Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

yanus
18. sep 2011

@jana0706 No prve vysetrenie absolvuje babatko v nemocnici, tam som sa ja s nim zoznamila, prisiel mi odovzdat mukip (mutter-kind pass), porozpraval mi o vysetreni, podali sme si ruky a povedal mi, kedy mam prijst do ordinacie, popripade, ze mam zavolat a objednat sa. Cize ono ak mas trvaly pobyt v jeho "okrsku":P, tak je to automaticke 🙂. O domacom vysetreni som zatial nepocula, ani neviem ci existuje 🙂. To by ti povedali, ine zienky co tu ziju uz dlho, napr. @maggie2

jana0706
18. sep 2011

@yanus no super, tento postup mi uplne vyhovuje 🙂

raa2
18. sep 2011

@jana0706 porod som nemala naplanovany cisarsky, ale kvoli zapalu co som mala, tak maly musel ist vonku a nakolko sa mi porod nerozbiehal tak sme sa s doktorom dohodli na sekcii. co sa tyka tych poraneni na bradavkach, tak tych som si uzila, tolkokrat som revala od bolesti ked sa maly prisal a nepomahali ziadne kremy. bolest mi zmiernili iba klobuciky , ale tiez to nebolo nic moc, maly niekedy tak potiahol ze az krv mu isla, tak som to po 4 mesiacoch vzdala a konecne mi maly zacal pekne spavat, dovtedy pospal max 30 minut. takze tolko ku kojeniu, pri druhom dietati by som uz takto nefungovala, by sa ani nedalo..
ku prokschovi chodime, je fajn, taky starsi panko, vsetko vysvetli, jedine ze sa tam dlhsie caka a nemusis za nim chodit, urcite sa stretnete v porodnici a tam ti aj povedia ze kedy mas k nemu ist prvy krat 🙂

jana0706
18. sep 2011

@raa2 no teda, tak to si si uzila...a comu pripisujes ze sa ti maly tak bolestivo prisaval? tj co by si robila inak pri druhom?
takze v Rakusku netreba pediatra dopredu informovat ze k nemu chces prihlasit dieta? lebo na SK to tak funguje...

yanus
18. sep 2011

@jana0706 neviem ako je to v AT celkovo, ale v Hainburgu to funguje takto 🙂

raa2
18. sep 2011

@jana0706 myslim si ze mal malo mlieka a preto som ho prikladala casto a ma to potom bolelo, kazdu zenu to zacne boliet cca po 4 tyzdnoch kojenia, potom to ale prejde, ale mna to ani po 3 mesiacoch nepreslo ☹ a este k tomu mi malo spaval, cca 30-40 minut a potom kojenie, prebalovanie, uspavanie, ja som cely den nic nerobila, len kojila, uspavala, prebalovala a za 30 minut som skoro nic nestihla urobit, takto to trvalo 3 mesiace, ked sme sli vonku, tak som ho nakojila, kusok sme sa presli a uz som bezala domov, lebo zase bol hladny 🙂 takze asi tomu ze som mala malo mlieka, ale tazko povedat..

jana0706
18. sep 2011

@raa2 no tak to muselo byt fakt vesele...ja ked by som sa nahodou zacala tak zamotavat tak asi vyhladam laktacnu poradkynu nech pozrie ci vsetko robime spravne...chcela by som dlhsie vydrzat s kojenim, ale tak uvidime aky bude mat na to babatko nazor 😉

raa2
18. sep 2011

@jana0706 pila som litre cajov pre kojice matky a este k tomu homeopatika, prikladala casto a este aj odsavala aby som zvysila produkciu, tak uz neviem co ine by mi este poradila 😉 drzim palceky abz si mala dost mliecka a rychly porod!

jana0706
18. sep 2011

@raa2 asi sa to vzdy neda, clovek kym sa ho to netyka tak ani netusi ze dojcenie je taka veda 😒 dakujem pekne, ved dam potom vediet co a ako...ale myslim ze este mame chvilu cas 🙂

yanus
19. sep 2011

@jana0706 Veda to bude, az vtedy ked zacnes kojit a budes pocut milion protichodnych informacii a dieta bude hladnejsie a hladnejsie, nuz a vtedy "neurob chybu"?!?!?! 😕

raa2
19. sep 2011

@jana0706 uz to mas za par, i ked tie posledne dni sa nekonenecne vlecu 🙂

jana0706
19. sep 2011

@yanus presne toho sa bojim, ze vsetci budu mat k tomu co povedat...aj ked generacia nasich mamin nemoze byt moc mudra, aspon tu v okoli vacsina kojila tak maximalne 3 mesiace a sup na umelu stravu...za sociku sa to kojenie moc nepropagovalo veru...stavim sa ze aj teraz mi ho budu radit prikrmovat 😀

yanus
19. sep 2011

@jana0706 Veru, to si vypocujes kadejake veci ;). O podavani cajika malemu dietatu (plne kojenemu) a podobne.
Mam skusenost, kedy mi zena, ktora svoje deti nekojila tvrdila, ze predsa sa dieta nemohlo najest za taku chvilku ( prvy mesiac babatka papaju aj 40 min, kdezto neskor to maju vybavene za 4 minutky 🙂). Alebo dokonca som pocula aj o osocovani na verejnosti, za odhalovanie, alebo naopak za to, ze podavali UM z flasky, ze preco tu umelinu detom davaju. Bude zabava 😎. Tak pevne nervy.

Treba byt tvrdohlavy a stat si za svojim rozhodnutim, precitat si vela, pocuvat viac nazorov a selektovat, to je myslim si, ze najlepsie cesta, aj neskor pri zavadzani prikrmov ;).

Och a zabudla som dodat, vsetci sa ma pytat, ze dokedy chcem kojit, ja vzdy vravim, dokedy mi matka priroda dovoli ;). A potom nasleduje otazka "ved sa koji iba do 1 roka" a ja vzdy odpovedam "do jedneho roka, podla reklamy na NUTRILON?" 😝

brudra
19. sep 2011

@ivka03 Ahojte, práve som si dovolila nakuknúť do vašej témy, lebo zvažujem pôrod v Hainburgu, ja mám termín 8.12. tak už nás je päť 😀

ivka03
19. sep 2011

@brudra ahoj, tak to sme fakt mesiac po mesiaci 😉 Byvas tiez v Hainburgu alebo niekde blizko?

jana0706
19. sep 2011

@brudra @ivka03 super ze to tu zacina ozivat 😉

dani84
20. sep 2011

@brudra
@ivka03
@jana0706 baby aj ja som este tu, a este stale 2v1 🙂

jana0706
20. sep 2011

@dani84 my s tebou ratame 🙂 ved termin mas az na konci tyzdna, takze stale je este trocha casu - inak buduci tyzden v utorok doobeda budem v nemocnici na US a CTG, tak ak by si nahodou rodila na termin tak by som na sekundu rada prisla mrknut na babatko 😉

dani84
20. sep 2011

@jana0706 no to je dost mozne, ze tam budem lezat uz 😉 A budem rada ked ma prides pozriet 😉 Napisem ti tel. cislo do IP, ok?

yanus
20. sep 2011

@vampgirl @martinka1981 Dievcata tato tema fici ako po masle 🙂, horsa na vysetrenie k Dr. Loksovi a ideme zarabat dalsie deticky, nech mame zase o zabavu postarane 😀 😝 😀

jana0706
20. sep 2011

@dani84 super, dakujem, napisem ti spravu alebo ti cinknem aby si mi dala vediet co a ako, predsa len mozno budes mat este len cerstvo potom, to by som nerada vyrusovala 😉

raa2
20. sep 2011

@yanus neviem ci ten loksa je az taka vyhra 🙂

yanus
20. sep 2011

@raa2 preco? Azda zle skusenosti, alebo doktor-gyn vseobecne? 😅

martinka1981
autor
20. sep 2011

@yanus moja zlata ja mam už porody za sebou,dve deti mi bohate stačia. ja vam to tu rada prenecham 😀 😀 😀
len budem chodiť šmirovať 😉

@raa2 tak sem sa ,prečo nie Lokša??

yanus
20. sep 2011

@martinka1981 Ved ale ty by si uz mala bonusovu kartu v nemocnici, na dezert zadarmo :P:P:P

martinka1981
autor
20. sep 2011

@yanus no to viiiiš 😀
stačilo rozkoše 😀 😀 😝
len sa ty pekne snaž aj s vampgirl 😀 😎

martinka1981
autor
20. sep 2011

@yanus rovno ti hovorim ani keby mi nukali porod zadara 😎

yanus
20. sep 2011

@martinka1981 😎 trosku Ta musim predsa navabit, nech je nam tam spolu veselo na tej 306tke 😎 😝

martinka1981
autor
20. sep 2011

@yanus absolutne neviem o akej 306ke pišeš ale neva 😀 😀 😀

brudra
21. sep 2011

@ivka03 bývam v Hundsheime je to 5 km od Hainburgu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre