Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

hyperkonik
8. júl 2016

@vanniekerk dakujem velmi pekne za odpoved 🙂

@kattyy3 lebo Antolska sa momentalne preraba a vsetky mamicky odtial posielaju do Ruzinova alebo na Kramare, odrodia tam len naozaj akutne stavy

kattyy3
8. júl 2016

@hyperkonik juj no pekne to teda vyriesili aby BA ostala na tychto dvoch porodniciach a teda nielen BA tak uz sa len modlit nech este tyzden vydrzime aby sme mohli k nam do Hainburgu bo oni beru od 35t porody tak drzim ti palceky

hyperkonik
8. júl 2016

@kattyy3 neboj sa, tyzden ucite este potiahnes 🙂 najprv sa baby boja predcasniatok a teraz uz som vo faze, kedy sa bojim prenasania. Drzim palce, nech porod prebehne podla predstav a v zdravi hlavne 😉 .

steigrula
9. júl 2016

Tak a sme v nemocnoci 🙂 drzte palceky

kattyy3
9. júl 2016

@steigrula moja myslim na teba kedy ta to chytilo? Drzkaj sa urcite to zvladnete neboj hlavne daj vediet vsetko bude dobre

katlinkamt
9. júl 2016

@steigrula Drzkajte sa, nech mas co najrychlejsie maleho v naruci 🙂 tesime sa na info

steigrula
9. júl 2016

Okolo druhej nad ranom mi odtiekla voda pobalila som si veci a sli sme do nemocnice ale este stale sme kinderko a mam kontrakcie a cakam co bide dalej :D priatel tu bol so mnou len ked som videla aky je vydeseny tak som ho poslala k sestre :D pred tym nam urobili ctg pozreli na kolko som otvorena .. prichystali izbu na porodnej sale aby som bola s priatelom a teraz uz lezim s jednou mamickou na izbe 🙂 tak v skratke

kattyy3
9. júl 2016

@steigrula juj uzastne uz sa to blizi ten krasny moment stretnutia neboj zvladnes to a budes stastna maminka hlavne ti zelam nech to rychlo ubehne a uz je len to krasne drzkaj sa cakame na dalsie infosky a odpocivaj ak sa da

steigrula
9. júl 2016

Ahojte baby tak konecne mam viac casu vam aj napisat 🙂 nas maly edko sa narodil 14:17 s mierami 45cm a 2370g proste maly vrabcek 🙂 je tu super momentalne som sama na izbe (teda s Edkom ) tak uvidime dokedy :D dala som to bez epiduralky bez nastihu a bez sitia 🙂

kattyy3
9. júl 2016

@steigrula boze uzastne cely den som ta spominala Gratulujeeeeeeeeereee m Edko je prekrasny a uplne dokonaly, vobec nevadi ze je drobcek ved uvidis coskoro vsetko dobehne a aj teba prerastie hi hi hi super ze si sama na izbe aspon mas klud a pokoj tak som stastna ze si to dala bez epi a nastrihu aj si robila masaz hradze ci cvicenie s anibolom pre porodom? Aky personal ta rodil bol aj nejaky slovak? Sa uz tesim do tejto porodnice juj moja drzkaj sa a ake je to uz mat svoje vysnivane babo pri sebe? Bol aj manzel pri porode?

katlinkamt
9. júl 2016

@steigrula Gratulujeeem aj ja, fakt uzastne, este rano si tu pisala a o druhej uz si mala po, to je fakt wow, dufam, ze my ta budeme tiez nasledovat 🙂 este aj bez epi a nastrihu, dokonaleee 🙂 kto ta odrodil? Uzivajte 🙂

kattyy3
9. júl 2016

@katlinkamt juj aj ja v to dufam ze budeme mat tiez takyto ukazkovy porod bez epi a nastrihu...tiez sa chystas do Hainburgu rodit?

katlinkamt
9. júl 2016

@kattyy3 Ano chystam sa, dufam, ze vsetko pojde bez problemov a tiez vam napisem ake to bolo super 🙂

steigrula
9. júl 2016

@kattyy3
@katlinkamt dakujem dievcence za podporu🙂 rodila ma ta co s nami mala den otvorenych dveri myslim Suzanne slovenka ale aj ostatne rakusanky boli super.. rozpravali a rozpravaju so mnou po anglicky a so vsetkym pomahaju som rada ze som si vybrala Hainburg 🙂 a este k tomu baloniku a masazi nic take som nerobila ale vy ked mozte tak skuste mozno vam to pomoze este k rychlejsiemu porodu ;) ja som sa vela prechadzala po chodbe aby to islo cim skor a kedze ani vanu som nestihla tak pomohla sprcha :D (fakt ked vam robi dobre tepla voda chodte do sprchy ) popravde za hodinu a pol som isla z 2cm na 10cm otvorena :D a to som cely cas chcela ist na fitloptu len ta miesnost bola obsadena fnuk :( budem vam drzat palceky babeny a tiez cakam prispevky ked to na vas pride pocity a tak 🙂

kattyy3
9. júl 2016

@steigrula juj poviem ti to sa tak uzastne cita ze zo mna cely ten strach opadava ktory sa ma v poslednych dnoch zmocnuje nakolko si uvedomujem ze sme uz dost blizko porodu a prichodu drobceka. Ale po tvojej skusenosti som aj ja stastna ze sme si zvolili Hainburg a verim ze budem mat rovnako dobry priebeh. Ja mam dnes zasebou prve cvicenie s anibolom a urobim vsetko pre to aby som bola bez nastrihu a sitia a nase prve rande s Matejkom bolo uzastne, neboj ked to na mna pride vsetko sem podrobne zavesim nech predam dalsie skusenosti ci rady druhym a infosky ludom ako si ty s ktorymi tieto uzastne pocity prezivame spolu

kattyy3
9. júl 2016

@katlinkamt tak super uz len vydrzat do 35t teda aspon a ja tiez pridam svoje pocity ked pride ten velky den

vanniekerk
10. júl 2016

@steigrula Blahozelam k babatku aj pohodovemu porodu. Bez nastrihu a natrhnutia je porod na nezaplatenie. Ja som obidva moje take zazila a neviem si predstavit, ze by som sa nemohla posadit hned po porode, ako vacsina zien zo svk porodnic. Uzivajte prve dni v zdravi a pohode. Ide to rychlo, ako voda. Mne pride, ze som bola v Hainburgu uz velmi davno a presli iba 2 mesiace. Moja mala uz ma 5.5kg!

de_de11
10. júl 2016

@steigrula gratulaacia. Mna to caka za par dni.. fakt to tam neni full ? Sa cudujem teda.

steigrula
11. júl 2016

@de_de11 Niektore izby su prazdne aj na niektorych izbach nieje vsetko obsadene ;) drzte mi dnes palce som zvedava co nsm povie pediater :/

kattyy3
11. júl 2016

@de_de11 drzim ti palceky daj potom vediet ako sa ti pacilo bo aj mna to caka coskoro

kattyy3
11. júl 2016

@steigrula neboj moja vsetko bude urcite v najlepsom poriadku ako sa vam tam dari? Super ze mas pohodu a ziadny stres a pretlak

zuzkagu
11. júl 2016

@kattyy3 kati už sa tešíme na Matejka 🙂)), inak baby vy sa tu stráášne bojíte toho nastrihu ale neni to až take zle, ja som mala všetky tri s nástrihom a sedela som bez bolesti hned, ale je pravda že ostatne maminky na mna kukali ako puk 🙂) a to ja teda bolest extra zle znááášam, takže pre man ten nastrih nebol strašiak

kattyy3
11. júl 2016

@zuzkagu juj moja ja radsej trosku cvicim s tym anibolom nech sa sanca na nastrih eliminuje,vsak ked sa da pomoct preco nie...aj my sa uz velmi na nase zlaticko tesime len nech tam este chvilku pocka v piatok zacneme 35t a to uz bude dobre uz by sme relativne mohli rodit v Hainburgu to si moc zelam

vanniekerk
11. júl 2016

@zuzkagu Zalezi urcite, ako sa spravi a zasije. Moje kamaratky naokolo neboli z neho nadsene a moja mama ma doteraz nasledky spred 30. rokov. A to nebudem komentovat zasivanie, ktore stovky zien traumatizuje viac ako nastrih samotny. Myslim, ze dolezite je ho robit iba v nevyhnutnych pripadoch, nie pausalne vsetkym zenam - tak to odporuca aj WHO. Lebo natrhnes sa prirodzene na najslabsom mieste, ktore sa aj najrychlejsie zahoji, kdezto nastrih je oficialne operacia, kedze je to rez do svalu. Pripadne sa nenatrhnes vobec. Vzdy, ked dojde na tuto temu, napadne ma otazka, kolko chlapov by si dalo rezat medzi 'gule' len preventivne. Uz vidim tie zastupy... 😉

vanniekerk
11. júl 2016

@kattyy3 Neboj, potiahnete aj za 38.my, aj ti bude dlho 🙂.

vanniekerk
11. júl 2016

@kattyy3 Ja som si robievala masaz hradze pred obidvoma porodmi a tiez hypnoporodne dychanie na uvolnenie. Myslim, ze spolu s polohou je hlavne to uvolnenie velmi dolezite proti natrhnutiu.

katlinkamt
11. júl 2016

@steigrula To je uplne ukazkovy scenar, dufam, ze ti napiseme sem podobny 🙂 som rada, ze personal chvalis, lebo to je zaklad 🙂 ako sa vam inak dari, co kojenie?

kattyy3
11. júl 2016

@vanniekerk juj ani nehovor mne toto teplo nerobi vobec dobre, tazko sa mi dycha a potim sa ako kon bez vody ani na krok...aj ja si inak striedam masaz hradze a aniball dnes mi padol den na masaz hradze tak pohodicka verim ze toto dokopy pomoze ku krajsiemu porodu

kattyy3
11. júl 2016

@steigrula ahojky tak ako ste dopadli po kontrole pediatra? pocuj a ako to tam je s vlozkami pre teba a plienkami pre drobceka mam nieco zabalit ci je to uplne zbytocne? myslim na vas urcite vam je dobre spolu

michala.s
11. júl 2016

@kattyy3 Nic si nebal ani vlozky pre teba, ani poporodne nohavicky, ani plienocky pre babo, ani oblecenie pre babo na pobyt v nemocnici, iba oblecenie na cestu domov z nemocnice

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre