Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

livike
12. feb 2010

Twiti...
Tak už to maš naozaj zachvílku za sebou...Neboj...A nemáš isť náhodou ked más už termín zajtra do nemocnice , nech ta aspon prezrú a skontrolujú. možno ťa už aj nechajú ale pre istotu...
Zelam aj ja aby si to mala čím skor za sebou a hlavne nech je pôrod čo najrýchlejší a čo najmenej bolestný...Idem v pondelok na kurz...tak možno tam už aj budeš aj so svojim dievčatkom..
Drzime palceky

twiti
12. feb 2010

Bodaj by si mala pravdu 🙂 to by som bola stastna ako blcha..
V stredu som bola v poradni a vsetko bolo oki tak neviem 🙂 budem musiet len cakat.

livike
13. feb 2010

Twiti...
Tak čakaj...čakaj....myslim ze to nie je moc prijemne takto čakať ked je niekto tesne na termín...a stále nič...Čaká každú minútku...Každým pichnutím, tvrdnutím bruška už myslíš že bude, už je to tu...to je hrozné....
Tak drž sa...A potom napíš ...síce možno už sa ozveš iba ked prídeš s malou domou a sa nám všetkým pochváliš..a napíšeš čo a ako prebehlo ...

zdenka_pp
13. feb 2010

Twiti,
držím palce, aby všetko prebehlo tak ako má a aby ste boli obe v poriadku 🙂

Mne dnes svokra zahlásila, že mám "na chlapca" priveľmi guľaté brucho, že to vyzerá skôr na dievča.....a to už mám zopár vecí pokúpených pre chlapca. Ale dvaja lekári sa zhodli na chlapcovi, tak budem radšej veriť im 😀 .
Na druhej strane, je jedno čo to bude, len nech je zdravé. A to prajem všetkým babenkám....zdravé bábatká.

zdenka_pp
14. feb 2010

Baby chcem sa spýtať, ako je to s prítomnosťou otca pri pôrode. Veď kým žena naozaj porodí, prejde aj niekoľko hodín. Býva otec celý čas prítomný? Lebo si neviem predstaviť, že by čakal doma, kým mu niekto zavolá, že má prísť. A pochybujem, že na sále môžem mať mobil.
Trinka, možno by si mohla poradiť, keďže to máš čerstvo za sebou. Ďakujem.

tami_tami
14. feb 2010

zdenka - moze byt pri tebe aj pred tym... 😉

livike
14. feb 2010

Zdenka...
Manžel može byť pri tebe po celý ten čas..kým tie bolesti a kontrakcie budu..a ked už lekár posúdi že sa bude rodiť...že si otvorená tak ho pošlú von...a zavolajú ked to už budeš mať za sebou...
Moj to bude robiť tak isto..lebo pri pôrode nechce byť v žiadnom prípade...

domika9
14. feb 2010

a nechaju ho tam aj ked je viac rodičiek ? alebo su saly jednotlivo oddelene?

mariavall
14. feb 2010

Zdenka, manzel moze byt cely cas pri tebe, tak ako pisala Livike. Teda aj pri samotnom porode, ak chce.

Domika, sala je jedna a su tam tri porodne boxy, ktore su oddelene iba takym vyssim murom a roletami, takze ak je manzel pri tebe a vedla je tiez rodicka, uz odist nemoze. Odist moze, iba ak by ste boli v prvom boxe, ze neprechadza okolo ostatnych.

domika9
14. feb 2010

aha , to nič mm chce ísť ku porodu tak aspon nebude mať možnosť si to rozmyslieť 😀

a treba si niečo brať so sebou na porodnu salu?

piť asi nedovolia že?

mariavall
14. feb 2010

Domika, ja som tam bola teraz v stredu na exkurzii, ukazovali nam prijimaciu miestnost, miesnost na pred porodnu pripravu, porodnu salu (tam su tie tri boxy), nadstandardne izby a oddelenie sestonedelia. Exkurziu na robila vrchna sestra a ona hovorila, ze ak je manzel pri porode ma si doniest prezuvky a nieco na pitie, lebo niekedy ten porod tvrda dost dlho.

domika9
14. feb 2010

a nadštandardne izby su tam ako sa ide na operčku? ja som to tak pochopila podla popisu

robka
14. feb 2010

Domika su presne tam ako sa ide na operacku mna tam nechali lezat na tej chodbe ako su tie nadstandardne izby - po porode asi 20min. a tam za mnou pustili aj maminu boli hrozne zlate aj sestričky a aj tie baby co tam mali tie izby ze im to nevadilo...manzel bol pri porode ale pustili ho az ked som bola uz v boxe pretoze bola chripkova epidemia a bol zakaz navstev v celej nemocnici ☹

domika9
15. feb 2010

ale aj tak dobre že ho aspon pustili ked bola epidemia ja som dlho vahala kde ísť rodiť na gynekologii v pp som ležala už 3x a tak som bola najskor rozhodnuta ísť do kk ale časom som trošku zmenila nazor a vyzera to tak že pojdeme do ppaj koli dialke kedže do popraduto mame 20km a keby som sa mala trepať do kk tak neviem asi dosť daleko
a ako si bola spokojna s prístupom sestričiek boli ochotne ukazať ako kojiť , kupať atd. neboli nejake že akože čo otravuješ?

robka
15. feb 2010

no ja som bola velmi spokojna vsetko nam ukazali boli velmi ochotne a mile ja som nemala s nimi ziadny problem snazili sa vo vsetkom 🙂 ....no neviem ti poradit pretoze som lezala len v poprade. v kezmarku nemam skusenost.
ale ja uz vahat nebudem a aj druhykrat by som sla do popradu 😀

domika9
15. feb 2010

dakujem za infošky snad budem mať aj ja šťastie a budu ochotne kedže ako prvorodička budem dosť asi vyhukana čo mam robiť 🙂

robka
15. feb 2010

no aj ja som bola vyhukana ale tam to uz bolo fajn a skamaratili sme sa tam s babami takze i oni poradili neboj tam ti to zbehne ani nebudes vediet ako 😀

livike
15. feb 2010

Domka...
Neboj sa...ako písala robka...všetky sestričky sú tam fajn....
Ja chodim na tu predpôrodnu pripravu,,,,tiež nám všetky sály ukázali...Su velmi zlaté, ochotné a naozaj sa netreba ničoho bát...Nadštandardné izby sú pri operačnej sále....Tiez sú velmi pekné...
Tiež idem prvý krát rodiť, tiež neviem čo ma čaká...ale tie kurzy nám velmi všetkým pomáhajú čo chodíme...
Aj sestričky vravia, že vidno ktorá z nás chodí na gymnastiku a kurz....vedia krásne predýchavať a nemajú taký ťažký pôrod ako ostatné ktoré robia také veci a kričia že až...

A Mariaval..
Ty chodíš tiez na kurz??Ale si písala ze si bola v stredu na exkurziu ...My sme boli v pondelok pred tyzdnom...
Ale asi chodiš na iný...do Bambina alebo tak....nie???

Tak majte sa zatial....Akurat sa chystám na dalsí kurz....za hodinku sa nám začína...
Téma: kojenie...Tak sa dačo zase nového dozvieme...

domika9
15. feb 2010

a čo všetko ti bolo treba si vziať do nemocnice okrem klasickych veci nočne košele , uteraky , hygienicke potreby, papuče, pre babo asi len veci ked v kt. sa ide domov ? plienky jednorazove pre babo, kozmetiku, a treba si pre male brať aj plienkovu osušku alebo je to tam k disp.

domika9
15. feb 2010

nad kurzom som premyšlala aj ja ale som od začiatku na rizikovom takže cvičiť nemožem a nebyvam v poprade priamo takže aj cesta by bola pre mna problem tak sa aspon vzdelavam na nete zhanam infošky kde sa da a mam predplateny aj časopis už asi 2 roky tak aj odtialmam vela dobrych informacii a rad tak snad si na niečo spomeniem ked to na mna príde
včera som mm ubezpečovala že ked to príde nemusíme stresovať že treba všetko urobiť vklude sa pobrať do nemocnice lebo isto to bude trvať dlho pokial porodím no chcem sa vidieť ako to bude v skutočnosti asi budem revať už ked sa budem obuvať 😀 😀 😀

zdenka_pp
15. feb 2010

Ďakujem za info, chcela by som, aby bol môj muž so mnou pri pôrode, on nie je proti, tak uvidíme ako to vyjde. Keďže tam bude plno cudzích ľudí, bola by som fakt veľmi rada, keby že je pri mne niekto, komu na mne záleží, chápete..
Škoda, že aj ja som sa nedala na kurz, budem tam ako "slepá baba" nevedieť, že čo a ako. No môj mužíček je toho názoru, že plno žien porodilo aj bez toho. V tom má síce pravdu, ale je lepšie vedieť, že do čoho človek ide.
Domika, ja som si od sestričky u svojho gynekológa vypýtala zoznam, že čo potrebujem do nemocnice,no dala mi len letáčik (ja som chcela vedieť, že čo konkrétne vyžadujú tu v PP)

Dokumenty: preukaz pre tehotné, preukaz zdrav. poistenia, občianku, sobášny list, zápisnica o určení otcovstva k nenarodenému dieťaťu so súhlasným vyjadrením rodičov-ak nie ste zosobášení, výsledky špec. vyšetrení v tehotenstve (ako napr. prietoky)

Osobné veci: nočná košeľa 2ks so zapínaním vpredu, župan, uterák, hygienické potreby, papuče(šľapky na sprchovanie), popôrodné nohavičky (dostaneš v lekárni, či zdravot. potrebách), materskú podprsenku 2ks, tampony do podprsenky, masť na bradavky, nápoje, hygienické vložky bez lepiacich pásikov (tiež najlepšie kúpiť v lekárni) a absorbčné podložky do postele (ak by si moc krvácala a nezašpinila posteľ)

Pre bábo: len jednorázové plienky a vlhké utierky a potom už len veci, v ktorých si ho odnesieš domov 🙂
To mám napísané na tom letáku, ale či ešte niečo navyše vyžadujú tu v PP naozaj neviem, baby by mohli poradiť, čo to už majú za sebou.

domika9
15. feb 2010

musím si pripísať na zoznam do lekarne ešte tie podložky a gate
povodne som chcela kupiť menšiu cestovnu tašku a mm mi vravi že načo že mame tu čo s nou chodíme na dovolenku ale ta je dosť velka ale ako tak rozmyšlam asi mi bude aj tá mala 🙂

domika9
15. feb 2010

a sobašny list stači fotokopia asi , že?

mariavall
15. feb 2010

Livike - ano, ja chodim na kurz do Bambina.

Domika - aj ja si myslim, ze staci fotokopia.

tami_tami
15. feb 2010

podložky vam netreba... oni davaju a ak zaspinis postel tak ti ju prezlecu... 😉 a poporodne nohavicky je tiez kazdeho osobna zalezitost.... a pribalte si nabijacky na mobily 🙂 ja som skoro zabudla a mobil som mala takmer vybity 😀

domika9
15. feb 2010

tami tami a treba nejaku osušku alebo plienku na utieranie po kupani brať so sebou alebo mi tam daju?

domika9
15. feb 2010

ako myslím pre babo 😀

tami_tami
15. feb 2010

dominika - toto som tiez riesila ked som sa balila... no vzala som si jeden vacsi uterak navyse ak by trebalo... zaucali ma az den pred odchodom - takze som to vlastne nezistila ci treba ci nie lebo som vlastne nekupala v nemocke ja... ale kedze vyfasujes pre male 10 bavlnenych plienok, teplomer a dve kosielky tak predpokladam ze treba nieco mat z domu - inak by dali asi tiez hned... ale ked si to tak vezmes tak zaucaju asi stale az den pred odchodom -teda ak ides domov na ten 4., resp. - po sekcii na 5. den...

domika9
15. feb 2010

a pre istotu pribalim už pri tych všetkych cakoch-pakoch mi to tam nebude zaberať tolko miesta 🙂

livike
15. feb 2010

Dievčatá...
podľa mna zabelte čo myslíte, aj pre bábatko, aj pre seba...A keby sa naozaj na niečo zabudlo, sestričky vám pripomenú a dole sú aj dva lekárne, čo manžel kedykolvek skočí a kúpi,,,a pre bábatko z domu donesie....
Ja už mám pobalené...A fakt je toho vela...ja som malému aj osušku zabalila, aj látkové plienky, aj cumlíky, aj nejaku vlastnú košielku, 7-8 plienok treba na den počítať...aj rukavičky proti poškrabaniu...A také vecičky čo myslím že by sa zišlo...ale ked budu daktoré veci zbytočné...s manželom ich pošlem domov...

Domika...
neboj sa všetko zvládneš....Nám vždy opakujú že dôležité je prísť do nemocnice ked budu kontrakcie pravidelné každých 15min...Ved lepšie je tie bolesti predýchavať doma ako niekde v čakacej miestnosti..hlavne ked tam dalšie 3 mamičky čakajú s bolesťami ...Tá miestnosť tam s tými fit loptami a rebrinou je strašne maličká...ja si neviem predstaviť žeby tam boli 2-3 naraz...a ktomu ešte ked chcu byť oteckovia s nami...
Takže nám vždy radia vydržte doma...sprchujte sa teplou vodou....predýchavajte na fit lopte doma alebo ako je pohodlné ale HLAVNE BYT V HORIZONTALNEJ POLOHE....NESMIETE VOBEC LEZAT...IBA CHODIT ALEBO KLACAŤ NAD POSTELOU....lebo bábatko sa tak ľahšie dostane hlavičkou nižšie a nižšie....a ked ležíte tak sa mu to darí horšie a mate vačšie bolesti.....
A treba myslieť len na seba...a na bábatko...že už len pár hodín a budete spolu....

My sme dnes mali na kurze exurziu po novorodeneckom oddelení....Chceli nám ukázať na pôrodnej sále na živo ošetrenie novorodenca....práve jedna mamička rodila na sále...ale nepodarilo sa jej porodiť kým sme tam boli...takze sme sa nedočkali....chuderka tam fučala s manželom...Ale držala sa dobre...vedela ze sme tam a že ju počujeme...tak jej to išlo celkom fajn...
Potom nás zobrali ku bábatkám na novorodenecké....Boli maličké...plakali v perinke...a tam nám ukazali...kde ich vkladajú ked maju novorodeneckú žltačku...Ktorí den aké vyšetrenia podstúpi...
Ale teraz som naozaj presvedčená že všetky sestričky sú velmi velmi zlaté...milé neskutočne.....

Takze hlavu hore...nesmieme sa bát..to je podstatné...a všetko pojde fajn...musíme si veriť...zvládneme to....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre