Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

zuzuka13
19. apr 2016

Ahojte ma prosim niekto kontakt na niekoho kto robi notarske preklady rodne listy,sobasny..za dobre ceny?dik

smrndo23
20. apr 2016

Ahojte baby, chcem sa opýtať či náhodou nejdete niektorá pozrieť pôrodnicu v Hainburgu 6.5.2016 a či sa tu nerozhoduje niekto rodiť kto býva v AT ale pracoval na SVK..ci niektorá z Vás tu nerodila a nedala nejaké info.
Mne tu pracuje manžel a vlastne preto sme sa tu pred dvoma rokmi rozhodli bývať. a teraz riešime pôrod a inéé záležitosti s tým spojené a potrebovala by som nejaké skúsenosti a info.
Ďakujem a prajem pekný deň 🙂

kattyy3
20. apr 2016

@smrndo23 ja tu byvam uz vyse 4 rokov a pracujeme v Bratislave, teraz som v 22t a chystam sa na prehliadku nemocnice toho 6.5 a jasne ze zvazujem rodit tu no ak by sa mi nieco nepacilo tak potom Ruzinov. Mne tu rodila sesternica a bola velmi spokojna a aj dve moje susedky. Ty mas kedy termin?

smrndo23
20. apr 2016

@kattyy3 ahoj, no ja som v 23.tt a termín mám 15.8.2016..
ja som sa tiež veľmi potešila keď čítam zážitky z pôrodnice, keďže to bude môj prvý pôrod tak chcem aby bol čo najlepší..
možno sa stretneme 🙂

janka_petrzka
20. apr 2016

@zuzuka13 nám robila Sylvia Neisser Kovacova, skus vygooglit, 15€ za dokument

zuzuka13
20. apr 2016

Ok skusim dik

kattyy3
20. apr 2016

@smrndo23 jeej to je super a chystas sa na tu prehliadku nemocnice 6.5?

beeseh
21. apr 2016

@martinka1981 Aj my mame Doveru a vraj preplaca nieco... max. 1000 eur, ale nie v pripade Hainburgu, lebo tam nie je novorodenecke oddelenie, tak je to okolo 600 eur.

martinka1981
autor
21. apr 2016

@beeseh ja som rodila v 2009 a 2010 a to sa ešte nič nepreplacalo. Teraz je to už inak 😉

steigrula
23. apr 2016

@kattyy3 ahoj tak doktor povedal ze nahlasit sa do nemocnice treba v 36-37tt ze vacsinou uz ten 37 tt robia testy a tak 🙂 a na tie preklady som sa zabudla spytat :D 🙂 ale podla mna asi skor uradne prelozenu listinu treba 🙂 a ta obhliadka je o 11:30 ten prvy piatok v mesiaci :D ja uz som bola taka dopletena z datumov ze som tam vcera chcela ist na prehliadku :D

steigrula
23. apr 2016

Ahojte dievcence chcem sa len informovat ako budete riesit prenos babatka na svk ?? Nechcem nikoho strasit len teraz som citala nejaky clanok ze chce rakusko posilnit kontroly na hraniciach kvoli migracii (neviem ci to je pravda ale treba pocitat aj s tym.. zatial sa jedna o madarske hranice neviem ci tam spadaju aj slovenske)tak ci to risknut alebo sa to da nejako vyriesit inak. Dakujem za kazdu radu 🙂

kattyy3
23. apr 2016

@steigrula jeej super dakujem takze vieme zaklad vsak ostatne ohladom prekladov sa opytam na obhliadke. Inak sesterka mi tam rodila minuly rok a bola velmi spokojna i ked povedala ze aj oni maju nedostatky ze nie vsetky sestricky su prijemne ale to treba brat s rezervou to je vsade. Inak porovnaj s SK sa to neda cistota, klud, pokoj, lekari a sala super a hovorila ze e-card das na recepcii a o viac sa nestaras ze vsetko si urobia poistovne medzi sebou jedine ak chces nieco nadstandardne to si priplacas. Takze stale mam v plane ist v maji pozriet teda ak mi po tom glukozovom teste nebude zle

steigrula
23. apr 2016

@kattyy3 ved ja si myslim ze na tej prehliadke to povedia a ked nie tak sa opytame 🙂 ja to beriem tiez s rezervou kazda nemocnica/porodnica ma svoje + aj - 🙂 inac ja som na ten test bola teraz v utorok a neni to nic hrozne 🙂 az nato branie krvy :D este stale ma boli ruka :D sestricka aj doktorka boli uplne zlatucke 🙂 a vedia aj po anglicky ja som nieco rozumela aj po nemecky tak to bolo tak na striedacku :D v podstate rano ti zoberu jednu ampulku krvy potom ti daju napit tu glukozu mne tam sestricka dala tolko citronu ze to chutilo ako citronada :D moc fajne a potom hodinu cakas zoberu zasa krv a potom zasa hodinu cakas a zasa krv 🙂 odporucam si zobrat casopis krizovky (nezabudni si pero ako ja) alebo hocico aby si sa tam nenudila :D ja som sa hrala s malou bambulkou ktora tam bola na navsteve :D 🙂 a mne ani nebolo zle po tom teste len som bola straasne unavena

kattyy3
23. apr 2016

@steigrula juj dakujem za povzbudenie tak snat to zvladnem, citron beriem so sebou a tu krv nenavidim ked mi beru z prsta je to fuj fuj. No nic urcite to prezijem kvoli mojmu drobcekovi som ochotna obetovat vsetko. Inak verim ze mi zle nebude a naberiem vsetko zo sebou co budem moct aby som sa neunudila a ja mam hned po tom aj poradnu tak sa budem tesit na drobceka ze ho zas uvidim tak snat nebude skakat v brusku po tom cukre.

steigrula
23. apr 2016

@kattyy3 no mne brali tri ampulky krvy z ruky.. z prsta mi nebrali nic :/ neviem ci je to potesujuce :D jeej tak to sa tesim s vami ja sa tiez vzdy tesim na poradnu len ten moj je stale otoceny tak aby nic nebolo vidiet :D ja som si pre istotu zobrala aj nieco na papanie aj na pitie aby ked uz budem moct som aspon nieco zobla nech tam neodkvecnem 🙂

kattyy3
23. apr 2016

@steigrula nas sa vzdy predvadza a hybe a kope a kade co a neda sa ho poriadne odfotit a tiez sa s nami zahraval a nechcel nam ukazat pohlavie az na morfo uzv ho lekar odhalil. Inak to by bolo super keby aj mne brali radsej zo zily na to som si uz zvykla to zvladnem tak uvidime inak papanicku ano to mas pravdu aj ja nieco male so sebou zoberiem bo urcite uz budem hladna nech sa mi netoci hlava

danka237
25. apr 2016

Ahojte, kočky,
ktoré ste rodili nedávno v Hainburgu, pomôžete mi zrekapitulovať, aké doklady si treba priniesť so sebou? Rodila som tam pred rokom a pol, tak či sa nič nezmenilo.
Vtedy bolo treba priniesť úradne preložené rodné listy rodičov a sobášny list. Taktiež písomné potvrdenie o krvnej skupine.
Ešte niečo?

Ďalšia otázka – ešte stále počítajú deň hospitalizácie od polnoci do polnoci? Alebo to nebodaj zmenili na 24 h od momentu prijatia?

Viaceré sa pýtate na úradného prekladateľa, odporúčam vyberať odtiaľto:
http://www.uradnypreklad.com/
Za úradný preklad zodpovedá prekladateľ osobne a účtuje si podľa štátom zostavených tabuliek, čiže akákoľvek agentúra je tu zbytočná. Ja mám dobrú skúsenosť s pani Natašou Dankovou.

K preplácaniu pôrodu – v Dôvere mi najskôr povedali, že nepreplatia nič, lebo ambulantný pôrod slovenské zdravotníctvo nepozná. Potom mi ich pracovníčka poradila, nech si aj tak podám žiadosť, lebo ho ani nezakazuje. No a z 584€ mi preplatili 235€. Ako k tej cifre prišli, netuším, aj moja gynekologička bola prekvapená, že tak málo, že aj na Slovensku stojí prirodzený pôrod minimálne 500 euro.

Ďakujem, všetko dobré prajem a pohodové pôrody! 🙂

kattyy3
25. apr 2016

@danka237 prosim ta to pisomne potvrdenie o krvnej skupine ma byt od osetrujuceho gynekologa? kolko si platila za preklady? A este taka otazocka po porode dostanes papier z nemocnice o narodeni dietatka a s tym ides hned tu na Slovensko na urad?dakujem

ja1985
25. apr 2016

Ahojte, toto mi prišlo z nemocnice z hainburgu...moja situácia: celé tehu som mala prehliadky tu v at, pred cca mesiacom sme sa sťahovali na svk, kde chcem aj rodit...pôvodný dr v at mi povedal že musím mať ešte 2 prehľad.v at aby som mala pečiatky kvoli finanzamtu...nasla som si preto gyn v Hainburgu, s kt. Som sa dohodla že teda 2 krát este pojdem k nemu nech mám tie pečiatky...blbá zhoda náhod - k 1.4.2016 mi skončilo poistenie aj v at aj na svk, tým pádom aj e card nemám....od 1.4.2016 som pripoistenia k mužovi vo VSZP, teda s tym môžem ísť k dr aj na svk aj v at...toto je zrejme poplatok že odber čo mi v nemocnici robili na ktorý má poslal ten dr z hainburgu...myslela som že je to bezplatné...preplatia nám to? Dakujem ☺

alenie_
25. apr 2016

@ja1985 Myslím, že nie. Nie je to neodkladná zdravotná starostlivosť.

danka237
25. apr 2016

@kattyy3 Potvrdenie o krvnej skupine mohlo byť hocijaké, ľubovoľné laboratórne vyšetrenie krvi, aj od obvodného lekára, ale hlavne aby tam bola krvná skupina. Uvádza sa to aj v tehotenskej knižke, ale z nejakého dôvodu to chceli ešte zvlásť.
Ale to bolo v roku 2014, preto som sa pýtala, či má niektorá mamina, ktorá tam nedávno rodila, skúsenosť, či to ešte vyžadujú.

Za preklady sme platili 20 euro za stranu. Koľko to bolo dokopy si nepamätám, ale v našom prípade asi viac než obvykle, lebo manžel je cudzinec a jeho rodný list je niekoľkostranový. Niekto tu spomínal 60 euro dokopy - to by sedelo, dva krát rodný list plus sobášny list. Každý dokument sa počíta ako samostatná strana, aj každá strana v úradnom dokumente sa počíta ako samostatná strana.

Miestna matrikárka nahlási narodenie dieťaťa na úrad v Hainburgu. Tam Ti do nejakých troch dní vystavia rakúsky rodný list. Ten potom necháš na Slovensku úradne preložiť do slovenčiny a s tým ideš na osobitnú matriku - buď priamo do Technopolu v Petržalke, alebo na svoju matriku podľa miesta bydliska a oni to do tej Petržalky pošlú. Zisti si ešte pred pôrodom, čo presne bude treba vo vašom prípade.
Osobitná matrika vystaví dieťaťu slovenský rodný list so slovenským rodným číslom, s ktorým potom môžeš ísť vybavovať cestovný pas a ostatné náležitosti. Trvá to 6-8 týždňov.
Ja som šla prihlásiť dcéru na zdravotné poistenie až takmer po dvoch mesiacoch, keď už mala ten slovenský rodný list, ale v poisťovni mi povedali, že som mohla prísť aj skôr, že by jej pridelili dočasné identifikačné číslo, a potom to len zmenili.

danka237
25. apr 2016

@ja1985 Vyskúšať to môžeš vždy - podaj si žiadosť a uvidíš. Lebo aj pri plánovanej starostlivosti máš nárok na preplatenie, ale len max. do výšky, koľko by to stálo na Slovensku. Len nebuď prekvapená, keď Ti preplatia desať euro 🙂 Minimálna výška nikde uvedená nie je.
Jednej mamine tu v skupine sa to stalo, cca pred dvomi rokmi. Za ultrazvuk a CTG v Hainburgu zaplatila 170€, poisťovňa jej preplatila 12,50€, alebo takú nejakú sumu.

kattyy3
25. apr 2016

@danka237 dakujem

marfyy
30. apr 2016

@danka237 ahoj chcem sa ta spytat ci mi staci potvrdenie o tej krvnej skup. Len moje al.aj manzelove.no tiez chcem rodit v Hainburgu.poistenie vsetko mam tam.aj gynekologa aj obvodnu.trvaly pobyt mam na svk,tak dochadzam.ty sa v tomto dost vyznas.chcem sa opytat ,staci mi dieta previest potom len z rodnym listom na svk z porodnice?uz to tu bolo pisane ale neviem kde.potrebujem hned v at vybavit cest.pas.al.ako to je?dakujem. Termin mam 1.juna a ty?

marfyy
30. apr 2016

@steigrula to by aj mna zaujimalo ako to je s tym prevozom z porodnice.co potrebujeme?ci staci len ten rodny list al.treba zrychlene vybavit cest.pas.nevies zatial tiez nic nove ohladom toho?

alenie_
1. máj 2016

@marfyy Je to tu v historii veľmi podrobne.

danka237
1. máj 2016

@marfyy Ahoj, práveže ja sa nepovažujem za príliš spoľahlivý zdroj informácií, pretože, ako spomínam vo svojom príspevku, som tam rodila v roku 2014. A tu som sa chcela opýtať, či sa niečo nezmenilo. Zatiaľ mi však nikto neodpovedal.
Takže jediné, čo môžem poradiť, treba sa informovať priamo tam v pôrodnici. 🙂

zuzana6543
1. máj 2016

@marfyy koncom februara alebo zaciatkom marca som to tu pisala 🙂 oficialna cesta je len taka, ze by si mala ostat v rakusku az kym ambasada na zaklade rakuskeho RL nevystavi docasny cestovny doklad na jeden prechod cez hranicu domov, kde potom cakas na slovensky RL (do 3 mesiacov) a nasledne na pas (do mesiaca podla toho kolko zaplatis). Predpokladam, ze to nikto takto nerobi, ale pri kontrole na hraniciach by veeelmi teoreticky mohli rakusania robit problem ak by velmi chceli, so slovakmi by sa to ukecalo asi jednoduchsie alebo by neriesili vobec. To by naozaj musela byt nejaka akcia a super palicaty colnik. Toto je diera v europskych zakonoch, lebo dieta je legalne aj na jednej aj na druhej strane hranice (v rakusku lebo cakas na doklad z ambasady a na slovensku lebo je svk obcan a cakas na vystavenie svk RL a pasu), jedine ten jeden moment prekrocenia hranice je len s RL nelegalny...

de_de11
1. máj 2016

Ahojte. Smiem sa spytat, odoberaju tam pupocnikovu krv ? Ako sa to tam dohaduje ? Ak sa to tu rozoberalo tak prepacte, no je tu fakt vela prispevkov to tu hladat. Dakujem ;)

marfyy
2. máj 2016

@zuzana6543 dakujem Ti za informacie....az teraz tomu chapem,ako to vlastne je .trosku nedomyslene to veru je 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre