Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

domika9
8. aug 2010

ja používam na farebne aj pracie gely a tiež som spokojna vidím ako oživi tu farbu

zdenka_pp
8. aug 2010

@domika9 Domika, ja som rodila pri Raučinovi. Malého zo mňa, aj napriek ukrutným bolestiam, nejako dostal von, ale keď videl, že sa zvíjam pri každom pichnutí ihlou pri šití a že kňučím od bolesti, tak mi mohol niečo pichnúť. Alebo sa aspoň spýtať, či niečo nechcem, isto by som nepovedala nie. Pre mňa to bol druhý pôrod.

domika9
8. aug 2010

mne povedala sestrička že dr. mi ide pichnuť injekciu keby mi nebola povedal ktovie či by som si všimla 😀 😀 😀
ale snad ano 😅
zdenka tak nabuduce budeš vedieť že si maš pytať ale mne keby nedal tiež by som asi nepytala lebo by som nevedela že si možem

danciacik
8. aug 2010

@zdenka_pp to som prekvapená že Raučina 😕 . Ja som pri ňom rodila v Kežmarku a mne niečo pichli a síce to bolo trošku nepríjemné ale v pohode.
Baby nie ste niektorá zo starého Juhu? Som si dnes všimla že oproti kostolu na Juhu otvorili niečo ako Malý detský kútik. A neviem čo je to zač. Zajtra ak mi vyjde tak sa tam chystám pozrieť.

zdenka_pp
8. aug 2010

@danciacik A kde oproti kostolu? Nič som si nevšimla. Síce som sa cestou do kostola moc neobzerala 🙂 .
@domika9 Máš pravdu, nabudúce si injekciu proti bolesti určite vypýtam.

danciacik
8. aug 2010

@zdenka_pp tam ako je lekáreň, cukráreň, mäsiarstvo a na poschodí je videopožičovňa PLUTO tak nad ňou - na 2. poschodí. Som zvedavá čo to je. Snáď zajtra stihnem preskúmať, keby to bolo niečo ako bambino tak by to nebolo zlé.

zdenka_pp
9. aug 2010

@danciacik Tak to som si teda ozaj nevšimla, že je tam niečo nové. Na 2. poschodí? Tam to nevyzerá, že je tam aj výťah.

Do Bambina som sa chystala aj ja, no najprv musíme trochu povyrásť 🙂 Škoda, že ho presunuli, ináč by som to mala hneď pri bytovke. Teraz je, ak sa nemýlim niekde na Leopoldove?

lucik106
9. aug 2010

@zdenka_pp bambino je na novom juhu, ako bola videopožičovňa sally, celkom dobré priestory sú to, aj si ich pekne dokrášlili, celkom dobre to tam vyzerá, aj decká čo tam chodia vyzerajú, že sa im tam páči. 😎

tami_tami
9. aug 2010

@zdenka_pp kde byvas? lebo byvale bambino som mala tiez pred bytovkou...

stamion
9. aug 2010

ahojte babenky, počula som že v bambine cvičia aj malinké detičky,myslím že každý pondelok, nechodíte tam niektorá?Luci ti to máš blízko čo?Kedy sa chystáš vonku s malou?

danciacik
9. aug 2010

@zdenka_pp
@tami_tami
baby my musíme dať niekde stretko ja bývam tiež neďaleko. 😀 Ešte som nestihla ísť pozrieť do toho Detského sveta ale určite dnes alebo zajtra to zistím.

tami_tami
9. aug 2010

@danciacik ja som za 😉 😉 😉 😉

allex
10. aug 2010

ahojte....baby mne sa zdá,že ten Detský svet,tak ten je na to,že keď si potrebujete niečo vybaviť,tak tam Vám detičky postrážia...ja som to aspoň tak pochopila z toho letáčiku čo som dostala...ktovie či tam môžu byť aj mamičky ako v Bambine...keď to niektorá zistite,tak dajte vedieť...

zdenka_pp
10. aug 2010

@tami_tami Tami ja som ťa už minule spoznala, to som šla s mm a s malým a tvoj malý Nicolas behal okolo teba v pavúkovi. Najprv som si ťa nevedela zaradiť, no keď som si zapla MK, tak mi hneď ťuklo.
Ja som asi jediná Popradčanka, čo chodí sem-tam s klobúkom na hlave 🙂 🙂 . Bývam v Morave.

Ináč baby, asi začnem dávať malému kašu, lebo sa mi často budí v noci. Najprv každé dve hoďky, no túto noc to bolo len 3x v noci a od 4 rána každú hodinku hore, tak si to viete predstaviť. Lekárka mi povedala, že mám kúpiť nejakú ryžovú kašu, čo ide do vody a to mu skúsiť dávať. Tak sa chystám do Kauflandu, že tam si niečo pohľadám.

vinka
10. aug 2010

@zdenka_pp a nekojíš?Kludne môže mať málo a preto sa budí 😉

tami_tami
10. aug 2010

@zdenka_pp no pozri na nu do okna si vidime hehe mam v morave par znamych 😉 takze mam hladat mamicku v klobuku? okis budem davat pozor uz 😉 podla kocika som ta uz isto aj ja strtla a neraz 😉

danciacik
11. aug 2010

Ahojte babulky, dobré ránko. Včera som vám už nestihla písať ale bola som pozrieť v tom detskom svete, tak funguje to približne ako bambino - platí sa 1,20 je tam trampolína, domček, nafukovacie bazény s loptičkami, občas púšťajú aj na DVD-čku rozprávky a kľudne tam môžu chodiť aj mamičky s deťmi, a od budúceho mesiaca plánujú pre deti od 3 rokov výtvarný krúžok, tanečný krúžok a pre mamičky aerobic. Ona mi vysvetľovala že pôvodná myšlienka bola postrážiť deti ak si mamičky potrebujú niečo vybaviť ale že kľudne môžu chodiť aj mamičky s deťmi. Tak kedy ideme? 😀

tami_tami
11. aug 2010

@danciacik jeeej to znie super no ja by som veru sla niekedy ved to tu mam cez cestu 😉

danciacik
11. aug 2010

@tami_tami moja veď ja som tiež zarohom tak môžme kedykoľvek 🙂

vinka
11. aug 2010

@danciacik ten tanečný ma zaujíma.Viva chce chodiť na tanečný.Kde to je? 😕

zdenka_pp
11. aug 2010

@vinka Kojím pravdaže, mlieka mám si myslím dosť, len mu je to asi málo. Takže včera papal prvýkrát kašu (pár lyžičiek) - moja prvá kaša od Nesté. Dnes na obed dostane tiež trošičku, nech si pomaličky zvyká.
@tami_tami Stretli sme sa párkrát, len som si to akosi neuvedomila, až potom, keď malý behal v pavúku, mi ťuklo, že si mi povedomá.

Ja si musím na detské centrum ešte počkať, malý ešte nesedí a tak by si to na mojich rukách veľmi neužil. V jeseni by som chcela začať chodiť na zumbu, je to niekde v Redute, nechodí náhodou niektorá?

vinka
11. aug 2010

@zdenka_pp nedávaj mu na obed ale na noc.Lebo ty ho zasýtiš cez den čo to nepotrebuješ ale potrebuješ na noc ho zasýtiť 😉

danciacik
11. aug 2010

@vinka je to oproti novému kostolu

@zdenka_pp a vo Výkriku nerobia Zumbu lebo aj ja by som chcela chodiť ale až do mesta nie.

zdenka_pp
11. aug 2010

@vinka On teraz aj tak len pár lyžičiek spapá. Na obale od kaše píše, že dávka by mala byť zo 120 ml vody. Ja som dala len 60ml a aj tak som polovicu vykydala. Potom si dal ešte mlieko. Ale večer sa mu tiež chystám dať.
Dnes v noci (od prvého zobudenia) sme ho mali pri sebe na posteli a to ležal bližšie pri mne, obchytila som ho rukou a tým som mu zabránila sa pretočiť na brucho. Tak sa až tak často nebudil.

tami_tami
11. aug 2010

@zdenka_pp jasne no tak nabuduce si uz ruky podame snad 😉 ja som bola raz na zumbe v redute - nejak nestiham posledne dni uz resp. som v tom case este s malym von a samej sa mi tam ani nechce... takze kludne ja sa hlasim... 😉

tami_tami
11. aug 2010

@danciacik je aj na vykriku - v internete hore - len som tam este nebola - tiez by som radsej tam sla

danciacik
11. aug 2010

@tami_tami a vieš aj o ktorej to je a koľko sa platí? SRanda tam chodím iba na diskotéky. Som nevedela že tam je aj zumba.

tami_tami
11. aug 2010

@danciacik ja som sa tiez len nedavno dopocula plati sa 1,5e za hodinu, permanentka na 10 vstupov stoji 10e, je to vecer kolo piatej a siedmej sa mi zda ista si tym nie som 😕

lucik106
11. aug 2010

@stamion hej blízko, len ešte musíme trošku vyrásť, v bambine je cvičenie detičiek, pošlem ti IP kontakt, opýtaj sa či majú otvorený kurz. chodíme von každý deň, len posledné dni je zlá jak čertík, prebalený, najedený a po pol hodine strašný plač, že chodíme domov na rukách, tak sa až bojím dakde, ísť.... ☹

zdenka_pp
12. aug 2010

Wau, bolo by fajn vyjsť si na zumbu spolu, len ešte počkám pár týždňov, kým malý bude papať aj niečo iné než mlieko, že si budem môcť odskočiť aj na dlhšie a nebáť sa, či nereve od hladu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre