Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

calimero1
4. jan 2011

@jabadaba a kedy mas ty termin? bola si sa uz v Hainb.nem. pozriet?
Inak skusala som zistit tie triedy, a nasla som stranku sukrom. kliniky v linzi a bola tam cena za porod 2.500,-EUR. V tej cene bol zahrnuty 5-dnovy pobyt, porod normalny alebo sekcia, vsetky lieky, vysetrenie babetka, pediater.
Cize v Hainburgu to bude v tej 3-tej triede fakt vsetko.

calimero1
4. jan 2011

@raa2 ano nasla som, ze sa da i ambulantne rodit, a to stoji 1.650,-EUR, len to si neviem celkom predstavit, ako niekto niekde pocas ambulantnych hodin dokaze porodit ... 😨

jabadaba
4. jan 2011

@calimero1 dikes moc, si poklad. Tak to vyzera viac ako nadejne.

Termin mam vypocitany na 29. marca, ale mam indikovanu sekciu, cize asi by to malo byt o cosi skor. Ratam tak okolo dvadsiateho. Este som tam nebola, len tuto zatial sondujem, zvazujem, cerpam info. Mozno by som este potrebovala vediet ako je to s odberom pupocnikovej krvi? Nevies? Ma s tym tuto niekto skusenosti? Mam na musli ten nas register, ci je to problem takto cezhranicne uskutocnit. Neviem si dost dobre predstavit, ze by sme dali odobrat krv a sla by do rakuskeho registra.

vampgirl
5. jan 2011

@jabadaba ohladom pupocnikovej krvi da sa dohodnut aj so slovenskym. Slovensky eurocord s tym nema problem, su na to zvyknuti. Len sa musis dohodnut v nemocnici.

lauraa
5. jan 2011

@calimero ambulatne znamena ze porodis a ides domov.....jedno kedy a za aky cas, par hodin po porode ta prespustia domov aj s babätkom , pravdeze len vtedy ked nie su komplikacie.....

jabadaba
5. jan 2011

@vampgirl jej tak to je fajn, dakujem za info.

martinka1981
autor
5. jan 2011

S tymi ambulantnymi porodmi neviem ako presne to funguje,lebo mna velmi nechceli pustiť domov po 2 dnoch,musela som podpisať reverz 😒 . Vraj som vyzerala zle a mala chudla,ved jasne ked si nevytiahla žiadne mlieko a kadila aj 3x denne smolku. Ale ja som sa citila dobre a doma sme si pomohli aj s kojenim-odsavanim teda v mojom pripade.

calimero1
5. jan 2011

Ahojte,
tak dnes som sa bola pozriet v hainburgu a spytala som sa presne i na tie triedy. Tak v tej 3. triede je to co sme tu uz pisali, porod, ubytovanie, jedlo. Len ked som sa pytala ci je tam i EPI, tak jedna pani, ze ano, druha ze nie,ze vsetko co je na prianie sa naviac plati. Ale, ze sa treba spytat hore, hore na gyn. ma predtym poslai za nimi,lebo oni robia fakturacie, tak v tomto maju trosku chaos 😀

Martinka, teba som sa chcela spytat, k Dr. Loksovi si chodila priamo do nemocnice, ci do ambulancie niekde v Hainburgu? Takze ty si sla po 2 dnoch domov? A este si tu ty tusim pisala, ze Dr. Loksa ma nejake sadzby, ked ho chces k porodu, to ma ako sukromne z tej jeho ambulancie, ci to su oficialne nemocnicne sadzby?

yanus
5. jan 2011

@calimero1 Nech sa predbehnem za Martinku 🙂. Doktor Loksa je privatny lekar, taktiez zamestnany v nemocnici. Cize na kontroly ako jeho pacientka chodis k nemu do ordinacie (mimo nemocnice a mino Hainburgu), pokial ho chces priamo k porodu a chces si ho zazmluvnit, tak to stoji cca okolo 800 euro ( nie som presne ista, plus priplatky mozno aj za sviatok, noc, vikend, to presne neviem, treba sa ho spytat). Avsak v mojom pripade, si naplanoval veci tak, ze ked mal pracovne dni v nemocnici tak ma aj operoval. Tak isto aj pri Martinke, ze jej dal vyvolavacku. Pokial budes cakat na prirodzeny porod, tak je to hop alebo trop ci na neho natrafis, bude ta aj tak rodit PA, doktor do toho vstupuje minimalne pokial nie su komplikacie. Odpoved na poslednu otazku: Su to jeho sadzby, ako kazdeho privatneho doktora.

calimero1
5. jan 2011

@yanus a kde ma ordinaciu, mozes mi to prosim napisat sem alebo do sukrom. spravy? dakujem.
Cize keby si ho clovek zazmluvnil k porodu, tak pride do nemocnice ako doktor naviac, t.j. ze jeden je normalne v sluzbe a on dojde k svojej pacientke? Lebo vlastne tie poplatkove triedy 1.,2. su ze tam mas doktora stale kedy chces, inak je tam pri tej 3.-tej triede iba PA, a doktor sa pride raz zacas pozriet, alebo pride v pripade komplikacii tak mi to vysvetlovali. len tam mi nezapada do cennika zase ta sadzba 800 EUR, co si pyta Dr. Loksa.

yanus
5. jan 2011

@calimero1

Dr. Wiliam Loksa
Frauenheilkunde und Geburtshilfe

Telefon: 02165 / 62 33 3
Wiener Straße 17
2405 Bad Deutsch-Altenburg

Najlepsie ked mu priamo zavolas (mozes po slovensky, sestricka kvazi je jeho zena slovenka) a on Ti presne vysvetli co a preco a za kolko.
V AT rodis s porodnou asistentkou, doktor ta pride len a len kontrolovat, pricom pri komplikaciach zasahuje.

yanus
5. jan 2011

@calimero1 alebo email mozes napisat s otazkami:

praxis.loksa@utanet.at

jabadaba
5. jan 2011

@calimero1 akurat som napisala Dr. Loksovi mail s dotazmi ohladom moznosti sekcie tam plus financovanie pre samoplatcu. Tak som zvedava na odpovede.

calimero1
5. jan 2011

@jabadaba tak potom daj vediet, co ti odpisal 🙂 . Inak ked chces mat tu 3.klasse tak tvoj CR musi byt indikovany, ale to si pisala, lebo tie pani vraveli, ze keby bol CR na zelanie, tak sa priplaca zvlast a cena zavisi, kedy sa vykona, v akom case, ci cez vikend, vecer atd.
Ale ked napr. zacne porod normalne a skonci nakoniec z nejakeho dovodu CR a mas tu 3.klasse tak cena je uz v tom, i v pripade, ked je CR robeny zo zdravot. hladiska, cize nie na vlastnu ziadost pacienta.

calimero1
5. jan 2011

@yanus dakujem za adresy 🙂

jabadaba
5. jan 2011

@calimero1 jasne, dam vediet.
Aha, takze takto to je so seckciou a pripadnym priplatkom. Cize ja by som to mala mat v cene kedze mam indikaciu. To je fajn. Aj som to pisala Dr. LOksovi, ze mam indikaciu a uviedla dovody, som zvedava co mi odpise. Kazdopadne dam Ti vediet.

Ozik a ake su vlastne rozdiely v tych triedach? Co su potom prva a druha klasse? Je to vyssi level sluzieb ci opacne?

calimero1
5. jan 2011

@jabadaba rozdiely su:
navstevy: v pripade 1. a 2. triedy mozu chodit od 8-22, v 3. len pocas navstevnych hodin co su na stranke, aj ked Martinka vravela, ze jej muz tam bol skoro cely den.
postele: 1. trieda si sama na izbe, 2. trieda 2 postele a 3. 4 postele na izbe
telefon a televizor. iba v 1. a 2. triede
stravovanie: v tych vyssich triedach mas vaccsi vyber a v 1. triede si vraj mozes objednat i to co nebudu mat na listku.

no a tie ceny za porody, lekarske vykony navyse co sa priplacaju v tych vyssich triedach, tak tam mas doktora stale pri sebe ale to neviem, ci konkretne zvoleneho, ci toho v sluzbe, aj ked ty budes mat sekciu, cize bude doktor tiez stale pri tebe, a aj pri 3. klasse tam je, len zasahuje do normalneho porodu minimalne, na to su tam PA, ale v pripade komplikacii je tam, aj sa vraj chodi pravidelne pozerat, tak neviem. Cenovy rozdiel v tych dvoch vyssich je oproti 3. triede teda markantny, a to co ponukaju naviac, mi pride, ze to ani nepotrebujeme 😀

jabadaba
5. jan 2011

@calimero1 hm, tak teraz som z toho jelen. Baby pisali, ze pre samoplatkyne odporucaju tu tretiu triedu. Ale ak su tam 4 postele v izbe, tak mi pride divne, ze tam nechaju mamicku samu. Oj, to sa bojim ci sa mi nestane, ze mi tam prasknu jednu dve dalsie. A nebodaj turkyne aj s hlucnou familiou. Ja potrebujem istotu, ze ked sa dohodnem ze sama tak sama a nic sa menit nebude aj keby tragace padali. To je ako ked som bola vo Viedni, napriek Sonder klasse a teda to bola palka, ved tam jeden den vychadzal na 1200 eur a to neratam operaciu a vsetko okolo, som nakoniec nebola sama tak ako som chcela, mali vraj obsadene. 😠

calimero1
5. jan 2011

@jabadaba plne tam nemali ani dnes, a porody mali 2, jedna pacientka uz mala babo, druha tam este behala po chodbe s kontrakciami a jedna odchadzala domov a plno prazdnych vaniciek pre deti. Cize podla mna je tam velka sanca, ze dopadnes ako Martinka a budes sama na izbe 🙂 . A napisala som ti sukromn. spravu

martinka1981
autor
5. jan 2011

@jabadaba podla mna nemusiš riešiť tie vyššie popl.triedy. je to zbytočne drahe a ked si ako samoplatkyna zvoliš 3.triedu tak maš všetky vyhody ako pri 1. a 2. tr. Ja som bola na 2.postelovej izbe s telkou a telefonom,jedlo som si vyberala. Ak budeš chodiť k Lokšovi tak si myslim že by ti vedel garantovať že budeš na izbe sama a nikoho ti nedaju. Ale robia to tak bežne že nechaju samopl.na izbe samu. proste si to zaplatiš tak sa k tebe aj tak spravaju 🙂 .

@calimero1 ano vo štvrtok večer som porodila a v sobotu som sa pytala domov 😀 ,neboli nadšení ale čo už,nemožu ma tam držať proti mojej voli aj ked tam bolo celkom fajn,len doma ma čakala Miška a varovať nam nema kto tak aj preto.
DR.Lokša berie za porod cez den 500 eur a za noc , sviatok a vikend 800 eur.

jabadaba
5. jan 2011

@martinka1981 myslis? No ja teda pevne dufam, ze obavy budem moct nechat na byvalom prechode 🙂 a nic sa neskomplikuje prave takymto sposobom, ze to nebude to co cakam.

martinka1981
autor
5. jan 2011

@jabadaba no podla mna sa neni čoho bať 😉 . jedine že by mali fakt natresk ako v r.2005 ked rodila meggie2 a bolo uplne plno. Ale to si myslim že teraz nehrozi.Rakušania nerodia a zchranuju to tam iba slovenky 😀 😀 😀 .
Aj ked sme mali my rodiť tak Lokša vravel že maju toho dosť na november a ked som tam bola ja tak tam boli tušim okrem mna iba 2-3 maminy. Takže asi taky naval maju rakušania 😀 . pre nich je toto asi vela,mali by isť do BA na exkurziu 😀 😀 . Odpadli by,ani by nezvladli tolko porodov za den a odpadli by od unavy 😀 .

jabadaba
6. jan 2011

@martinka1981 😀 mi hovor. Vcera som dostala nocne mory z prispevku o Antolskej, kde baba pisala, ze mali jeden den 21 porodov. 😝 No dufam dufam, ze to tak bude, ze marec maju rakusanky volny co sa porodov tyka. Lebo jak sa poznam so svojou smolou, tak zrovna vtedy sa rozrodia. 😀 Rakusanky mozno ani nie, ale tety turkyne si asi pohov nedaju. 🙂

martinka1981
autor
6. jan 2011

@jabadaba ty kokso,že 21 porodov!!! To snad ani nemožu myslieť važne. Normalne som v šoku 😝 .
Ked ti mam pravdu povedať všetci strašia s tymi turkynami ale ja som ti tam nevidela ani jednu 😕 ,ani v porodnici,ani na CTG ked sme chodili,ani na tom glukozovom teste ked som bola v H. a to som tam rodila 2x. Tak neviem.

jabadaba
6. jan 2011

@martinka1981 ale to bola len taka moja uvaha o tych turkyniach, ze tie asi problem s reproduckciou mat nebudu. 🙂 Predsa len, ina kultura. Ale mozno uz uvazuju tak ako rakusanky, ktore sa vraj moc do deti teraz nehrnu.

No mi hovor, zostala som z toho poctu porodov aj ja paf. Dnes mam taky samonasieraci den, prave pre tieto obavy kde a ako porodim. Mna tieto masovky desia. A je velka sanca, ze nejaku zazijem. Lebo co pozeram aj v inych diskusiach tak marcoviek tehuliek dost. Prave ten klud v Hainburgu ma laka, predsa len ak tam nie je taky napor tak si myslim, ze aj lekar je v pohode a vacsej koncentracii ako ked llieta medzi desiatkami zien.

martinka1981
autor
6. jan 2011

@jabadaba v Rakusku je porodnosť nizka.To ked vidiš niekoho s kočikom tak si možeš gratulovať.Aj v Hainburgu sme dlho nevideli žiaden kočik až tento rok,respektive minuly 😀 . A teraz to tam vylepšuje yanus,že?

My(yanus,vampgirl a ja) sme mali terminy na zač.novembra a aj ked sme chodili na CTG tak väčšinou mali vždy plny rozvrh,tak sme sa obavali či to nebude tiež masovka kedže na npvember mali toho dosť. A uuuuplna pohodička.Ja ked som rodila toho 4.11. tak rano na 8 som tam išla a akurat jedna porodila a druha ešte behala v kontra a potom doobeda tiež porodila a potom až večer ja. A do rana tiež neprišla žiadna lebo si ma PA nechala u seba v tej relax.miestnosti a hovorila že ak by prišiel v noci porod tak ma potom preveze na izbu a nič.Buvali sme tam do rana 😉 . Takže ono sa to može niekedy zdať že vela ale oproti SK je to nič 🙂 .

jabadaba
6. jan 2011

@martinka1981 vraj rakusaci neplanuju deti z ekonomickyh dovodov. Co mi pride smiesne v porovnani s ich zivotnou urovnou, platmi a cenami...alebo, zeby nastal tak radikalny obrat u nas 😀 No ale jedno je u nas iste, rodia najsilnejsie rocniky takze preto ten nebyvaly boom. Mozno v Rakusku tolko zien v reprodukcie chtivom ci nevyhnutnom veku nie je. To vedia ich demograficky experti.

jabadaba
6. jan 2011

@jabadaba ozik, na to CTG si chodila ako casto a kam? K Dr. LOksovi do Altenburgu?

yanus
6. jan 2011

@jabadaba
@martinka1981

No nezachranujem 🙂, je to len obyvatelka Hainburgu, obcianstvo je nase ;). No Turkov v Hainburgu tolko nie je ako romskej populacie, ktora po revolucii brala nohy na plecia a utekala do prilahlych oblasti, asi predavali digitalky slovakom, ze su rakuski turci :D. Ja som videla iba jednu potmavsiu, ale velmi kultivovanu rodinku v nemocnici, cize nemala by som problem. Rakusania tak isto ako aj Slovaci vymieraju, to ze je teraz "baby boom" nic nezachrani, ale to je ina tema. A ekonomicke dovody, no neviem veru, ako keby som dostavala tie prispevky rodicovske co oni, v plnej sume, ak by som tu aj pracovala, hned by som mala aj 4 deti :D:D:D:D. Skor spolocnost zacne mat chovanie jedneho, max dvoch deti, ked dosiahne urcity stupen socialneho a ekonomickeho vyvoja.

CTG - robia v nemocnici, doktor ti da odporucanie a potom uz len chodis pravidelne na CTG, samozrejme termin si s nimi dohadujes

yanus
6. jan 2011

@jabadaba Aj mne vraveli ked ma davali na 2-postelovu izbu, ze mozno niekto pribudne, ale nas len ubudalo, ked som odchadzala tak tam ostala sama mamicka, inac nas tam bolo max 3 :D:D:D. Primar nam vravel, ze v tych najhorsich pripadoch davaju na 4 postelove izby 3 zeny, ale ze to by musela byt kriticka situacia. Zvacsa ma kazda svoju izbu sama, alebo max 2. Slovenky maju zvacsa same izbu, lebo sme pre nich vysoko zarobkova skupina a jedna hovori druhej, vedia ze sa to posuva, sme pre nich prisun dobrych penazi, cize nam zabezpecuju aj dobry servis. Nemala by som obavy. Stale mas moznost sa ozvat, ked sa ti nebude nieco pacit, pohrozis, pokritizujes a hned sa veci posunu tym spravnym smerom, nebudes predsa na SVK.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre