Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

nataliii0605
23. feb 2010

Ahojte mamicky aj buduce mamicky,
tak pred casom som sa tu tiez vypytovala a informovala, aj na inej teme, ohladom hlienovej zatky a teraz je to uz vsetko za mnou a v podstate predomnou...🙂lebo maly je uz na svete a dava nam riadne zabrat....chcela by som len reagovat na epiduralku...mala som ju a odporucam kazdej buducej mamine, ktora vie, ze bez nej to nepojde....maly sa mi narodil 7.2. o 4:31 a poviem vam, ze doktor tam bol hned, ako som si ju zaziadala....jasne, ze nenechala som nic na nahodu, bola som na tom vysetreni pred porodom ale sestricky hovorili, ze aj bez toho vysetrenia by mi ju pichli, cize s tym by nemal byt ziaden problem a pichal mi ju fakt super doktor, ale meno vam nepoviem, lebo som cez to vsetko ho nejako prepocula, len viem, ze je zastupca primara na Are....🙂....a plati sa necelych 100 eur a mozete to zaplatit az pri odchode z nemocnice...vyplaca sa to na Are....a este jedna rada, z vlastnej skusenosti, nechodte do nemocnice skor ak vam neodtecie plodova voda, alebo nekrvacate, lebo ja som sa pobrala uz v piatok, mala som slabe bolesti,ale som bola prestrasena prvorodicka....ako nelutujem to, ale ta noc na prijme, rovno na sale stala za velke h....🙂!...dost deprimujuce a stresujuce...a ked ma v sobotu prepustili domov na vlastnu ziadost, lebo bolesti ustupili a nestupnovali sa, tak o pol jednej v noci uz fakt so silnymi a skoro trojminutovymi intervalmi medzi kontrakciami som sa tam zase pobrala, lebo malinky sa uz zacal fakt pytat na svet...🙂.....a o pol piatej rano v nedelu sa nam narodil...asi to urobila ta domaca pohoda...🙂...tak vsetky buduce mamicky drzte sa a inak ta Popradska nemocnica je v tejto dobe fakt na urovni, bala som sa toho aj ja, velmi, ale bola som spokojna aj na novorodeneckom sa o nas pekne starali....jasne, ze sa najdu aj trosku horsie sestricky, ale mozno nemaju akurat svoj den....🙂

mariavall
23. feb 2010

Ahoj Natali, som rada ze si napisala par riadkov a podelila sa so svojou skusenostou. Este raz blahozelam k syncekovi a prajem hlavne vela zdravicka. Drzte sa. Majka (z kurzu).

kaclenka
23. feb 2010

Ahojte mamičky,
rada by som prispela svojou skusenostou z porodu v Popradskej nemocnici. 15.2. sa nam narodila krasna dcerka Evicka. Do nemocnice som samozrejme isla z obavami, aky tam bude personal a ako to cele zvladnem. Vdaka sestrickam, ktore boli neskutocne ochotne, priatelske a mile sme s manzelom nemali pocit, ze sme v nemocnici a ja som dokonca obcas nemala pocit, ze idem rodit. Preto mi neda nespomenut ich mena, takze velka vdaka Lydke Repaskej a p. Šebestovej.Taktiez dakujeme MUDr. Šimunkovej - bolo by skvele, keby boli vseci takyto doktori ako tato a MUDr. Hudakovej, ktora sa nam postarala po porode o nasu princeznu no a samozrejme dakujeme aj ostatnemu personalu, ktori sa o nas staral.

S pozdravom Lenka a Marek

stamion
24. feb 2010

Ahojte Nataliii a Kaclenka,gratulujem Vám k detičkám. Pozerám že jedna rodila predomnou a druhá za mnou,ale asi ste rodili normálne tak sme sa nestretli, lebo ja som ležala na rizikovom,keďže som mala cisársky. Mne sa malý narodil 11.2. A ako píšete sestričky sú zlaté, doktorov veľmi nepoznám ale mňa operovala doktorka Faltýnová,jedna zo starších doktoriek a ešte taká mladá blondínka,ona sa len učila ako operovať,ale inakšie všetko prebehlo bez komplikácií,až na to že keď mi pichli spinál,nohy som si necítila,samozrejme doktorky chceli začať s rezaním,tak vtedy vypli prúd,zostali svietiť štyri svetlá, nešli prístroje,predstavte si že tam nemajú náhradný agregát,tak anestez.utekala pre ručný tlakomer,doktorka sa rozčuľovala že ako je to možné, a ja som rozmýšľala že tam asi nemám čo robiť,ale po chvíli prúd zapli,tak som si vydýchla,a začali s rezaním.Takže aj také je naše zdravotníctvo 😉

mariavall
24. feb 2010

Kaclenka - blahozelam a prajem a vsetko najlepsie.

danciacik
24. feb 2010

Ahojte babenky. Zbadala som že si tu píšete. Nepridáte sa k nám do Poprad Babytuning, zišlo by sa nás tam viac. Poďte - čakáme vás. 🙂

livike
25. feb 2010

Ahojte baby.
Dlho som tu nebola...Nejak som na net nemala náladu...ani na kurz som v pondelok nebola...takže som sa o tej epidurálke nedozvedela...
Tak sama neviem čo robiť....Primár napísal že máme isť na 2 posch,. Mne vrchná sestra povedala ze mám isť na Aro na 7 posch....Natali zase píše že nie je to potrebné nikde nahlásiť, že bez problémov pichnu ak požiadame...
Tak neviem...

Natali a kaclenka...dakujeme za skusenosti a gratulujeme k anjelikom...
Stamion...tak si mala fakt dobrý zážitok...

Takze uvidíme aký prístup a zážitok si donesieme my...čo nás to ešte čaká...
Ale verím že tie sestričky sú zlaté...Zatial z kurzu mám iba pozitívne názory...

livike
25. feb 2010

Stamion...
Malý Simonko je nádherný...Teraz som si pozerala fotky...

tinna1
25. feb 2010

Ahojte dievcata... 🙂. Čítala som si väčšinu vašich príspevkov a rovnako som rozmýšľala kam dám svoje už druhé dieťatko..až kým som sa nedozvedela, že bývala primárka Dr. Papcúnová otvorila detskú ambulanciu... a v tú chvílu som sa rozhodla. Celkom nesúhlasím s niektorými názormi na ňu..Niekedy milý úsmev a pekné reči nestačia na uzdravenie dieťaťa. Môj synček za svoj život vďačí práve tejto "prísnej" pani doktorke. Tomyho mam u Dr. Čarnogurskej. Je to síce "milá" doktorka a nemám s ňou zlé skúsenosti, ale špička pediatrie v širokom okolí je Papcúnová. V Aduse som sa bola pozrieť. Povypytovala som sa na veľa vecí a naozaj mi bola podaná odborná odpoveď na každú jednu otázku. Ambulancia je veľmi pekná a hlavne celý objekt je nový takže priestory sú veľmi pekné.Termin pôrodu mám onedlho a som už pevne rozhodnutá komu zverím do starostlivosti moje druhé dieťa.. Na chodbe pred jej ambulanciou som sa stretla s mamičkou ktorá už porodila a dozvedela som sa že Dr. Papcúnová chodí osobne svojich novorodencov po príchode z nemocnice navštíviť...čo sa týka pôrodu môžem vrelo doporučiť KK. 😀.
tak ahojte T.

domika9
25. feb 2010

žienky a neviete mi nahodou poradiť nejakeho dobreho pediatra vo Svite?

livike
26. feb 2010

Tak Tinna...
Ja som bola akurát v pondelok dohodnúť tiež ku Dr.Papcúnovej, že ku nej budem chodiť s malým..
Tiež som sa presvedčila že je velmi milá a ochotná....tiež mi povedala ze príde babatko osobne navštíviť po návšteve z nemocnice...Aj sestrička je velmi zlatá....A taktiež som stretla mamičku na chodbe a tiež ju velmi vychvalovala že je skúsená a dobrá odborníčka. Nemá ešte vela detí, čo podľa mna je velkou výhodou, lebo hocikedy ju budeme potrebovať alebo dieťaťko ochorie, hned nás može zobrať a netreba vela čakať...
Povedala ze ona rozdeluje vyšetrenia tých detí, aby sa navzájom choré deti nestretli v čakárni s takými čo len nejaké očkovanie potrebujú alebo niečo...Takže tiež myslím že je to dobré...Takže uvidíme...Myslím že dobre sme vybrali...

stamion
26. feb 2010

Ďakujem Livike, a ohľadom tej doktorky Papcúnovej, keď som ležala v pôrodnici tak sa akurát o nej rozprávali čerstvé mamičky,a len samé chvály. Takže myslím že ste sa dobre rozhodli,ale to uvidíte keď tam budete chodiť s detičkami. Simonova pani doktorka Marhefková,prišla ku nám domov v ten deň ako som jej zavolala,aj so setričkou.Popozerala malého fajne si poplakal,lebo ho zobudila,ale inakšie povedala že je zdravý ako buk 😵

livike
26. feb 2010

Stami..
To som rada ze som sa rozhodla nakoniec dobre...Tiež sa mi zdala byť v pohode...Hlavne som si ju vybrala kvoli tomu, že mám zo západu najbližšie, dobrý dostup je kočíkom výťahom, aj autom sa dá zaparkovať...a v tej jednej budove sa nachádza všetko - od laboratorka po Ekg a všetko...Takže OK...
A som rada že s malým je všetko v poriadku, hlavne že je zdravučký....
Tak idem oddychovať...práve som prišla z gymnastiky...Ale neviem či sa mi to podarí...malý kope ostošesť... 😖

zdenka_pp
26. feb 2010

Myslím, že všetkým maminám je lepšie, keď majú detskú lekárku "po ruke". Ja som rada, že som sa dostala k Čarnogurskej, vraj je to dobrá lekárka a mám to ani nie 10 minút od bloku. Môžem ísť aj sama, nepotrebujem odvoz ani sprievod.

Chcem sa opýtať, nemala alebo nemá niektorá z vás problémy s hlasom? Ja normálne mutujem ☹ , už asi 2 mesiace mi preskakuje hlas, ani v kostole nemôžem spievať 😀

domika9
27. feb 2010

zdenka ja som si nič take nevšimla že by mi preskakoval hlas

no ja mam detskych lekarov 10km od domu takže tiež už teraz riešim ako to budeme organizovať fakt neviem autobusom nehrozí asi si bude musieť mm brať stale P-čko 😒
aspon zatial pokial bude drobec dorobučky

stamion
27. feb 2010

Oddychuj Livike,pokiaľ môžeš 😉 potom ti už malý nedá vydýchnuť 😵 Už sa ti to kráti,som strašne rada že už to mám za sebou,a že je všetko v poriadku,aj Vám babenky držím palce aby Vám to všetko vyšlo ako si prajete 🙂 Zdenka ja som tiež mala zhrubnutý hlas,a bolo to počuť hlavne keď som sa smiala,manžel aj dcéra nechápali keď ma počuli sa smiať,to ti asi veľmi tlačí na pľúca a vyššie.Žáha ťa nepáli? Lebo mňa strašne pálila,a malý nemá toľko veľa vlasov. Tak tiež ma musel veľmi tlačiť na pažerák,a myslím že preto mi zhrubol hlas,ale neboj sa Zdenka po pôrode už mutovať nebudeš 😉 Inakšie babenky bola som v piatok na úrade kde dávajú príspevky pri narodení,tak to sú samé papierovačky,jednu žiadosť som zaniesla,a dala mi zase dve iné žiadosti 😒

twiti
28. feb 2010

Ahojteeee 🙂
Tak aj ja som sa konecne dostala k netu.
Nasa mala mia sa narodila 16.2.2010 v Poprdaskej nemocnici cisarskym rezom.Meriala 47cm a vazila 2520g.
Som rada ze uz je na svete aj ked s kojenim sa trapime uz dost dlho.
Aj ja by som pridala niekolko slov ohladom nemocnice.
Taktiez som sa tam skvelo citila kedze po cisaskom sm lezala na inej izbe a vsetko ma bolelo sestricky boli strasne zlate a chodili mi malu casto ukazovat a prikladat. Neskor ma prelozili normalne na sestonedelie a neskor mi dali malu aj na noc,no stale boli po ruke a snazili sa vsemozne pomoct a boli strasne mile a ochotneee. Nemala som problem kedykolvek prist a nieco ziadat ci uz pomoc alebo radu 🙂
Mozem povedat ze mam len dobre skusenosti a urcite by som v buducnosti nesla rodit nikde inde.

tami_tami
28. feb 2010

twiiiiti jeeej tak som na teba myslela srdecne gratulujem a prajem skore zotavenie - rychlejsie nez to moje 😉 a tiez vela vela mliecka nech sa netrapite - my sa trapime do teraz... takze tiez bol cisarsky nakoniec... - sla si s bolestami sama do nemocky ci...? a veru sestricky na pooperacke suprove aj tie co sa staraju o deticky po cisarskom - na nezaplatenie 😉 tak este raz gratulujem a pis pis este na co si spomenies 😉

tami_tami
28. feb 2010

aaa pozeram na fotky krasnucka je juuuj tesim sa s tebou nech sa vam dari obom 😉

domika9
28. feb 2010

som rada že tu čitam same dobre spravičky ohladom pp nemocnice aspon som kludnejšia že som sa snad dobre rozhodla
minule som písala Bohmerovi a mi kazal aby som sa prišla ukazať na ich ambulanciu ešte pred porodom len teraz riešim kedy im tam nebudem narušať program asi by som tam mala ísť hned z rana lebo potom maju vizity potom operačky potom obedy
čo myslíte asi je najlepšie tam ísť ked je rano príjem ?

zdenka_pp
28. feb 2010

Stamion,
celé tehotenstvo mám vpohode, žiadne veľké problémy, ani len ranné nevoľnosti som nemala a ani netuším, čo je to pálenie záhy. V poslednom čase sa mi akurát pokazila pleť, nehovoriac o tom mojom mutovaní (dnes mi môj mm povedal, že občas zniem ako Janice zo seriálu Priatelia "Ó, Bože môj!!").

Twitti, blahoželám k maličkej a želám vám všetko dobré.

Je fakt super počuť len dobré veci o nemocnici tu v PP. Aspoň sa mám o čo menej stresovať. Už si pomaly chystám výbavu do nemocnice, aby ma nezaskočilo, keby to na mňa prišlo skôr. Čo by aj mohlo, pretože už ani neviem, čo je to spať celú noc. A pri malom sa aj tak o nič viac nenaspím. Na častejšie cikanie som si zvykla, ale keď sa pretáčam zo strany na stranu (čo je veľmi často) mám pocit , že mám namiesto brucha balvan. Musím si brucho prichytiť rukou, ináč ma to dosť bolí sa len pretočiť.

mariavall
28. feb 2010

Twiti - taktiez sa pripajam ku gratulantom, prajem vsetko najlepsie, nech rastiete do krasy.

Aj moje tehotestvo zatial prebieha v pohode, hoci posledne dva tyzdne ma zacala dost intenzivne palit zaha, ale bohuzial to uz patri k tomu. No pomaha mi pohar mlieka, palenie potom vyrazne ustupi.
Inak vcera som bola na velkom nakupe v Nowom Targu a som veeelmi spokojna. Ako ste tu viacere pisali, oplati sa tam ist.

domika9
28. feb 2010

mari a čo ste pekne nakupili?

mariavall
1. mar 2010

Domika - tak hlavne som kupila kociar - nakoniec som si vybrala VR connect Verso, komplet supravu do postielky, fusak, prebalovaciu podlozku, plienky bavlnene, pampersky, komodu, vysielacky (aj ked to nie je nejaka super znacka, ale ucel splnia a cena ani nehovorim), nejake vecicky od Aventu (vyjdu o 1/3 lacnejsie) a zopar veciciek na oblecenie pre malicku. Som sa bala, ze sa ani nezmestime do auta. 🙂

trinka
1. mar 2010

Twiti- blahoželám!!!! Nech ste obe zdravučké 😉
A ake máš problemy s kojením? Možno ti poradíme... 😉

twiti
1. mar 2010

Tami sla som rano o 7.00 na vyvolavaku lebo uz som bola po termine.Ale vyvolavacka nezabrala ani oxitocin co mi potom dali nezabral stale som bola otvorena len na jeden prst a nemala som ziadne kontrakcie iba take slabe co som mala skoro vzdy ku koncu tehulkovania 🙂 Tak nakoniec sa p.doktor Raucina rozhodol pre sekciu. a to uz bolo nieco po 14.00 a o 14.36 sa mala narodila. 🙂 Po cisarskom som sa zotavila rychlo aspon ja mam taky dojem ale dostala som alergicku reakciu na kozmopor a urobil sa mi strasny pluzgier ktroy bolel viac ako ten rez.Ale uz je vsetko za nami dufam a bude len dobre.

Trinka trapime sa tak ze som mala zapal prsnika a netusim preco lebo som stale kojila a odsavala a momentalne aj pozaale stale kojim aby som neprisla mlieko. No a problem je ten ze stale pri kojeni mia zaspi a potom mi vsetko nevytiahne,kojenie ma proste ako uspavadlo,niekedy nestihnem ani vymenit prsnik tak potom ma len z jedneho uz neviem ako ju mam pocas kojenia budit robime vsetko co sa da niekedy sme pritom dvaja a jeden ju stale skrabka bo licku a podobne blbosti aby nespalaaa 🙂 Mas pre mna radu?

zdenka_pp
1. mar 2010

Mariavall,
aký fusak si to kúpila? Lebo ja čakám bábo hneď na začiatku apríla, ale vôbec som fusak nekupovala. Spolieham sa na to, že už bude teplo, kým vylezieme von a začneme chodiť na prechádzky. A tým, že malé chcem mať najprv v perinke, tak si myslím, že deka na to a to by mohlo stačiť, či nie? 😕

domika9
1. mar 2010

ja som tiež fusak neriešila najskor perinka poprípade ešte dame deku ale u nas sa aj tak chodí najskor vonku až po krste takže takže minimalne 3-4 týždne nebudeme moc vonku iba na terase -ešteže ju mame

zdenka_pp
1. mar 2010

Baby mám otázku,

mám mesiac do pôrodu a môj gynekológ ma zakaždým objednáva do poradne v rozmedzí jedného mesiaca. Teda teraz mu to vyšlo len na 3 týždne, teda týždeň pred pôrodom.
Ale všade predsa píšu že do poradne sa v predposledný a posledný mesiac chodí častejšie. Dokonca aj na tehot. preukaze píše každé 2 týždne a neskôr každý týždeň.
Žeby to bolo tým, že nemám žiadne ťažkosti v tehotenstve?

A ešte že, aké vložky si mám kúpiť do pôrodnice? Tie bez tých lepiacich pásikov z lekárne??

domika9
1. mar 2010

zdenka ja mam rizikove tehotenstvo od začiatku som pn a tiež ma vždy objednava cca každe 4 tt zo začiatku to bolo pre mna neunesitelne dlhy čas ale teraz mi to ani nepríde ale isto vie čo robi 😉

zdenka a teba som sa chcela opytať či ťa už posielal na prietoky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre