Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

onellyo
19. máj 2010

ahojte babenky 🙂 🙂 🙂
ako pozeram kazda ste sa uz zabehli,,, tak to ma byt 😵 😵
ja som si do teraz myslela ze moj maly ma koliky,, a on bol hladny
pretoze mam malo mlieka,, zacala som dokrmovat nutrilonom,,
a hned je spokojny,,, 😀 😀 😀 😀 😀

stamion
19. máj 2010

No Domika Matúško je zlatučký, ale myslím že má aj niečo z teba 😉 Samozrejme spodok je čistý tatík 😀 Tak už máte aspoň pokoj, už si to len užívajte. Pekne ti bubká to je dobre, aspoň vieš že má dosť mliečka 🙂
Vinka tak keď ťa to tak baví tak si urob z toho zárobok, aspoň si prilepšíš popri rodičáku 😉
Onellyo tak to som rada že je Tobiasko taký papoš, aspoň môj Simon nebude sám. Ja som ho musela od začiatku dokrmovaťBebou,a po 3 týždňoch pije iba bebu. Teraz vypije 220ml,a spinká 4 hodiny. V noci spí celú noc. Včera večer som mu dala mliečko o 20hod. a papal až dnes o 9.45hod.Dobre bubkal aj keď má trošku upchatý noštek. Práve idem kupiť odsávačku na vysávač. Lebo mám odsávačku ale len obyčajnú,a kámoška mi hovorila že tá na vysávač je na nezaplatenie,že vyťahá oveľa viac soplíkov ako obyčajná 🙂 Tak potom vám napíšem soplíkový zážitok 😀

mimuska21
19. máj 2010

Stamion
tak s tou odsávačkou nebudeš nič banovať.my ju máme kúpenú a soplíky ťaháme len s ňou,je to niečo perfektné,našťastie sme ešte chorí neboli,ale soplíky malému ťahám pravidelne,ani by si neverila koľko ich v nošteku má, a hned je aj spokojnejší 🙂 Tak ti ju vrelo odporúčam.náš malý sa tiež napapa večer o 19 a papa až ráno,je to super,že máme také pokojné detičky,len dokedy?ked nám pôjdu zúbky tak si to možno užijeme,ale niekto ani nevie kedy bábu zúbky idú.mne sa zdá,že Mathiasovi už aj idú,lebo všetko kuše,slini a má biele tvrdé ďasná 😀

vinka
19. máj 2010

Stamion tak to by som aj keby som mala komu piecť 😀 😀 Nikto nechce 😝 😀

vinka
19. máj 2010

Tá odsávačka na vysávač je fakt na nezaplatenie 😀 Ja pri Vive som to začala používať a používam iba tú a neviem si inú ani predstaviť. 😀

stamion
19. máj 2010

No babenky práve som s dcérou odskúšala na Simonkovi odsávačku. Chúďatko také mal vystrašené očká,ale bol statočný, vôbec neplakal. Ale problém bol v tom že vysávač nám išiel asi 2 minútky a prestal nám fungovať ☹ Tak niečo som vytiahla s odsávačkou ale málo.Teraz čakám na manžela že čo budeme robiť s vysávačom 😒 Tomu sa hovorí smola že? 😖
Mimuska aj Simonko strašne sliní,tiež si myslím že to budú zúbky. Necháme sa prekvapiť 😉

vinka
19. máj 2010

Stamion to je sakramenská smola. 🙂 On si zvykne na to.Mne potom už Vivien už potom ked bola nachladená lahla sama na postel a PýTALA SI VYTIAHNúť 😀 😀

vinka
19. máj 2010

Bože píšem jak madar.píšem i robím rozhodcu pri deťoch tak to potom vyzerá 😀 😀

trinka
19. máj 2010

Odsávačku máme aj my a nevieme si ju vynachváliť. Dnes sme kúpili pohárik so sosáčikom. lilinka z neho nádherne pije, až som bola prekvapená... 😀

zdenka_pp
19. máj 2010

Onellyo, možno je to hlúpa otázka, ale ako si zistila, že malý je hladný kvôli nedostatku mlieka?? Začínam mať pochybnosti, či mám dostatok mlieka. Keď malému dám papať a potom mu dám cumeľ, doslova sa na neho vrhne. Netuším, či sa mi stíhla tvoriť dosť mlieka. Nerada by som dokrmovala s UM. Ale čo ja viem?!
Ako to zistiť??

Baby, ktoré boli na uvítaní detí do života na MÚ, o čo tam ide a ako dlho to asi trvá?? Dnes nám došla pozvánka.

robka
19. máj 2010

zdenka mi sme boli trvalo to asi dvadsat az tridsat minut nepamatam presne ale dalo sa v pohode vydrzat mozete sa poprechadzat ak by maly plakal ... 😉 poslanec ma prihovor potom dostanes ruzicku maly dostane plysovu hracku potom nam spievali dievcatka zo suboru boli rozkosne 😵 a potom si maleho date do kolisky a podpises sa do knizky pamatnej a mozte sa pofotit to bolo vsetko 😉 vela kamaratiek to odmietlo a nesli ale ja som bola spokojna bolo to pekne 😵

vinka
19. máj 2010

Zdenka ak nechceš prikrmovať napíš Annag do témy dakujeme annag.To je laktačná a ti poradí fakt dobre poradí 🙂

mimuska21
19. máj 2010

Zdenka,to privítanie je veľmi milé,určite choď,Robka ti to presne opísala tak sa nebudem opakovať,aj moje kamošky neboli ale my sme boli a malý bol úplne pokojný asi sa to aj jemu páčilo. 😉

mimuska21
19. máj 2010

No Stamion,tak to si mala smolu s tým vysávačom,ale odsávačka je perfektná vec určite budeš spokojná. 😵 Tak som zvedavá kto bude mať zúbček skôr hahaha 😀

stamion
20. máj 2010

Predstavte si dievčatá, išli sme s manželom reklamovať vysávač. Predavač vysávač zapol a ten porantaný vysávač išiel 😠 No tak mi potvrdil záručný list a keď mi náhodou dnes nepôjde tak mám ísť s ním rovno do opravy. Prišli sme domov a zase som dala Simonkovi odsávačku, zase mu troška vytiahla soplík. Už som prišla na to že netreba nechávať dlho odsávačku na vysávači,lebo tú hadicu trhalo ako keby dostala 220 do seba. Tak to odsávam po troške. Aj dnes ráno ako malý vstal som mu hneď odsala soplík a už je v poriadku. Je to fakt super vec 🙂
Zdenka aj ja som bola na uvítačke. Malý bol zlatý, popozeral si tam baby, pogrgal si a išli sme domov 😉 Dostal krásnu veľkú plyšovú kravičku, a ja krásnú dlhú ružu 😵 A ako dlho ti vydrží Adamko keď ho nakojíš? Iba vtedy sa má dokrmovať keď ho nakojíš a on plače lebo je hladný, proste už vieš že hľadá cicu. Ja som dcéru nakojila a vydržala ani nie pol hodinu,a zase cicu a tak to išlo 1 deň až plakala v kuse.Tak manžel utekal do lekárne po bebu. Dala som jej bebu a spala 4 hodiny. Ale ja mám výnimočne hladné deti 😒 To sú takí hladoši, že malý je ako keby nejedol 4 dni, pri pití ani nedýcha čo mu musím vyberať fľašu z úst aby sa nadýchol, a dcéra zje viac ako ja, a keď je hladná tak má až krče v žalúdku 😉 Ale ja som mala málo mlieka.

zdenka_pp
20. máj 2010

Malý mi od skutočného hladu plakal (keď plače, tak to už musí mať obrovský hlad a to mi vtedy ruky lietajú, ako rýchlo zhadzujem tričko a rozopínam podprdu) len párkrát a to už bol naozaj poriadny rev. On neplače, keď je hladný. To zistím podľa toho, že silno ťahá cumeľ, alebo opakovane otvára a zatvára pusu (ako rybička), alebo ako v noci- len mrnčí a snaží vtiahnuť si čokoľvek do pusy 😀 . Väčšinou perinku.

Na to uvítanie by som mala ísť 29.5. tak uvidím, ako sa rozhodnem. Mám ešte pár dní na premyslenie, kým budem musieť odovzdať tú návratku.

stamion
20. máj 2010

A ako dlho ti vydrží medzi papaním?

trinka
20. máj 2010

Dievčence- nám dnes vyšiel prvý zúbok! 😀

vinka
20. máj 2010

Gratulujem.A nám 5-ty a prvý očny 😀 😀 A tlačí sa další očny.Do rána bude asi tu 😀 😀

vinka
20. máj 2010

Trinka a kto ho našiel prvý?

trinka
21. máj 2010

ja! 😀

domika9
21. máj 2010

ahojte vidím že riešite kojenie mne je maly na prsníku pol hodiny a potom ho musím zastaviť ja už som skušala ako dlho vydrží tak v pohode 3/4 hodiny a to by ma asi vystrelo a potom viac zvracka nie vela ale asi sa preje a ked som bola v nemocnici tak mi dr. vravela že ked bude vela jesť može tak kakať že bude až po členky a fakt posledne 3dni toto robi tak idem skusiť ho krmiť len 20-25minut čo to urobí

gabinka79
21. máj 2010

Trinka, blahoželáme k zúbku. Naša Sofinka začala predvčerom štvornožkovať a snaží sa v tom zdokonaľovať. Zatiaľ sú to neisté pohyby, ale snaží sa. 🙂

vinka
21. máj 2010

Trinka tak pýtaj manžela nové šaty.ževraj sa majú kúpiť nové šaty mame ked nájde prvá zub 😀

domika9
21. máj 2010

zdenka aj moj -ked už ho teda presvedčíme na cumel tak ho ťaha ako keby nikdy nejedol
a ako dlho ho dojčíš? zaspi ti na prsníku alebo je stale hore moj väčšinou zaspí -teda tvari sa tak ked vyberiem cicku tak ma hned oči otvorene

trinka
21. máj 2010

Fíha... Vinka, to som nevedela zneužijem túto informáciu 😀

domika9
21. máj 2010

trinka tak teraz budeš hladať všetky nove zubky ,že 😀

trinka
21. máj 2010

Domi, už som prezrela... vyzerá to, že vedla sa črtá druhý, o chvílu mám meniny a 2 výročia... nuž myslím, že mením celý šatník 😀 😀 😀

domika9
21. máj 2010

trinka 🙂

vinka
21. máj 2010

Trinka ťa sklamem.To platí len pre prvý zub.Nie celý chrup 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre