Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

zuzana6543
1. mar 2016

@janka_petrzka ja som bola na 5 dni po sekcii a teoreticky by mi nebolo treba nic okrem kefky, pasty a papuc 🙂 v sprchach boli aj nejake gely a sampony, tie ich kosele su vpohode, ale cez den som ja nosila svoje tricko a teplaky kedze som sa viac prechadzala ako lezala v posteli 😄 ale ked tam budes len 1 den tak fakt netreba. Ja som vyuzila papuce a crocsy do sprchy, svoju kozmetiku a to oblecenie na den 🙂 inak uz asi len nabijacku 😀 zupan som mala len taky bavlneny tenky ale je tam fakt teplo takze mi ho skoro nebolo treba 🙂

ja1985
1. mar 2016

@lucmar2015 a ta slovenka s tebou hovorila slovensky alebo nie? kedy mas vlastne termin?

lucmar2015
1. mar 2016

@ja1985 hovorila slovensky. Dokonca som jednu vec nevedela vysvetlit poriadne a to prelozila za mna.. Nieco ked sa pytali na predoslu operaciu. Termin oficialny mam 16.3. Ale mnou vypocitany je 22.3. A ten mi potvrdili uz 2x.

paskolinka
1. mar 2016

@lucmar2015 u tej PA som rodila, je velmi mila

pirec1
3. mar 2016

Ahojte, nema niektora z vas nahodou tabulku jednotlivych ukonov z Hainburgu? Alebo inak? CTG vysetrenie je podla vas za 97,50 eur alebo 195 eur? dakujem

lucmar2015
3. mar 2016

@pirec1 ono to je ohodnotene bodmi a tie sa potom prenesu do penazi.. a ak by ti robili iba ctg tak platis podla najnovsej tabulky 110e a s ultrazvukom 195. Teda tak to vypocitali nam.

pirec1
3. mar 2016

@lucmar2015 ano ano....boli sme tam dnes druhy krat...ked sme boli prvykrat 18.02.2016 na CTG a ultrazvuku naraz tak to bolo 195 eur podla bodov (800 a 300 sa mi zda) co sedi....dnes 03.03.2016 sme boli iba na CTG (800 bodov) a malo to byt podla mna za 97,50 ( lebo 195 eur je az od 801 bodov a viac) no platili sme 195 eur :( ...som sa tam pri plateni na to 3x opytala, ci su si iste ze to maju dobre poratane a ze to podla mna nema byt za samotne CTG az 195 eur, no naozaj ma tolko nechali nakoniec zaplatit...preto sa snazim dopatrat k tej tabulečke s bodmi, lebo mam pocit, ze som platila viac akoby som mala...

lucmar2015
3. mar 2016

@pirec1 110e si mala platit myslim si.. Ale co ti zapisali ze ti robili? Skoda ze uz si zaplatila..

pirec1
3. mar 2016

@lucmar2015 mam doklad na ktorom je napisane ze mi robili CTG...nic viac...

lucmar2015
3. mar 2016

@pirec1 tak na najblizsiu kontrolu si zober blok a chci vidiet tu tabulku. 85e je dost rozdiel..

pirec1
4. mar 2016

@lucmar2015 som si to dnes rano odkomunikovala s oddelenim fakturacie pacientov. Takze aby ste aj ostatne vedeli, ze akekolvek dalsie vysetrenie (dalsia navsteva) je plus 168 bodov. To je sice cudna polozka, kedze je to vlastne poplatok za to, ze ste sa tam vratili ako klient. No tak ci tak, moja druha navsteva, kde som bola iba na CTG, kedze si ho doktor pri prvej prehliadke kde mi robili CTG aj ultrazvuk s odstupom 2 tyzdnov este vyziadal je sice za 800 bodov, ale zaplatite 195eur, lebo je to zaroven dalsia nasledna navsteva...
Musim ale povedat, ze mi druha navsteva velmi pomohla hlavne z psychickeho hladiska, kedze vsetky moje pochybnosti a "strachy", ktore som mala, dnes par dni pred porodom uz nemam a som ovela spokojnejsia a kludnejsia...

GR0 = € 32,50
GRI = € 97,50
GRII = € 195,00 (861-1700 Punkte)
GRIII = € 390,00

lucmar2015
4. mar 2016

@pirec1 tych 110 nam teda odkial uviedli v tabulke? No dobre vediet ze to takto pocitaju - co praveze by mohli odpocitat no nie? 😉 a co si mala nejake nezodovedane otazky alebo coho sa tykali tvoje strachy?

pirec1
4. mar 2016

@lucmar2015 oni si menia cenove podmienky velmi casto tak ako sa im to hodi, to sme si uz vsetci vsimli...strachy? rodina a okolie vie nastavit viac negativne ako pozitivne, kedze u nas je porod vseobecne chapany inak ako za hranicami ci v Rakusku alebo v dobrych porodniciach v ČR...takze o nic vazne neslo, potrebovala som len povzbudit 🙂

jannet07
4. mar 2016

ahojte, pisem skusenost z dnesnej noci. Sla som na pohotovost do Hainburgu ( zijeme tu) , som v 34 tt a nasla som si slabo ruzovy vytok na intimke. Psili sme tam nieco pred druhou v novi. Sestricka Slovenska, lekar Rakusan.. velmi milí a ochotní. skutocne som bola prekvapena z prispupu. ja ako prvorodicka vystrasena, sestricka ma utesovala. Soma som zdrav. sestra- ale ked sa jedn o babo, robim hnet paniku. Doktor bol volmi profesionalny a mily, sono mi robil dlho, stery. Nakoniec vsetko v poriadku. Trocha som sa bala ist rodit do Hainburgu- rozmyslala som na Viednou, ale moje obavy sa po vcerajsej skusenosti vytratili🙂)

lucretia7
5. mar 2016

@zwalsh Ok, chapem, ale ak nepotrebujes dobru PA ci lekara, tak preco potom ides do Rakuska? Ja musim suhlasit tu s niektorymi babami, ze porod sa vzdy nevyvinie smerom, aky si clovek predstavuje. Staci komplikacia a bude po hypnoporode. Sama som to zazila a velmi zalezalo, kto bol pri mne ako lekar. Ak si mam ist sama odrodit, tak to mozem rodit kdekolvek.

zwalsh
5. mar 2016

@lucretia7 to je čo za otázku?

lucretia7
5. mar 2016

@zwalsh Neviem, co sa ti nezda na mojej otazke. Normalne sa pytam, aka je tvoja motivacia. Lebo ja myslim, ze je dolezite, kto je pri tebe pri porode (nielen pri samotnej 2. dobe porodnej, ale tiez v pripade komplikacii). Aby si potom nerobili porodne asistentky srandu ako vcera, ze Slovenky sa tam chodia odrodit same a este za to zaplatia...

lucretia7
5. mar 2016

@zwalsh Inak este k tomu hypnoporodu, neviem, aky kurz si absolvovala, ale PA v Hainburgu vravela, ze tie dvojdnove kurzy su na nic a po nich sa neda rodit hypnoporodom. Vraj oni robia minimalne dvojtyzdnove, ktore uz davaju vacsi zmysel.

eaka
5. mar 2016

@lucretia7 ja si tiez myslim, ze ten 2dnovy je o nicom..

yogi123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zwalsh
6. mar 2016

@lucretia7 na porod sa pripravujem pol roka vratane hypnoporodu, dieta je uplne zdrave v perfektnej polohe a ja sa citim dobre, neviem preco by som mala ocakavat komplikacie, tie ma ten co ich ocakava ale ja nie. Hainburg je snad jasny, dovolia mi tam aby som sama porodila a to mi staci. nepotrebujem sa spoliehat na nikoho ineho

lauraa
6. mar 2016

@zwalsh skus si precitat pribeh misky, tiez cakala zdrave babatko ....

zwalsh
6. mar 2016

Tie co tu neustale strasite, prosim najdite si inu temu vdaka, uz to tu pisem po tretikrat. Toto je tema Hainburg !!!!!!!

zuzana6543
6. mar 2016

@lauraa ano, je to strasne, ze sa zial stavaju aj take veci 😢
Ale statisticky je to extremne malo pravdepodobne, ze sa nieco take udeje ak nie je vopred ziadna indikacia.
Ano, je to jedna z velmi mala nevyhod hainburgu. Ze to je porodny dom a nie plne vybavena nemocnica. Ale ako som uz pisala predtym, v rakusku je maloktora porodnica vybavena dostatocne. A netvarme sa ze vsetky porodnice na slovensku su vybavene na riesenie akychkolvek pripadnych komplikacii.
A hlavne, kazda zena, ktora tam ide rodit si je toho vedoma a dobrovolne podstupuje toto riziko. Ktore je pri zdravej zene a dietati naozaj velmi nizke.

sardinka335
6. mar 2016

@lauraa kašli na to...ako nech mi tu 45 ročná zena tehotna po IVF rozprava rozpravky o tom ako je fit a porodila by aj doma. Ak toto nie je minimálne ,,rizikova rodička,, tak uz fakt neviem kto.

yogi123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sardinka335
6. mar 2016

@yogi123 ja nerozumiem čo ma vobec označuješ, tebe som nepisala. Ty nerieš nad čím ja uvazujem a kde pisem. Howk..

yogi123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jannet07
6. mar 2016

Zeny,tie co mate termin v aprili a rodite v Hainburgu,mozno sa tam vidime🙂pre odlachcenie vsetkych tychto prispevkov-neposlete foto svojho bruska?ja mam termin 20.aprila a mam pocit,ze mam male brusko😉😏

lucretia7
6. mar 2016

@zwalsh Trosku sa ukludni. Nikto nema zaujem strasit, ale toto je diskusia. Ja nemam nic proti Hainburgu, som tu, lebo tiez riesim porod a miesto, ale napriek tomu, ze ide o dobru porodnicu, nepaci sa mi to precenovanie tohto miesta. Pozri, ja som mala ukazkove tehotenstvo a pripravovala sa na porod vo vsetkych smeroch a neverila by si, ze sme obaja s malym nakoniec bojovali o zivot. Nikdy nevies, co sa prihodi a preto mi pride absolutne bez pokory, ak sa niekto vyjadruje, ze sa nepotrebuje spoliehat na nikoho ineho. Keby si mala 16, tak to chapem, ale v tvojom veku... Ja myslim, ze treba mysliet na vsetko a kludne ak sa aj rozhodnes rodit v Hainburgu, byt pripravena na mozne scenare. Nie obetovat babatko a trepat sa niekde po dialnici 4 hodiny odrodit dieta do nie najstastnejsie vybavenej porodnice za hranicami, len aby si bola moderna ci strasne cool (inak porodne asistentky v Hainburgu maju na to podobny nazor, neviem, ci si s nimi hovorila). Kazdopadne drzim palce, nech porodis v hypnoze a bez kohokolvek pomoci, hlavne bez komplikacii.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre