Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

snubenci08
4. dec 2010

Takze ak porodim na slovensku rodny list dostanem len na slov.? A nebudu ziadne problemy s materskou v AT??? Vies to na 100Percent? Prepac moju nedovercivost len to chcem vediet vsetko presne aby sme neprisli nakoniec o peniaze. A vies aj nieco o wochengelde? Kedy sa dostava a kolko to vychadza? Ja som onho ziadala 2 tyzdne spet ale zatial ziadna odpoved. Uz som pochodila vsetky mozne urady a nikto nic nehovori so 100perc.istotou. Tak len beham a zistujem. Dakujem ze si sa ozvala...prepac tykanie 😉 🙂

happy8051
4. dec 2010

@snubenci08 tykaj jasne 🙂
ak porodis v at dostanes aj at rodny list a na matriku potrebujes prelozeny sobasny list a rodne listy .
ja som rodila na slovensku a mam vsetky prispevky len treba strasne vela zdokladovat vsetko...
kde mas gynekologa v at alebo tu??

snubenci08
4. dec 2010

Mam v AT ale chodim na kontrole aj na slov. tu si platim sama sukromnika...Mozes mi napisat nejake tie veci co treba zdokladovat co budem potrebovat a tak...na tu AT matriku musim ist aj ked porodim na slov??? ci to uz len budem dokladovat slovenske papiere?

happy8051
4. dec 2010

@snubenci08 ak porodis na slovesnku at rodny list nebudes riesit.
v at treba dokladovat: potvrdenia o navsteve gynekologa v at, potvrdenie o zarobku v at, alebo zivbnost, ak si zivnostnicka musis si dalej platit odvody. formular na wochengeld si poslala? wochengeld je 29,95€ na den a poberas ho osem tyzdnov pred a osem tyzdnov po porode, potom posielas spravu o porode, kde musi byt uvedene, ci si rodila sponatnne, CR alebo vyvolavackou a aj spravu o novorodencovi treba. aj rodny list dietata. vsetko prelozene preklafdatelom. osem tyzdnov po porode prechadzas na KBG

snubenci08
4. dec 2010

formular na wochengeld som zaniesla cca pred 2 tyzdnami ale zatial ziadna odpoved. Kedy by asi mali prist prve peniaze alebo nejaky vypocet alebo nieco? Ta sprava o porode sa posiela hned po porode alebo az tych 8 tyzdnov po porode kedy pada wochengeld? A kedy sa podava tlacivo na KBG? Dakujem moc za rady ani nevies ako si mi zatial pomohla 🙂 🙂 🙂

snubenci08
5. dec 2010

si este tu??? Ak uz nie prosim napis mi este odpovede na tie otazky co som ti poslala posledne. Velmi si mi pomohla moc dakujem. Ja si to zajtra precitam 😉

ellysa
5. dec 2010

@yanus akceptujú, ja mám len 3 pečietky z AT viac som nestihla, ale normálne gynekológ zo slovenska ti môže dať tie zvyšné, predtým sa musela prekladať slovenská tehu knižka, teraz stačí dopísať

martinka1981
autor
5. dec 2010

@maggie2 ja nepoberam z AT žiadne davky. ja som tam iba rodila 🙂

maggie2
5. dec 2010

@martinka1981 to viem, to len pre ostatné som písala

maggie2
5. dec 2010

@snubenci08 neviem z akého dôvodu chceš rodiť na Slovensku, ale ak budeš rodiť v Rakúsku aspoň jedno plus, ak iné nevidíš, je to, že bude Tvoje dieťa ušetrené bcg vakcíny, ktorá je v Rakúsku už 10 rokov zrušená pre riziká vážnych vedľajších účinkov, kdežto na SK, veselo tú vakcínu aplikujú novorodencom ešte v nemocnici. A ak odmietneš budeš mať poťahovačky s RUVZ a budú Ta chcieť pokutovať až 330 eurami. Myslím, že každá holka, ktorá má tú možnosť rodiť v Rakúsku a v podstate bezplatne na poistku, pôjde rodiť do Rakúska namiesto na SK ak neexistujú iné prekážky.

snubenci08
5. dec 2010

@maggie2 chcem tu rodit preto, lebo neviem dobre po nemecky, neviem ako by som im v Mistelbachu rozumela keby sa ma nieco pytali sestricky alebo lekary, neviem ani ako to je s poplatkami...co sa plati a co nie a pod. ☹

snubenci08
5. dec 2010

@happy8051 si este tu??? Ak uz nie prosim napis mi este odpovede na tie otazky co som ti poslala posledne. Velmi si mi pomohla moc dakujem. Ja si to zajtra precitam

maggie2
5. dec 2010

@snubenci08 prráveže sa neplatí nič. Pre poistencov v Rakúsku je pôrod ako jediný vyňatý z akýchkoľvek poplatkov, neplatí sa dokonca ani denná nemocničná sadzba, ani za stravu - nič ! Už som tu predtým písala, že vôbec sa netreba obávať neznalosti reči, ja po mojich skúsenostiach môžem povedať, že darmo ovládam slovenský jazyk v zdravotníckych zariadeniach na SK mi nikto NEMAL OCHOTU rozumieť. Vieš ako to myslím? Tá starostlivosť je neporovnateľná, pokiaľ ide o prístup. Ak sa Ti stav skomplikuje a Ty si vyžiadaš cisársky rez napríklad, lebo to budeš tak cítiť, tak Ti vyhovejú napríklad. Žiadne sprosté poznámky, úškrny, nič. O hocičo ich požiadaš, tak Ti vyhovejú. Návštevné hodiny bez problémov. Splnenie prianí okolo starostlivosti o bábetko takisto žiadny problém. Full service skutočne oproti SK. Aj keby si sa mala rukami nohami dohovoriť - ale nepodceńuj sa, veď určite vieš aspoň základy a s tými sa dohovoríšm ver tomu.

maggie2
5. dec 2010

@snubenci08 ešte som Ti zabudla napísať to, že je mnoho žien, aj tu v téme, ktoré si ako samoplatkyne, ktoré nie sú v AT poistené, neovládajú dobre reč a napriek tomu pôrod v Rakúsku si radšej ZAPLATIA a to v TISÍCOCH eur, než aby mali rodiť na SK, lebo majú už zlú skúsenosť s nedôstojným prístupom a nedôstojnými podmienkami v NIEKTORÝCH (nehovorím, že všetkých) SK pôrodniciach. A Ty to môžeš mať prakticky bezplatne, bez problémov, nerozumiem Ti.

yanus
5. dec 2010

@maggie2
@ellysa
Dakujem velmi sumne 🙂
Ellysa, len tak informativne, kolko Ti krankenkasse preplatila z navstev u gynekologa, teda mimo porodu, co si musela platit? Ked som sa totiz pytala u doktora, tak povedali, ze zalezi od okolnosti a od nalady toho co to posudzuje. Chcem to tam totiz poslat, som zvedava, ze nakolko to preplacaju.

yanus
5. dec 2010

@snubenci08 Juuuj rukami nohami sa dorozumies, ak vies aspon trosku po anglicky, tak rakusania su vcelku zdatni v reci, ved predsa je to jedna jazykova skupina ;). Velmi silno odporucam rodit v AT, ja som sa tam citila ako na navsteve nie v nemocnici a to som tam stravila tyzden. Vsetko preplatila poistovna a to nie som z nemciny zrovna linguista. Naucis sa par vyrazov dolezitych a oni sa Ta aj tak nic odborne pytat nebudu, na to je tam doktor aby zhodnocoval.

ellysa
5. dec 2010

@yanus no raz 8 EUR, raz 32EUR a raz 19 EUR, tak si vyber

yanus
5. dec 2010

@ellysa to akoze zo 70 euro? 🙂 Juj paradicka, to preplacaju asi len to, ze Ti dvere otvoria ;).

ellysa
5. dec 2010

@yanus no asi tak 😅

snubenci08
5. dec 2010

@maggie2 mozem sa este spytat ako je to s epiduralkou??? plati sa tam za nu a daju ti ju automaticky alebo na vyziadanie???

maggie2
5. dec 2010

@yanus ja som nikdy nič neplatila a ale to chodím normálne zmluvným lekárom a nie súkromným

maggie2
5. dec 2010

@snubenci08 mňa stále nahovárali na ňu, keď videli ako trpím, ale ja som bola partizánka 😀 😀 😀 . Samozrejme že Ti dajú "Kreuzstich" ak ich o to požiadaš. Vravím, je všetko v poistke, neplatíš ničové nič.

snubenci08
5. dec 2010

@yanus no sak to je vlastne pravda...len mam z toho trochu obavy...vies prvy porod

maggie2
5. dec 2010

@snubenci08 no v prípade prvého pôrodu to už jednoznačne je voľba Rakúsko a nie SK 🙂 a už i rozumiem prečo si inklinovala k SK, lebo nemáš stade skúsenosti 🙂

snubenci08
5. dec 2010

@maggie2 no to ja si ju dam pichnut moc rada...mam strasne nizky prah bolesti 😒 😀

maggie2
5. dec 2010

@snubenci08 nízky prah bolesti, to je ďalší argument pre Rakúsko. Na Slovensku by Ti na to povedali len že si hysterka 🙂

snubenci08
5. dec 2010

@maggie2 zacinam o tom rozmyslat...najskorej ma odradili tie papierovacky...2rodne listy a pod...ale teraz vaham ☹

snubenci08
5. dec 2010

@maggie2 no sak to a este v skalici... 🙂

maggie2
5. dec 2010

@snubenci08 to je nič, možno viacej papierovačiek by si mala na SK, než tu

snubenci08
5. dec 2010

@maggie2 ty si teraz na materskej ci cakas babo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre