• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

12. októbra 2016 
Ahojte, ja som bola mesiac v PP v nemocnici, a je tam naozaj perfektna starostlivost. Nakoniec mi aj tak museli robit sekciu, ale maly sa vdaka primarovi narodil v poriadku, aj ked velmi malicky. Takze kazdemu odporucam popradsku nemocnicu, pretoze cely personal vratane lekarov a sestriciek je naozaj perfektny.
26. okt 2009 o 12:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj trinka,
ja som ani nezacala chodit na to cvicenie zo zdravotnych dovodov :unamused: ale nevadi.....tiez nemam vybrateho lekara asi to necham na nahodu je to ich práca..... :slight_smile:
28. okt 2009 o 16:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to je škoda, ja som rada, že sa idem aspon raz do týždna ponatahovat...strašne ma bolievajú kríže... :frowning2: teším sa až male konečne bude von :grinning:
1. nov 2009 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak to hej závidim ti lebo mna tiez bolia hrozne kríže.....inak máme rovnaky termin :grinning: a tiež sa už neviem dockat kedy bude s nami
1. nov 2009 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,chcela by som sa vás opytat,ktore ste rodili v PP,ze co mi treba pre drobca do porodnice??
9. nov 2009 o 14:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to by inak aj mna dost zaujimalo ze co vsetko potrebujem lebo taky zaklad viem len ci som na nic nezabudla :wink:
10. nov 2009 o 20:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no my sme uz tiez zbaleni tak snad mame vsetko :wink:
10. nov 2009 o 22:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,
do porodnice potrebujete pre babo na oblečenie len tie vecicky v ktorych ho zoberiete domov /tam "dostanete" na tych par dni nejake tie košielky, perinku a bavl.plienocky/, inak vam treba hlavne destku kozmetiku: vlhčene utierky, mydielko, mlieko/olejček na telicko /septonex na pupček a tampony vam daju/ a samozrejme plienky,pampersy - menši baliček, odsavačku na mlieko nepotrebujete - maju tam ručne odsavacky, take tie novšie...... myslim, ze to je všetko.....teda aspon dufam. A ak mozem odporučit, kupte si v lekarni "popôrodne nohavičky" - v pripade, ze vas budu musiet pri porode nastrihovat, lahsie sa vam to bude hojit - vyborna vec!! stoja okolo 2€ a v baleni je ich 5...... Pekny dnicek maminy!!
:stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. nov 2009 o 11:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maryen - vdaka za info ja mam toho aj viac tusim - len tak pre istotu :wink:
a co sa tyka ciapocky, rukaviciek a ponoziek? tie mozem mat svoje nie?
11. nov 2009 o 15:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj tami,
jasneee, mozes mat co len chces, aj ja som mala plnu tasku..... :grinning: Dokonca som zobrala aj detsku deku - no fakt som tam mala zo sebou vsetko co mi voslo do tasky :sweat_smile:
teraz je to v porodnici ovela "volnejsie", odkedy je tam primarom Bohmer je tam ovela lepsia atmosfera, nie su tam ziadne prikazy, zakazy, sestricky su jak med!
11. nov 2009 o 15:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj ja dakujem za info :grinning: hned som kludnejsia ale sa nam to krati Tami nie? s tym zbalenim budem asi velky problem :grinning:
12. nov 2009 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maryen - to som rada lebo mam asi fakt vsetko - ze pre istotu aby som nemusela o nieco prost :wink:
inac z Bohmera nemam dobry pocit - raz ma vysetroval ked mi hrozila hospitalizacia teraz pocas tehu a bol strasne arogantny :confounded:

robka - veru krati sa to - a ja uz som asi 3 dni pobalena - pre istotu :wink:
12. nov 2009 o 23:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte
tazko povedat aky Bohmer v skutocnosti je......ja som si v tehu polezala v nemocnici par tyzdnov a zdal sa byt v pohode - no tazko povedat, kazdy ma s lekarmi svoje skusenosti :unamused:
ale drzim vam tami a robka palce nech mate lahky a hlavne rychly priebeh pri porode, tak ako ja :stuck_out_tongue_closed_eyes:
aj ja som bola uz pobalena lebo pri prvom som rodila v 38 t....... :wink:
13. nov 2009 o 09:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte dievčence,
ja som sa teraz vrátila z nemocnice, lebo naše babo sa rozhodlo ist von skor, ale nastastie ho po piatich dnoch presvedcili, že ešte nie je cas. Pri prijme ma vyšetroval primár, a zdal sa mi taký prísny (ale zažila som aj horších). Inak lekárky aj lekari boli strašne milí a ochotní. Aspoň ja som mala taký pocit. Aj sestričky- naozaj sa snažili. Na odd. sú nové sprchy a záchody- čo je super. Netreba sa asi zbytočne báť a stresovať a počuvat hrozostrasne historky.

Ja som bola pobalena a aj dobre, lebo aspon manžel nestresoval, ked mu oznamili, že ostavam v nemocnici. :grinning:
13. nov 2009 o 09:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maryen - vdaka tiez by som si zelala aby to bolo rychle :sweat_smile: ale jasne ze to kazda tehula :wink:

trinka - super ze babo ostalo este v brusku tak sa pekne setri nech to ppotiahnete do terminu :wink:
13. nov 2009 o 11:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mayren tiez dakujem uz sa neviem dockat a dufam ze to prebehne rychlo :slight_smile: tiez uz sme pobaleny a nachystany uz len cakame ze kedy to pride a mame to za sebou :sweat_smile:
16. nov 2009 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte dievčatá.
Konečne som si našla pri malom troška času napísať svoje skúsenosti.
Takže do Popradskej nemocnice NIKDY VIAC!!!! Lekári sú super a naozaj sa snažia, ale tie sestričky. Nestretla som sa hore na novorodeneckom ani s 1 dobrou a ochotnou......mala som sekciu a keďže malý bol drobček zobrali ho hneď po pôrode na nedonosenecké. Tým pádom že som hore nemala dieťa tak o mňa ani nezakopli, musela som si všetko vybojovať sama. Vtedy tam ženy rodili ako na páse, ale to tie sestričky vôbec neospravedlňuje. Keď som sa ich pýtala či mi nepomôžu , pretože sa mi začalo tvoriť mlieko a chytali ma horúčky, tak ma surovo poslali SPAŤ a oni sledovali "Ordináciu".
Dúfam že vy takéto skúsenosti mať nebudete!!!!!
21. nov 2009 o 11:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,ja som rodila v Poprade a nemôžem povedať jedno zlé slovo na sestričky a doktorov boli v pohode a to som prišla rodiť o 2 hod.v noci.Nedá sa to porovnať keď som rodila pred 12 rokmi .
21. nov 2009 o 13:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme mali minulý víkend nácvik... asi okolo jednej poobede ma začali pobolievať kríže a začalo mi tvrdnúť bruško... okolo deviatej začali byť tie bolesti a tvrdnutie pravidelne a okolo jednej manžel vyhlasil, že rodim a on nebude študovať na youtoube ako sa ma porodit dieta a ze ideme do nemocnice :grinning: :grinning: :grinning: Takže s bolesťami každých cca10 min a s malou dušičkou sme o pol druhej rano zazvonili na porodnici, že asi rodim...Sestrička ma zobrala dnu, natočila záznam aked zavolala lekára, že tu máme prvorodičku s pravideľnou činnosťou, tak som mala malu dušičku... Doktor ma vyšetril a prijali ma na porod, napichli mi žilu- lebo som pozit. streptokoka a nasadili ATB. Lekár bol veľmi milý a aj sestrička v nočnej. Keďže som sa ale do rána neotvárala a kontrakcie slabli, tak sa rozhodli počkať a poslali ma na odd, že tam ostanem cez víkend, keby sa to rozbehlo. Vdaka chripke bol zákaz navštev, takže mi všetko jedno nebolo... :frowning2:
Ale nakoniec nás v pondelok pustili domov, že možno si to malá zase rozmyslela... po skusenostiach ostatných maminiek som sa rozhodla, že si vybavím epiduralku... tak uvidime, či to na niečo bude...
:wink: ja mam zatial dobre skusenosti s personalom, tak dufam, že to tak bude aj ked už pojdeme naostro :wink:
1. dec 2009 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No ja mam len dobre skusenosti. Ani pred 4 rokmi som nemala ziadny problem, ani teraz som sa nestazovala. Lekari su vyborni. A sestricky v podstate tiez. Na to ake tam maju pracovne podmienky... :unamused:
Na gynekologii pokial viem tak sluzi jedna na cele oddelenie a ta sa nemoze venovat vzdy kazdemu. A na novorodeneckom sluzia 2 alebo 3 a teda maju co robit... Cez den ak je porod- a teraz ich je naozaj vela- musi vzdy aspon 1 ist na salu, najlepsie ak idu 2. A ta tretia co tamostane ma co robit. Cez den su rozne vysetrenia novorodencov. ak stihaju beru deticky na vys. oni, ak nie, posielaju mamicky. A verte mi ze niekedy by radsej chodili sami...
A nikto nema rad, ci uz to je v nemocnici, na urade, alebo kdekolvek inde, kde sa pracuje s ludmi, ze pride niekto s vyrazom- a teraz som tu ja a preto mi okamzite pomozte. Potom nech sa nikto nedivi, ze mu sem- tam povedia nieco co sa nemusi celkom pacit. :unamused:
1. dec 2009 o 17:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veronikapp - mas uplnu pravdu! ja som v PP nemocnici rodila pred 3mesiacmi a tie sestricky mali co robit.....aj napriek tomu boli zlate!
2. dec 2009 o 11:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Veronika súhlasím s Tebou a som veľmi rada, že Ty si mala dobré skúsenosti s personálom v nemocnici. Všade je to o ľuďoch a samozrejme závisí od konkrétnej situácie. Ja som mala prosto smolu že bola pôrodnica preplnená a na prvorodičky nemali veľmi čas.
Zato týždne strávené na nedonoseneckom oddelení, my to všetko vynahradili. Nikomu také skúsenosti neprajem. :frowning2: Tam sú mamičky šťastné keď môžu ísť na vyšetrenie so svojím malinkým dieťatkom sami :dizzy_face:
2. dec 2009 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
studio11 na nedonoseneckom si mala zle skusenosti? Prepac, som zvedava. Kratky cas som tam pracovala. Kym som neotehotnela... Chvalabohu! :grinning:
3. dec 2009 o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Práveže nie, boli tam oveľa lepšie sestričky, dokonca vďaka nim kojím :slight_smile:))) Bolo vidno že majú prax a vedia čo tieto detičky potrebujú. Aj keď sme sa natrápili :slight_smile:
Ale ako mamička s dieťatkom v inkubátore, ktoré nemôžeš mať pri sebe, nepočuješ ho dýchať keď spinká, nemôžeš ho nakojiť a prvé dni pozeráš na neho iba cez sklo.............je to po psychickej stránke veeeľmi ťažké. A keď si tam pracovala, určite vieš aké priestory tam majú mamičky........bola to fakt trpká skúsenosť, ktorú veru nikomu neprajem. :unamused:
3. dec 2009 o 19:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak to teda viem... :frowning2:
3. dec 2009 o 19:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby,chcem sa opytat,kedze cakam uz kazdu chvilku ,moj gynekolog mi nic nepovedal ani ma neinformoval,dokonca uz nemam mat u neho prehliadku iba keby som neporodila do terminu,tak sa mam zastavit 18.decembra rano,ci sa nemam ist opytat do porodnice v ktorrej chcem rodit, teda chcela by som rodit urcite v kezmarku,ci tam nemam ist na prehliadku alebo co...termin mam 13.decembra
5. dec 2009 o 19:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mas zaujimaveho lekara...
tak neviem lebo moj lekar ma praveze ku koncu tehotenstva kontroloval castejsie, vlastne este v den terminu som bola na kontrolu a tam mi povedal, ze na dalsi den sa mam hlasit uz v nemocnici, lebo prenasam.
Neviem ako to funguje v Kezmarku, ale pre tvoj dobry pocit zavolaj svojmu lekarov, aby ta este prezrel. Alebo zavolaj priamo do nemocnice kde chces rodit, nech ta usmernia. Urcite sa nenechaj odbyt.
6. dec 2009 o 20:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no moj lekar je fakt dost zaujimavy,keby som si minuly tyzden nevymyslela,ze mam akoze bolesti tak by som bola mesiac pred terminom porodu bez prehliadky,no a raz ked som prisla k nemu den potom ako som bola na pohotovosti kvoli zapalu mocovych ciest,tak som mu povedala,co sa mi stalo a co mi predpisali a on sa ma opytal ci este kojim :grinning: a to cakam moje prve babo a myslim,ze mi dost vidno brusko,ved som pribrala 24 kil...no a to bolo pred 3 tyzdnami ...tak skusim sa ist opytat na porodnicu,ze co by som mala robit a ci ma neprezru alebo tak :slight_smile: kazdopadne dakujem za radu
6. dec 2009 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Joj dievčence... ja už chcem porodiť... ta mal sa najskôr nevedela dočkať a teraz sa jej nechce :confounded:
11. dec 2009 o 09:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
trinka vydrzat! :slight_smile: raz predsa musi ist von...
ale ja by som si uz epi nedala...
11. dec 2009 o 13:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok