Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

drobec211
21. máj 2013

ahojte dievky ja som rodila v novembry v PP mala som ťažky,dlhý porod ale vdaka panovi prímarovi a lekarom ktorý riešili môj pôrod sa mi podarilo priviesť na svet zdravu nedhernu dcerku Karin...hrozila mi sekcia,nevedeli vybrať placentu ale všetko dobre dopadlo...týmto príspevkom sa chcem podakovať všetkým od p.primara po p.upratovačku...som citlivejšia ako ine žienky všetko som znášala ťažko ale vdaka takemu skvelemu personaalu som to zvladla hlavne po psychickej stranke...myslím že pôrodnica v PP je uplne perfektná..

sarineskaxxxx
9. jún 2013

ahojte citam tu same chvali o poprade no moja skusenost z popradom je sami smutok a hnev rodila som tam pred esiacom chlapca mam doma tri dievcatka takze to bola radost priviest nasvet chlapca no neradovala som sa vela tehotnost prebiehala dobre ginekolog bol spokojni aj s visletkami no ked so isla rodit do popradu tizden po termine lebo neprichadzali bolesti tak podla doktorki zuzani simkovej dieta bolo ohrozene vraj sa uz dusilo no ked som isla na prijem tak ma prijal doktor ktori mi povedal ze sa nemusim bat ze vsetko je v poriadku a vraj mi idu vivolat porod tak som porodila no bola trosku mensia vaha vazil 2kg 35deka tak mi ho odnesli na nedonoseneckom rodila som v piatok a v nedelu ma prepustili domou lebo som ho nekojila pre nedostatok mlieka no kazdi den som volala aj dvakrat do dna hovorili mi ze je vsetko v poriatku ze filipko dobre papa ze aj pribral ta som bola spokojna a nedockava ze ho prinesiem domou az do stvrtku kem mi volali ze moje dieta vraj ma dedicnu metabolicku chorobu aminokiselin co som v kazdom pripade vilucovala lebo mi v rodine nic podobne nemame ani sme nemali tak mi povedali ze ho posielaju do bratislavi ked tam dosiel tak mi v bratislave povedali ze moje babetko tam prislo s opuchnutim mozgom upadnuti do komi co mi v poprade vobec nepovedali bratislava sa ho snazila zachranit no nepodarilo sa im to le bo dostal v krvi amoniak z mlieka co mu podavali v poprade tak mi babetko zomrelo v prepustacej sprave mi napisali ze vraj som mala hipoxiu plodu no tam mi to vobec nepovedali vraj mi po skitli infuziu co vobec pravda nieje ziadnu infuziu som nedostala tak som sa rozhodla ze sa snimi budem sudit moja skusenot s nimi je otrasna sestrici su tam mile no doktorka zuzana simkova ta je otrasna vie iba vrieskat na zeni stara sa oto kto kolko deti ma kto kolko denne vifajci no kebi sa starala o zdravie zeni a dietata tak to nie nech ju porazi nemalabi tam pracovat ako doktorka ale racej nech sa stara o svine alebo kone tam patri do niejakej stajni anie pri zenach ktore rodia lebo tie potrebuju utechu dobru starostlivost anie pocuvat jej krik kazda zena moze rodit kolko deti chce jeto vilucne iba jej vec ona je tam nato abi robila bezpecni porod anie na krik ona si vipije kavu a podebati co zatial zena trpi porodnimi bolestami na porodnicku postel nemal mi kto dieta podrzat ked prichadzalo von lebo si v klude popijali kavu neprajem nikomu to co som prezila ja a preto bi som zenam racej odporucila porod v presove ani skoncit v niejakej stajni pre svine a kone

adikad
9. jún 2013

@sarineskaxxxx Je mi luto co sa ti stalo je to hrozne ☹ Ale doktorka Simkova,tam ani nepracuje(aspon ja o nej neviem). Mozno si mala na mysli dr. Šimunkovu, ja som ju mala pri porode a nemozem na nu povedat jedno krive slovo a ani na jedneho z nich co tam pracuju. Bola mila, ochotna vyhoviet mojim poziadavkam a ostala dokonca o svojej smene az kym som neporodila.

lenocka0907
10. jún 2013

@sarineskaxxx...niesi náhodou niekto iný???vôbec sa mi to nepozdáva, a takto špiniť Popradskú nemocnicu pod iným menom :(((( a ešte ani doktorka tam taká nerobí v Poprade a dalšia vec ta registrácia, že 9.júna 2013 :(( je to smutné trošku,ked niekto špiní niekoho iného....ja viem o takom prípade čo sa stal presne v takom čase, ale v Kežmarku...takže myslím si,že sa niekto iný skrýva pod týmto menom....

liliana0000000000000
10. júl 2013

ahojte tiez nemam dobru skusenost s pôrodom v PP. doktorka mi nic nevysvetlila len ma okrikovala ked som sa nieco spytala, lieky mi podavala bez mojho vedomia a suhlasu, po vytlaceni dietatka mi pichli liek na olucenie placenty a kus z nej mi tam zostal. podla mna mala pockat kym sa placenta odluci sama,
pocas tlacenia babätka mi nedali sancu a hned mi sestricka tlacila laktom na brucho, kricala som ze sa povraciam ale nepomohlo.
pôrod vôbec nebol prirozdzeny a vysledkom boli rozsiahle vnutorne aj vonkajsie poranenia. sili ma 2 hodiny
VYSOKO VSAK VYZDVIHUJEM STAROSTLIVOST PO PôRODE NA ODDELENI I STAROSTLIVOST O BABäTKO. sestricky pomahaju so vsetkym a su velmi mile. ak ma vsak niekto zaujem o co najprirodzenejisi pôrod vybrala by som si inu pôrodnicu.

zeminka29
10. júl 2013

@liliana0000000000000
ahoj liliana,
a to si rodila teraz niekedy v PP, alebo este skor?
lebo ja sa chystam rodit v PP, hoci som rodena Bardejovcanka, a rozhodla som sa pre PP, lebo ze vraj je tam lepsia nemocnica ako v BJ.
ale teraz mam pochybnosti,ci som si dobre vybrala..
alebo to mozno zalezi pripad od pripadu...ktora doktorka ti bola pri porode,ak sa mozem spytat?

liliana0000000000000
10. júl 2013

@zeminka29 rodila som tam teraz v maji, ak sa rozhodnes pre poprad odporucam ti napisat si pôrodny plan ja som tak neurobila a to bola chyba. pri mojom pôrode bola pani dr. lubomira lisonova. vraj dobry pôrodnik je tam raucina

zeminka29
10. júl 2013

@liliana0000000000000
lili mam napisany porodny plan, len neviem ci ho treba mat len pri sebe a ukazat ho na sale, alebo treba ho este ist dat niekomu podpisat..
ale je to zle, ked sa k tebe takto spravali, az mam strach 😒

liliana0000000000000
11. júl 2013

@zeminka29 to neviem presne , myslim si ze staci ho priniest so sebou na sal. tam sa neboj povedat co chces a co nie, mnohe zeny si chvalili takze som bola asi len vynimka.

any395
8. aug 2013

Pekný deň žienky, tehulky 🙂 ... okrem cvičení, príprav (aj oteckov) k pôrodu, masáží, kurzov, prednášok, indiv.poradenstva, poskytujeme aj užitočné veci počas tehotenstva a k pôrodu, potreby pre vás a bábätko (kúpa/požičanie). Môžte sa kľudne ozvať, mailom, telefónom 0907025298.
www.porodnaasistencia.sk
https://www.facebook.com/pages/Pôrodná-asistenc...

zeminka29
17. aug 2013

zienky, pred dvoma tyzdnami som rodila v PP nemocnici, pri porode mi bol pan doktor Filkor, comu som velmi rada,bol ochotny diskutovat so mnou moje poziadavky ohladom porodneho planu..aj ked nie vsetko sa dodrzalo,lebo boli tam urcite komplikacie, maly sa tam dole nejak zastopkal, mal opacnu rotaciu, tlacila som ho snad skoro hodinu, pan doktor ho pretacal,sestricky mi tlacili na brucho a nakoniec sa to podarilo..
musel ma nastrihnut,ale najprv pozeral,ci to samo nepojde bez toho. no neslo to, tak strihol,no ja som sa aj potrhala..
no nastastie tieto veci som necitila,lebo mi nieco pichol, ani sitie som necitila..takze som bola od toho usetrena..
oxitocin som si nedala pichnut,po cely cas som bola bez neho,ale ku koncu ked trebalo ist tlacit, mi slabli kontrakcie, tak uz som suhlasila a pichli mi ho po malych kvapkach..
Tiez som mala stastie na jednu milu sestricku z novorodeneckeho, ktora mi pomohla aj s prisatim,aj mi vselico povysvetlovala ohladom kojenia..
Dakujem tymto vsetkym, ktori mi pomohli priviest na svet krasneho synceka, lebo sama by som ho urcite nebola vytlacila..

os
18. sep 2013

@zeminka29 caves, kedy mas porod? ides do PP? uz vies co budes ako robit??? co vsetko chystas? 🙂 poraaad.. ja som februarova... 🙂

zeminka29
18. sep 2013

@os
ahoj, ja som uz po porode,maly bude mat 7 tyzdnov.. a ano, rodila som v PP,
co konkretne by si chcela poradit?

os
18. sep 2013

@zeminka29 poslala som spravu 🙂

lenika76
22. sep 2013

@adikad doktorka Simkova v popradskej nemocnici pracuje, mala som tu cest pri prijme. neviem coho vsetkeho je alebo nie je schopna, ale ja som mala s nou neprijemne chvilky, maximalne nesympaticka osoba - moj osobny pocit. to len na margo, ze tam tak dr. nepracuje.

lenika76
22. sep 2013

@lenocka0907 doktorka Simkova v popradskej nemocnici pracuje, mala som tu cest pri prijme. neviem coho vsetkeho je alebo nie je schopna, ale ja som mala s nou neprijemne chvilky, maximalne nesympaticka osoba - moj osobny pocit. to len na margo, ze tam tak dr. nepracuje.

adikad
22. sep 2013

@lenika76 Tak o nej fakt neviem a to som tam aj par x lezala. Stretla som sa len s tymito lekarmi http://www.nemocnicapp.sk/?p=2292

lenika76
22. sep 2013

@adikad prepáč, máš pravdu, bola to dr. šimunková. možno aj tá mamina si to splietla. ospravedlňujem sa.

ada222
22. sep 2013

dievcata, boli ste niektora na 3D/4D ultrazvuku v nemocnici? pred 2 a pol rokom som bola za 10 EUR, neviete ako to funguje teraz?

pstruzik
23. sep 2013

Baby, rodili ste niektorá v poslednej dobre v PP pôrodnici s epidurálkou?

adikad
23. sep 2013

@pstruzik no ja som rodila s epi, no v novembri uz tomu budu 2 roky. Co potrebujes vediet?

pstruzik
24. sep 2013

@adikad Vieš, ja nie som z PP, ale chcela by som ísť tam rodiť. A potrebovala by som vedieť, že ak chcem tú epi, koľko cca pred termínom by som mala ísť si to dohodnúť? A kde presne sa mám ísť pýtať, rovno na pôrodnicu alebo za nejakým anesteziologom? Ináč bola si tam s epi spokojná? Rodila si cez deň alebo v noci? Má ju tam kto pichnúť napr.aj cez víkend? Alebo smola, ak Dr.nemá službu?
A ešte by som mala záujem o nadštandart... Ale to sa asi nedá dopredu rezervovať, nakoľko neviem, kedy presne prídem 🙂
Ďakujem ti veľmi pekne 🙂

adikad
24. sep 2013

@pstruzik napisem ti IP

rapada
30. sep 2013

@ada222 Ahoj, na predporodnej priprave nam lekar vravel, ze na ultrazvuk pokojne mozeme hocikedy prist, ze je zadarmo, plati sa len , ak si to chces dat nahrat na USB.

rapada
30. sep 2013

Caute, chcem popisat moju skusenost s PP nemocnicou, nedavno som sa vratila domov po porode, tak mam cerstve skusenosti a okrem tazkeho porodu, su to spomienky velmi pozitivne.
Co sa to tyka lekarov - vsetci boli velmi zlati, mili, niektori aj zabavni (ci pri porode alebo na vizitach).
Sestricky z gynekologie - velmi zlate zienky
Sestricky novorodenecke - citala som tu na ne nejake negativne ohlasy, ale tie zle bud mali dovolenku alebo som na ne nemala stastie, lebo vsetky boli velmi mile, ochotne, napomocne...ci sme potrebovali postrazit deticky, alebo poradit...nebol problem s nicim. Ukazali nam ako deticky okupat, prebalit, podali zakladne info...
Takze na zaver by som chcela vsetkym podakovat a pozdravovat 🙂

ada222
30. sep 2013

@rapada jeeej super, dakujem za info a ty si bola?

rapada
2. okt 2013

@ada222 ja som bola ale cez svoju lekarku...takze neviem ako to funguje, ci si treba zavolat, lekar vravel, ze mozeme prist hocikedy,ak bude mat niekto cas, ze nam ho spravia...tak neviem viac...

os
12. nov 2013

ahojte... chcela som sa spytat na predporodne kurzy v poprade... je aj nieco v nemocnici, ci len v mc bambino?
.. pisala som do nemocnice mail, ohladom tych kurzov a nikto sa mi neozval (ani sa mi mail nevratil)...
viete mi povedat ako to prebieha? manzel by chcel ist na porod.. a asi potrebujeme ten kurz aby ho tam pustili.. a ja som prvorodicka 🙂 ...
pls... posunte informacie.. dik 🙂

kadri
13. nov 2013

@os skus sa skontaktovat s lubkou lapsanskou

http://www.dula.sk/

cerstvamamina
13. nov 2013

@os ahoj, aby si mala manžela pri pôrode nepotrebujete žiaden kurz. rodila som tu pre tromi týždňami a manžela som mala pri pôrode

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre