Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

livike
4. jan 2010

Aha rozumiem...tak to nie je nič moc. Ale aspon vieš do čoho ideš a čo po cisarskom možeš očakávať.

Ja mám zase problémy s Hepatitídou B...chodím na pravidelné odbery a kontroly na gastro-entro.oddelenie do nemocnice..mam trosku zvysene pečenove testy a ze vraj sa moze dietatko nakazit pri porode, lebo sa ten žltačkovy virus čo nosim v sebe prenaša krvou....Ktovie či spontánny porod nejak neublizi dieťatku...
Ale som ešte len v 30 tyzdni....Este všelico sa može zmeniť. Snad všetko dobre dopadne.
pekny večer všetkym

trinka
5. jan 2010

Livike,
volá sa Marta Gutová, kanceláriu ma na deviatom poschodí ako je oddelenie šestonedielok, hned prvé kožené dvere. A myslím, že počas týždna doobedu sa tie dvere nezamykaju. Držím Vám palce dievčata, nech všetko dobre dopadne
😉

stamion
5. jan 2010

Ďakujem pekne trinka, aj vy sa držte nech ste zdravučké obidve 😵 A ako ti ide kojenie trinka? Stačí malej tvoje mliečko? Ja som vydržala kojiť mesiac,lebo malá bola taký papkoš,že mi vždy plakala,tak som ju musela dokrmovať od začiatku a tým pádom sa mi strácalo mlieko ☹

trinka
5. jan 2010

Kojenie je v pohode. Mliečka mam na rozdavanie a mala papa dosť. Len ju zvykne sem tam bolieť bruško, preto sme dostali sap simplex kvapky...

livike
7. jan 2010

Dakujem trinka.
určite sa tam zastavim. mozno uz aj zajtra, manželko má dovolenku, tak tam pojdeme spolu. Mozno nam aj tie izby aj salu ukážu a hned sa aj zapíšem na kurz.

A aku ktorej pediatričke chodiš s malou???Treba ist este pred porodom vybavit či ta vezmu nie???A nebude skoro ak teraz sa pojdem uz poinformovať???Nepoznám tu žiadne pediatričky, ale počula som že v novom Aduse pri stanici otvorila teraz nejaka Dr. ambulanciu, asi tam sa zajtra zastavim a uvidime.

Vidim Stamion ze čakáte tiež chlapčeka...A ako sa bude volať???

stamion
8. jan 2010

Livike, pediatričku si vybav pred pôrodom,lebo v nemocnici už musíš nahlásiť meno pedia. Ja chodím s dcérou ku doktorke Marhefkovej,ona je už stará,ale jej ambulanciu má prevziať nejaká mladá lekárka. Pri novom kostole na starom Juhu je zdravotné stredisko, a tam sú tri detské lekárky, určite si vyberieš, len neviem kde bývaš aby si nemala ďaleko. Áno čakám chlapčeka aspoň podľa lekára, teraz v pondelok idem do poradne tak uvidím čo mi povie. Meno sme vybrali Simon, a pre dievčatko Miriam. Ja mám doma dcéru Simonu tak budú mať spolu meniny,keď to bude chlapček,to uvidím až pri pôrode. A ako ti dopadla poradňa? 🙂

trinka
9. jan 2010

chodíme s malou ku dr. Surgentovej, a dohodli sme si ju pred pôrodom. to preto, lebo keď ta prepustia z nemocnice musis jej do 24 h zavolať, lebo ona preberá zodpovednosť za babo. musi teda o vas vediet 😉 . my sme prisli domov v stredu a hned v piatok k nam prisla malu skontrolovať a medzi sviatkami mi volala sestrička ci je všetko ok a kedy mame prísť do poradne 🙂

livike
10. jan 2010

Stamion...viem že pred porodom sa vybavuje, už sme boli do Adusu tam teraz otvorila bývalá primárka dets.oddelenia. ale začína normálne ordinovať až od začiatku februára...Tak tam skočíme asi sa poinformovať potom.
Poradna dopadla dobre...Potvrdil už 4x že je to chlapček..rastie ako má...má 1,5kg. približne...a že je hlavičkou už otočený dole...takze povedal ze vsetko je ako má byt..bez problémov....Tak som rada...

Trinka a kde má tá dr. Surgentová ambulanciu???To ako je manželka toho gynekologa Surgenta???
Tak to je super ked pride doktorka vysetrit babo az priamo domov...a sestrička tiez telefonicky sa pýta na stav či je vsetko v poriadku...
To robia vsetky pediatričky návštevy doma???
Tak už snád vyberieme nejaku dobru....
Byvame na západe pri Limbe..tak aby som to zase nemala tak moc daleko...Už na Juh by som mala daleko...
Ale termín máme až v polovici marca...Tak dufam ze sa už vo februári niečo vyskytne a sa rozhodneme...

Dakujem zatial..

maryen79
10. jan 2010

jeeeeej, no ahojte baby, pozeram ze tu uz mame kopec prirastkov!! 🙂 vsetkym vam blahozelam, nech su deticky zdravucke a novopecenym maminam len vela radosti !!!
co sa pediatricky tyka, ja chodim so starsim synom ku Dr.Carnogurskej /nahrada za Dr.Sykorovu/ taktiez pri novom kostole na Juhu. Je perfektna, presne tak si predstavujem detsku lekarku - perfektny pristup ci k detickam alebo dospelym, vsetko dopodrobna vysvetli......a ordinaciu ma pekne moderne zariadenu. Neviem aka je "stara" moze mat tak do 40r..... Kedze sme sa z PP prestahovali tak s dcerou chodim zatial k miestnej doktorke - no ked zacnem porovnavat tak je mi doplacu! Hned jak nastupim do prace /obaja pracujeme v PP/ dam dcerku tiez k Carnogurskej - manzel chcel aby sme ju k nej dali uz teraz ale este je malinka a to dochadzanie sa mi nepaci...
hmmm........... a myslim, ze vsade chodia na prve navstevy pediatricky domov......
tak zatial ahojte

trinka
11. jan 2010

Livike, Dr. Surgentová má ambulanciu na novom Juhu. A je to manželka Dr.Surgenta. My sme sa smiali,že to ostane v rodine, lebo Dr. Surgent bol pri mojom porode 😀 . A nie všetky lekarky chodia k babatku domov. My bývame v Hôrke a lekárka prišla, a boli sme už aj v poradni (mala pribrala skoro 400 gr.- takže zatial jej moje mliečko stačí). Ale máme známu, ktorá musela dva dni po porode s babatkom ísť do poradne... 😠 takže neviem. Na západe neviem, ale skús sa íst pozriet do adusu pri stanici, či tam nie je detska ambulancia a ked tak sa opýtaš...
Ja som predtým chodila s detmi (lebo pred materskou som pracovala ako profesionalna mamka) k Dr. Gafrikovej na Juhu pri kostole- a bola som tiež veľmi spokojna 🙂 . Len tiež je už staršia, tak sme chceli trochu mladšiu lekarku.

livike
11. jan 2010

Dobre babi..
Dakujem vam za vaše názory a nápady na tie pediatričky..Na juh by som mala daleko...ale skusim v tom Aduse..otvorila tam ambulanciu byvala primarka dets.oddelenia....tak pojdeme za nou...A ked sa neosvedčí...vzdy je možnosť prestúpiť a zmeniť na inú...
Pekny večer

stamion
13. jan 2010

Livike, ja tiež bývam na západe, tak do adusu budeš mať najbližšie. Ja chodím preto na juh s dcérou, lebo aj ja s manželom tam máme lekárku, a dr. Marhefková ma pozná od malička lebo to bola aj moja detská lekárka,ale všetky tie staré lekárky už odchádzajú na dôchodok,takže tiež neviem aká bude tá mladá lekárka myslím že sa volá Tomášová. Ale sestrička mi povedala že keď prídem domov z pôrodnice aby som zavolala,že ona nás príde pozrieť. Aj pri dcére bola len sestrička. Ale aspoň sa pozrie na maličké,a ti poradí čo a ako.Ja som bola v pondelok v poradni tak mi posunul termín o týždeň skôr,zase mi povedal že to bude synátor ako repa, má 2kg a 35cm.T 😵 ak to vyzerá že pôjdem už začiatkom februára. 25 mám ísť ešte do poradne, a sestrička mi dá papier na prietoky, a dajú mi papiere na predoperačné vyšetrenia,aby som už ich mala porobené. 🙂

livike
13. jan 2010

Ta doktora sa vola Dr. Papcunova...pozerala som si stránku nemocnice a bola primárka na detskom odelení...Ja tak odhadujem že má kolo 45 rokov....Ale nevadi...Vsak uvidime...Hlavne aby sa o maličkého dobre postarali...poradili mi a pomohli....Aby bola milá a skúsená.

Tak to už nemáš velmi vela času....Už je polovica januára...ale ked vieš ze ides na sekciu..tak si uz kludnejsia...Nemusiš čakať na tie bolesti...a nevieš kedy to na teba pride....Ci to aj pri sekcii je tak???MUsiš počkať na tu pravu chvilu???

Včera som bola na 9.posch. za tou vrchnou ale bola presne dakde na obede...či kde....tak sa mi tam nechcelo čakať...ale zistila som mailovu adresu a som jej pisala ohladom toho kurzu...Odpisala ze v pondelok sa mozem kludne zastavit, vsetko mi vysvetli a konci akurat kurz šestonedelia a začína odzačiatku...takze akurat som chytila ten spravny termin....

trinka
13. jan 2010

Livike,
doktorka Papcunova ma určite viac ako 45 rokov. A ja s nou nemam velmi dobre skusenosti. Ale ako si napisala, ked sa ti nebude pačit zmeniš lekara a hotovo. Možno je dobrý odborník, ale ja si ju pamatam este ako alergologičku- chodila som k nej ako dieťa... a vdaka jej "diagnoze" som skoncila s astmou v smokovci... a počula som na ňu sťažnosti aj ako na primarku... ale najlepšia je vlastna skusenosť... 😉
A daj potom vediet ako sa ti páčilo na kurze..

Stamion, držím silno palčeky. Nech všetko dobre dopadne!

stamion
13. jan 2010

Ďakujem veľmi pekne Trinka, Livike aj ja som chodila s dcérou ku doktorke Papcúnovej ale poznám ju len ako alergologičku. Neviem ti povedať aká je odbornička,lebo ja som tiež nebola veľmi spokojná,tak ako Trinka. Veď uvidíš. 🙂

livike
13. jan 2010

Ježiš dakujem babi za váš názor na Papcunovú....Ved ja tu vlastne žiadne lekárky nepoznám...nakoľko som sa tu len vydala a byvam tu dokopy 1,5 roka...Takze preto sa vás pýtam aj všetkých aké máte názory a skúsenosti.
Ešte vravia že je Dr.Šišáková pri trhovisku dobrá lekárka dlhoročné skúsenosti a tak....tak uz naozaj neviem...
Ale ked vravíte ze Papcunová nie je taká dobrá a tiež je už postaršia...tak neviem...asi si to rozmyslím....

veronikapp
13. jan 2010

Nooo tak to sa teda musim zastat Dr. Papcunovej, alergologicka neviem aka bola, ale urcite lepsia ako je teraz ta moja. Inak pokial viem, nema atestaciu z alergologie, a ked sa stala primarkou /asi nie len tak pre nic/ bol s alergologiou problem, nemohli tam zohnat lekara. Staznosti na nu boli akurat preto, ze je razna a ma rada poriadok- co sa nie kazdemu paci. Livike ak chces ,,milu,, doktorku, tak radsej inu, ale ci bude aj taky odbornik... Pokial viem, vela deti sa ku nej ide hlasit.

veronikapp
13. jan 2010

A nie je stara, naozaj ma len okolo 45 rokov. Mozno len starsie vyzera. Ma dve skolopovinne deti.

livike
14. jan 2010

Veronika..Dakujem aj tebe za tvoj názor....Tak už mám v tom naozaj chaos...Neviem asi ideálnu doktorku vysnívanú sa nájsť nedá...Clovek by chcel čo najlepšie pre svoje bábatko...Chce aby nebolo nikdy choré a nemuseli k tym doktorkám vôbec chodiť...Ale tým sa nevyhneme a práve preto chceme čo najlepšiu, najmilšiu, najskusenejšiu a hlavne aby sa tam deti nebáli chodiť...Ani nie prisnu ani starú...Tak bude najlepšie ak sa zastavím aj u Papcunovej a už pri prvom rozhovore človek vycíti či áno alebo nie....
Tak dakujem ...pekny dnik dievčatá

maryen79
14. jan 2010

Livike,
este k tej Dr. Carnogurskej.....koncom juna sa jej narodilo babatko - cez sestonedelie s nim bola doma a potom na MD nastupil jej manzel! Kedze je to jej uz stvrte 😀 dieta, tak ten vztah a to aj k tym cudzim ma krasny a co sa tyka skusenosti.....fakt je do doktorka s velkym D!
Najprv mala ambulanciu vo Vysokych Tatrach a po odchode Dr.Sykorovej nastupila namiesto nej.... Co sa Dr. Papcunovej tyka - ja osobne som ako pacientka z nej bola riadne vystresovana, hrozne som ju nemala rada za ten jej razny a prisny pristup, preto by som k nej moje deti urcite nedala! Je to ale len moj nazor a moja osobna skusenost.....
paaaa

veronikapp
14. jan 2010

livike ved to je jedno- v pp poznam iba jednu doktorku, ku ktorej by som nesla... ale takto verejne jej meno pisat nebudem. Hlavne aby si nemala problem s dochadzanim. Dr. Carnogurska je sice fajn, ale na druhej strane PP /myslim pre teba/, aj blizsie k bydlisku mas dobre lekarky. Vzdy mas moznost zobrat kartu a odist, ak nebudes spokojna /samozrejme po 6. mesiacoch/. Skus si zistit, do ktoreho obvodu by si mala podla bydliska patrit, a konkretne na tu doktorku si pozistuj viac. Mozes sa na nu opytat aj v porodnici. To sa tu mozme hadat do nekonecna, ktora je aka, kazdemu vyhovuje ine. Mne napriklad dala Dr, Papcunova dceru za 1 tyzden dokopy po bakterialnej sepse, nastastie bez nasledkov. Kamaratka take stastie nemala- lezala tam s dcerou akurat cez primarkinu dovolenku a dieta jej doslova ,,dorypala,, ina doktorka zlou liecbou... Hlavne sa nestresuj. Ja som vymenila uz 3 doktorky 😀 .

livike
14. jan 2010

Jasne dievčata...nebudeme tu teraz nadávať na jednu alebo druhú...ale dakujem za vase názory...
Práve som pozerala na nete , všetky pediatričky sú bud na Juhu pri novom kostole, bud pri Slnečnici, nedaleko Kauflandu, v nemocnici alebo pri trhovisku....Takže zo západu hocikde pôjdem nebudem mať blízko...
Tak už len s mužíčkom niečo vymyslíme...A ako hovoríte, ked nebudeme spokojní...zmeníme...HOTOVO:...

veronikapp
14. jan 2010

este popravujem- Dr. Papcunova ma naozaj uz po 50-ke...

tinus888
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katulka11
16. jan 2010

Ahojky, no ja fandím KK. Bola som tam spokojná...
😉

stamion
17. jan 2010

Tinus888 a kedy máš termín? Ja pôjdem začiatkom februára do Popradu,nemám vybaveného žiadneho lekára,a môj ošetrujúci lekár nepracuje v nemocnici,takže nemám čo špekulovať,a navyše bývam v Poprade takže mám najbližšie,čo som počula tak chvália aj PP aj KK. Neviem kde bývaš, či bližšie pri Poprade alebo pri Kežmarku. Podľa môjho názoru je to narovnako 😵

stamion
17. jan 2010

A ešte sa vás chcem opýtať o fusak do vajíčka. Lebo celkom mi vypadlo že mi treba fusak aj do vajíčka,jeden fusak mám ale ten je do kočiara. Myslím že na spodnej strane fusaka by malo byť rozstrihnuté na nôžky, že môžem dieťa zapnúť, poradíte mi lebo vôbec s tým nemám skúsenosti 😖 Niekedy sme používali jeden fusak, ale to neboli vajíčka. 😉 Ďakujem

livike
18. jan 2010

Tinus...
Tiez si myslím že to je narovnako v PP ako v KK....To čo sa písalo o PP nemocnici pred 2 rokmi alebo tak...to sa nedá porovnať ževraj....Už sa tu všetci pomenili a všetky mamičky su spokojné....
Ja idem tu do PP...Idem akurát dnes na prvý svoj predporodný kurz...takže uvidíme aký personál a ako to tam vyzerá....Ale aj tak som rozhodnutá rodiť v PP...No záleží na tebe...

Stamion...
Ja mám doma 2 fusačiky....a obidva maju také otvori do autosedačky medzi nožkami a hore pri ramienkach, kde sa daju tie pásy vytiahnuť a zapnuť babatko...Ale ked máš taký teplý overálik podla mna stačí...a zakryješ ešte dekou alebo niečim teplým....V aute nemáš aj tak zimu..takže tam nemusi byť babatko až tak zabalené....Len ked prenášaš vo vajíčku aj niekde vonku....No neviem ti poradiť lepšie....Nemám ešte skúsenosti...

stamion
18. jan 2010

Ahoj livike tak ako bolo na kurze? Čo tam s tebou robili? Tie fusaky si kupovala? Že či mi nevieš poradiť kde ich dostať kúpiť za rozumnú cenu? 😵

livike
19. jan 2010

Stami..
Ja som fusačiky objednala tu na internete na bazáry..mimiaukcie alebo bazos....A jeden mám od známych požičiali mi...Ani možno nevyužijeme ked pride babo v polovici marca..a to mesiac moc nemozes s babatkom chodit vonku...a potom uz v aprili nie je taka zima...Tak skus daco vyhladat...

Na kurze bolo super....Vládne tam velmi dobrá atmosféra ...viedla to vrchna sestra Gutová...je velmi velmi milá....až som bola prekvapená a ešte jedna sestrička ...Doniesli nám čajík...a včera bola posledná lekcia o šestonedelí sme sa bavili...no a popri tom ešte o všetkom možnom....4 nás bolo nových...všetky tak v 30-32 tyzdni...Takze ma to oslovilo a budem chodiť od buduceho pondelka začína odzačiatku a platí sa za 8 lekcií - 27 Eur....Ale stojí to zato naozaj....A v piatky som sa rozhodla chodiť na pôrodnú gymnastiku...Takze uvidíme...To je v cene...
Je to super...lebo už tie sestričky poznali tie baby ktoré tam chodili už predtým...tak otvorene sa bavili....nehambiš sa hocičo sa opýtať...sestrička je strašne v pohode...NO SUPER::::

Tak pekny dnik...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre