Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

mimuska21
27. júl 2010

@mafia102 vieš čo boli sme,ale teraz sú u nás fakt dobre ceny a v značkových predajniach, vyšlo to lacnejšie než v poľsku, a obklady u nás sú nádherné,nevieme si ani vybrať a ceny sú v pohode dokonca rovnaké alebo ešte nižšie ako v pl. 🙂 ale diky,no máme to všetko obehané a pozisťované.

mimuska21
27. júl 2010

@tatianka.g srdečne blahoželám a prajem veľa zdravíčka. 😉 super,že už to máš za sebou,tešíma,že si bola v kk spokojná,lebo ja nedám na pôrodnicu v kk dopustiť.a pri kom si rodila ak sa smiem opýtať? ja som kojila iba 2 týždne a nejedla som strukoviny a citrusové ovocie a džúsy.držím palce pri kojení, 😉

mafia102
27. júl 2010

@mimuska21 Moze byt, ze teraz su ceny u nas nizsie ako v PL, uz sa trochu zmenil kurz, my sme kupovali, este kym to bolo celkom vyhodne.

tatianka.g
27. júl 2010

no rodil ma pan primar Vozar. Prijem som mala 5:17 a maly sa narodil 10:02. 🙂
Bola som tam naozaj spokojna a bola som na nadstandarde.
Prave sme sa vratili z poradne, takze pekne priberame, som rada.
Holky poradte este nieco s tym stravovanim pocas kojenia a este nieco balili ste nasiroko?

vinka
27. júl 2010

@tatianka.g stačí ti len prvých 6 týždnov sa sledovať a nejesť čo nadúva.Ale to neznamená,že potrebuješ špeciálnu dietu.Kludne potom môžeš pomaly pridávať aj strukoviny.Mne napr.ked sa Chiara nechcela vykakať tak som navarila na obed segedín a už to išlo. 😀 😀 Zjedla som ho a prečistilo nielen mna ale aj ju a nemala žiadne bolesti.Kojacia mamička má jesť pestrú stravu.Nie stále sú bolesti alebo plač z jedla. 😉

domika9
27. júl 2010

@tatianka.g gratulujem a prajem vela zdravíčka 😉
a strava počas kojenia davala som si pozor zo začiatku takže vbyzeralo to asi tak že mäsko na akykolvek sposob a ku tomu možeš ryžu zemiaky alebo cestoviny čiže ten zaklad by bol no a ranajyk večere pečivo ja som mohla aj čerstve nebol problem davali nam ho aj v nemocnici tak som sa nebala a šunku dusenu ,parky baby so syrom alebo niečo podpbne , mne dr. povedala aby som sa vyhybala všetkym trvanlivym vyrobkom čiže pašteky udeny syr , trvanlive suche salami samozrejme strukoviny a kapusta niekto neje ani paradajky ale kedže ja mam paradajky velmi rada tak som hned začala skušať a v pohode žiadna reakcia akurat čo sa mi zdalo tak asi Matuška boleleo bruško ked som zjedla jablko potom som čítala že treba ošupať
a dnes ma Matuš 3mesiace a už som si dala aj šošovicovu polievku aj segedak a v pohode samozrejme s mierou nie cely kotol no a štiplave nejem doteraz jo a jahody a orechy tiež nepapať

domika9
27. júl 2010

no dnes sme boli očkovať jaaaaj to bolo plaču taka krivda ale už je to ok azatial sa mi nezda ybť čudny nieje ani smutny ani nič take tak uvidíme dalej ale plač bol veru riadny teraz spinka zlatik moj som mu kupila aj male bolestne takeho vybrujuceho čmeliaka či čo to je
baby chcela som sa opytať neviete ta karta v dračiku -ake su vyhody ked ju vlastnite?

mimuska21
27. júl 2010

@tatianka.g no tak super ked pri primárovi,áno moja ja som balila na široko,jadierka sme mali v poriadku.a pôrod si mala super rýchli. 😉

mimuska21
27. júl 2010

@domika9 no ja ju tiež mám a výhody sú také,že máš na niektorých výrobkoch dve ceny a ak máš dráčik kartu,tak pre teba platí rozprávková cena,niekedy sa to fakt vyplatí. 😉
@mafia102 no môže byť,že ste nakupili dobre,ved my tiež teraz chodíme na nákupy (myslím potraviny a veci pre malého)väčšinou do PL.ale vážne u nás sú neskutočne krásne obklady a aj cenovo mi to vyhovuje,PL má podobné ceny na sanitu ako sú na SK , asi to robí už aj euro.akurát kuch.linku si idem dať robiť v PL

vinka
27. júl 2010

@domika9 a ak náhodou tam nieje rozprávková cena tak aj tak máš zlavu 2 alebo 4 percentá z konečnej ceny.Ale neviem presne kolko percent.Oplatí sa tá karta. 😉
Akurát som si spomenula na vás všetke,že tu riešite zubky.Boli v reflexe,že bolavé zúbky.A tam pani povedala,že jej jedna známa poradila jantárový náhrdelník.A ževraj zaberá 😉

zdenka_pp
28. júl 2010

Baby, to bolo dopoludnie!!! Včera večer som zistila, že u lekárky som mala byť už v pondelok a nie až vo štvrtok (to už bolo druhýkrát čo som si 6-tku pomýlila s 9-tkou) a tak som hneď ráno volala. Tak že mám dôjsť hneď, že teraz nemá ľudí a do poradne ma kolóny. Za pol hoďku sme sa vychystali (ešte že som Adama nakŕmila, hneď jak otvoril oči), ja s mastnými vlasmi, ale čo už. Volala som ešte rýchlo svokre, nech ide s nami, veď sme sa mali očkovať, tak som sa bála, že bude malý revať, nech mi s ním pomôže. Nakoniec vysvitlo, že malý má v podpazuší nejaké uzliny, že najprv musíme na ultrazvuk do Alexandry, že aké sú veľké. Tak hybaj so svokrou ešte tam. Malý zvádol ultrazvuk podpazušia aj bruška v pohode, len keď som ho už začínala opäť obliekať, začal sa strašne vypínať. Rýchlo som ho nahodila a hodila svokre, ja som musela ešte porobiť poriadky, keďže malý si sa pocikal - označkoval si ambulanciu 😀 😀 😀 . Na to sme utekali zas ku svojej lekárke tu na juh s výsledkami. Nakoniec nás neočkovala. O dva týždne ideme na kontrolný ultrazvuk, či sa uzliny zmenšili, alebo nie (musel by brať tabletky na preliečenie). Takže nás to bolestivé očkovanie dnes obišlo, aj keď by som bola rada, keby sme to mali už za sebou. Ale všetko zlé je na niečo dobré a tak......my sme sa na ceste domov zasekli vo výťahu!!!! Už druhýkrát!!! Takže keby bol Adam očkovaný a reval mi vo výťahu, tak by som si asi vlasy šklbala. Aj bez toho mi teraz akosi veľa vypadávajú ☹ .
Tak sme si počkali do 15 min na chlapíkov výťahárov (mimochodom, večer sa zasekol sused a dnes ráno výťah spojazdnili a zase sa pos...), ale Adam spinkal, takže fajn. Ja som už od hladu ani nevidela, nie som zvyknutá byť dlho bez jedla, potom mi býva zle. Tak rýchlo si niečo ukuchtiť-zemiaky na kyslo s volským okom. Zjedla som to tak rýchlo, až sa bojím, aby mi zle nebolo. Adam už okúpaný (bol celý gélom pomastený a doma sa aj pokakal, tak šup do sprchy) a napapaný spinká a ja si idem tiež hodiť šlofíka.

Domika, dávala si malého očkovať aj proti rotavírusom?

zdenka_pp
28. júl 2010

@tatianka.g A aby som nezabudla, tak gratulujem k narodeniu malého Tomáška 😵 , prajem hlavne veľa zdravíčka. 😅

stamion
28. júl 2010

Tatianka,gratulujem ti k synčekovi,prajem mu hlavne veľa zdravíčka,a tebe veľa mliečka 😉 Mimuš tak tvoj Mathiasko je ozaj ako z gumy 😀 Ale aspoň sa nenudíš 😉 Aj my sme kupovali sanitu v Poľsku,ale presne ako píšeš že aj tu sú už dobré ceny,a akcie.
Zdenka tak to si mala dnes perný deň,dúfam že Adamko bude v poriadku 🙂
Domika neboj sa po očkovaní by Matúškovi nemalo byť nič,aspoň väčšine detí nič nieje,lebo sú to super vakcíny 😵

domika9
29. júl 2010

@zdenka_pp ano davalôi sme aj proti rotavirusom Matuškovi nebolo skoro nič iba v noci spal trošku horšie tak mrnkal zo spania a zda sa mi že mal asi aj teplotu ale neviem isto nezdal sa mi až ta taky horuci tak som mu nemerala teplotu dala som mu cumlík a spinkal krasne potom už ani nemrnkal a včera bol cez den trochu plačlivy a vyžadoval si byť na rukach ale dnes v pohode takže sme to zvladli na jednotku až nato že sa toho čmeliaka čo dostal za statočnosť bojí 😀 😀 😀

inač prajem krasny deň snad sa nam aj vyčasí

domika9
29. júl 2010

@zdenka_pp a aj mne teraz po 3mesiacoch začali velmi vlasy padať 😒 ako mam ich dosť huste takže trochu nezaškodi preriediť ich ale snad mi tam niečo ostane lebo inač škoda melíru 😀 😀 😀

mimuska21
29. júl 2010

no aj mne tak vlasy padali,ale som si kúpila vitamíny na vlasy a nechty a už mám pokoj,našťastie. 😎

tatianka.g
1. aug 2010

ahojte, davali ste svojim babatkam cumlik? Moja svokra tvrdi, ze je to prejav lenivej matky. Neviem co mam robit 😒 😠

vinka
1. aug 2010

@tatianka.g moja tak ja som lenivá riadne. mne dedi cumlali všetke cumlík 😀 😀 😀 Toto je už čo za K..ý výrok. 😕 To kde nabrala.Tak je potom pol sveta lenivý lebo cumel deti upokojuje.A dokonca pri prerezávaní si deti hrýžu do cumla.Aspon moje deti to robili a Chiara to ešte robí.Ty len pekne si rob podla seba ty si matka.Tvoja svokra ked mala deti malé sa starala ona tak nenechaj si kibicovať 😠 😠

tatianka.g
1. aug 2010

no lebo moja svagrina ma pol rocne babo a oni cumlik nedavaju a tak to ma vraj byt, len ona ma doma aj manzela tak maleho vzdy nejak ucicikaju. A s domacnostou jej pomaha jej svorka. ale ja... manzel chodi do prace a na domacnost som sama. tak ja uz neviem

vinka
1. aug 2010

@tatianka.g rob tak ako je tebe dobré.Svokra nech kuká do svojho hrnca a ne tebe.Mne všetke tri deti mali cumle.Syn až po pol roku cumlal ale začal.A Vivien bol problém od učiť.Tá mala cumel kým ho nerozhrýzla.No ja by jej dala keby mi také niečo povedala.Nepočúvaj svokru a rob si ako je tebe dobré.Ked si ty a tvoje dieťa spokojné tak to je super.A ostatný nbech si vys..ú oko 😀 😀

tatianka.g
1. aug 2010

jasne, ja mam svorku velmi rada, tak beriem jej rady uplne v pohode, len som chcela vediet ci vy davate cumlik 🙂
my sme dnes skusali cely den no stale ho vypluval a napinalo ho z neho.
Asi budeme musiet vydrzat tie prve mesiace, ved chlapci, sa ze vraj takto trapia s bruskom

vinka
1. aug 2010

Tak vieš keby mne povedala,že toto je výsledok lenivej matky tak by som ju vypoklonkovala za taký výrok.Aj môjho syna napínalo do pol roka z cumla.lEBO BOL VELKý.má nulku alebo väčší?

domika9
1. aug 2010

@tatianka.g nepočuvaj take provokačne reči do mna všetci hučali že je Matuš asi hladny zakaždym ako zaplakal aj ked len oči otvoril a ako to dopadlo .... dodnes mamae problem s kojením nechcem tym nikoho obvinovať ale k dobremu to neprospelo

ja občas teraz ako ma mm dovolenku tak som nechla meleho doma mm a šla som do popradu a počula som take že no teraz len sem tam odidem od maleho a potom isto častejšie (nepovedala to moja svokra a myslím že to bolo povedane viac menej zo srandy ) a aja som nato zareagovala tak že ano mate pravdu som taka taka mať ale čo narobíme aj ty jej možno prikyvni že ano som leniva a tak to aj bude asi sa to lahko povie ale horšie urobi ale skus niečo v tom zmysle
jj a ked som takto šla 1x do popradu a nechala som maleho doma s mm tak svokra či sa bude vedieť o neho postarať tak som nato len odvrkla že prečo by sa nevedel že je otec a bolo to z mojej strany všetko možno keby som bola pripravena na taketo reči tak som mohla inač poriešiť aj tie zabrdačky s kojením a mohla som to inak znašať ale čouž pri dalšom budem možno odvažnejšia povedať narovinu

a vobec si nemyslím že by si bola leniva matka opytaj sa ako ona vychovavala svoje deti nepoznali kojenie ani naruč matky ale jasle od jedneho roka im boli dobre znjame teda ich deťom čiže našej generacii

snad som to napísala zrozumitelne 😀 😀 😀

domika9
1. aug 2010

a aj Matuška napínalo z cumla ale už je to v pohode on si ajtak väčšinu dna strka do ust cele ruky a z toho ho napína viac ja som maleho chcela naučiť na cumel a davala som to jasne najavo

každa matka robi to čo je podla nej najlepšie a ked sa to niekomu nezda tak bohužial myslím že ani jedna z nas 9mesiacov nesedela na zadku ale sa poctivo pripravovala na rolu matky a čo to si prečítala dnes je všetko inač ako bolo pred 20rokmi alebo viac vlastne každy rok je niečo inač a čo teraz ideme sa riadiť 30ročnymi študiami alebo tymi ktore su pre nas aktualnejšie ?

ja napríklad uspavam maleho tak že ako sa o 7-mej okupeme dam mu najesť a hned ho dam do postielky dam mu cumel a čakam v izbe kym nezaspí a ked mu 30x vypadne cumel tak mu ho 30x dam do ust a pekne zaspinka a ked už potom riadne spi tak idem po cumel ktory medzičasom vypluje aby som ho mohla vysterelizovať 😉

zdenka_pp
2. aug 2010

Cumeľ je dobrá vec. Mne sa osvedčil hlavne pri dojčení, keď som cítila, že malý už neťahá mliečko, len si cucká bradavku, tak vtedy som mu podstrčila cumeľ, ten si môže žužľať koľko chce. A keďže zo začiatku dojčenia bradavky veľmi boleli, nechcela som si ich nechať žužľať viac ako bolo nutné.
Tiež som mu spočiatku kúpila úplne najmenší aký som našla 0-2 mesiacov. Teraz som mu už kúpila väčší, pretože ten malý si už takmer celý vtrepal do pusy 😀 😀 😀 . Kúpila som mu ale z tej istej sady, zvykol si už na ten sosáčik (mám aj iný cumeľ, no ten mal iný sosák a malý si ho nevedel chytiť).

mimuska21
2. aug 2010

ahojte,ja si tiež cumeľ neviem vynachváliť,je to aj dobrý ukľudňovák.no presne Zdenka ja som malému tiež nakúpila cumlíky,ale on chce iba jeden druh. 😀

domika9
2. aug 2010

aj ja mam aj silikonovy cumel a aj gimeny a on chce len gumeny

tatianka.g
2. aug 2010

my mame cumlik od aventu a uz mu ho dava i svokricka, ked vidi ako sa biedak niekedy trapi...naozaj ho to ukludnuje 🙂

domika9
2. aug 2010

no vidíš 😉

onellyo
2. aug 2010

@tatianka.g.
dlho som tu nebola,, srdecne ti blahozelam,, k syncekovi,, 🙂 🙂

a tema cumliky,,, tak ten moj,, je priam cumlikovi princ 🙂 🙂
a neriesim to,,, aj ja ked som bola mala dudlala som o sto sest hihihi
ale palceky vyberam ,,,a vkladam hracky uvidime ci to pomoze,,,,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre