Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

zdenka_pp
8. máj 2010

Ďakujem baby za radu.
Ja som od svojho mužíka nič nedostala. Som mu hovorila, že chcem kyticu staroružových ruží, no samozrejme nič z toho (zamilovala som sa do nich, v Kauflande mávajú nádherné veľké ruže). Je pragmatik. Že na čo mi kúpi kvety, keď aj tak nemáme vázu, kde by som ich dala. Tak povedal, že dostanem náušnice. Tak čakám........

silvia_pp
8. máj 2010

Pri prvej dcére som dostala náušnice a pri druhej sa akosi nič nečrtá 😠

mimuska21
8. máj 2010

No dievčatká,tak ja som dostala veľkú krásnu kyticu ruží a manželík mi chcel kúpiť ešte náušničky ale ja som nechcela,lebo mám krásne náušnice a radšej chcem kožuch,ale umelý lebo zvieratka zbožňujem.

No Zdeni,tak len pekne čakaj, a som si pozerala tvoje fotky,malý je krásny a tiež taký vlasatý ako náš.a máme podobné kočíky. 🙂

Domika,tak si mala toho dosť po tých nemocniciach,tak nech ste už len zdraví a šťastní. 😉

silvia_pp
9. máj 2010

Poznáte ju?

Je milá a nežná ako jarný kvet, čo snežienkou ho voláme.
Je dobrá a krásna ako rozprávka, čo osvieži nás po ráne.

Je to naša mama! Ona len nám žije!
Dobre nám je, dobre, kým jej srdce bije.

Je nám ako rosa, čo oživí kvet.
Bez mamy je pustý, prázdny celý svet.

Všetkým mamičkám prajem krásny deň a mnoho šťastných chvíľ so svojími či už malými alebo veľkými ratolesťami... 🙂 😉

stamion
9. máj 2010

Silvi krásna báseň 😵 Ďakujeme
Domika ty máš ale smolu ☹ Ale dúfam že už pominula,a bude čoraz lepšie a lepšie 🙂
Ja som od mužíčka nedostala nič,ale ani mi to nechýba,lebo máme krásne a zdravé deti a to mi úplne stačí 😵 Žiadna vec mi to nenahradí 😉

domika9
9. máj 2010

baby ja mam dnes znova teplotu nejako sa nam ju podarilo znižiť z 39 na 37 ale zase stupa od rana odsavam mliečko -vela ho ale na odsavanie nebolo po napapani som odsala 20 no za chvílu bolo znova mliečka dosť tak neviem nemali ste s tym niektora problem ?

zuzunemec
9. máj 2010

Domika, ak by si chcela, môžem ti dať kontakt na laktačnú poradkyňu, ak by si chcela. Možno by ti vedela pomôcť. 😉

domika9
9. máj 2010

zuzumec mam kontakt na laktačnu 😉
ja len či ste to niektora nemali

stamion
9. máj 2010

Domika ja som mala v nemocnici teplotu,zakázali mi piť aby sa mi mlieko tak netvorilo,a mala som si stále odsávať a odsávať.Joj moja máš ale starosti.A ešte si masíruj krúživými pohybmi. 😉

mimuska21
10. máj 2010

Joj domika,ta čo sa to s tebou deje,je mi ťa ľúto,že sa toľko trápiš,ved musíš mať toho dosť s bábom a ešte aj so sebou. ☹
ja som mala teplotu ale len 38 a tiež mi kázali menej piť,masírovať a sťahovať sa plienkou alebo obväzom (myslím prsia)lebo mne mlieko skoro vôbec nešlo a mám ploché bradavky a nepomohli ani klobúčiky.a kým som odsala 20 ml tak som myslela,že prídem o ruku,mám pakovú odsávačku.a mne už nešlo ani mlieko,ale ako taký žltý hnis alebo neviem ako to ani nazvať.tak som si tiež dosť odžila. tá laktácia to nie je len tak.ani by som neverila kým by som to nezažila na vlastnej koži. drž sa a nech sa ti už konečne polepší. 🙂

mk7
10. máj 2010

Ja neviem či je dobré menej piť. Mne to tiež v nemocnici radili, jeden deň som to skúsila, nezmiernilo to, dokonca som skoro prišla o mlieko. Tekže ja som radšj veľa pila, teplé obklady, masáž a dať von čo najviac, potom studený obklad, pripadne tvaroh alebo som počula aj o kapustnom liste.
Pri najhoršom ak bábo nevytiahne nech pomože manžel 😀

lubkamak
10. máj 2010

super, mojmu to dodnes nedoslo ze treba bolestne ... asi si myslel ze to bolo bez bolesti. Zle som si ho vychovala🙂 alebo ☹

miavin
10. máj 2010

domika - mne tatko začal zápal - pri vysokých teplotách si môžeš vziať polku paralenu - mám to od gynekologa - a masírovať prsia, ak máš trošku čas - nažehliť plienku a prikladať - a odsávať, odsávať, odsávať - aj keď nič nepôjde - aby sa ti nezablokoval mliekový kanálik - či ako sa to volá..... ale hlavne veľa veľa odsávaj - každú chvíľku....

vinka
10. máj 2010

Ahojte Dominika dobre ti baby radia.Odsávaj ale pi lebo ti nezmizne teplota.Ked máš vysokú teplotu tak tekutinami ju znižuješ.A odsávaj ak sa dá osávačkou.A ked zmiznú teploty tak odsávaj menej a postupne prestan aby sa ti menej mlieka tvorilo.A s tým kapustným listom a tvarohom je pravda 😉

gabinka79
10. máj 2010

Ahoj, Dominika. Ja som mala osem dní, v kuse, teploty 39 C. Ak mi klesla počas dňa na 37,5 - 38 C, tak som bola šťastná. O malú som sa vôbec nedokázala postarať, ešteže som bola u rodičov a mamina mi s ňou pomáhala. Dvakrát som bola na pohotovosti, kde mi menili antibiotiká. Brala som dvoje, pretože mi prvé nezabrali. Ak máš teploty, choď k lekárovi/lekárke, aspoň ja by som šla, pretože zápal nevyliečiš bez antibiotík. Ja som brala lieky, masírovala prsníky a odsávala. Strašne veľa som odsávala. A veľa som pila. Tiež mi každý vravel, že by som nemala piť,ale ja som bola z tých teplôt strašne smädná, tak som aj veľa pila. Bola som z toho taká zničená, že som si myslela, že to snáď nikdy neskončí, ale skončilo - našťastie. 🙂 Ja by som Ti odporúčala tie antibiotiká a k tomu všetko to, čo Ti tu dievčatá poradili. A tiež som k tomu brala paralen. Striedala som tabletky s čípkami.

gabinka79
10. máj 2010

A ešte na uvoľnenie mlieka pomáha teplá (nie horúca) sprcha - masáž krúživými pohybmi, v lekárni dostať kúpiť kvapky (tie tiež pomáhajú spustiť mlieko) a ešte som skúšala domácu masť (bravčovú) natrieť na prsia a zabaliť do ľanového plátna. Ale mne to nepomohlo ani kapustný list, ani tvaroh. Všetko som skúšala. U mňa zabrali jedine antibiotiká. ☹

mariavall
11. máj 2010

Ahojte, ja som mala pred tyzdnom taktiez teploty 39, doktorka mi dala antibiotika a tie zabrali hned na druhy den a horucka isla dole. Ale tiez mi pomohol kapustny list, ten asi posobi na kazdeho inak.

sicar
11. máj 2010

Ahoj baby, ja by som chcela vediet ake mate skusenosti s odsavackami mlieka - mozete niektora porovnat rucnu Medelu s elektrickou Medelou? Vytvori ta elektricky dostatocny podtlak - taha riadne? A nemate skusenosti niektora s elektrickou odsavackou FARLIN? Dakujem

stamion
11. máj 2010

Sicar ja som mala ručnú odsávačku a úpne mi stačila.Kamarátka mala elektrickú odsávačku a nebola veľmi spokojná,že vraj to hučí hlavne keď si odsávala v noci tak si kúpila ručnú nehlučnú odsávačku.Mne osobne stačila ručná pri obidvoch deťoch.

stamion
11. máj 2010

No babenky včera som bola prvý krát behať.Dostala som na meniny bežecké topánky tak som si ich išla vyskúšať.Super sa mi behalo len som to nechcela prepísknuť na prvý krát.Zabehla som 1,2km a vôbec som necítila rez,tak som veeľmi šťastná že konečne môžem športovať 😵 Simonko mi vyspí celú noc. Spí 11-12hodín v kuse. Vypije mi 220ml beby.Zajtra ideme do poradni tak uvidím koľko bude vážiť,lebo už je dosť ťažký 😉

mafia102
11. máj 2010

Stamion, tak to je super, ze ti maly vyspi celu noc, moj maly sa naucil spat celu noc az ked mal pol roka, a to spi max 10h.

mafia102
11. máj 2010

Sicar, ja mam doma rucnu Medelu a bola som s nou maximalne spokojna. Pri tych elektrickych odsavackach ti mozu popraskat bradavky.

mimuska21
11. máj 2010

tak to máš fajn,stamion.náš malý spinká od narodenie celú noc,tak som to s ním vyhrala,je veľmi pokojný,stíham popri ňom aj školu. 🙂 a to ti fajne papká,môj zje tak 180ml a váži cez 6 kg.tak mám čo nosiť. ja bicyklujem už asi 2 mesiace,našťastie nemám a ani som nemala s rezom žiadne problémy,som dva týždne po pôrode už aj okná umývala.tak som šťastná,že je to tak.a čo ty si rez do teraz ešte cítila?
No ja som tiež používala pákovú odsávačku a bola to značka lovi a tiež mi úplne stačila,podľa mňa elektrická nie je za potreby.

gabinka79
11. máj 2010

Sicar, ja mám odsávačku Medelu - ručnú. Som s ňou spokojná. A to som sa riadne veľa naodsávala v prvých mesiacoch. Ešte aj teraz niekedy ju použijem. Počula som, že elektrické dosť zaťažujú - ničia bradavky. Neviem, či je to pravda, iba som tak počula. Čítam, že aj mafia píše o zničených bradavkách z elektrickej odsávačky. Tak to, zrejme, bude pravda.🙂

tatianka.g
11. máj 2010

a ktoru medelu myslite, ako pozeram tak ich je viac typov tych rucnych

zdenka_pp
11. máj 2010

Teda ženy, to máte super, keď vám detičky spia celú noc. Mne malý spí v noci asi 5 hodín. A okolo piatej ráno sa už budí, pravidelne sa v ten čas začne pučiť no a potom je už ťažké ho uspať. Keď tak si pospí pol hoďky, inokedy zadrieme na 5 minút a hotovo. Nekŕmime sa tiež v pravidelnom čase, niekedy si dá hneď o hodinku, inokedy o dve. Všetko je také rozhádzané.
Najhoršie je, že keď sa zobudí, trošku s ním pocvičím, aby sa vyprdkal, potom sa napapá, no potom sa začne zas pučiť a ide všetko dookola. Málokedy mi len tak tichúčko leží ☹ ☹ ☹
Ja sa tiež rada bicyklujem, no obávam sa sadnúť si na cycle so "šitím". Občas je to stále citlivé. Mala by som sa už dohodnúť na kontrole po šestonedelí.
Používam ručnú odsávačku (ale nie tú značku) a sa mi páči, že si sama regulujem ťah. Neviem ako je to na elektrickej, či nezačne hneď odušu ťahať.

onellyo
11. máj 2010

zdenkapp 🙂 🙂 🙂
no moj fesak,,, mava koliky pana neprajem nikomu ,........ ☹ ☹
baby ako viete ze treba odsavat mliecko??? 🙂 🙂 🙂

mafia102
11. máj 2010

Onellyo, skus si kupit kvapky Sab Simplex, nam velmi pomohli pri kolikach. Mozem mu ich davat aj pred kazdym kojenim, ja som davala malemu len vecer, ked to bolo najhorsie, lebo cez den bol relativne kludny.

mk7
11. máj 2010

Ja mám doma odsávačku elektrickú Farlin aj ručnú Medelu.
Elektrická je super, ale fakt ničí bradavky, dá sa použiť aj menší podtlak aby sa neničili bradavky, ale to potom nie je ono 😀 , časom si bradavky zvyknu.
Ja som na začiatku požívala práve tu elektrickú, potrebovala som sa roztiecť, teraz keď už tečie ľahko používam ručnú.

Malá v noci sa budí len 2x, to je pre mňa málo 😀 , prvorodená Miška sa aj v noci budila každé 2 hodiny.

Skôr teraz riešim problém, v pravom prsníku mám menej mlieka, potrebujem ho rozbehnúť, ale sa mi nedarí. ☹

mimuska21
11. máj 2010

no baby tak to s tou kolikou nie je žiadna sranda,náš malý ju mal asi len mesiac a potom bol už pokoj,ale spánok mu to našťastie nenarušilo.len plačkal kým večer zaspal.a netrebalo nám žiadne kvapky,pomohla nám mastička pupik.načo zbytočne zaťažovať s chémiou.No zdeni tak to máš veselo,ale neboj to sa upraví,ešte je malinký,musí si urobiť režim. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre