Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

silvia_pp
3. máj 2010

stamion som sa pobavila na tom sladkom,super si to napísala 😀 😀 😀
a my používame huggies premium 😉

tami_tami
3. máj 2010

my kupujeme babylove plienky z dm-ka - su lacne a dobre 😉

domika9
3. máj 2010

nemam pocit že by on pokašlal šitie pri pporode som sa pytala po akom čase sa stehy rozpadnu a povedal že za 7-10 dni a ešte sa bavili že to druhe šitie je lepšie že toto sa trha a ja som si všimla stehy asi 4 den po porode na toaletaku takže to určite nebola jeho vina a myslím že tiež to že sa mi to zapalil nemal on ako ovpl. tak možno nahoda ja som s nim bola maximalne spokojna 😉

zdenka_pp
3. máj 2010

Domika, Matúško je strašne zlatý, ako bábika 😅 😵 .
Mne sa už šitie zahojilo, len dúfam, že je všetko ok-tam vo vnútri. Dosť sa toho obávam a hlavne toho "tenkrát poprvé" po pôrode 😒 .
No s tým sladkým, teda neviem, fakt jem veľa a je veľmi ťažké sa ho zriesť. Ja totiž nemám absolútne žiadnu vôľu, nie to ešte pevnú, aby som v niečom vytrvala. Každý deň si poviem, že "Dnes nejem sladké", no vydrží to tak pár minút a hneď po raňajkách som zošrotala čokoládku milenu, neskôr som si dala BB dobré ráno a fidorku. Potom mi bolo moc sladko, tak som zjedla tyčinky. A po večery kus torty z mrazničky (ešte z krstín) a nejaký ten koláčik. A to všetko len dnes!!!! No povedzte, je toto normálne???? Bodaj by Adam toľko nepriberal.
My kupujeme pampersky, zatiaľ sme vždy natrafili na nejakú akciu, najnovšie v hypernove, ale chcem sa poobzerať po nejakej lacnejšej verzii. Asi mrknem do dm-ky.

silvia_pp
3. máj 2010

Domika dôležité je,že ty si s ním bola spokojná a máš dobré spomienky na pôrod 😉 prajem ti,aby si bola čoskoro celkom fit 🙂
Zdeni,dobré s tým sladkým,vraj je materské mlieko sladké,tak ty ho musíš mať extra sladké 😀 ja kupujem okrem huggies aj tesco plienky,sú tiež celkom ok a je to lacnejšia verzia 😉

mafia102
3. máj 2010

Ja som zo zaciatku pouzivala pampersky z Pl, teraz mam babylove z dm, a som s nimi spokojna, a maju aj dobru cenu, raz som mala plienky aj z kauflandu a nikdy viac, boli hrozne...

trinka
4. máj 2010

Stamion- my používame pampersky- sú drahé, ale mala sa mi vysypala na dupe po huggies... 😖 a plienky mi ked sa da, nosia z pl. su oveeela lacnejšie... 😉 možno skusime tie dmkove, ale počula som, že aj lidlove su velmi dobre
Dominika- ja som mala zapalenu ranu po šití, v stredu ma pustili a v piatok ma manžel viezol naspäť... ani chodiť, ani sedieť... auč... Surgent ma prezrel a predpísal mi atb. stehy mi vypadli už po 7-8 dnoch
zdenka- papaj na čo máš chuť, mne počas kojenia chutí kuracie masko... ako počas tehotenstva zase 🙂
čo týka "ten krat poprve" no nič moc ☹ ale každe dalsie bolo lepšie a lepšie, no musim povedat, že až teraz sa to dostava do normalu... neviem, asi je to kojením, ale mne sa večeeer už tak nič nechce... ☹

vinka
4. máj 2010

Mne sa malá po hugies tiež vysypala.Tak bud pampers alebo babylove. 😉

lubkamak
4. máj 2010

stamion, dakujem. Tiez prajem vela zdravia babinku. Primara v PP osobne nepoznam len raz davno este ked ma ambulanciu (neviem ci este ma) som sa bola pytat ci mozem byt jeho pacientka, vystupoval dost arogantne. Tak ma to odradilo a nasla som si ineho dr. Primar v KK porodnici je velmi prijemny clovek,ja mam len dobre skusenosti.

silvia_pp
4. máj 2010

Ahojte, komu sa osvedčili pampersky,tak majú akciu v tescu - dvojbalenie za 25eur, dnes som bola... 😉

stamion
4. máj 2010

No babenky ďakujem za vaše odpovede. Ja kupujem v Poľsku v Leclerku pampersky a teraz som kúpila huggies ale sú dosť tvrdé oproti pamperskám, ale inakšie sú tiež super a lacnejšie ako pampersky. Chcela som vedieť či nekupujete plienky v DM, lebo som počula že sú dobré,a ako ste niektoré písali tak je to pravda.Mne sa malý vysypal z Hapy Bella,to sme dostali jedno balenie, ale mal po nich samé vyrážky už ich nechcem ani vidieť 😒
Domika tak máš samé starosti,nie žeby si oddychovala ale namiesto toho chodíš po nemocnici ☹ Len sa daj dokopy,určite to bude už čoraz lepšie,neboj sa, veeeeeeeeeeeeeeľmi ti držím palce 😵
Mne zase Simonko dostal prievan na to choré očko. Už ho mal zahojené, a čo boli tie pekné dni tak som ho zobrala na dvor na ruky, kúsok musel fuknúť vetrík a večer už nemohol otvoriť očko čo mal ho tak zahnisané. Má strašne citlivé oči. Ale našťastie čo mu brali výter z očka tak to mal v poriadku. Myslím že z toho vyrastie. A ešte sa chcem spýtať babenky či aj vaším malinkým sa robia biele vyrážky keď sa spotia? Môjmu sa urobili okolo krku a to po tých horúčavách,vyzerajú ako mílie. 😉

mafia102
4. máj 2010

Silvia, a ake velke su tie pampersky v tescu?

silvia_pp
4. máj 2010

mafia máš v IP

mafia102
4. máj 2010

dik, uz som si pozrela...

silvia_pp
4. máj 2010

nemáš zač 🙂

trinka
5. máj 2010

Stamion... naša Lili je tiež bodkovaná, krk, trochu hrudník a ked ju vozíme v autosedačke tak aj chrbátik... hrozím sa leta ☹ každý den sa tak aspon osprchujeme, od potu a menej ju mastim, aby sa jej tá pokožka vetrala...

stamion
5. máj 2010

Trinka tak to som rada že to je z tepla,lebo už som rozmýšľala že z čoho sa mu to urobilo. Dúfam že to je len do času 😒 Ale určite z toho vyrastú 🙂 Moja dcéra to nemala tak som to nemohla porovnať.

mimuska21
5. máj 2010

ahoj Ľubka.
blahoželám k synčekovi,aj ja som rodila v KK,tiež som mala nejaké problémy ale všetko to dobre dopadlo,no ani si nechcem pomyslieť ako by som dopadla tu v PP.primár v pp nie je nesympatický len tebe,ja sa k nemu radšej ani nevyjadrujem,v KK je perfektný primár a zástupca ešte lepší,som rada,že aj ty si bola spokojná.a čo počúvam tu na PP tak ani šiť nevedia poriadne,a to mi už povedalo veľa báb z okolia,je to pre mňa nevysvetliteľné.raz sa to dá tolerovať,ale toľkokrát.........

karmela7
6. máj 2010

Zdravím mamičky... akosi to tu tak čítam tak ma občas zamrazí z tých komentárov na PP pôrodnicu!Matky si asi neuvedomujú,že do pôrodnice sa nejde oddychovať,relaxovať ale ide sa tam porodiť a hlavne sa samostatne starať o mimnko!!!Je tu dosť veľa zlého na sestričky ako nútia kojiť atd..aké su nepríjemné...čo ani nieje pravda.Každá ženy by mala vedieť, že sa má naučiť kojiť sama a nie tam vyplakávať ako ktorú bolia bradavky ako sa dieťa nechce prichytiť a sať!Každej rozumnej žene sa to vysvetlý raz a myslím,že keď je žena chápavá tak to je samozrejmosť a ,že to aj pochopí.Už pred pôrodom si má každá žena naštudovať ak to samozrejme nevie tak čo ju v porodnici čaká.Ja som prvé dieťa rodila v Prahe a tam sa s Vami nehrajú tak ako v PP tam vysvetlia všetko raz a dovidenia a staraj sa... a aj po sekcii...Druhé dieťa som rodila v PP a boloto úplne niečo iné ako sestričky videli,že opat po sekcii som unavená miminko mi zobrali k sebe aby som si trošku oddýchla takže nechápem tie matky čo tu vypisujú, že setričky sú nepríjemné a zlé tak to nieje pravda snažia sa robiť si svoju pácu dobre, sú šikovné a milé nebol s nimi žiaden problém!Takže ešte raz milé dámi uvedomte si,že do pôrodnice sa idete samé starať o vlastné deti a nie,že Vám sestričky budu skákať okolo zadkov lebo Vás to boli!!!Tam nieste na rekreácii a ja osobne hodnotím Popradskú porodnicu na výbornú tak ako aj personál!!!! 🙂

stamion
6. máj 2010

Karmela myslím že na sestričky tu nikto nič zlé nepovedal, lebo sestričky sú fakt v PP super. Ja som napísala zlé na primára,len na neho lebo s ostatnými lekármi som nemala zlé skúsenosti,a nie som sama čo má alebo mala problém s primárom! Ešte aj môj gynekológ sa nad primárom rozčúlil,že má zlé praktiky že čaká do poslednej chvíle a často to končí veeeeeeeľmi zle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Takže neviem kedy si rodila v PP či si sa stretla s terajším primárom aby si nám napísala svoju skúsenosť s ním.

vinka
6. máj 2010

Jasné prvý príspevok a rovno vyvolať hádku.Ja si stojím za svojím,že sestričky na novorodeneckom sú niektoré horšie ako keby pri kravách robili.Rodila som v pp 3 krát a nebolo to o nič lepšie pred 7 rokmi a nieje to lepšie ani teraz.Netvrdím,že všetke ale väčšina je tam taká.Som sama zdravotná sestra takže ja viem čo tá práca obnáša a vážim si ju.Snažím sa sestričky nezneužívať.Ale bola som s malou aj na ortopédii a to už bolo iné kafe./plne iný prístup mali sestričky.Z novorodeneckého sa majú ešte vela čo učiť o prístupe. 😒 No a už len taký prípad,že mne požičali klobúčik ani si sestrička neskontrčolovala kobúčiky a v jedálni pred všetkými matkami vyletela na mna,že skôr ako odídem nech si vysporiadam čo som dlžná.Lebo mi požičiali klobúčik a ja som ho do dnešného dna nevrátila.Tak som vyskočila aj ja,že ja som ho vrátila nech sik to prškontroluje.Niesom odkázaná na jeden klobúčik. 😠 Išla sa pozrieť a už v mliečnej izbe sa mi ospravedlnila ale ostatné matky čo ten jej v ýstup počuli už nevedeli,že som ho vrátila. ☹ Ale ma sfukala jak soplavú cigánku ktorá tam prišla kradnúť. ☹ A ešte niečo.Ciganka ked ujde jej nikto nepovie nič.Ja som mala návštevu boli návštevné hodiny.Sama som bola na izbe.Som vzala malú a pekne som poprosila sestričku či ju nemôžem nechať na chvílu na novoroden eckom lebo mám návštevu a budem nespokojná či je malá v poriadku.Miesto toho aby bez slova povedala ano vezmem tak mi spravila hodinový výstup či si myslím,že to je úschovna a ako si to predstavujem a keby to robili všetky matky.Tak som jej povedala nech mi rovno povie hej alebo nie.Nemusí mi tu rozprávť bájky okolo toho.Toto je povolanie a nie zamestnanie.Koho to nebaví nech to nerobí.Toto treba robiť srdcom.Viem,že majú tam toho dosť a viem aké sú tam cigánky nepríjemné ale stále by nemali všetkých hádzať do jedného vreca. ☹ Ja na sestričky z novorodeneckého nemám dobré spomienky.To o ženských sestrách povedať nemôžem.Tie boli milé,zlaté a stále ochotné pomôcť 🙂

vinka
6. máj 2010

Stamion a s tým primárom máš pravdu.Aj ked ja na šťastie pri tretej som mala šťastie,že sa primár asi dobre vyspal. 😀 😀 Lebo mi prestali kontrakcie a bola akurát vizita a kázal dr.nech mi pichne vodu.No a to už išlo ako po masle potom. 😀 😀 Ale bola som sama svedkom ked matka tam preležala celý den a nad drfuhým ránom sa cisárskym narodilo dieťatko lebo už bolo zle. 😠

zdenka_pp
6. máj 2010

Karmela, pochybujem, že ženy berú pobyt na pôrodnici ako rekreáciu. Prístup sestričiek dokáže spraviť veľa.
Sestričky, nech už sú z akéhokoľvek oddelenia, tam sú preto, aby sa starali a pomáhali, od čoho iného by tam asi boli???

lubkamak
6. máj 2010

Minuska 21 dakujem, zelam podobne vela zdravicka. Remecky je fesak..
Karlamela 7, ved ja nenadavam, jea len pozitvine vyjadrujem nazor na KK porodnicu lebo pri mojom stave sa skutocne starali. Na pp nsp mam tiez nazor i ked som lezala nie na porodnici ale na deckom s prvym malym a to bola skusenost vam poviem dost ostra. Uz nikdy viac popradske detske oddelenie.

lubkamak
6. máj 2010

Inak v Kk sa aj k cigankam chovali slusne a pekne...

mafia102
6. máj 2010

Baby, ja zas na primara v PP nemozem povedat jedno zle slovo, lezala som na 9. mesiac a kazdy den za mno chodil, ze ako sa mam, aj prietoky sa snazil vzdy robit len on. 🙂 takze ja som s nim bola maximalne spokojna

stamion
6. máj 2010

Mafia tak sa mi zdá že si sa mu asi páčila čo???????????????? 😉 Mne sa na vizite ani len na rez nepozrel či sa mi dobre hojí 😠 asi nie som jeho typ 😀

mafia102
6. máj 2010

stamion, no neviem, neviem....🙂 ale vies, na nieco som prisla, staci ti pred menom titul a uz sa k tebe kazdy inac sprava, je to hnusne, ale je to tak

mimuska21
6. máj 2010

Presne tak dievčatá,nikto tu na nikoho nenadáva,my len diskutujeme a vymieňame si skúsenosti,tak ja neviem o čo tej KARMELE išlo.A jasne,že tam ani jedna žena nejde oddychovať,ale ked má ťažký pôrod tak potrebuje aj oddych,je to záťaž aj na psychiku.

Vinka súhlasím s tebou že to nie je zamestnanie,ale povolanie,ja som tiež sestra a do materskej som pracovala s gerontmi a viem čo to vyžaduje.chce to veľa trpezlivosti,pretože pacient skôr znesie nešikovné ruky ako chladné srdce.tak sme sa to učili aj v škole.a tiež súhlasím,že sestričky z gyn.sú v pohode a tie z novorodeneckého netuším aké sú,pretože ja som tam ležala v 7 mesiaci.

Ľubka,no Remecký je fešák,robil mi sekciu a chodila som k nemu aj do poradne od 7 mesiaca, tak sa trochu poznáme,a on učil na škole kde som študovala. a k rómkam sa správajú fakt rovnocenne,žiaden rasizmus.

Stamion tak asi ani ja nie som jeho typ ale on bol k viacerým taký.a neviem či je titul všetko ako tvrdí mafia,pretože titul môže mať hoci kto,kto sa dá na študovanie.dnes je to normálne a nie niečo neobvyklé,dnes majú titul aj sestri a čo na tom..

stamion
6. máj 2010

Karmela tak máš naše názory,mohla by si k tomu niečo napísať keďže si sa unúvala napísať na túto tému! A ešte sa ťa chcem opýtať či si rodila normálne alebo cisáskym rezom,lebo sa mi zdá podľa tvojich vyjadrení,že si nemala ani bolesti ani si nepotrebovala nikdy sestričku,troška čudné asi si nejaká iná ako ostatné mamičky 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre