Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

fopardi
27. jan 2011

@hrinka super že si to takto zvladla ja som bola tiež velmi sokojna s popradskou nemocnicou ,tiež mi par veci vadilo ale povedala som si že som predsa v nemocnici tak nemožem čakať hotel tiež som chcela nadštandard ale neušiel sa mi no prežila som aj na normalnej izbe dokonca viackrat🙂))) kedže som bola po porode ešte hospitalizovana a mala som teploty tak ma dali na izolačku a tam bolo uplne super lebo tam za mnou chodil aj mm tak mi tam bolo lepšie 🙂

jj a to vytlačanie krvi je to asi lepšie ked to urobia takto ako ked sa ti tam ma ta krv zraziť a potom aj čistenie može byť dlhšie , nevie m ako teba ale mna to vobec nebolelo tak mi to bolo fuk 😉

@donatoni tak ako očka ? skušala si tu plienku v prevarenej vode ? pomohlo ?

donatoni
27. jan 2011

@fopardi no pomohlo, ale len docasne - 3-4dni som mala pokoj a vcera opat zacalo hnisat hoci nie tak velmi 😒 Ja namacam do prevarenej vody gazu, ale tak uz vyskusam aj plienku... joj berie uz druhe antibiotika - teraz dalacin predtym klacid, ale to hrdielko ma stale cervene a chrapci cvrcek moj 😖 Meslite zeby to mohlo byt zo sucheho vzduchu?? S touto teoriou prisiel moj mm....

donatoni
27. jan 2011

@hrinka Ja som tiez rodila v PP a bola som nadmieru spokojna, ale mne sa usla nadstandardka takze som sa fakt na nic nemohla stazovat 😉 To ze niektore sestricky su bez zaujmu je normalne, ale vacsina bola velmi mila - hoci to ze som bola na nadstandarde, bolo pre nich otravne - kedze museli absolvovat dlhsiu cestu 🙂)) Ale lekari boli super a ja som za vsetko velmi vdacna hlavne primarovi, - Dr. Bohmerovi ktory ma odrodil a bol velmi starostlivy a ochotny pomoct, kedze sme tam pobudli kvoli malej o par dni dlhsie...

stamion
28. jan 2011

@donatoni a čo má s očkami?

donatoni
28. jan 2011

@stamion Zapal slzneho kanalika... 😒 Uz od narodenia sa trapime - najprv nam povedali, ze to je z prievanu, kt. chytila v nemocnici, potom nas lekar zasoboval kvapkami a mastickami az do druheho mesiaca a nakoniec nam na ocnom povedali ze co nam je 😖 Liecime, masirujeme, umyvame a raz je lepsie raz horsie....

stamion
30. jan 2011

@donatoni to poznám lebo Simona prepúšťali z nemocnice so zapáleným očkom. Jemu sa zapálilo asi na tretí deň,a tiež nedaj bože sa to vyliečiť,až sme sa dostali na očné a pomohli nám antibiotikové kvapky. Taká som bola rada lebo to očko mal stále zahnisané,a utierala som mu ho s bórovou vodou. Aké kvapky od očného bral?

fopardi
30. jan 2011

@donatoni my sme mali to iste a tiež nam to prešlo po tretom mesiaci a dovtedy aj atb kvapky a už sme mali isť preichovať kanalik ale medzitym mu to prešlo tak skus možno ešte trošku vydržať a niekde som počula alebo čitala už teraz neviem že ked žena trpi počas tehotenstva vytokom tak ma dieťatko očka zapalene alebo sklon ku tomu -ja som od sameho začiatku tehotenstva mala take vytoky že až a ked sa nam drobec narodil prva otazka od detskej lekarky ked brala maleho ako sa narodil že či som mala vytoky počas tehotenstva tak možno na tom niečo bude

donatoni
30. jan 2011

@stamion No my sme mali uz hociake antb. framykoin.masticku, pamykoin kvapky, od ocnej mala Uniflox a teraz uz len oftaloseptonex alebo ocu-flash - tie som este neskusala, ale mam ich kupene, tak asi zacnem kvapkat tie.. Nam kazala masirovat, masirovat, masirovat a vymyvat s prevarenou vodou...

donatoni
30. jan 2011

@fopardi Ja neviem, vytoky som nemala - ani mi nic take nehovorili zeby to bolo z toho - proste ma zuzeny kanalik... nasa doktorka ale nechce velmi prepichovat - caka ze to prejde medikamentozne.. no aj ja v to dufam... NAjhorsie je to, ze kvoli zapalenemu hrdlo, ktore moze byt od ocka malu este neockoval - dva tyzdne to uz odklada... 😖 Ale mm dnes kupil zvlhcovac vzduchu - tak snad nam to pomoze 😉

stamion
30. jan 2011

@donatoni no nám dala očná kvapky Kanamycin,a tie mu pomohli 🙂 Mala som aj ocu-flash,ale nepomáhalo to.Tiež sme mali masírovať a masírovať.

donatoni
30. jan 2011

@stamion Kanamycin nam dal nas doktor - mast aj kvapky, a to vobec nepomohlo 😒 Ono to je u kazdeho babatka individualne 😉

katarinasifrova
30. jan 2011

ahojte, chcem sa opytat, ze ako to je s otcom pri porode v PP nemocnici. Staci to nahlasit az ked tam pridem rodit? Pytala som sa sestricky, ale nemala som pocit, ze by si tou svojou odpovedou bola uplne ista. Chcem mat priatela pri porode a nechcem nieco prepast.

donatoni
30. jan 2011

@katarinasifrova Ja ani neviem kedy sme to hlasili, ale zda sa mi , ze staci pred porodom - im to je viac-menej jedno a platis az po porode 😉

katarinasifrova
30. jan 2011

@donatoni dakujem za info 🙂

donatoni
30. jan 2011

@katarinasifrova Teraz ma napadlo, ze to staci pri prijme - myslim, ze vtedy som to nahlasila aj sestrickam 😉

fopardi
30. jan 2011

@katarinasifrova ja som hlasila pri prijme ked spisovali všetko možne 😉 vela šťastia určite nebudeš lutovať ked bude pri tebe blizka osoba

stamion
30. jan 2011

@katarinasifrova držím ti palce,aby všetko prebiehalo hladko 😉 Môj syn sa narodil 11 steho pred rokom tak to budeme oslavovať narodky skoro rovnako 🙂 Držte sa!!!!!!!!!!!

katarinasifrova
30. jan 2011

@donatoni @fopardi @stamion velmi pekne vam dakujem. uz sa neviem dockat kedy budem mat drobceka pri sebe 🙂

fopardi
31. jan 2011

@katarinasifrova potom daj vedieť ako si dopadla 😉 držím palce

katarinasifrova
31. jan 2011

@fopardi urcite sa ozvem. uz to chcem mat za sebou 🙂 Zajtrajsok by mi vyhovoval 😀

vinka
31. jan 2011

http://www.motovidlo.sk/Detske-oslavy už ste tam boli niekto? 😕

monkapp
1. feb 2011

@ada222 Aďka, som Košičanka a v H&M-ku v Optime sú fakt super kúsky...ale taktiež aj v C&A...ovšem, ja som si takto ponakupovala kopec vecí v Brne a potom som objavila super stránky s tehot. vecickami na nete, takže som dobre prerobila 😀. Ale nevadí, nabudúce budem vedieť...V každom prípade, na nete som ponachádzala koooopec bazárikových vecí. Značkových, podotýkam 🙂...vo výbornom nosenom stave, za super ceny a moderné 🙂. Príjemné nakupovanie Ti želám 😀

stamion
1. feb 2011

@vinka vyzerá to dobre,hľadala som niečo podobné pre dcéru ale ona nedávno oslávila 12tku tak to už nie je pre nás, až keď bude Simon väčší 😉 A myslíš na mňa hej?????????

vinka
1. feb 2011

@stamion jasné neboj mám ťa v kalendári zapísanu 😉

ada222
1. feb 2011

@monkapp dakujem za radu, skocim sa nabuduce pozriet aj tam, na nete som tiez videla pekne veci, no co sa tyka nohavic, tak s tym mam vzdy problem koli mojej vyske, takze to ked neodskusam nemam sancu...

onellyo
7. feb 2011

ahojte ako sa vam dari?? 🙂 🙂
chcem sa vas opytat ci mate skusenosti
s tym ,ze dieta sa v spanku posadi
stavia sa v postielke na nohy a pritom
ma stale zavrete oci,,_::: 😔

enah
7. feb 2011

@hrinka to je nadherne, ze vyhoveli Tvojim trom poziadavkam napr. neumyvanie babetka 12hodin je naozaj obdivuhodne! Chcela by som vediet: chcela si mat malicke pri sebe aj cez prvu noc, alebo Ti ho automaticky zobrali?
A nahodou nevies ako to byva s nastrihom? Ak by ktokolvek z Popradu vedel, prosim napiste, nastrihuju prvorodicky automaticky, ale sa dokazu zrieknut tohto vo vacsine pripadov zbytocneho ukonu? (v zahranici uz vedia, ze prirodzene natrhnutie do 2stupna sa lieci samo rychlejsie ako toto nasilne nastrihnutie a zositie - z ktoreho je vyrazna jazva a vraj aj vyssia moznost narusenia elasticity svalu a teda aj zhorsienia buduceho sexualneho zivota.)
A co vytahovanie placenty? robia to alebo pockaju na porod s oxytocinom? Ja by som si velmi priala, aby pupočníkovú šnúru strihali až pri dotepávání, ako sa odporuca predcasne narodenin, aby este co najdlhsie "tahali" ziviny aj kyslik z placenty.

vinka
7. feb 2011

@enah čo považuješ za prirodzené nastrihnutie? 😕 Ako,že sa natrhe koža samá?

veronikapp
7. feb 2011

@enah mňa nenastrihli ani raz, nerobia to automaticky 😉 a na moje šťastie som sa ani ,,prirodzene,, nenatrhla.
čo sa týka prítomnosti bábätka, prvých 12 hodín máš nárok na ,,oddych,, ale ja som chcela po druhom pôrode mať malú pri sebe- narodila sa o 16.20, pravidelne mi ju nosili na dojčenie a od polnoci už bola somnou. A k tej tretej otázke- neviem presne ako to myslíš, ale najprv sa šnúra prestriháva až potom vyťahuje placenta. Možno na požiadanie by vyhoveli aj inak 😒

vinka
7. feb 2011

@veronikapp a aké velke si mala bambulky ked ťa nenastrihli?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre