Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

alenie_
1. apr 2016

Ahojte, takže aj ja to mám za sebou. Po prvom cisárskom reze som porodila v Hainburgu prirodzene. Čo na Slovensku bolo nemožné, pár km za hranicami úplne bežné 😉
Prenášala som a na 10ty deň po termíne som prišla ráno do pôrodnice, zaviedli mi balónik s vodou, ktorý tlačil na krčok aby sa spustil prirodzený pôrod. Pôrod sa spustil za pár hodín, celý čas ma okrem PA - Slovenky - kontrolovali aj doktor junior - Slovák - a senior - Rakúšan. Moc som sa neotvárala a bola som na 4 cm aj po 6 hodinách, dali mi kvapkať 'homeopatickú' dávku oxytocínu, to mi síce zhoršilo bolesti počas kontrakcií ale pomohlo a do pár hodín bolo bábätko na svete. Normálne dávky oxytocínu mi nemohli našťastie kvôli jazve dať nemohli.
Celý pôrod bol ako som si ho predstavovala, splnili mi čo som si priala, som nadmieru spokojná. Nemám žiadne poranenia. Muž bol celý čas so mnou, porodila som o 2:30, bol z pôrodu taký unavený že tam dokonca so mnou naizbe zaspal 🙂 Bábätko som nedala nikomu ani na minútu.
Za mojej prítomnosti robili potrebné vyšetrenia, krv brali po 36 hodinách, jediné čo jej nestihli vyšetriť je sluch, ale to preto, že som po tých 36 hodinách odišla domov. To som si dala vyšetriť na SK. Hneď sme išli pediatrovi, sama sa chystám svojmu gynekológovi nakontrolu. Očkovanie proti rubeole som odmietla.
Čo sa týka kojenia, kúpania dieťaťa, staranie sa o bábätko keď má koliku, kúpanie, pupok, mojej popôrodnej gymnastiky, na to všetko tam boli nejaké druhy kurzov , školení - ja som to odmietla, ale viem, že to mamičky využívali. Celý personál bol veľmi milý.
Určite mi to stálo za to.

zuzana811
1. apr 2016

Ahojte. Moze mi niekto poradit co stoji porod v Hainburgu ak som samoplatca. Dakujem.

alenie_
1. apr 2016

@zuzana811 Platí sa 645 EUR krát počet dní, koľko si v nemocnici po pôrode. Každých začatých 24 hodín. Vstupné vyšetrenie v cca 37 týždni je 195 EUR plus každé CTG a ultrazvuk 195 EUR. To záleží koľkokrát pôjdeš pred pôrodom na kontrolu. Napríklad ak prenášaš tak chodíš každé dva dni na kontrolu až do pôrodu.
Presný cenník si môžeš vypýtať na recepcii dole v nemocnici alebo aj tu vo fóre pohľadať.
SK poisťovňa Ti z toho niečo preplatí (každá inak) - to si vypýtaj od poisťovne.

zuzana811
1. apr 2016

Dakujem velmi pekne. Cennik mam len som tomu prave nerozumela, kedze sa v nom uvadza ako zvlast poplatok za lekarske vykony - spontanny porod 1650,-€. Tak som nevedela, ze ci sa plati zvlast za porod a k tomu este denny poplatok za pobyt 649,-€ podla cennika

alenie_
1. apr 2016

@zuzana811 aha, to nie. V tých 649 E je už komplet všetko aj matka aj dieťa.

zuzana811
1. apr 2016

Dakujem

zuzana6543
1. apr 2016

@zuzana811 tie poplatky za ukony su v pripde nadstandardu - 1. alebo 2. Trieda. Pri standardnej 3. triede sa plati len ta zakladna suma za den.

alenie_
1. apr 2016

@janka_petrzka stačí, teda ja som to bola odniesť a neprotestovali. aj faktúru za pôrod dajú v jednom riadku počet dní krát suma. potom ale este pockaj a prines správu od doktora s tými fakturami. Teda mne este nevyplácali sumu ale tvárili sa že to stačí.

zuzana811
2. apr 2016

Dakujem za info velmi pekne

katy1781
2. apr 2016

@weronika187 no mam termin v podstat ekazdu chvili oficialny asi cca o tyzden 😒 dufam ze nebudu taky drbnuty ako pri poslednom vysetreni a ano viem ja som si doteraz vsetko platila sama a pritom som mala narok na e106 len v nasom meste je jedna pani na pobocke ktora mi este okrem teho ze odobrala tu e 106 aj navrhla ze zdravotne si musim platit aj ked som v rakusku na urade paltce tak doma ako samoplatca co uz vobec som nechapala ako je
ja tiez neviem ci je lespie zostat tu alebo sa vratit domov ako si povedala kazda povie nieco ine

zuzuka13
14. apr 2016

Ahojte.Prosim ten kontakt na pani co robi tie prekladt rodnych listov a sobasneho.Cez firmy do vyjde min 60e a to sa mi zda vela dakujem

kattyy3
14. apr 2016

@alenie_ ahojky to je super ze si mala uzastny porod ja tiez zvazujem Hainburg nakolko tu byvame ale viem len po anglicky myslis ze to problem nebude? A kolko vas bolo na izbe? Chcela by som sa tam ist pozriet este plati ze maju prehliadku nemocnice pre slovenky kazdy prvy piatok v mesiaci o 11.30? Dakujem

kattyy3
14. apr 2016

Ahoj babulky chysta sa niektora z vas rodit v Hainburgu v auguste tohoto roku? A nechysta sa niektora teraz v maji na prehliadku nemocnice?

steigrula
14. apr 2016

@kattyy3 ahoj ja by som chcela ist teraz v maji na prehliadku nemocnice 🙂 len dufam ze mi do toho nic neskoci 🙂

kattyy3
14. apr 2016

@steigrula jeej to je super a nevies je to stale ze prvy piatok v mesiaci co by malo byt 6.5 a o 11.30? Kedy mas termin?

steigrula
14. apr 2016

@kattyy3 ano stale prvy piatom v mesoaci len si niesom ista ci o 11 alebo 11:30 ale za tyzden idem na glukozovy test do nemocnice do hainburgu tak to pozriem presne 🙂 ja mam termin koncom jula (25 .7 zatial :D ) a uz sa velmi tesim

kattyy3
14. apr 2016

@steigrula jeej to mas presne mesiac predomnou, juj bola by som stastna keby si to pozrela a mohli by sme sa tam vidiet, beries aj manzela? Inak ty chodis tam do nemocnice k lekarovi? Vlastne ty tu byvas ci len chces tu rodit?

steigrula
14. apr 2016

Jasne pozriem to 🙂 rada by som zobrala aj partnera len neviem ci bude mat cas (praca + kupujeme akurat domcek ) ale dufam ze tentokrat mu to vyjde a pojdeme spolu 🙂 Ja byvam v ba a doktora mam v bad deutsch altenburgu (dr. Loksa je to slovak ) ja som mu uz od zaciatku povedala ze chcem rodit v hainbirgu lebo mam panicky strach zo slovenskych nemocnic neviem preco :D a on ma posiela na vysetrenia do nemocnice tak mam taky prvotny kontakt s nemocnicou aspon 🙂 a mozem povedat ze som sa zo zaciatku dost bala lebo neviem jazyk ale je tam vela pracujucich slovakov tak je to super 🙂

steigrula
14. apr 2016

Jasne pozriem to 🙂 rada by som zobrala aj partnera len neviem ci bude mat cas (praca + kupujeme akurat domcek ) ale dufam ze tentokrat mu to vyjde a pojdeme spolu 🙂 Ja byvam v ba a doktora mam v bad deutsch altenburgu (dr. Loksa je to slovak ) ja som mu uz od zaciatku povedala ze chcem rodit v hainbirgu lebo mam panicky strach zo slovenskych nemocnic neviem preco :D a on ma posiela na vysetrenia do nemocnice tak mam taky prvotny kontakt s nemocnicou aspon 🙂 a mozem povedat ze som sa zo zaciatku dost bala lebo neviem jazyk ale je tam vela pracujucich slovakov tak je to super 🙂
@kattyy3

kattyy3
14. apr 2016

@steigrula jej to si ma velmi potesila ze sa nemusim bat kvoli jazyku bo ja viem iba dobre anglicky len ta nemcina moc do mna nejde.. Tak sa uz tesim na prehliadku ja zoberiem manzela i ked on hovori ze to je na mne kde chcem rodit a kde sa citim dobre ale urcite jeho pocit a nazor mi pomozu sa rozhodnut. A pocuj ty chodim k tomu dr.nLoksovi som uz o nom pocula ze je dobry on ma v Bade ambulanciu? Takze si to platis ako sukromne? A budes si ho zazmluvnovat na porod ci to nechas na nahode? Ja mam ecard rakusku a asi v 36t to sa musim opytat budem sa musiet ist nahlasit do nemocnice a uz potom posledne tyzdne chodit tam.

steigrula
14. apr 2016

@kattyy3 No moj priatel chcel hlavne zistit vsetko o nemocnici keby sa nahodou nieco pokaslalo lebo sa o nas strasne boji 🙂 ale inak to tiez nechava hlavne na mna 🙂 ja mam tiez ecard tak preto som si vybrala doktora Loksu . Je sukromnik a platim mu za kazde vysetrenie potom mi cast preplaca poistovna. No a s tym zazmluvnenim tak ja som sa ho na to pytala ze kebyze chcem aby ma odrodil on.. tak on povedal ze on uz nema zmluvu s nemocnicou a ze jedine ze by asistoval/bol pri porode ale to mi povedal ze za to si zacvakam ;D tak si neviem predstavit kolko to tak moze stat ked si toto povie rakusky doktor :D tak asi to necham na nahodu kto tam bude ten ma odrodi 🙂 no na to sa mozem opytat doktora ak chces ze v ktorom tyzdni to treba nahlasit do nemocnice ked tam chces rodit 🙂 a ty mas doktora v hainburgu?? Ci na slovensku ?

kattyy3
14. apr 2016

@steigrula ja mam dokinu na slovensku chodim k nej od puberty a pozna ma nechcela som moc menit bo nasa cesta k babatku je komplikovana a dlha. Mam za sebou 2 MA a jedno prerusenie tehu v 16t pre zdravotne dovody takze sme to mali tazke, no nakoniec zistili ze mam lepive krvne dosticky beriem anopirin a vraj kvoli tomu sme potracali. Zatial sa drzime a dufam ze to dobojujeme do uspesneho konca inak cakame chlapceka Matejka a ty? Juj budem ti povdacna ak sa nezabudnes opytat inak to zazmluvnenie asi radsej nie to bude pekna palka inak viem ze robil v nemocnici predtym hm asi isiel na vlastnu past ma to lepsie . Inak ked mame ecard doplaca sa za porod v nemocnici alebo je to cele hradene, nevies nahodou?

sunshine1
14. apr 2016

@kattyy3 ahoj, ja sa tam tiez chystam rodit... termin mam zatial na 4.9. alebo 7.9. tak uvidime kedy sa drobec vypyta na svet 🙂 keby si prenasala, tak sa tam vidime 🙂 Bola som si aj pozriet nemocnicu, posobili na mna velmi milo, celkovo sme odtial odchadzali s dobrym pocit. Priadtel bude so mnou pri porode a bude tam aj so mnou na izbe ak sa bude dat.

kattyy3
14. apr 2016

@sunshine1 jeej to je super tak uvidime ako to dopadne lebo to nikto nikdy nevie kedy sa drobcekovia vypytaju na svet. O kolkatej su tie prehliadky nemocnice prosim? A kolko dievcat je na izbe? Juj som zvedava ako na mna bude nemocnica posobit este som tam nikdy nebola i ked tu byvam

sunshine1
14. apr 2016

ja som bola na tej nemeckej prednaske a ta bola v posledny piatok v mesiaci o pol12. Primar je vtipny panko, vkuse vtipkoval aby odlahcil ten stres prvorodiciek ale poskytol a cenne info a ta dula ktora tam bola Suzanne bola tiez velka symposka... co sme pozerali izby, tak tam boli 2 postele. ale mam pocit ze na jednej izbe su max 3 zeny, nieco take spominali ale tu izbu sme nevideli.
nasla som ti na stranke info ohladom slovenskych prezentacii:

Každý prvý piatok v mesiaci o 11.30 hod. sa koná na našom oddelení stretnutie, na ktoré Vás týmto srdečne pozývame. Nie je potrebné sa vopred sa nahlásiť, stretnutie sa koná v čakárni pred našou
predpôrodnou ambulanciou na druhom poschodí s týmto programom:

Prednáška anesteziológa o možnostiach tlmenia bolesti počas pôrodu

Hodina otázok a odpovedí s prednostom oddelenia prim. Dr. Gottfriedom Gamperlom

Prehliadka pôrodnej sály a izieb pre šestonedielky

deniny
14. apr 2016

@alenie_ tiez dufam, ze sa mi podari rodit prirodzene, lebo prvy krat som mala cisarsky, takze uvidime, ale chcem sa opytat, ci si nemala pocas tehotenstva, hlavne ku koncu, tak neprirodzene napnute brucho alebo take nieco, lebo vraj po cisarskom moze byt slaba maternica ?

steigrula
14. apr 2016

@kattyy3 tak to drzim palceky nech Vam vsetko dobre vyjde a nech maly Matejko rastie ako z vody a je zdravucky 🙂 My sme zatial na 70 % percent Edko 🙂 stale je nejak zle otoceny tak je to tazko vidiet ale dufam ze uz mi to teraz doktor potvrdi na viac percent 🙂 no co som si aj ja zistovala tak platit by sa malo len za stravu a parkovne :D ze ostatok je preplatene tak som aj ja zvedava.. ;) skusim vyzistit vsetko co sa bude dat a budem posuvat infosky dalej ;) este urcite viem ze do nemocnice ti bude treba prelozene rodne listy do nemciny (tvoj a manzelov
) a tiez sobasny list alebo ak nieste zosobaseny tak potvrdenie o otcovstve to uz som si zistovala 🙂

kattyy3
14. apr 2016

@sunshine1 jeej to je super dakujem za infosku vyzera to dobre takze v maji by sme s manzelom isli pozriet a uvidime aky bude pocit a celkovo dojem z nemocnice moc moc moc dakujem

kattyy3
14. apr 2016

@steigrula tak to moc drzim palceky nech vam zostane Edko, velmi pekne meno. Aj ja tebe drzim palceky nech vsetko prebehne podla tvojich predstav. Inak co sa tyka prekladov musi to byt uradne prelozene a potvrdene ci to moze ktokolvek prelozit bez peciatky? A este otazocka aj ked porod preplati poistovna musis to v hotovosti zaplatit a spatne ti to preplatia ci ty s tym nemas nic a vyriesi si to nemocnica s poistovnou? Stravu a parkovne to chapem ved ten standard urcite bude vyzsi ako na slovensku a nevies kolko to je? Ale mozno to povedia v nemocnici

steigrula
14. apr 2016

Fuu tak to su otazky na ktore neviem odpovedat ale zistim vsetko i doktora a potom ti vsetko napisem 🙂 za 6 dni mam kontrolu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre