Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

vinka
11. jún 2010

Neboj tebe dám dva.Ty ich už tak dlho chceš,že keby sa nezvýšili tak ti do rána vypestujem. 😀 😀 😀

domika9
11. jún 2010

vinka dik ale nemam ho kam dať a mm si ich pestuje v robote ale dik za ponuku 😉

no veru to bude riadna zoznamka a kolko vas- nas tam asi bude ?

vinka
11. jún 2010

No som napočítala okolo 10 už som aj osrátala kedže sa odhlasujú.A bude prekvapko. 😉

domika9
11. jún 2010

ohnostroj? 😀 😀 😀

domika9
11. jún 2010

ja stale riešim to moje nakojenie maleho kedže neviem kojiť inač ako na vankuši tak mu asi budem musieť zobrať na zajtra flašu

vinka
11. jún 2010

No už jak myslíš.A ako na vankúši ležíš?Alebo po sediačky. 😕

vinka
11. jún 2010

Domika neviem či ohnostroj či markíza 😀 😀 😀 😀 Možno aj lietadlo čo ty nato? 😀 😀

domika9
11. jún 2010

na normalnom vankuši si ho zložím napolovicu aby som si naň položila maleho a tym padom ho nedržím ale leží na vankuši a posediačky

nuž vklude aj lietadlo ja mam rada prekvapenia 🙂 😉 😀

vinka
11. jún 2010

Tak sa teš na prekvapko.Ja som stále Chiaru kojila po ležiačky nám to išlo takto lepšie.A ked bolo treba tak som ju aj po sediačky musela nakojiť.Si myslím,že by si malého v pohode aj na rukách nakojila.Ale už ako myslíš.A hambiť sa nemusíš všetke sme kojili aj na lavičke pred maxom. 😉

domika9
11. jún 2010

vinka mne hambu vyoperovali ked som bola mala 😀 😀 😀 o hambu fakt nejde 😉
poležiačky som skušala ale mala som pociť že si cecík naťahujem až neviem kam nejako nam to takto nešlo

vinka
11. jún 2010

No tak super tak už ako bude tebe dobre.len vieš vela mu flašu nedávaj lebo si zvykne a prestane ti cicu chytať a bolo by to škoda ☹

domika9
11. jún 2010

ved viem nedavno som mala problem prasknuta bradavka a to tak že som nemohla djčiť tak som sa rozhodla že nejaky čas budem prasník odsavať a kojiť iba z jedneho a ten truhy že budem odsavať a to mliečko mu davať piť ale dotoho som dostala taky zapal prsníka že som bola v koncoch myslela som že končím s kojením že takto sa žiť neda musela som sem tam daj aj nutrilon lebo mliečka nebolo dosť ale po dvoch dnoch sa prasklina ako tak zahojila a za par dni som uplne prestala davať flašu
takže sme to zvladli , čo ma velmi teší 🙂

domika9
11. jún 2010

no idem ja do sprchy a spať tak zajtra sa uvidíme cca 14.30 +- pol dňa 😀 😀 😀

vinka
11. jún 2010

😀 😀 😀 Ok tak pá zajtra 😉

zdenka_pp
12. jún 2010

Dobré ránko, tak žienky, mi máme za sebou prvý záchvat koliky ☹ ☹ ☹ . Bola som na to sama, mm si bol zahrať futbal. Nadávala som, preklínala, nič som poriadne nedokázala spraviť. Dať ho ležať ....neexistovalo, pre kŕče, sa ani prisať nemohol, aby aj niečo zjedol, tak som ho v jednej ruke držala, snažila sa s druhou odsať si trošku mlieka, čo sa mi aj potom polka vyliala na malého, lebo som v zhone zle zatvorila fľašu. Ani prebaliť, ani nič. Zvíjal sa chudáčik od bolesti, robil mostíky. Masáže nefungovali. Tak šup do sprchy, tak to ho ukľudnilo. Potom rýchlo po vaničku a preložiť ho zo sprchy do vaničky. Trvalo to všetko asi hodinku a pol, ale bola som zúfalá. Nezávidím matkám, ktoré toto zažívajú často už od narodenia.
Teraz ma čaká upratovanie, varenie, potom rýchlo nejaký chlebík spraviť, keď príde švagriná, aby som ju mala čím ponúknuť. Práčka mi práve doprala, mm behá po obchodoch a malý spinká na posteli.

Prajem vám všetkým pekný deň a hlavne si užite to stretko 🙂 🙂 🙂 . Som zvedavá, aké prekvapko si pripravila Vinka 😅 a natrite sa krémami, aby vás pri tom Maxe nespálilo 😅 .

vinka
12. jún 2010

Zdenka som ti písala,že aj švagrinu prived a uvidíš aj ty prekvapko. 😀 😀 😀 Tak to si mala veselo s kolikou fakt.Môj syn ich mával často si pamätám.Chlapci zle odgrgujú. 😒

mimuska21
12. jún 2010

No Zdeni,tak to si mala toho dosť,my sme našťastie koliky nemali,tak si to uži so švagrinou 😉
Vinka môj malý odgrgáva ako starý chlap,tak že nie vždy to platí,že chlapci zlé odgrgávajú.
Všetkým vám prajem pekný dník a príjemné stretko,dajte vedieť ako bolo, cmuk 😉

zdenka_pp
12. jún 2010

Vinka, aj by som došla, ale to budeme tak trošku sláviť moje narodky z minulého týždňa 27 😎
Ešte raz príjemnú zábavu na stretku. Ozaj, berte foťák a spravte zopár záberov, nech sa na vás pokochám. Lebo keď chodím na prechádzky po meste a vidím baby s kočiarmi, tak pozerám, či náhodou niekoho z vás v nich nespoznám. Ale ťažko z tých malých fotiek tu. A naživo je to predsa len trošku iné 😉

domika9
12. jún 2010

zdenka kup si v lekarni rektalnu rurku a nevahaj ju v takom prípade použiť aj ked vravia že sa nema používať často koli tomu že aj kakanie je reflex a može sa tym oslabiť a že potom sa nebude chcieť vykakať sam ale nam masaže nepomahali vopbec ked ho tak bolelo bruško robila som čo som mohla a to bolo cely deň už som tiež nevedela čo robiť tak som ju jednoducho používala cely deň a ked som mu ju dala do dupky tak si mala počuť -vyfučal ako balon kolko mal vzduchu v brušku aj nedavno rano sa zobudil s krikom len sme pozreli s mm na seba a hned sme vedeli že ho bolí bruško aj nohy priťahoval ku sebe a plakal tak som ho zobliekla dala rurku a mala som pokoj odvtedy sme mali zas pokoj

vinka
12. jún 2010

Domika a ty ako prídeš?lebo stav sa každou minútou zužuje. ☹ ☹ ☹

vinka
12. jún 2010

Mimuska tak môj bol totálna výnimka.Lebo on negrgal do pol roka vôbec.Darmo ho ja natriasala. 😒 Raz do týždna sa vygrgal a bol pokoj na celý týžden 😀

vinka
12. jún 2010

Baby ak by som tam nebola o 14.30 tak ja prídem do 15.Lebo ja idem peši a kým to ja ukočírujem tak to potrvá 😀 😀

zdenka_pp
12. jún 2010

Domika, bojím sa ale použiť tú rúrku, už som tiež o nej premýšľala. Ktovie ako má pokrútené črievka a náš má navyše pruh, neviem, či to niečo komplikuje, alebo nie. Nechcem mu ublížiť. Ozaj, nebála si sa prvýkrát použiť rúrku??
Má s tým niekto nejakú skúsenosť?

domika9
12. jún 2010

zdenka ona je upne gumena ta rurka ohyba sa ako ide črievko a je to mäkke takže sa určite nameš čoho bať ked tak ju trošku naolejuj aby ti šla na začiaktu lahšie ked ju ideš davať do konečníka tak ide trošku ako keby ťažko ale to len kym nevojde kusok dnu a potom ide lahučko a anolejeuj bud olivovym olejom alebo ja som použila taky čo mam pre maleho na teličko ved ono to neškodi a niekedy mi nešla celkom dnu tak zase možeš trošku pritlačiť samozrejme s citom
ono na prvy krat to je fakt take zvlaštne či mu neublížiš ale potom už ked ju budeš používat druhy tretí krat tak v pohode ja som sa bala mu merať teplotu to bolo horšie pre mna mala som pocit že zlomím teplomer albo čo
a pruh mame trošku aj my a myslím že to bobec s tym nesuvisí

vinka prídem ale rano som myslela že nie lebo maly tak kakal a sa mi zdalo že to bolo ako hnačka tak som sa trochu prelakla ale potom kakal znovu a nebolo to už take a odvtedy nič tak snad sa mi to len zdalo

a kojenie som si už poriešila ved ja prídem autom a do auta sa zmestí hocičo tak si beriem vankuš so sebou ale nie ten velky ale aspon taky menší a zatial mi postražite kočiar a vec je vybavena 🙂

maggie2
12. jún 2010

@zdenka_pp ja osobne by som na Tvojom mieste rektálnu rúrku nepoužila. Vyžaduje navyše určitú manuálnu zručnosť a ak máš Ty sama z manipulácie strach, neriskovala by som (prípadné poranenie). Ten kto má v tom prax a vie s tým manipulovať, je to jeho rozhodnutie, čo robí s vlastným dieťaťom, ako bolo spomenuté vyššie, môže to mať v istých prípadoch istý pozitívny efekt, ale či je to i Tvoj prípad, neviem posúdiť. Moja malá mávala koliky, ale ja som to takto nikdy neriešila. Čo vravia lekári na ten pruh?

trinka
12. jún 2010

Avojte, ja prídem síce len na hodinku, ale prídem a donesiem aj foták 😎 teším sa...
@vinka už je neskoro pýtať si bananovník? 😒

@maggie2- ja som použila rektálnu rúrku dva krát. Malej sa uľavilo a nemalo to žiadne následky. Som síce chirurgická sestra ale nemyslím si že k rektálnej rúrke potrebuješ "manuálnu" zručnosť. 😀 Ide predsa len o to aby si z babatka dostala prdy, tak je jasne že ju tam nestrčíš celu, Koniec natries troškou indulony a jemne zasunieš pár mm do dupky. Ak sa babo aj vykaka, tak sláva. 😉 Pre babatka su tenke rekt. rurky a samozrejme, že pokial mu ju nepchas do dupy zakaždým ked sa zapučí,tak nevznikne ani návyk... To je moj poloodborný názor so skúsenosťou. 😉

vinka
12. jún 2010

Domika kludne to mohla byť hnačka ale to nič zlého neznamená.Ono tak malé detičky ani nemajú formovanú stolicu ale takú kašovitu.A hnačka môže byť aj zo zúbkov ked sa prerezávajú.Dieťa má chodiť na prechádzky kým nemá teplotu. 😉

vinka
12. jún 2010

Trinka nie neboj nieje neskoro donesiem.Neskoro bude pred maxom.Lebo to už domov pre banánovník nepoletím. 😀 😀

domika9
12. jún 2010

no zubky to iste niesu ale ani sa mi nezda čudny takže je to ok

vinka
12. jún 2010

Trinka s tou RR s tebou súhlasim. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre