky,ak si myslite,ze nemwcky nemusite vediet,ze sak je tam polka personalu slovenskeho,tak sa mylite.ano,vacsina lekarov su slovaci(mili,komunikativni)-ale s tymi sa stretnete dvakrat pri vizite.ja nemecky rozptavam plynulo.lezala som tam 5 dni - teda kazdy den som mala sestru rakusanku.aj v noci boli vzdy len rakusanky.cen den mala opakovane sluzbu jedna slovenska,ktora nechcela po slovensky rozpravat a tvarila sa akoby zjedla hovno mudrosti(prepacte za vyraz)ako bola fakt hrozna-co sa tyka pristupi) na to sme sa zhodli vsetkym3 co sme boli na izbe.ak vam mozem poradit,vyberte si na porod nemocnicu,kde je detska neonatologia.nikdy neviete co sa moze prihodit.

jannet07
8. aug 2016

opakujem sa, ale neverim tomu, ze slovenky kradnu v hainburskej nemocnici. a ked si aj otvorene masticky, ktore tam pouzivali zoberu so sebou ( tak ako tie skarede rakusanky 😉 ) tak to nie je kradnutie. Sa opytajte kolko si nakradnu( nakupia) slovenske sestricky v praci v nemocniciach. To sa nepochvalia, ale vyhlasovat o svojich krajankach ze tam chodia kradnut to ano.
A len tak mimochodom, teda pristup k slovenkach v tej nemocnici nic moc. Nase slovenske sestry sa tam tvaria, ako keby pracovali v Amerike,stuplo im to do hlavy. A robia si srandu z rodiciek zo Slovenska. Ja keby som si ten porod tam platila, tak ocakavam iny pristup..

kattyy3
8. aug 2016

Moj prvy pocit pri objednavani sa na 2 poschodi u sestricky ktora bola rakusanka a ja som s nou komunikovala anglickybol velmi profesionalny a bola neskutocne mila a ochotna. Zajtra mam prvu kontrolu tak som zvedava a urcite pridam svoj postreh...

jannet07
8. aug 2016

@kattyy3 ano,porodne asistentky-hebamme su velmi mile ci uz slovenske alebo rakuske.naj je Eva Bauer.to je najvavsie profesionalka.ja pisem o sestrach uz na samotnom oddeleni-kde lezize po porode( t.j detske a gynekologicke sestry).ano,porodne sestry-hebamme su naozaj velmi profesionalne a mile

lukamka
8. aug 2016

Neviem no, mne by bolo mega trápne zhabať niečo do tašky a ďalšia mamička si pri prebalovacom pultíku nebude mat čím natrieť, kedže jej povedali že všetko je tam zabezpečené

jannet07
8. aug 2016

@lukamka kazdy den to doplnaju☺️

jannet07
8. aug 2016

Ja si myslim,ze je to celé vykonštruované. U nás v Nemecku v mnichove na klinike kde pracujem keď dostane pacient nejakú mastičku tak je jeho a nemusím nič vracať je to najmä z hygienických dôvodov.podľa mňa je to vec pohľadu.Ale je to také slovenské

de_de11
9. aug 2016

Vsak samozrejme ze si zobeties svoju otvorenu masticku. To komu napadlo ze sa ocakava ze otvorenu musis vratit ??? :D proste ale nezoberiem dalsie 4 , + 10 plienok -ked uz suu v tom supliiku, ked to uz denne doplnaju, ked uz lezim v rakuusku.... naco by si to vymyslali ?? Vravela mi to hebamme s kt som sa uz ako tak okukala.. nemam dovod spochybnovat niekoho staznost..

jannet07
9. aug 2016

@de_de11 nech je to ako chce,pride mi vsak netakte a neeticke,ked personal rozprava nejakej rodicke o inych rodickach(aj ked len takto vo vseobecnosti)
Podla mna nejde o kradnutie ako take.preboha,sak neukradla ziadna ziaden pristroj alebo postelne pradlo.tak si niekto zobral dve-tri plienky.no a co?u nas na klinike si bezne pacient vypyta alebo zoberie masticku,naplast,obvaz.ked mu to pomoze😉ako uz pisala mamicka vyssie,ludia si bezne beru veci z hotelov,nemocnice atd.to len na sk sa tomu hovori kradnutie.vo vyspelych statoch nikto neriesi ze si si zabalila dve pampers na doma.urcite tak ziadna slovenska nesla za ucelom obohatit sa.ktovie ako kazda mamicka rozmysla?taka prvorodicka mozno ani nevie ze ake plienky kupit,ked ide z porodnice tak si zobere dve so sebou a potom si uu kupi take iste.neviem kto ako uvazuje,ja to vsak nevidim tak tragicky.sorry😊pochybujem ze ked si niekto plati drahy porod v rakuuusku,tak sa umyselne obohacuje na plienkach.mozno to tie mamicky beru ako samozrejmeost ked to tam je.ja som mala vsetko vlastne,od oblecenia pre babo na kazdy den az po vlozky.nejdem nikoho obhajovat,tiez sa pozastavujem ked dokde niekto k nam na planovanu op a nema zub.kefku.ale tak dam mu nasu jednorazovu a neriesim.ludia su rozni

kattyy3
9. aug 2016

Baby moje hlasenie z prvej kontroly v nemocnici...tak cely personal velmi profesionalny a napomocny vsetci vedeli po anglicky a porodna asistentka bola uzastna bola to slovenka myslim p.Janikova neskutocne mila, ochotna a prijemna. Ctg mi robili asi 45min v medzicase sme vyplnili veci do karty a odobrali mi krv, potom este usg u neskutocne milej dr. Rackl myslim a dobre hovorila anglicky, urobila mi aj 3 fotky a dalsiu kontrolu mam buduci tyzden juj som velmi nadsena z nemocnice a personalu a z toho kludu a pohody co tam vsade panuje tak si este zelat lahky a rychly porod

lukamka
9. aug 2016

@kattyy3 pôjde to dobre uvidis ;) ja mám ešte jednu kontrolu u Urbana a potom uz tiež len v nemocnici...

monika155
9. aug 2016

@jannet07 mozno si tie plienky zobrala na cestu domov;))

kattyy3
10. aug 2016

@lukamka super a kedy mas TP?

lukamka
10. aug 2016

@kattyy3 mám dva 🙂 13.10 podľa sono a 19.10 posla ms, ja uz by som išla aj zajtra ;)

beeseh
10. aug 2016

@kattyy3 Fiha, no tak to sa cudujem, lebo pani Dr. Rockl bola dost "odmerana", ked sme tam boli, ani na otazky nechcela velmi odpovedat a cely UZ bol za max. 3 minuty hotovy... A dnes mi volala jedna neprijemna sestricka - Slovenka a silou mocou nuti k vyvolavacke, aj ked p. Bauerova nam hovorila nieco uplne ine, ze si este nemame robit starosti. Tak neviem, ci tieto sestricky maju nejaky bonus za kazdy porod ci co... holt sa mi to uz prestava pacit, akoby sme boli pacientmi 2. triedy a to vsetko platime z vlastneho vrecka. Za tie peniaze by som fakt ocakavala aj od nasincov iny pristup...

lukamka
10. aug 2016

@beeseh sestrička ta núti cez telefón k vyvolavacke? Keď máš TP?

beeseh
10. aug 2016

@lukamka Ano, ale uz som po termine a tato slovenska sestricka je az moc nazhavena, ved jej rakuska kolegyna ma ukludnila, ze sa nic nedeje a nemam si robit starosti, ze vyvolavaju az 13 dni po termine po dohode.

kattyy3
10. aug 2016

@lukamka juj to mas este casu, este klud babatku je v brusku najlepsie aspon mesiac az mesiac a pol este vydrz...a si rozhodnuta tam rodit? ja som uplne nadsena z tej nemocnice a ludi tam

kattyy3
10. aug 2016

@beeseh juj to som aj ja prekvapena, ze si mala takuto skusenost. Pani doktorka sice bola rychla a viac ako 5 min som tam asi nebola ale to bolo rovnake aj u mojej lekarky v Ba a tato mi aspon urobila vsetko co mala a povedala vsetko podstatne. Najprv bola strohejsia ale potom sa rozkecala a este sa trapila aj s fotkami a urobila mi 3 napriek nasmu stale sa pohybujucemu drobcovi sa to podarilo a to so mnou komunikovala v anglictine. Co sa tyka tej sestricky tak vies je to na tebe ci pristupis na vyvolavacku teraz alebo nie viem ze oni max do 10 dni nechavaju tam prenasat potom uz nie...asi zalezi na koho natrafis a aky ma den vsak kazdy z nas ma aj lepsie aj horsie dni. Drzim palceky nech to dopadne ako si predstavujes...Eva Bauer je vraj jedna z tych najlepsich

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre