Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

pingu1
12. jún 2012

@ellysa my ideme na brunengasse byvat do tych novostavieb

ellysa
12. jún 2012

@pingu1 do domčeka? my ideme do tej bytovky čo sa stavia

pingu1
12. jún 2012

@ellysa fuha, to budeme susedy. my ideme uz do tej bielej postavenej. ta, co je pri policii

raa2
13. jún 2012

@indira to sa mi normalne nechce verit co si napisala o tom jedle, porode a o sestrickach ja som tam bola v aprili a to co opisujes sa tam teda nedialo. Nikto ma nasilu po sekcii nenutil vstavat a po chodbach chodit 😕 😅 a to ti poviem ze sa pekne o nas starali a bolo tam dost bab, ze by clovek povedal, ze nebudu stihat. jedlo ani z daleka pikantne nebolo...ved ked bolo zle si mohla rodinu poziadat nech ti prinesu nieco ine 😉 A fotku sme dostali pri obidvoch detoch..

indira
13. jún 2012

@raa2 no neviem ja som rodila oktobri boli sme na izbe tri mamicky ani jednej nechutilo jedlo ako prislo aj odislo ,,,,,jedna mamicka bola prvorodika a po sekci na dalsi den jej dali malu musela pri nej stavat bolestiach ju prebalovala mala nemocnici manzela ktory roby sanitara vobec sa jej nepacil ten system ja som vsetko videla na vlastne oci ja som jej pomahala ,,mala sa jej nevedela najest jej prsnika vyzvanala na sestricky ale nikto nechodil po pol hodine prisla ze kto zvonil mamicka jej povedala ze mala je hladna aby jej dali flasku mlieka povedali ze donesu a zabudli na nu ,,,zazvonila a povedali ze sa ma sama postavit a ist si pre mlieko ,,,,,neviem ako ty ja som rada ze ty si sa tam mala ok ,,,,a co sa tyka fotiek ty si tu v at ci si tu len rodila ja tu byvam platim si 8 rokov poistenie pri prvej dcerke som to nezazila co pri druhej a ten porod nechali ma trapit mojho manzela som nechcela volat roby do vecera vedela som ze je unaveny ale keby som vedela ze budu takto somnou zaobchadzat by som ho zavolala a by spravil snimi poriadky,,,,ale na nase trnavcanky cesticky nemozem povedat ani krive slovo pomahali my ked mali sluzbu ,poradili ,vypoculi ,,,,,

raa2
13. jún 2012

@indira ale ved to je normalne ze ti ju daju babatko na den, ved po sekcii by si mala co najrychlejsie zacat chodit aby si bolo skoro fit. viem o com hovorim, mam 2 za sebou 🙂A prvy den aj tak vacsina babatiek prespi 🙂 a poviem ti ze rano som rodila a vecer som po troske chodila a na druhy den mi dali cipok od bolesti a uz mi bolo super, i ked to este bolelo, ale bolest sa dala vydrzat. pri prvej sekcii to bolo podobne a tiez sa ma pytali ci mi maju na noc zobrat babatko..to mlieko aj nam povedali ze si mame ist zobrat same, a v tom sme najmensi problem nevideli.Boli somnou 2 slovenky na izbe.vies, co by ine baby zato dali aby mali taky konfort ako je v hainburgu. ono neviem na aky standart si zvyknuta, ale co som ja videla nase nemocnice tak to ani z dialky nemozem porovnat s hainburgskou..Ja v At byvam, takze tiez mam poistenie 😉

yanus
13. jún 2012

@indira
@raa2
Sto ludi, sto chuti. Ale ja tiez suhlasim s @raa2, ze cim rychlejsie sa clovek postavi, tym je rekonvalescencia jednoduchsia. Sama si hovorim, ze druhy krat sa postavim este skor a dam si tam zopar dlzok po chodbe s tym priesvitnym "nakupnym vozickom" :D.
Ja som bola nadmieru spokojna, dokonca som sa tesila, ze pojdem domov, aby ma uz nikto neotravoval tym, ze co si prosim a co si zelam a ci nechcem noviny a ci ma nieco neboli 😀 😀 a nebola som samoplatca, rovnako vramci e-card.

yanus
13. jún 2012

@indira a este k jedlu, mne prislo obcas "Zalubeno" slane, ale pikatne, to tazko. Mne jedine prekazalo neschopnost vybavit ludom s nejakou intoleranciou alebo dietou spravne jedlo. Na tom by mohli este popracovat, ved celiakov a inych dietarov je uz velka kopa medzi nami.

zuzana38
13. jún 2012

Dievcata neviem co sa vam nepaci.skuste si porodit 3 kilove dvojicky prirodzenou cestou,Ktore vam hned na druhy den prinesu a staraj sa.
neviem ako je to tu v Hainburgu ale na Slovensku som nemala zle skusenosti.Personal bol super,jedlo sa dalo a ked sa my male nechceli prisat tak mi sestricka aj o druhej rano doniesla flasku s mliekom.takze neodsudzujte hned slovenske nemocnice!

@indira
@yanus
@raa2

yanus
13. jún 2012

@zuzana38 a kde som ja pisala o SK nemocnici? To mi je zahada, ja pisem len k nazvu temy.

ellysa
13. jún 2012

@pingu1 no paráda, tak potom dáme stretko 😉

ellysa
13. jún 2012

jedlo inak nechutilo ani mne, ale teda nie je to reštika, že? a mne by asi nechutilo nič, som bola v takom strese, že čo s malou 😀 😀 😀

raa2
13. jún 2012

@zuzana38 vies co,moj muz ležal na chirurgii od pondelka a samotný zákrok vykonali v piatok a ked som videla tu izbu tak som sa rozplakala,posteľ úzka a krátka,nohy mu trcali,bol v ruzinovakej memocnici.no ale ja neodsudzujem ani nehanim Slovenské nemocnice,len porovnavam komfort 😉

chrummka
13. jún 2012

ahojte mamicky, viete mi prosim vas nejaka zhrnut strucne ako je to momentalne s cenami v tom heinburgu?
je tu uz strasne vela prispevkov tak by som vam bola vdacna keby ste mi to nejak strucne a orientacne napisali....ratam so sumou cca 2000 eur.....
ma niektora z vas skusenost s ambulatnym porodom v tejto nemocnici?ci ste niektora boli v nemocnici max jeden den ....vopred dakujem za info......

martinka1981
autor
13. jún 2012

@chrummka ahoj ,porod so všetkym všudy stoji 524 eur na den(24h) je tam všetko nič viac neplatiš.
Ambulantne zatial myslim ani jedna z nas nerodila až na jednu kočku ,chcela ambulantne ale kedže porodila v noci zostala do rana.
Ja som druhu dcerku porodila vo štvrtok o 21:24 a v sobotu som sa vypytala domov 🙂 . Sice na mna čudne pozerali ale nemožu ma držať na silu.

zuzana38
13. jún 2012

@raa2 ja nemozem porovnavat lebo som v inej nemocnici ani nebola.je mi luto,ze ste ma zle pochopili.ja som len chcela napisat,ze aj slovenske nemocnice su v poho a nie len to co je za hranicami.

chrummka
14. jún 2012

@martinka1981 dakujem pekne za info....

raa2
14. jún 2012

@zuzana38 nic sa nedeje, ja chodim k doktorom na slovensko, len som tu rodila a posledne tyzde tehu som chodila po AT doktoroch. LEN u nas chybaju financie...

raa2
14. jún 2012

@chrummka moja suseda tam rodila ambulantne, po 6 hodinach po porode odisla na vlastnu zodpovednost domov..

katy213
14. jún 2012

ja len dufam, že to čo zažila indira...ak...tak to bola naozaj nepodarená výnimka.. Chystám sa rodiť v Heinburgu a keďže sa termín blíži, hľadám len samé pozitívne informácie, ale tých tu bolo doteraz našťastie dostatok 😉

ellysa
14. jún 2012

@katy213 dnes rodila kamarátka, tak podám čerstvé info za pár dní 😉

luckalucka83
14. jún 2012

@pingu1
Tak to budeme aj my susedky, my byvame v tych zltych pri policii, oproti tym bielym 🙂
Tesim sa, ze nas tu bude viac 🙂

luckalucka83
14. jún 2012

@katy213
Verim, ze budes spokojna, ja som povedala, ze aj keby niviem kde som byvala, tak druhe pridem porodit do Hainburgu 🙂
Starostlivost pri porode bola skvela a to som rodila pomaly dva dni, aj po porode, stale sa pytali, ci nieco nepotrebujem, s kojenim sestricky pomahali ako len mohli, vsetko poukazovali, povysvetlovali, fotky sme dostali, cista velka izba, a najma pristup, lebo jasne ze pri porode som vsetko prezivala citlivejsie a najviac je zena zranitelna a pristup lekraov a sestriciek je nesmierne dolezity a ti pomahali ako len mohli 🙂

ivka03
14. jún 2012

@katy213 Tiez sa pridavam ku kockam, co boli spokojne a podobne ako luckalucka83, druhe chcem tiez ist porodit do Hainburgu. Bola som maximalne spokojna, tak dufam, ze aj ty budes 😉

katy213
14. jún 2012

tak ĎAKUJEM pekne za povzbudenie 😵

eniii
14. jún 2012

baby ja neviem ci som tam vychytala dobry tyzden, ale mne chutilo vsetko, bolo to uzasne ze mi pravidelne nosili fasa jedlo popod nos jak v restike 😀

pingu1
14. jún 2012

@luckalucka83 no to aj ja, bo mam velky strach sa tam odstahovat, lebo nikoho tam nemaaaam

martinka1981
autor
14. jún 2012

@katy213 ja som tam porodila obe deti a dokonca ako samoplatca 😉 to snad tiež hovori samo o sebe dosť 😎

inak jedlo bolo na mna dosť slane,to je jedine negativum.

luckalucka83
15. jún 2012

@eniii
Ja som bola hotova z jedla, presne ako pises, ako v restike 🙂 My sme sa nevedeli dojest 🙂

katy213
15. jún 2012

ja myslim, že zjem s radosťou aj presolene či fest korenené, len aby som mala pôrod uspešne za sebou 😀 a mali sme sa ako tak k svetu. 😉 ....Chcem ešte poprosiť babulky ktore mali epiduralku, aby sa podelili o názor, či boli spokojné, resp. či by v buducnosti predsa skusili zvladnuť porod bez nej.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre