Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

rosee
8. dec 2008

--rinuska-- Ďakujem za Tvoj názor. Celkom ma potešil, lebo som akosi automaticky čakala, že sa na mňa znesie kopa kritiky od tvrdých zástankýň pôrodných plánov. Pôrodný plán neodsudzujem - sama som si čosi také pripravila - keď už nič iné, tak tá žena by aspoň mala vedieť, čo sa s ňou bude diať. Počas pôrodu sa však môže všeličo zvrtnúť a vtedy by to mal byť lekár, ktorý je kompetentný rozhodnúť, čo je správne a čo nie - iste má toho prečítaného a odrodeného viac ako ja. 😉 Mimochodom - veľmi pekný článok je v aprílovej či májovej Eve od MUDr. Štencla, ktorý to nám poniektorým celkom pekne - ale pravdivo - "natrel". Musela som mu však dať za pravdu 😉 .
Držím Ti palce pri pôrode - či už s dulou alebo s manželom alebo aj ako "osamelej" bojovníčke. Je fakt, že je dobre, keď máš niekoho pri sebe - ale niekoho pokojného, nie nejaký hysterický element. 😝

rinuska
9. dec 2008

rosee 😉 plán je možno zaujímavý ešte pre prvorodičky , ktoré nevedia čo taký pôrod obnáša a ak nemajú zdravotnícke vzdelanie , tak ich predstavy budú asi značne idealizované a skreslené , taktiež me "nakazené" modernými teóriami všetkého druhu - ktoré sú tiež častokrát na hraniciach fantasmagórie 😀
ked som rodila prvý krát pred desiatimi rokmi o pôrodných plánoch nebolo ani slychu , ženy sa museli podriadiť prakticky všetkému a bez debát , dnes nie je problém v pôrodnici žiadať čokoľvek a na mieste a hlavne v závislosti od situácie. No chápem , že nie každá žena má už počas pôrodu na to silu(ja k n im patrím tiež) , ja som naopak nechcela , alby ma obťažovali zbytočnými otázkami , ponúkali mi vodu , sprchu a pod. - každú otázku mi museli položiť 3x a ja som na nu s najvačším sebazaprením odpovedala - ak som niečo v danej chvíľli naozaj chcela požiadala som o to a nikto mi nepovedal nie.Ale ja som vlastne ani nič nechcela - len prežiť 😀
Každá žena je iná a ak bude rodiť prvý krát - až na konci zistí , čo vlastne pri pôrode chce. Ale to je len môj názor. Avšak - pôrodné plány podporujem , vítam ,ved určie je to krok vpred - len pre mna nie je dôležitý 🙂 , alebo som len lenivá na analýzu mojich požiadaviek v tomto smere(asi)
Som veľmi zvedavá , aký bude môj plán teraz 😀 potom dám vedieť

tauta
12. dec 2008

Ahojte,máte pravdu.Pôrodný plán si každá budúca mamička môže spraviť aj sa o tom pozhovárať s lekárom,ale naozaj nemôže lekár zaručiť že to bude aj tak prebiehať.Ja som pred pôrodom o niečom takom počula,ale zdalo sa mi to zbitočné,lebo som nevedela čo ma čaká.Predstavovala som si asi ako to bude no bolo to úplne inak a som rada že to prebehlo aj keď ťažšie ,ale dobre.Ozaj pri pôrode som chcela mať dieťatko čo najskôr v náručí a nieto ešte mysleť na nejaký plát.NO to je môj názor a nikomu ho nevnucujem.Držte sa všetky čo čakáte bábätko a nech vám to dobre dopadne.

zurka
30. jan 2009

Ahojte, o mesiac máme termín pôrodu a chystám sa rodiť v Poprade. Dočitala som sa, že gynekologicko-pôrodnícke oddelenie je vynovené, viete mi niekto povedať, ako to tam vyzerá, na akej úrovni su izby, WC, sprchy? Je lepšie viziať si VIP izbu, alebo sa to celkom dá aj v štandartných? A aký je prístup lekárov a sestričiek? Čakáme prvé bábo a mám zmiešané pocity zo všetkého. Ďakujem krásne za odpoveď 🙂

rinuska
31. jan 2009

no zurka , to by som aj ja chcela vedieť , už dlho tu niko nebol , ako keby popradčansky ani nerodili
ja som bola 2 x v KK , 2x som bola veľmi spokojná , teraz ale zas neviem kam mám ísť , neviem ako je to v pp a je to na mna dosť veľká nemocnica , mám z nej strach

zurka
31. jan 2009

Rinuska, ja sa skôr bojim toho pôrodu a či sa stihnem dopravit do pôrodnice, Poprad je najbliží pre mňa, preto iné nemocnice ani neriešim. Ale aj tak by ma zaujímalo, aké to tam je a na čo sa pripraviť.

deveronique1
2. feb 2009

zurka: ja som rodila v decembri 2007, vsetko bolo cerstvo rekonstruovane a bola som spokojna. Zachod a sprchy su nove, aj s plast. oknami. Urcite si ale nezabudni zobrat so sebou nejake slapky do sprchy, lebo cigankam sa bohuzial nevyhneme a niekedy to vyzeralo hlavne po ich sprchovani hrozne. Inac super, lezala som na normalnej izbe a nelutujem. Nebolo mi smutno, lebo sme boli 3 baby a pokecali sme. Mne by sa na nadstandardtke nepacilo uz len preto, ze by som tam bola sama a aj sestricky ta maju na haku. A koniec koncov radsej kupis nieco za tie peniaze babatku...mne sa to zda vyhodenie penazi. Aj teraz pojdem urcite rodit do PP

zurka
2. feb 2009

Ďakujem ti krásne za odpovedˇ Deveronique1, upokojila si ma. A diki aj za radu ohľadne nadštandartnej izby, rozmýšľala by som o nej iba v prípade, ak by boli sprchy a WC v zlom stave, ale takto nie. Máš pravdu, že takto sa môžeš aspoň porozprávať a poradiť s inými mamičkami.

rinuska
2. feb 2009

deveroniue , čo si treba zobrať so sebou pre bábatko , ja om bola v KK a nič som nepotrebovala.
dakujem

deveronique1
3. feb 2009

rinuska: v porodnici budes potrebovat hlavne "pampersky", teda jednorazove plienky. Tie ta popytaju hned po porode. Ja som si zobrala najprv asi 30 ks, ale potom som este pytala manzela, nech mi radsej donesie cely balik. Potom: tycinky do nosa, indulonu, vlhcene obrusky, septonex, mydlo sme myslim dostali, ale ja som mala aj svoje.
A na cestu domov: oblecenie pre babatko /ja som mala body, kosielku, svetrik, dupacky, ponozky, ciapocku, perinku, fusak, deku/ - toto vsetko mi doniesol manzel az v den odchodu.

V podstate vsetko ti mozu priniest aj po porode, ale jednorazove plienky ta budu pytat sestricky hned.

Tak vela stastia pri porode a nech sa narodi krasne a zdrave babatko 🙂

deveronique1
3. feb 2009

A este som zabudla: latkove plienky, kosielky a perinku ti daju v nemocnici. To menia podla tvojej potreby

sipcek
3. feb 2009

ahojte,chcela by som pridat moje zazitky ak mozem.Rodila som v PP pred rokom po 14 dni pretahovania.Rano som prisla,p.doktor mi dal tabletku,no trvalo to trosku dlhsie.Neotvarala som sa,tak predvecerom mi dali infuziu.Musim pochvalit cely tim lekarov a sestriciek,boli ku mne velmi dobri,mali trpezlivost.Nesmiem zabudnut ani na studentky,tie mi masirovali krize a pomahali mi pri skakani na fitlopte.Mala sa nakoniec narodila o 22.35,s nastrihom hradze.Manzel bol pri porode,bol mi velkou oporou.Kedze som pri porode cely den nic nemohla jest,hned ako ma dali na izbu mi sestricka v noci zohnala kusok chleba a mlieko,spoluleziaca babenka mi dala buchtu,no proste sranda.Sestricky boli tiez celkom fajn,je to ich praca.Tymto sa chcem podakovat aj jednej z nich,sestricke Davy,ktora uz zial nie je medzi nami, za velmi ludsky pristup a ochotu.Bola take slniecko medzi nimi a je mi za nou velmi smutno.Verim,ze sa na nas pozera z nebicka a tesi sa ako nasa dcerka rastie.Drzim vam vsetkym palce,nech mate tiez dobry zazitok z narodenia detureniec. 🙂

miavin
19. feb 2009

ahojte - neviete mi niekto dať info - ako je to s kežmarskou pôrodnicou? počula som, že tam veľa lekárov odišlo, kto tam vlastne ostal?

sipcek
20. feb 2009

miavinIP 🙂

galsyl
22. feb 2009

Porod v pp alebo kk, som povodne z kk, zijem v pp, dva krat som rodila v kk, nemenila by som nikdy, v oboch pripadoch - hoci sa uz lekari a sestricky prestriedali - som bola s porodom a pristupom spokojna, slo to rychlo, prvy krat som bola sita, ale 6 hodin po porode som uz sedela normalne, druhy krat sa to obislo aj bez toho -takze ak netreba, nestrihaju - som za to ze radsej nastrihnut ako sa nekontrolovane potrhat. brala som polonadstadard v oboch pripdoch, v prvom - aspon sa opytas tej druhej ci ju boli to iste 🙂 alebo tak, v druhom - aby mi nebolo samej smutno. po prvom som mala problemy s kojenim, v druhom som si dala na viac veci pozor, v kuse otravovala kazdeho, nech mi kontroluje prsniky a pod., v prvom pripade ma prepustil vtedajsi primar s teplotou a zapalom a po mojom nocnom telefonate na oddelenie mi povedal, ze som podpisala revers - hoci som nikdy nic nepodpisala - a viac sa so mnou nebavil (volala som prvu noc po prichode domom, s teplotou viac ako 40 a nahle bez mlieka). teraz je v pp - aj preto by som na oddelenie kde posobi NIKDY NESLA ☹
urcite radim ist do kk a brat lepsiu izbu

sipcek
22. feb 2009

galsyl to ma mrzi,ja som rodila v PP a na primara sa stazovat nemozem,hoci som ho videla len pri poslednej vizite,mozno sa zmenil.V PP by ta nepustili domov s teplotou a zapalom,urcite by si bola poucena.U primara som bola na vysetreni v nemocnici 2x kvoli krvacaniu v tehu a nebol s nim problem.Ale viem,ze nema rad cisarske.

danciacik
22. feb 2009

Baby nechcete prísť aj do témy Poprad Babytuning pokecať? Pozývam vás nech je nám veselšie.

vinka
23. feb 2009

Danciacik zabudla si napísat,že tam je jedná veselá kopa. 😀 😀 😀

galsyl
1. mar 2009

ahoj sipcek aj ostatne pisatelky, no vies, pri tomto porode sa robilo vsetko podla mna, teda porod to bolo naozaj prepitujem "vyplutie", sestricky boli skvele, doktori tiez, mozno by aj terajsi popradsky primar bol taky skvely, ale mna raz sklamal, mozno nie az tak tym ako ma prepustil, sak aj ja som mala 12 dni v nemocnici dost, ale ze neriesil ten abces, ze nezistoval ze mam v prsniku stafylokoka, ze prsnik nakoniec rezali a ze som nekojila, aj to prepacim (bol to moj osud a STALO BY SA TO MOZNO KDEKOLVEK), ale to zrusenie v telefonate a ten vymysel, ze som podpisala revers - to si zapamatam navzdy. a propos, moja spolurodiaca z prveho razu, isla druhy krat rodit v case ked sa kk nemocnica prerabala a isla do pp za nim - on sa po vysetrenie este pred nou opytal sestricky ci ma nechat tie rukavice ci ich budu sterilizovat ci to este pouziju - prave vtedy sa dotycna rozhodla pre porod v lubovni. ale hadam je uz naozaj lepsi, alebo len primaruje a rodit nechava tych, ktorych to bavi. v kazdom pripade drzim palce vsetkym ktore pojdu aj do pp, alebo kdekolvek, radim na vsetko sa pytat, a s kazdou blbostou chodit za personalom. my sa teraz doma krasne kojime a maly pribera velmi pekne.

marodo
24. mar 2009

Ahojte ja som rodila oboch chlapcov v KK prveho v roku 2003 a druheho teraz 26,1,2009.Nemenila by som porodnicu v ziadnom pripade.V 2003 roku bol iny personal doktorov ale bolo to vsetko ok. Teraz som bola na milion percent spokojnejsia aj ked som mala tazsi porod.Pan doktor Remecky to zvladol na vybornu zaco dakujem.Jeho pristup a pristup vsetkych pracovnikov na porodnici od primara az po sanitarov velmi prijemne na nas vplyval a posobil. Naozaj porodnica v Kezmarku je super pekne vynovene izby a toalety.Vsetkym buducim mamickam odporucam porod v kezmarku.Ja som z popradu takze nepridrzam svojmu mestu a nemam v nemocnici v KK ziadne znamosti. Pa pa 🙂

vinka
26. mar 2009

Marodo ty si z pp?A prečo neprídeš na region poprad pokecat? 😀

rinuska
27. mar 2009

Ahoj , ja som bola pred pár tt v poprade ,nemôžem vytknúť nič zásadné , avšak ľutujem , že som nešla do kežmarku. Bola som tam pred rokom a pol ,bola som veľmi spokojná a napriek tomu som šla do popradu - ja hus 😀 😀 , no ale asi je to už jedno , veľmi odporúčam kežmarok , pacientku si tam vážia a podla toho sa k nej správajú. Na Remeckého počúvam samé chvály a primár je tiež veľmi milý.
pa

miavin
27. mar 2009

ahojte marodo a rinuska - tak ste ma svojimi písmenkami a skúsenosťami potešili. Môžem potvrdiť, že dr. Remecký aj p. primár Vozár sú fakt skvelý - aspoň teraz keď chodím na poradňu - tak som spokojná, no iné je to so sestričkami, ale uvidíme, aké to bude, keď budem už rodiť. Počula som totiž, že síce doktori sú skvelí ale sestričky veľmi nepríjemné... tak dám potom info - aké zážitky budem mať 😉

rinuska
28. mar 2009

miavin , ja som bola spokojná aj so sestričkami , možno len nemali svoj deň
😉 pa pa

antoniavalentin
30. mar 2009

Ahojte...som tu nová a v týchto dňoch sa švagrine narodilo dievčatko /v PP, dosť sa sťažuje na sestričky a chce ísť už domov 😢 ...Ja som rodila pred rokom v KK a bola som nadmieru spokojná...bol pri mne aj priateľ...ktorého som ale počas pôrodu príliš nevnímala... 😀 Musím povedať,že je tam fakt dobre...a verte mi ani domov sa mi nechcelo ísť pri myšlienke ako mi tam bolo dobre a doma ma čakal bordel z osláv narodenia nášho Adamka 😅

anickamaros
1. apr 2009

ahojte dievcata ak sa vam chce tak podte pokecat do poprad babytuning bude nam veselsie

tlenka
16. apr 2009

halooooooo.. ahojte... su tu nejake buduce mamicky z PP a okolia, co budu rodit v PP nemocnici tak v septembri?

sipcek
16. apr 2009

tlenka,klikni na poprad babytunning v regionoch,poradime,pokecame...,hm? 😀

miavin
25. apr 2009

ahojte - takže čo sa týka pôrodu v kežmarku - obávala som sa toho veľmi, ale keďže dr. Remecký sa nám pre pôrodom venoval - ukázal izby - pôrodný box atď... tak moje obavy boli čoraz menšie. No pôrod som mala strach a hrúza. Rovno na veľkonočnú nedeľu som rodila - ale bolo to otrasnéééééé. Mala som info, že ak si zaplatíme box - tak tam môže byť so mnou manžel celú prvú predpôrodnú dobu - počas pôrodu aj po pôrode - no žiaľ, manžela sestrička "bohovsky" príjemná hned odpálkovala, že mi má doniesť veci a ísť domov. nechali ma na vzdychárni samú ako psa - sem tam sa prišla na mna pozrieť tá "skvelá" sestrička, ktorá mi dala až jeden čipok a povedala, že mám prestať kričať a siliť sa lebo nebudem vládať na pôrod. vedela som, že to bude ťažké, ale mala som také silné kontrakcie, že som z nich na záchode zvracala - a po pravde, keby som tam niekde odpadla, tak si ma tam nik nevšimne, lebo tam nik nebol..... no a ďalšia pecka - keď mi ďalšia sestrička dávala klystír - mala som kontrakcie hádam už každú minútu - tak som predýchala - dala mi klystír v tom kontrakcia - tak to všetko vyletelo na podlahu - dostala som vyžrať, či neviem rozmýšľať, že kto to má po mne umývať..... nejdem ďalej do detailov. Môj zážitok je negatívny - a to som sa naozaj na pôrod tešila - aj s tými bolesťami..... myslím, že kometentní by sa mali trošku zamyslieť nad tým, ako sa personál správa - po pôrode to bolo už skvele - fakt super sestričky - všetko bolo na výbornú - no samotný pôrod - nikdy nanho nezabudnem. ☹

narciska77
25. apr 2009

🙂 No ja som rodila v roku 1998 v KK, a v roku 2006 v KK.Prvý krát som nevedela do čoho idem ,ale zvládla som to .Nemala som ziadne výhrady,neskor po rokoch som si priplatila za nadst. izbu, koli WC a sprche.To nelutujem.pri porode som mala zlatu pani dr..Aj sestričky boli ok.Do PP by som nesla koli terajsiemu primárovi ,ktory bol vtedy v KK.A teraz asi pojdem do Lubovne, chcem si dat epiduralku.No a v KK ,kamoške zomrel v decembri chlapček ☹ , tak ani nemam chut ist rodit do KK.No uvidime kde nakoniec porodím 😉 ,duham,ze nie doma 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre