Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

tami_tami
24. apr 2010

mna na druhy den - 24h po sekcii vzala sestricka k navsteve na voziku - kvoli navsteve mi pomohli konecne vstat lebo som sa pytala ci mi moze prist navsteva a sestricka ze na izbu nemozu jedine ze ma odvezie ona... potom mi pomohli na wc-ko a postupne som robila prve kroky a pohyby

studio11
25. apr 2010

Ahojte, mariavall má dievčatko Martinku 3150g, 50 cm. Sú v poriadku a čoskoro už budú doma. 😵

domika9
25. apr 2010

ahojte tak dnes nas pustili domov Matuško je krasny pekne papa ale trošku sa trapime s kojením ale snad to rychlo prejde a bude len dobre mliečka mam snad aj dosť ale malemu sa asi nechce až tak vela naraz vypiť tak papa častejšie no nejako sa dohodneme
rodila som pri dr. Zentkovi a je to jeden super dr. uplna pohoda celu noc som mala bolesti ako ma prijali a rana mi jeden ,,super,, dr. povedal že to nieje porodna činnosť potom si ma zachvílu zavolala doktorka že ma ide pozrieť a vraví že na sal otvorena na tri a pol palca tak som sa premiestnila a dr. mi pichol vodu o pol 11-tej a 12.20hod bol maly na svete som sice vyšita ako obrazok dr. ma šil hodinu lebo som sa dosť potrhala ale aj to bolo s usmevom sme srandovali či to bude velkonočny alebo vianočny obrusok a dr. že ešte inicialky a bude to fakt mam na porod dobre spomienky každej taky prajem
trošku začína robiť nastrih šarapatu ale to sa da do poriadku
neskor hodím fotky 😉

a všetkym dakujeme za grtulacie

domika9
25. apr 2010

mariavall gratulujem tak to sme museli byť spolu v nemocnici priznaj sa ktora si by bola ?

tatianka.g
25. apr 2010

domika tak to je super ze si porod prezivala takto pozitivne, urcite je to pre zenu takto ovela lepsie.
Prajem vam este raz vsetko dobre, hlavne nech ste zdravia urcite este napis dalsie skusenosti, napr. ci netreba este nieco pripisat k zoznamu do porodnice a podobne.... 🙂

monkapp
25. apr 2010

mariavall a dominika srdečne gratulujem, nech ste hlavne zdraví 🙂)

robka
25. apr 2010

mariavall gratulujem k malej princeznicke 😵

fakt super domika ze si to takto dobre prezivala 😉 ....dr.Zentko je fakt mily ale ze taky srandista to som nevedela 😀 ze velkonocny alebo vianocny obrazok 😀 😀 😀 😀
inak mala si manzela pri porode ???

domika9
25. apr 2010

ano manžel bol pri porode a velmi si pochvaloval určite sme to lepšie zvldli spolu ako by som tam mala byť sama vrele odporučam ak sa nato manžel citi aby pri tejto akcii nechybal 😀

ešte raz dakujem za priania som naozaj spokojna ako to cele bolo

idem pozrieť ten zoznam

vinka
25. apr 2010

Dominikas gratulujem a prajem veeela mliečka. 🙂 Aj Mariavel želám vela zdravíčka maličkej a mamke vela mliečka. 😀
Dominika ono keby si tam nemala mužíčka tak by sa ti tam venovali sestričky.Ja so nemala muža pri pôrode nechcel ísť a sestrička si sadla ku mne a kecali sme spolu celú noc.A ja som jej sama povedala,že som radšej ked tu sedí ona ako môj muž Lebo on by mi išiel len na nervy otázkami. 😀 A sestrička,že tak skúsiť aby sa zrýchlili kontrakcie ale bo tak a skúšala ma prehadzovala a tak. 😀 😀 Ale ak chce muž tak dobre.No môj nechcel.Asi sa bál,že odpadne. 😀 😀

domika9
25. apr 2010

tak a ja ku zoznamu pridavam že ja som mala zo sebou snad 40 plienok a použila som všetky lebo akko som začala maleho kojiť tak velmi vela kakal takžzže sa mi stalo že som prebalila nestihla som ani perinku zaviazať a bolo treba plienku znovu meniť a ked som ho rozbalila a podložila dalšiu tak začal cikať takže som hned zničila 3 plienky
mne bolo v nemocnici velmi teplo tak mne teple ponožky určite nebolo treba
masť na bradavky vrele odporučam ja mastím odušu a dnes som začala kojiť cez klobučik lebo sa to nedalo vydržať tak možno aj tie klobučiky no a pre maleho ti v nemocnici netreba nič okrem veci na kupanie čiže detske mydlo , kefku na vlasky , ja som ani nekemovala až dnes doma no a jasne vlhčene obrusky
a pre seba hlavne by som odporučala poporodne nohavičky

tami ty si nekupala lebo si bola po sekcii ale inač mne dali maleho na druhy den a odvtedy som si kupala sama

domika9
25. apr 2010

ahoj vinka - sestričky boli aj tak super tiež sa nam venovali a kecali s nami no my sme ani vela kecať nemuseli lebo to cele nejako zbehlo 😉
ani som nečakala taky rychly porod

domika9
25. apr 2010

a ešte odporučam čaj pre kojace matky 😉

vinka
25. apr 2010

No Dominika tak teraz ti nedám za pravdu.Asi ti nepovedali sestričky,že nemáš tak často prebalovať.Bábatko môže byť v každej plienke pokakané.Ale prebalovať treba raz za 3 hodiny.Lebo aj tá pokožka si zvykne na stále suchú plienku a doma potom nebudeš nič iné robiť len prebalovať.Lebo bude mať hned vyhodené vyrážky. 😒 Tak stačí raz za 3 hodky 😉 A tým aj ušetríš. 🙂

vinka
25. apr 2010

S klobúčikom opatrne lebo sa pri klobúčikoch stráca mlieko.Tu na dojčatách je Annag s nou sa porad pri problémoch pri dojčení.Je to laktačná sestra rada ti poradí. 😉

mafia102
25. apr 2010

Vinka, ja kojim uz 7 mesiacov s klobucikom, a mlieka este chvalabohu mam dost 🙂

stamion
25. apr 2010

Domika ahoooooooooooooj,už som len čakala kedy napíšeš, že ste v poriadku.Tak ti ešte raz gratulujem k Matúškovi 😵 😵 😵 Viem čo prežívaš ohľadom kojenia,ale snaž sa aby si mala dostatok mliečka, ja viem že každá mamina chce kojiť,ale bohužiaľ nejde to ☹ Ja som tiež používala klobúčiky,lebo som mala vtiahnuté bradavky,ale malý nemal problém s papaním. Neboj bradavky sa zahoja a bude dobre aj bez klobúčikov 😉 Len sa držkajte, a oddychuj!!!!!!!!!!!!V sobotu som bola na mestskom úrade, vítali detičky do života, Simonko dostal plyšovú kravičku,a ja krásnu ružu.Bolo tam 6 bábetiek.

mariann2
25. apr 2010

Domika vitajte doma, neboj, kojenie sa rozbehne, treba len vydržať. Ja som mala pri oboch bolavé bradavky, kojila som s plačom /mojím/, ale zo dňa na deň sa to upravilo a potom som kojila do roka. A s tým vyšívaným obrázkom si ma pobavila, ja mám v tom prípade dva a ani z ďaleka som sa pri tom šití nebavila, bolelo to ako fras. Len doktor sa čudoval prečo, že veď som bola znecitlivená. Mala som vtedy chuť mu tiež pichnúť tú ihlu kdesi... 😀

trinka
26. apr 2010

Bambulky, maminky- blahoželám!!! 🙂 prajem hlavne veľa zdravia, mliečka a radosti!!!

tojesila33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdenka_pp
26. apr 2010

Mariaval gratulujem k dcérke, prajem všetko dobré.
Domika, som hrozne rada, že si mala taký pohodový pôrod, môžem len slepo závidieť. A nevravela som ti, že čo povie gyndoš vyjde naopak?? 😀 😀 Strašil ťa pôrodom a nakoniec si si ho užila. Ale ako si prežila hodinové šitie?? Veď to musela byť bolesť!!!!

miavin
26. apr 2010

ahojte
Domika - vitaj, tak to je super, že pôrod si takto prežívala - ešte raz gratulujem
marivall - gratulujem srdečne a prajem hlavne veľa zdravíčka a tebe veľa mliečka....

silvia_pp
26. apr 2010

Mariavall - pripájam sa ku gratuláciam a veľa zdravíčka obom ...
Domika - to je super,aspoň ti ostanú len pozitívne spomienky na pôrod a nebudeš mať strach z druhého... 😉 držte sa a veľa mliečka prajem 🙂

mimuska21
26. apr 2010

Mariavall,pripájam sa k blahoželaniam a prajem vám všetko len to najlepšie.

AHOJ DOMIKA,tak to je super,že máš na pôrod pekné spomieky,ja mám na svoj pôrod tiež len dobré spomienky. 😉

sicar
26. apr 2010

Ahojte zienky,
ja som tu uplne nova, dnes prvy krat. Chcem Vas poprosit o radu - stale sa rozhodujem, kde budem rodit (termin august) - PP alebo KK? V PP som rodila pred 4 rokmi ako neskusena prvorodicka, ked to teraz spatne hodnotim, sestricky neboli velmi ochotne - ani mi velmi neporadili s dojcenim (jedna povedala to, druha zase nieco uplne ine) ale mali na oddeleni super odsavacku - taku na podtlak - "vydojila" zo mna mlieko do poslednej kvapky, kedze moja mala slecna sa nechcela prisat, dokrmovali sme s mojim mliekom flasou. Ako to dnes vyzera v PP, sprchy su vynovene, pride tam aj kvalifikovana laktacna poradkyna... A ako to vyzera v KK? Maju odsavacku, ako je to so sestrickami - poradia?
Dakujem Vam vsetkym za konkretne rady a skusenosti.
Pekny den.

bambusko
26. apr 2010

sicar, tu vakuovu odsavacku nemali uz pred 2r, vraj ju zrusili z hygienickych dovodov 😕 pri rozhodovani o porodnici si zvaz este aj ine veci ako novorodenecke odd - to je v podla mojich skusenosti v pp na vyssej urovni pri nejakych komplikaciach a na zahodenie nie je ani to, ze v pp je bufet a lekaren, nemusis vsetko pytat, aby ti nosili, ked som rodila v kk, nic take tam nebolo... a dokonca sa odd. zamykalo, aby ciganky nezdrhali domov, v pp mozes chodit volne. co sa tyka personalu, myslim, ze primar bohmer to zmenil k lepsiemu 🙂 na personal sa nemozem stazovat ani tam ani tam, boli zlati, az na sanitarku v pp 😖

andreaber
26. apr 2010

Ahojte,

trošku Vám vpadnem do tejto diskusie. Inak veľmi príjemnej a rada si čítam vaše skúsenosti z pôrodnice v PP, kde som aj ja porodila svoje dve babule.

Nedá mi však reagovať na príspevok pridaný dnes o 11:38. Chcem len pisateľovi odkázať, že Vinka mala v otázke používania klobúčikov na kojenie pravdu. V téme Ďakujeme Annag, skutočne laktačná poradkyňa neodporúča ich používanie, lebo môžu viesť k odstaveniu bábätka. Tak ja len toľko. (K ďalšej časti príspevku nebudem reagovať, lebo to je čistá provokácia ☹ ).

Hlavne želám Vám všetkým maminkám, aby Vaše detičky, či už na MM alebo UM, boli zdravučké, rástli ako z mliečka 🙂 a robili Vám veľa radosti.

trinka
27. apr 2010

ja som kojila s klobúčikmi asi tri týždne. V pôrodnici mi veľmi uľavili od bolesti. teraz kojim bez nich... nejako prirodzene sme ich vypustili, keď sa mi zahojili bradavky. Myslím si, že prvé dni babatku neublížia a mamke pomôžu 😉

Mila skicar- ja ti odporúčam Poprad. Ja som mala dobrú skúsenosť. 🙂

zdenka_pp
27. apr 2010

Sicar, v KK som síce nerodila, ale na PP sa nemôžem sťažovať. Sestričky pomohli vždy keď mohli. Teda horšie je to pri výmene služieb, vtedy si treba počkať, lebo kým si odbudú povinnú kávičku, tak to chvíľu trvá 😉 .
Pri kojení nepomáhali len sestričky z novorod. ale aj zo šestonedelia. Odsávačky majú na novorod., nejaká ti určite sadne, požičajú bez problémov.
Sprchy sú fajn a aj wc (čo bolo super: je jedno wc s bidetom, tak som nemusela zakaždým liezť do sprchy, ale proste som sa dole "osprchovala" v bidete). Hygiena na wc veľa závisí od žien, čo tam ležia. Stane sa, že prídeš na wc a je tam po zemi krv 😖 😖 . To sa stane hádam každej, ale normálna baba to za sebou utrie.
Na izbách sú po dve babenky. Moja "spolubývajúca" trafila na otrasnú posteľ, vŕzgala pri každom aj tom najmenšom pohybe, ale aj tak sme sa vyspali, keď nám to detičky dovolili 😉 .

Domika, čakáme na foto 😅

stamion
28. apr 2010

Mariaval gratulujem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂
Zdenka až teraz pozerám že si hodila fotky,no malý je zlatulinký, a aké vlásky má 😵
Domika kde si????????????????????Asi má toho dosť veľa,chápeme ťa 😉
Trinka Lilinka je zlatučká 🙂

trinka
28. apr 2010

Dakujem Stamion... tie tvoje pokladiky sú tiež rozkošné... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre