Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

ivkadracova
16. feb 2016

@zwalsh Oni potrebuju dokument, o krvnej skupine, aj o streptokokovi, ziadne perom napisane veci v knizke ohladom toho neakceptuju.. Preco by Ti to doktor nedal? Ak je to pre neho praca navyse - akoze administrativa tak nech Ti povie cenu, ale nech to vystavi... co spekuluje?

ivkadracova
16. feb 2016

@zwalsh a ked si pozries tlacivo na preplatenie, tak tam treba doklad o zaplateni, fakturu - rozpis ukonov, a spravu od doktora - spravu treba pytat od tych Porodnych asisteniek, nie vzdy davaju automaticky. Fakturu vystavia dole a doklad o zaplateni, je ten blocek ked zaplatis kartou. A samozrejme na konci prepustaciu spravu, ked ostanes viac dni. Ostatne veci ako "geburtprotokol" a pod. davaju asi automaticky mam dojem. RL treba ist o par dni vybavit na ich urad, ale to neviem presne, to manzel riesil.

zwalsh
16. feb 2016

@ivkadracova dnes mi sestrička povedala že žiadne potvrdenia nevystavujú že je to napísané v tehu knižke. Ak mi to zajtra nedá tak to na piatok nebudem mať a neviem či to k porodu bude stačiť. A ako je to s prejazdom cez tie hranice?

zwalsh
16. feb 2016

@michala.s je mi to ľúto ale nechápem ako môžu zistiť že tá nákaza bola 3 dni predtým. To sa mi zdá nepravdepodobné. Pôrodné cesty nie sú ako huba a baktérie nie sú ako spermie a je tam hlienová zátka ktorá bezpečne chráni ped nákazou. Veľmi často sa vśak stáva že lekár vyšetruje vnútorne a vtedy mu tá zátka ostane aj na rukavicu nepovšimnutá a žena si myslí že ju nemala. Možno aj teba vysětroval lekár v priebehu tehu, ja som k tomu nedala zvolenie, žiadne vnútorné vyšetrenia žiadne vnútorné UTZ takže zátka by mala byť tam kde je. A z mojej skúsenosti keď s niekde niečo nepodarí tak sa odber druhým nadáva. Naozaj je mi ľúto že sa ti také niečo v živote stalo. Prajem ti aby si už mala iba radosť, posielam veľké objatie

ivkadracova
16. feb 2016

@zwalsh Ja si myslim ze to nebude stacit. PA mi to pri kadom dietai aj 2x hovorila, najlepsie ked Ti doktor da vysledok laboratorneho testu, on to dakde v pocitaci ma staci vytlacit .. a podpisat. Sestricka je trupka. Treba s doktorom o tom slusne podebatovat. Kludne ked je to pre neho administrativa, tak zaplat kolko potrebuje, to je nepodstane. A pre Streptokoka to iste - ale ten je menej dolezity hadam, lebo ATB mozes odmietnut v pripade pozitivneho testu. Mne tie potvrdenia vystavili, aj ked sa to normalne nevystavuje.
Ale este ma napadlo ze aj v rakusku na mieste si to mozes dat spravit, este je cas, nie? : ) len si to zacvakas.
Cez hranice sme nemali nic. Chodia tak bezne ludia, i ked sa to nema. A inac sa to urobit neda, lebo aj keby ste pockali na rodny list v rakusku, ze par dni by ste tam pobudli, tak na PAS treba oficialny uradny preklad a slovensky rodny list. Cize to sa bez odchodu na SR vybavit ani neda. Taka dierocka v zakone podla mna. Vymysleli cezhranicnu starostlivosti, ale porod nedomysleli. Nevadi : ) ukazete pepustiacu spravu na hranici keby daco :D nikto nemoze ist nad zakon. Nech Ti skusia poradit ako inac to spravit keby boli mudri.

michala.s
16. feb 2016

@zwalsh kazda takato choroba ma nejaky priebeh, bakteria potrebuje niekolko dni na rozvinutie, rozmnozenie. Lekar tu zo spodu vysetruje naposledy v 11tt, odvtedy mi robil zospodu iba ster na streptokoka, ja mam lekarov vsetkych v at. Zatka mi odisla v 37 tt, teda jej vyrazna cast sa vtedy oddelila. Potom odpsodu ma pozerala az hebamme pri samotnom porode.

zwalsh
16. feb 2016

@michala.s no tak toto vysvetľuje že si sa mohla kdekoľvek nakaziť keď zátka odišla v 37tt. Bohužiaľ to mohlo byť kdekoľvek.

michala.s
16. feb 2016

@zwalsh ja viem. Zial nemali sme ako tusit, ze malemu v brusku nieco moze byt. Ale najblbsie od hainburgu je, ze ked im tam dieta celu noc stonalo, tak oni nezobrali ani krvicku z prsta aby sa pozreli, ci je vsetko v poriadku. Keby zobrali, tak maly mohol dostat atb o 24 hodin skorej a infekcia nemusela prerast do meningitidy.

zwalsh
16. feb 2016

@ivkadracova takže ten RL je pripravený v Hainburgu za ako dlho? To je ďalšia cesta naviac a my sme 4,5 hodiny cesty. Musím pozrieť ako a ešte vybaví ten slovenský, netreba ísť na ambasádu do Viedne? Bože nech žije byrokracia. Ja sa z toho zbláznim, neviem čo je horšie, rodiť v SR nemocnici alebo vybavovať vsětko po pôrode. No na kľude mi to nepridáva. Najradšej by som to mala za sebou rýchlo a doma 🙂

ivkadracova
16. feb 2016

@zwalsh Manzela som sa teraz pytala.. on bol o dva dni vybavit rodny list, a je to na pockanie. Ale nie je si isty ci sa to neda aj hned na druhy den. Trebars: Boli by ste v Hainburgu, Ty 2 dni v porodnic, manzel by na druhy den po porode isiel vybavit RL na urad, a keby sa nedalo tak by ste este jednu noc pobudli, ked nie v porodnici tak na hoteli. To mi pride lacnejsie ako cestovat nazad potom len po blby papier.

zwalsh
16. feb 2016

@michala.s moja musí to byť veľmi bolestné, často si vyčítame čo sa dalo a nedalo urobiť, teraz poviem ale niečo čo hovorí moja mama celý život, že všetko je vždy tak ako má byť, môžeme to síce našim pozitívnym myslením sčasti ovplyvniť ale väčšina je nám daná, aby sme rástli. Ty si svojho synčeka aspoň mala pri sebe, ja som svoje ani nevidela aj keď sa mi o ňom sníva a dokonca teraz mám pocit že sa k nám vracia. Vtedy som chcela umrieť nemohla som dýchǎt a keď sa nám také dlhé roky dieťatko nedarilo tak som niekedy tak plakala že som myslela že už ďalší deň nebude a po 20 rokoch prišla Johanka, porodila som ju v 42 rokoch a teraz po ďalších 5 rokoch prišiel tento zázrak. Vidíš ako to funguje, 🙂 všetko je zázrak. Teším s až budeš písať o ďalsǒm dieťatku ako si vyberieš tú správnu pôrodnicu ako naplní tvoje útroby tak prázdne radosť a ten sladký pocit tehotenstva. Prajem ti to z celého srdca a ver že sa ti to splní.

zwalsh
16. feb 2016

@ivkadracova sk elý nápad, máme v Blave priateľov tak by sme mohli aj u nich ostať.

michala.s
16. feb 2016

@zwalsh ja som si predtym zazila potrat v 4.mesiaci. Popravde teraz necitim ani prazdno ani bezmocnost. Viem, ze malemu je dobre. Vnutorne som sa s tym vysporiadala nakolko maly velmi trpel pri kazdom pobyte v nwmocnici ho pichali aj hodinu kym napichli kanylu. V priemere 10-15 pichnuti kym vzali krv.
Dalsi porod budem mat urcite vo viedni v nemocnici kde je neonatologia.
Tebe prajem bezproblwmovy porod

ivkadracova
16. feb 2016

@michala.s Je mi luto co si si prezila, a som rada ze sa s tym uz vyrovnavas... Vies co je ale smutne? Ze to iste by sa ti mohlo stat kdekolvek, aj keby tam pediater bol.. na noc dieta utlmia a je to. Ani nebudu vediet ze mu daco je. Neobhajujem postup v hainburgu v Tvojom pripade. Ale zober si ze u nas by sa to este aj ututlalo. ... aj ten krcok nie je iste zeby jeho kontrola to zachranila. Je to otazka, kedze ti tak skoro odisla zatka a tak "neskoro" si porodila. Chapes..

michala.s
16. feb 2016

@ivkadracova kontrola krcka by nic neovplyvnila. Ono neviem ake su potupy na sr, ale vo viedni mi vraveli, ze pri prvom podozreni dieta beru na neonatologiu a spusta sa kolotoc vysetreni.
Comu ale nik nechapal bolo, preco klamali ked im vieden volala a pytali sa na priebeh porodu. Sama vieden im vynadala nech prestanu klamat ved oni na malom videli, ze ten porod nemohol byt taky ako im tvrdia. Ked som bola na prehliadke u doktora, tak vravel, ze cele oddelenie ostalo totalne v riti ked sa dozvedeli, ze mly je az vo viedni a je v takom stave v akom bol.

mirufee
16. feb 2016

@ivkadracova
@zwalsh FYI na prechod cez hranice (navrat do vlasti) nepotrebujes pas, staci docasny papier z ambasady, ale myslim, ze to nikto neriesi. My sme ani ziadnu spravu nemali, lebo sme odchadzali v nedelu. Slovensky RL vybavujes na svojej matrike, oni to posielaju na osobitnu do BA. Ked bude hotovy, zas Ta bude kontaktovat Tvoja matrika. Doklady k preplateniu sme prilozili vsetko, co nam dali (poslali postou) plus doklad z banky o zaplateni a plus zvlast vyziadany "Patientenblatt", ale ten len kvuoli duokazu, ze som tam bola viac ako 24 hod., kedze som isla na druhy den domov. Neviem, ci som na vsetko odpovedala..

lucmar2015
16. feb 2016

@mirufee takze vy ste na matrike v rakusku ani meboli? Iba ste poslali preklady rl a sobasneho listu na osobitu matriku?

mirufee
16. feb 2016

@lucmar2015 jaj no jasne ze boli, na svojej matrike sme boli potom s rakuskym RL prelozenym a oni ho zaslali na osobitnu. Ty s osobitnou nemas nic.

lucmar2015
16. feb 2016

@mirufee jaaaj tak. Dobre. Lebo som si myslela ze na ich matriku najprv a az potom na svoju. Dakujem ;)

chrummka
16. feb 2016

@lucmar2015 ked sme tam dosli tak mali nieco s vodou resp. vanou, a nedalo sa rodit do vane ani byt vo vani a laktacne poradenstvo po porode bolo velmi tragicke - revucemu babu tlacili moju bradavku do ust, to ma trosku sklamalo lebo maly len plakal potom a plakal a zle sa prisaval a mala som potom rany na bradavkach ktore sa hojili dost dlho, napriek tomu ze maly sa prisaval zle len pol dna kedze sa narodil takmer na obed a noc, lebo na druhy den som si zavolala laktacnu z ba a ta ma doslova zachranila, bez nej by som nekojila....a co sa tyka hainburgu no my s manzelom sme boli velmi spokojni, vsetci boli maximalne ustretovi, nikto manzela nikam neposielal chodil si tam kade chcel a bol vzdy pri mne, pri porode bola len PA lekar dosiel asi az ked sa maly narodil, uplne si to nepamatam a bol s nami minimalne 3 hodiny, potom ho len odvazili, odmerali a zas sme ho mali pri sebe az kym sme na druhy den neodisli...
vsimla som si ze riesite tie papiere - ten docasny doklad vam vobec netreba pri prechode cez hranice, a neviem ci si to ty pisala co sa tyka preplatenia tak preplacaju len za porod za dieta podla mna peniaze nedostanes lebo z hainburgu ti pride prepustacia sprava len pre teba, pre dieta nie, kedze jeho prehliada len pa pri porode, a potom len vseobecny lekar...ak by ta este daco zaujimalo napis emial do spravy, ja mam vsetko co treba spisane v dokumente, poslem ti...

lucmar2015
16. feb 2016

@chrummka to preplacanie za dieta som ja nepisala ale tiez som to citala. Ja si beriem so sebou dulku a manzela tak snad im dovolia byt tam obom.. No chvalabohu ze laktacna pomohla.. Po porode si mala bonding koza na kozu a dotepanie pupocnika? Jasne posli co mas. Budem moc rada.

chrummka
16. feb 2016

@lucmar2015 no po novom co viem, tak tam moze byt len jedna sprevadzajuca osoba neviem preco, a mozu sa striedat...ano mala som oboje aj bonding aj dotepanie, napis mi email do IP a poslem.

mirufee
16. feb 2016

@lucmar2015 to laktacne zle poradenstvo potvrdzujem a odporucam mat b telefone ulozene pre istotu cisla na laktacne poradkyne, ktore su pripadne ochotne dojst do Hainburgu. A prestudovat mamilu.

ivkadracova
16. feb 2016

@mirufee no lenze aj po papier na ambasadu by si isla vlastne nezakonne bez pasu, a dalej : ) zakonne sa to urobit proste neda.. Ludia, opravte ma, ak sa mylim.

zwalsh
17. feb 2016

@chrummka vdaka, napisala si to skvele. Len neviem preco by nemohli napisat spravu pre dieta ved aj to prezerali. No uvidime. Poslem aj ja ip adresu.

lucmar2015
17. feb 2016

@mirufee budem mat pri porode dulku ktora je zaroven laktacnou poradkynou, takze tato obava u mna opada..
Preklady RL a SL mame potvrdene - nachystane.. Este tu krvnu skupinu a streptokoka teda..

lilitela
17. feb 2016

Baby, mali ste niektora taky zazitok, ze sa porod skomplikoval a tym padom sa vyrazne predrazil, nez ste ocakavali? Niekde som citala, ze vlastne za kazdy dalsi ukon sa uctuje navrch, a ze sa to tak moze vysplhat aj na 3000 eur v pripade problemov. Vdaka

michala.s
17. feb 2016

@lilitela Treba sa spytat v Hainburgu, v pripade novorodencov ak neprevazaju na Kramare (minuly rok to este nerobili), tak postup byva taky, ze menej vazne pripady sa prevazaju do nemocnice v Mistelbachu (severne od Viedne blizko CR, cca. 1h cesty od Hainburgu), tam je neonatologicke oddelenie, cenu za lozko pre dieta netusim (uz sa ale jedna o samostatneho pacienta a nie je to v zahrnute v dennom pausale za rodiacu mamicku) plus cenu za lieky a vsetky ukony. V pripade vaznejsieho stavu sa prevaza do Donauspital (SMZO) vo Viedni, neonatologicka JISka, lozko stoji cca. 1600 eur/den plus vsetky ukony a lieky (pre predstavu, specificke antibiotika proti niektorym bakteriam vychadzaju na cca. 700 eur/denna davka). Prevoz na Slovensko predpokladam povoli lekar z intenzivky az po stabilizacii. Vo velmi specifickych pripadoch by mozno dieta mohli previezt az do AKH vo Viedni.
V pripade zien rodiciek podla komplikacii, treba sa pytat na obhliadke, ako je to pri velkej strate krvi a podani transfuzky, ktore ukony su a ktore nie su zahrnute v dennom pausale.

weronika187
17. feb 2016

Ahojte maminky, ja plne suhlasim s @michala.s .. Obidvoch drobcov som porodila na Sk, pri druhom sme uvazovali nad porodom v Hainburgu, nakolko to mame aj blizsie ako do Ba.. Od 36tt som tam chodila na ctg, no vdaka ich 'odbornosti' a pristupu som nakoniec rodila v Ba.. A za to, ze vsetko dobre dopadlo a teraz sa tesime z nadherneho drobca mozem dakovat mojmu dr.v Ba a Kramarom, urcite nie Hainburgu 😔 Takze za mna Hainubrg urcite nieee ☹
Ono velmi zalezi aj od personalu, ludi, ktori tam momentalne su, ale tak to vsade aj na Sk.. Zhrnula by som to asi takto: ak mate bezproblemovy priebeh porodu, povedala by som aj 'ucebnicovy' zaciatok porodu, verim, ze spokojnost moze byt, a teda isto je, ked je Tolko spokojnych mamiciek 🙂 Ale akonahle nastanu komplikacie, resp. vas porod nebude az tak 'ucebnicovy', tak to je uz o niecom inom :-/ A taktiez je to o stasti na personal, ako som uz pisala...
@lilitela neviem, ako velmi sa to moze predrazit, no urcite neprevazaju drobcov na Kramare ani inde na Sk, to som zistovala este v auguste a vtedy mi povedali, ze to ani tak skoro nebude ☹ Ak je problem, tak Mistelbach alebo Vieden, ako pisala @michala.s . Mozes poziadat o prevoz na Sk, ale to az ked bude baby stabilizovane.. Ale mozno sa nieco medzicasom zmenilo 😉
@zwalsh ani ambasada v tomto nepomoze, proste tu nie je riesenie (okrem pasovania dietata resp. pobytu v AT, kym sa vybavi Sk rodny list a pas 😉 ). Riesili sme to vyse mesiaca aj s pohranicnou policiou, ambasadou vo Viedni, atd... Myslim, ze som to aj vypisovala v nejakej diskusii o porode v Hainburgu (nie tu).. Proste vsetci o tom vedia, ze toto nie je doriesene a nikto to neriesi (aspon zatial), tak vsetci 'pasuju' deti 🙂 A ked je nahodou kontrola, zalezi velmi od dotycneho policajta, ci mavne rukou alebo chce robit problem 😉
@ivkadracova veru neda 😉 My sme mali opacny pripad, z Sk do AT a potom spat na pasove a zas domov 😉 Proste inak to nejde, len som celou cestou trpla, aby tam nikto nebol 😀

ja1985
17. feb 2016

na Kramare neprevazaju urcite...pred dvoma tyzdnami som bola na tom dni otvorenych dveri a tam to ta slovenska porodna asistentka vravela...jeden otecko sa na to pytal...takze toto je najcerstvejsia info 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre