Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

donatoni
22. nov 2010

@79vierka Nastastie sa to umudrilo, vysledky krvi mam sice hrozne, ale teploty nie su, takze som nastastie doma 😎 Horsie je to, ze neviedia co mi je\bolo..... Ale aspon sa mozem tesit na krstiny, lebo uz sme ich kvoli mne prelozili...

donatoni
22. nov 2010

@stamion No tak to dakujem pekne, ja uz mam dost zubkov a o tie zuby mudrosti moc nestojim, lebo s tym su len problemy 😝 A to malemu uz tak skoro zacali rast zubky - v tretom mesiaci???

mimuska21
22. nov 2010

@fermika Blahoželám k bábätku, ja som tiež rodila v KK bola som maximálne spokojná, a mala som nadštandard a to bolo viac ako super. Teší ma, že si bola spokojná, lebo s nemocnicou v PP sa to nedá ani porovnať, veľa zdravíčka a mliečka vám prajem. 🙂

pipi31
23. nov 2010

@mimuska21 mozem sa opytat, ktoreho lekara si mala pri porode?

79vierka
23. nov 2010

@pipi31 Keď som pred mesiacom rodila ja v KK,tak ku pôrodom chodil a rodil len primár a zástupca primára /MUDr.Vozár, MUDr.Remecký/. MUDr.Remecký je super pohoďák a srandista. Majú aj doktorku,neviem meno,ale tá len asistuje alebo prijíma pacientky na oddelení.

mimuska21
23. nov 2010

@pipi31 Ahoj, mala som Dr. Remeckého, bola som absolútne spokojná, je to úžasný, perfektný, suprový lekár a človek. 🙂 🙂 🙂 Veľmi milý, ľudský a veselý, na pôrod mám najkrajšie spomienky v živote a to kôli nemu. Mala som komplikácie, ale pri nemu som na to ani nepomyslela, stále sme sa smiali a všetko nakoniec dobre dopadlo, lebo nerobil paniku a ja som nebola v strese. 😉 ak budem ešte raz tehotná, tak sa opäť rozhodnem pre neho. Ale primárko je tiež suprový človek. A aj Dr. Petreková. a ideš rodiť do KK? Držím palce, nech všetko dobre dopadne a verím, že budeš spokojná. Budete mať krásny darček na Vianoce , držte sa . 🙂

pipi31
23. nov 2010

mimuska21 a 79vierka dakujem! drzim palce, nech deticky robia radost. do porodu ma este urcite napadnu nejake otazky. 😉

kasiopeja01
25. nov 2010

Ahoj zienky.
Tak aj ja sa pridavam k vasim skusenostiam. My sme v 38 tyzdni a najradsej by som to uz mala za sebou 🙂 . Tiez som rozmyslala, ci je lepsie ist do PP alebo do Kezmarku a rozhodla som sa pre PP. Sestra tam rodila v Auguste a bola uplne spokojna. Jej manzel s nou mohol byt od zaciatku kontrakcii,az po koniec porodu. Behal tam s fotakom a kamerou a ako vidiet na zaberoch, sestricky mu v tom veselo asistovali 🙂. na oddelenie sa sice nesmelo, ale manzel mal pristuk kedykolvek a my, zbytok rodiny sme na treti den boli u nej na izbe. Izba bola velmi pekna, vesele farby a kvety na stenach, personal bol vraj super a mlada pani doktorka, ktora bola pri porode bola perfektna. Je sice pravda,ze odsavacky tam nemali, ale inac jej dali pre babatko vsetko,co potrebovala. A este jedno pozitivum, ktore je na PP je asi to, ze Kezmarok vraj nema priestory pre predcasne narodene deticky, alebo pre deti s kompikaciami, takze ak sa nahodou nieco pri porode zomelie, prevazaju ich okamzite do PP. Ale mozno sa to uz zmenilo.
My mame termin 16. 12 a uz sa velmi tesime
drzim vsetkym palce 🙂

onellyo
25. nov 2010

baby ako to ved v poprade odsavacky, maju a to avent 🙂

fopardi
25. nov 2010

baby ja som mala svoju odsavačku a ani mi ju asi nebolo treba mliečko sa rozbehlo až doma a to až priliš rovno na zapal ale nakoniec moja skusenosť najlepšie mi šlo odstriekavať mlieko rukou lebo ke dsom si priložila odsavačku na tie moje doničene bradavky tak som myslella že sa pocikam od bolesti takže to je moja skusenosť 😉

benne
25. nov 2010

@fopardi No a mne keby v KK nedali avent odsávačku, tak by malý asi dostával len nutrilon 😎 je to hrozne individuálne 😉 @kasiopeja01 ked som bola v kk, bolo tam bábo v inkubátore, ale majú len jeden ... a moje deti obe boli v starostlivosti na patologickom-rizikovom novorodeneckom oddelení - mali problémy ako žltačka, a malý aj skončil na atb., dcéra sa narodila 36/4 a syn 37tt.; držím palce, nech všetko dobre dopadne 🙂

donatoni
26. nov 2010

Ja som rodila v PP a tiez mi povedali , ze nemaju volnu odsavacku, ale ja som mala svoju takze mi to nevadilo a ochotne mi ju aj vyvarali 🙂 A porod bol v pohodicke, manzel bol pri nom od zaciatku a nikomu to nevadilo 😝 Ja by som sla opat do pp....

fopardi
26. nov 2010

ja som tiež bola v poprade spokojna 🙂

pipi31
26. nov 2010

Mne v Poprade prekazalo, ze sestry z novorodeneckeho ma dost odhovarali od kojenia, jedina, co ma podporovala a tesila sa z kazdeho uspechu (ak sa da uspechom nazvat zaciatok laktacie 4 dni po porode) bola MUDr. Antalikova. Skoda len, ze mala nazor, ze dieta treba krmit kazde 3 hodiny a nie dlhsie ako 15 minut, ale to zisti kazda mamina, akeho ma jedaka. A vlastne bolo podla mna velmi malo kriterii, ktore popradska porodnica splna, aby sa mohla chlapit titulom BFHI.

fopardi
26. nov 2010

@pipi31 čo sa tyka kojenia som bola aj ja sklamana sice ma nikto neodhovaral ale mam taku skusenosť že každa sestra mi kazala inak držať babo a každa presadzovala svoje rady pri kojeni a ja sam mala nakoniec z toho taku kusok mišung no nechcem sa vyhovarať na nich že za niečo možu len ma to dosť zmiatlo obzvlašť na začiatku ked všetka moja naštudovana teoria bola v seknude preč zrazu som mala pocit že vobec neviem čo s tym drobcom mam robiť no pri druhom možno budem musrejšia

pipi31
27. nov 2010

@fopardi No a ked ti sestricka povie, ze s takymi malymi bradavkami a naliatymi prsiami nebudem kojit? Hm... A ze mam babatku dat flasu s umelym mliekom, lebo sice sa potom viac potrapim, ale aj tak? No, neposluchla som... Bala som sa, ze bude dcerka hladna, ale stale som len prikladala a prikladala. Ale velmi som sa snazila a nakoniec som kojila 16 mesiacov a prestala som len kvoli tomu, ze som uz bola tehotna s druhym babom - vo stvrtom mesiaci.

fopardi
27. nov 2010

@pipi31 tak to je super ja som to nevydražala kojila som 5 mesiacov ale skoro cely čas som aj prikrmoivala 5mesiacov som mala bradavky doničene a nič mi nezaberalo 4x zapal no aked sa nam podarilo 3 týždne neprikrmovať tak pribral (nie malo ale tak na dolnej hrane ,,tabuliek,, ) ja niesom tabulkovy tip ale toto ma nejako vzalo a zase soim začala davať aj flašu ale u mna bol aj ten ,,problem,, že ja som si disť brala do hlavy že mi stale niekto veavel že maly je asi hladny na všetko mi to vraveli ked plakal ked sa zobudil - nmo stale ešte aj ked sa neusmieval , velmi ma tto trapilo a neustale som dcookola opakovala že dieťa plače pre hocičo kokonca aj ked sa nudi no nakoniec sa to skončilo hadkou z mojej strany len škoda že až ked som už nekojila mohla som tu odvahu nabrať skor a mala by som v tomto pokoj ale tiež tym nechcem povedať že zato može toto -no velmi ma to vytačalo ale už som povedala že pri druhom ak sa to nahodou bude opakovať tak poviem na plne usta nech si to hovoria tak aby som to nepočula

fermika
29. nov 2010

@stamion Všem děkuju moc za blahořání, máme holčičku Petru. Zatím pěkně kojíme, je i čím i když se to pořád učíme. Ze začátku byla strašné spinkavá, úplně mně bolelo jí pokaždé budit. Jenže teď se to střídá s periodama kdy vůbec nechce spát. Takže buď spinká jak růženka, musím jí svlékat až k plence abych jí na krmení vzbudila anebo jí naopak nakrmím a ona se tak probudí, že odmítá spát, což to by mi ani tak nevadilo,ale začne vyvádět, stupňuje to a nedá se utišit, nechce ani nosit, ani houpat, ani dudlík, dokáže se jen utěšit u prsu, přitom nepije, jen se uklidňuje, ani není hladová, protože to následuje třeba po 20 minutách po kojení, kdy se úplně napapala. Většinou má tyhle periody večer, je schopná vydržet vzhůru i 5 hodin a střídavě vyvádět a trochu se uklidňovat plus to prokládáme kojením,ale snažím se jí nenaučit že se prs podává jako spací pomůcka . Trochu nás to nervuje, dokonce i můj manžel, toální kliďas už se nechal vytočit, taky se potřebuje vyspat do práce. Snad se to uklidní a za pár týdnů se začne zajímat o okolí a bude to lepší.....

stamion
29. nov 2010

@fermika tak to máte perné,až pozerám že vydrží byť hore 5 hodín 😒 Prajem pevné nervy,ale to chce čas,všetko sa na dobre obráti uvidíš 😉 Malá si zvykne a bude mať svoj režim,len ju nenauč na ruky,lebo neurobíš popri nej nič 😉

stamion
29. nov 2010

@pipi31 klobúk dole že si tak dlho kojila aj napriek malým bradavkám. Ja som mala tiež vpadnuté bradavky a prsia naliate ale pomohli mi klobúčiky,ale bohužiaľ mala som málo mlieka a veľkých hladošov 😉 Prajem ti super pôrod, budete mať krásny darček pod stromčekom 😉

onellyo
29. nov 2010

ahojte babenky 🙂 🙂 🙂
ako a mate??
no my tak ze co chvila nam nebude zapotreby
postielka poslednu dobu spi v posteli,, 😀
zacali sme kakat tak 3 krat zaden no uvidime ci je predzvest
zubkov 🙂

inac baby ako obliekate deti ked je tak zima vonku ???
od natelnika po bundu diky 😎

sofiaella
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sofiaella
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
onellyo
30. nov 2010

@sofiaella 🙂
to mas krasnu vahu moj mal tolko v 5
mesiaci 😉

sofiaella
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zdenka_pp
30. nov 2010

@sofiaella Ahoj, ja som kupovala malému overal (v celku aj s nožičkami - netreba topánky, pokiaľ bábo nechodí) na trhu v Nowom Targu a vyšiel ma na 13 eur 🙂

stamion
30. nov 2010

@sofiaella teraz v sobotu sme boli na trhoch v Nowom Targu,máš bundy ,overaly, oteplovaky kadečo,a oveľa lacnejšie ako u nás. Ešte by som to riešila aj sekáčom, lebo deti veľmi rýchlo rastú,a sú to zbytočne vyhodené peniaze,ale je to len môj názor 😉

stamion
30. nov 2010

@onellyo z toho si nič nerob že ti spinká v posteli,on sa to odnaučí keď podrastie,aj Simon najprv zaspí v postielke cez noc začne plakať vezmem ho k sebe do posteli a už spí do rána,asi potrebujú cítiť niekoho pri sebe 😉 Simona na von obliekam- body, pančucháče, sveter,bunda,teplé nohavice, ponožky, čiapka, šál, rukavičky, do kočiara dám fusak a to je všetko 😉

sofiaella
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sofiaella
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre