Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

danciacik
18. jan 2011

ahojte, musím sa vám tu trošku vmiešať som si všimla tu novú členku

@ada222 ahoj pozerám že máme termín pôrodu veľmi blízko seba. Ideš rodiť do PP?

ada222
19. jan 2011

@danciacik Ahojky, ano jasne v PP chcem rodit, ak vsetko bude aj nadalej ok. Mozno sa tam aj stretneme 😉

ada222
19. jan 2011

@donatoni super, tak ja tam isto skocim pozriet 🙂

donatoni
19. jan 2011

@ada222 Dufam, ze sa ti podari dobre nakupit 😉

danciacik
19. jan 2011

@ada222 tak sa fakt možno stretneme, len si tu hoď fotku, žeby som ťa spoznala. 😀

79vierka
19. jan 2011

Ahojte babenky,potrebujem poradiť. Ako 100% zistím ako vyzerajú a či sú prítomné mrle na zadočku? A čo na ne zaberá? Zdá sa mi,že moja staršia dcérka ich má,ale nie som si istá. Sťažuje sa,že ju bolí dupka a aj si sem-tam ritku poškriabe.

vinka
20. jan 2011

@79vierka mne vivien jedným časom v kuse škriabala a mrle nemala.dr.jej brala výter a nepotvrdili sa.Zistíš to ked sa vykaká do nočníka a normálne paličkou prehrabneš v stolici a niečo uvidíš sa hýbať.Vtedy sú prítomne mrle.Ale ak nič neuvidíš normálne požiadaj detskú dr.o vyšetrenie.Ti dá mištičky tri na to a každú druhú stolicu odštikneš paličkou a do mištičky.Rob to teraz kýnm je zima aby si to mohla držať na okne lebo v lete to bude trochu problém 😉 držím palčeky aby neboli 🙂

megy2
20. jan 2011

ahojte,prepacte ze sa vam "pcham" do temy,len by som sa chcela opytat ci je v poprade nejaky obchod s kocikmi,akoze kde mi mali taky väcsi vyber....dakujem za odpovede 😉

zdenka_pp
20. jan 2011

Ahojte baby, konečne som sa sem dostala. Dúfam,že ste mali všetky pekné Vianoce aj Silvestra. My sme akurát na Silvestra teplotovali, ohňostroje sme sledovali všetci traja z poza okna. Teraz sme opäť trošku chorí, soplíky a kašeľ, ale dúfam, že už to prejde.

rrrrrrr
20. jan 2011

O mesiac mám termínpôrodu, chchela by som sa opýtať na vaše skúsenosti s KK a PP nemocnicou, kedže nemám žiadne...
Dávali bábatká k vám hned po pôrode,? mali ste ich na izbe? platiklo sa niečo? a čo so sebou do pôrodnice?čo sa týka výkonov, akože holenie klistír, robili zaradom?? personál a lekári boli príjemný?
á čo podporovanie kojenia?
Dakujem ked ma ešte neičo napadne, opýtam sa

zdenka_pp
20. jan 2011

@rrrrrrr Ahoj, ja som rodila v PP.......takže bábo ti môžu priložiť ku prsníku aj hneď na sále, ale to záleží na tom, ako sa bude bábu dariť. Mne ho len ukázali a hneď ho brali preč, pretože ho trebalo "trošku oživiť". Po pár minútach, keď už dobre dýchal mi ho doniesli zakrúteného už v plienočke. Na sále ostávaš ešte dve hodiny po pôrode, bábo ide na novorodenecké. Potom pôjdeš do izby a malé ti donesú na dojčenie. Prvú noc ostáva na novorodeneckom (je to dobré aj pre teba, lebo sa môžeš pokojne vyspať a keď dáš sestričkám súhlas, tak oni ho aj budú kŕmiť ženským mliekom). Na ďalší deň ti už bábo donesú a už fungujete spolu celý čas na izbe...deň-noc.
Ak sa oholíš doma, tak v nemocke ťa už nebudú. Klystír je v pohode, nič hrozné a wc máš hneď pri ruke, len nezabudni svoj vlastný toaletný (a je dobré si vziať aj vlhký toaletný papier).Personál je príjemný, ale určite sa nájdu aj výnimky.A čo sa týka dojčenia, tak každá sestrička ti bude ukazovať iné polohy na dojčenie (chcú len pomôcť, netreba sa báť) ,trošku ťa to zmätie, ale nejako to prežiješ a doma si už budeš malého ukladať tak, ako ti bude najlepšie. Táto stránka je super o dojčení http://dojcenie.wordpress.com/
Na niektorej stránke je aj popis, čo všetko do pôrodnice, overím si, či si pamätám ktorá a napíšem.

zdenka_pp
20. jan 2011

@rrrrrrr Strana 51, ale môžeš si aj od gynekológa (teda sestričky na gynekológii) vypýtať zoznam, že čo do pôrodnice.

79vierka
20. jan 2011

@vinka Díky za radu. S hovienkom som to urobila,ale nebolo tam nič. V utorok idem do poradne s malou,tak zoberiem aj veľkú a uvidíme. Ešte raz díky

donatoni
21. jan 2011

@megy2 Ahoj, v poprade neviem o takom obchode kde by mali viac ako 10ks kociarov na pradaj, objednat ti ale mozu cokolvek, len najhorsie je ze kociar nevidis predtym ako ho objednas 😝 Ale my sme kupovali kociar v polsku v novom targu - v meste , je tam uzasny obchod, kde maju cele poschodie kociarikov a vyhoveju ti vo vsetkom - mame znacku JANE a vysiel nas o 200€ lacnejsie ako ten isty co u nas v KE... tak asi tolko - mimochodom som s nim veeeelmi spokojna 😉

stamion
21. jan 2011

@megy2 jednoznačne si choď kočiar kúpiť do Noveho Targu,do obchodu BabyBo,máš tam neskutočný výber kočiarov a ceny o polovičku lacnejšie ako u nás 😉

onellyo
21. jan 2011

@megy2
ja som kupovala kociar, v kezmarku maju tam aj na vyber
asi najviac co mozes vidiet v jednom obchode u nas
jasne v polsku mas toho habadej ako pisu baby ,,,
ale napocudo ten moj ma vysiel u nas lacnejsie ako
v posku mali totiz akciu ,,, mam concord fusion ,, 🙂
takze som mala stastie

fopardi
21. jan 2011

@megy2 tiež odporučam už spominany obchod baby boo

@rrrrrrr ja som rodila v poprade bola som velmi spokojna len s odstupom času myslí že sa mohli viac venovať čo sa tyka kojenia ale to aka služba bola niekto to mal v paži a niekto pomahal (neviem či nechceš aby ti ho urobili ale ja som už neikde pisala že neviem komu by to bolo viac neprijemne keby mi ho nedali či mne alebo doktorovi -myslím že klistir nieje nič neprijemne )
plati sa iba ak chceš nadštandard alebo manžela pri porode vtedy paltiš myslím 17eur , alebo ked chceš epidural alebo ak chceš konkretneho lekara ku porodu inač neplatiš za nič , mn babo dali na druhy den po porode na izbu ale na porodnej sale priložili takmer hned po narodeni , no ked ta niečo ešte napadne taqk sa pytaj
jo a do porodnice tvoje osobne veci ako toaletne potreby, viac nočnych košiel , župan šlapky , poporodne nohavičky -ja osobne som v neocnici ani ine nenosila , velavela vložiek atd a pre babo plienky , možno nejake ponožky , vlhčene utierky mydlo , kefku na vlasy a take drobnosti som mala svoje , a veci iba ked pojdeš domov inač použivaš nemocnične 😉

ada222
22. jan 2011

@donatoni ahojky, no tak som bola v KE, v tom obchode H&M, stravila som tam skoro 2 hodiny, vyskusla mozno 10-15 ks nohavic, uz som aj bola zufala, ze si asi ani nic nekupim, no nakoniec posledne rifle celkom sadli. Sice stali 50EUR, no mam 🙂 Inak maju tam fakt super veci, aj dost velky vyber, no ja som vyssej postavy tak asi aj preto som mala problem. Ja som na to zvyknuta uz od malicka, ze co sa tyka nohavic, tak si velmi nenavyberam. Keby som chcela ale rifle aj k opatkom, tak nemam sancu. Tie co som kupila som mi len tak-tak. Hned som si tam kupila aj tricko, koselu taku fajnu dlhu na leto a aj taky dlhy pulover/saty. Mali tam aj super zlavy, no nie na tehotenske oblecenie. Len ten dlhy pulover bol v akcii z 30 na 7 EUR. Urcite sa tam este pojdem niejedy pozriet. Hlavne ked budu mat viac letnych veci, tiez maju tehotenske teplaky, leginy, podprdy a fajne tricka na kojenie. Pozerala som na internete na obchod Maderna v KE, tam to vyzera, ze maju komplet vsetko pre tehotne aj pre babo. Tam sa chcem urcite pozriet nabuduce.

megy2
22. jan 2011

@onellyo
@fopardi
@stamion
@donatoni dakujem vam baby ste zlate 🙂 ,mame aj v plane ist na kociarik do polska,urcite si ten obchod v targu pozrieme.....lebo tu unas je velmi slaby vyber.....ja som len chcela nieco vidiet nazivo,ze njdeme tak uplne na slepo,lebo fotky na nete trosku skresluju....ja mam napr.vo vyhlade Xlander XQ 2010.....ale aj concord,alebo jane sa mi velmi pacia len su uz na nas drahe,ale fakt v tom polsku ked budu lacnejsie tak ich mozno aj kupime.....

donatoni
22. jan 2011

@ada222 Ahoj, tak super ze si si aspon nieco vybrala 😝 Tehotenska moda nie je najlacnejsia - hlavne rifle su dost drahe, ale ked ti podrastie brusko, budes rada ze mas co obliect 🙂 A ked tam budes mat cestu v lete - mozno natrafis aj na nejaky vypredaj. Inak ked vidis dobru kojenecku podprdu - kup si lebo ja som si nevedela predstavit, ze ak y je problem kupit fajn podprdu..... Ked sme boli v KE - este som to neriesila ale potom som mala problem zohnat kojenecku s kosticami.....takze co sa ti paci - nevahaj a kupuj 😉

fopardi
22. jan 2011

@megy2 ja mam kočiar casualplay s4 a tu stoji 1000eur v polsku ma vyšiel komplet 600 eur takže sa možem smiať a tu mi ho nai nechceli objednať na predajnu že ked ho objednaju že ho už musim kupiť lebo je to drahy kočiar tak takto naši obchodnici asi vela nezarobia a v polsku všetko na sklade 🙂 takže namaš nad čim rozmyšlať a pekne kočiare maš vybrate aj mne sa tieto pačia 😉

megy2
23. jan 2011

@ada222 a ktore HM mas na mysli?v Optime?

ada222
23. jan 2011

@donatoni no veru je to dost drahe vsetko, nastasie som na PN takze mi toho vela netreba. Najhorsie je, ze clovek netusi, ako priberie ked si to kupuje. Rifle som si radsej kupila o cislo vacsie, takze mi trocha este padaju, no na nohach nie su velmi volne, tak tam snad moc nepriberiem. Co sa tyka podprdy, tak to si teraz vobec netrufam este kupovat. Netusim aku velkost budem potrebovat. 😉

ada222
23. jan 2011

@megy2 ano v Optime, je aj niekde inde?

donatoni
23. jan 2011

@ada222 No tak ked si na PN, aspon ti netreba vela veci - maximalne do poradne 😝 Ja som robila este tyzden pred porodom a to som bola uz zufala z toho oblecenia 🙂 🙂 🙂 🙂 A co sa tyka podprdy tak ja momentalne nosim o dva cisla vacsiu ako pred tehotenstvom - z toho ma radost hlavne manzel
😉 🙂 🙂 🙂

megy2
24. jan 2011

@ada222 netusim ja kosice nepoznam ale mozno je aj niekde v meste....pytam sa len preto ze neviem kde v optime HM je teho oddelenie...to je nejako zvlast????

onellyo
24. jan 2011

@megy2
ahoj pocuj a co ti treba s tehotenskych veci??
ja mam toho este dost aj ked volaco som uz predala
mala som veci a vsetko dovezene s USA,,
ak by si mala zaujem daj vediet ,,ja sa zbavim
a ty usetris))) 🙂 🙂

onellyo
24. jan 2011

@megy2
a HM v KE,, je ako maxa v PP
mas tam obchody pokope a ak
si dobre pamatem HM,, je hned dole ked vojdes
s parkoviska 🙂

ada222
24. jan 2011

@megy2 obchod H&M je v Optime v casti kde su fast foody hore, ale ten obchod je na prizemi, da sa tam prist priamo z parkoviska ako pise onellyo 🙂

hrinka
25. jan 2011

Ahojte.Pred 2 mesiacmi som porodila moju druhu

dcerku v Nemocnici v Poprade. Prvu dceru som

rodila v zahranici v sukromnej nemocnici kedze

sme tam byvali 8 rokov. Porodu na Slovensku som

sa velmi bala! No na moje prekvapenie nebolo to

az take hrozne. Bola som prekvapena ako som to

vsetko dobre zvladla. Najskor som si nasla

porodnika - presne podla tejto diskusie - Mudr.

Raucinu. Toho som mala zajednaneho aj pri

porode. Ked prisiel den D, bolo to vecer, doktor

Raucina dosiel dost rychlo a dohliadal na

mna.Sestricky pri porode boli velmi mile. Mali

sme stastie, ze prave v tom case nerodil nik iny

okrem mna, takze manzel bol pri mne cely cas.

Porod bez epiduralky som si nevedela predstavit.

No sestricky ma stale "presviedcali", ze porodim

aj bez toho, ved predsa druhykrat to ide

rychlejsie....
Lekar mi nasadil "zrychlovak-oxitocin", ktoreho

som sa velmi obavala. Ale potom sa vsetko

rozbehlo rychlo a aj napriek silnej bolesti o 3

hod som uz "tlacila". Este predtym, sme pytali

novorodenecke sestricky a lekara o zopar

detailov: - prilozenie babatka na moje brusko

bezprostredne po narodeni (samozrejmost v

zahranici), neumyvanie babatka (s tym mali

trosku problem ale nakoniec nam to umoznili a

babatko umyli az 12 hod po porode), prilozenie

babatka k prsniku a samozrejme prestrihnutie

pupocnej snury manzelom. Vsetky tieto poziadavky

nam boli vyhovene, tak sme boli velmi radi. Este

bol problem, kedze sme nemali vybrane meno, no

tak tam napisali XY 🙂.
Soky som prezila, ked mi po porode pritlacali na

maternicu aby vysla krv - toto som v zahranici

nemala.
Poporodna starostlivost bola celkom fajn, ale

zaviselo pravdaze od sestriciek. Novorodenecke

sestry boli velmi mile, pomohli aj prilozit

babatko, aj ukazali ako oni kupu a boli ochotne

pomoct ak bol problem. Na izbach boli stare

manualne vahy ako komunisticke v zelovoci, ktore

pomahali sledovat ako babatka prospievaju a ci

ma mamina dost mlieka.
Velmi som chcela nadstandardnu izbu,no prave

boli obsadene. Tak je to dost skoda, ze takeho

izby maju v PP iba dve.
Zenske sestricky boli Ok, no zaviselo od osoby.
Niektore z nich sa robili, ze oni su "sefky" a

najvacsi postrach boli vizity, hlavne velka

vizita. Vobec som nevedela, co to vlastne je ta

velka vizita. Len, ze izba musi byt upratana a

vyzerat tip-top, lebo pride primar. To, ze som

lezala na posteli iba par hod po porode im

nevadilo a tasku s mojimi osobnymi vecami mi

musela upratat spolubyvajuca, kedze ja som bola

este imobilna.
Najhorsie boli toalety a sprchy. Maju iba 2

sprchy a 2 toalety (hoci zrenovovane a vcelku

ciste) na jednej strane chodby. Myslim, ze to je

velmi malo na tolko zien a na oddelenie

sestonedelia! Taktiez nemocnicu prerabali za

pochodu, takze vrtanie a hluk bolo pocut zo

vsetkych stran.
Velmi mi chybalo, ze otec babatka, nemoze prist

na izbu - to je uplne strasne, ze som mohla

ukazat dcerku iba na chodbe nachvilu, lebo tam

bol velky prievan.
Na toto som si nemohla zvyknut, kedze v

zahranici bol s nami ocino od rana do vecera na

izbe (mali sme samozrejme samostatnu izbu).

Taktiez on prvykrat kupal babatko, tu ho kupali

sestricky.
Ale celkovo som cakala horsi scenar a horor z

celeho porodu a hospitalizie ale mozem odporucit

tuto Popradsku nemocnicnu. Aj komunikacia s

lekarmi bola fajn a hlavne som velmi spokojna s

doktorom Raucinom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre