Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

fopardi
14. sep 2010

@vladka84 gratulujem a prečo ti boli dvaja pri porode to sa akože striedali alebo ako ??? ja som mala tiež Zentka pri porode a nedam dopustiť velmi spokojna som bola

mimuska21
15. sep 2010

@vladka84 aj ja srdečne blahoželám,malá Karinka je krásna.veľa zdravíčka prajem.koľko vážila a merala? 🙂

tami_tami
15. sep 2010

@onellyo ja viem na co je vitamin D 😀 , no kedze posledne dni mal slnka dost a momentalne berie antibiotika a vsetko mozne tak to nebudem miesat - take kvapky hen take kvapky... nic mu nebude... dam mu ho znova ked si budem ista ze je to zas jak ma byt... a pomaly ho nebude treba kedze sa blizime k roku.. 😉

danciacik
15. sep 2010

ahojte. Kočky ktoré máte dievčatká - kúpilasom omylom malej obliečky - nádherné - My little pony a som si nevšimla, že sú do postieľky a nie na klasickú posteľ. Predám ich za 10 eur. Nechcete niektorá? Mám to aj tu na bazári.

vladka84
15. sep 2010

@mimuska21 Karinka mala 3520 g a 50 cm, taka baculka je 😉

@fopardi kedze som zacala rodit pred siedmou, na sale ma prijmal Raucina, o 7mej si menia sluzby, tak tam prisiel aj Zentko, ktoremu zacinala sluzba a nakoniec tam ostali pri mne obaja, takze som mala dvoch fesakov...a treti bol taky novy lekar - nejaky Marek, priezvisko si nepamatam, ten sa zaucal, tak len pozeral 😀

fopardi
15. sep 2010

@vladka84 no tak si sa mala, tolko chlapov okolo ženy väčšinou nebeha prave naopak žena beha okolo chlapa tak aspon tam si to možeme v tomto smere užiť 😉 😀 😀 😀

vladka84
15. sep 2010

@fopardi no, zeby som si to uzivala nemozem povedat, ale starali sa o mna pekne 😀
a s babami sme si robili sranu, ze Zentko asi vysival svoje tel. cislo, lebo strasne dlho ma sil... 😝

fopardi
16. sep 2010

@vladka84 😀 tak to aj mna ved som sa ho pytala že či vyšíva vianočny alebo velkonočny obrusok a on že ešte inicialky a bude to 😀 tak sme sa trošku pobavili 😀 😀 😀
a teba nastrihovali aj pri druhom? mne vravel že pri druhom sa už nestsriha 😕

fopardi
16. sep 2010

ale v kutiku duše dufam že pri druhom porode natrafím zase na neho

mimuska21
16. sep 2010

@vladka84 no tak peknú váhu mala 😉

zdenka_pp
16. sep 2010

@fopardi Ale- ale, že by ste už pracovali na druhom? 😀 😀

stamion
16. sep 2010

Mimuš dávala si malého do chodítka? Len tak ho posadiť,nie chodiť.

fopardi
16. sep 2010

@zdenka_pp 😀 😀 nie nie nepracujeme nechceme síce velky vekovy rozdiel ale zatial nie no stať sa može hocičo ved nie nadarmo sa vravi človek mieni pan Boh mení 😉

a čo vy?

@stamion ja som dlho zvažovala či kupim alebo nekupim chodítkoa rozhodla som sa že nekupim takže naš bude bez chodítka 😉

fopardi
16. sep 2010

baby poradte nejaky dobry šalat na obloženu misu aby sa mi hodil
nemate niektora recept na taky čo sa robi z červenej kapusty? viem že je fajny len neviem čo tam ide 😅

vladka84
16. sep 2010

@fopardi tak to potom on je asi taky detailista 😀

vladka84
16. sep 2010

museli ma nastrihnut, bola som dost uzka a inak by malu von nedostali, aj tak som sa potrhala, takze mal co vysivat 😀
@mimuska21 hej, taka buchticka je, teraz sme boli v poradni, po tyzdni ma 3690 g... no len nech pribera, som rada, ze jej mliecko chuti 😉

79vierka
16. sep 2010

@vladka84 ahoj vladka84,gratulujem k malej Karinke,je zlatučká. Timka bude za veľkú sestru a bude pomáhať čo? Tak toľko chlapov okolo teba-manžel nežiarlil? 🙂)) Maťa S.mi písala,sms-ku,že si už porodila. Aj mňa to za mesiac čaká,nevieme sa dočkať a máme aj trocha strach. Posielam pusu :-*

vladka84
16. sep 2010

@79vierka ahoooj Vieri, aj mne pisala, ze ta to caka, neboj sa, zvladnes to 🙂 no Timka sa najskor musi naucit, ze uz nie je len ona, zatial je to take vselijake, hladame si rezim a sposob ako sa venovat obidvom a aby nemala pocit, ze je bokom, ale inak je zlatucka, len asi cakala, ze Karin sa s nou bude hrat a nie len jest a spat 😀

zdenka_pp
16. sep 2010

@fopardi My tiež máme času, ale plán je do Adamových 3 rokoch zadovážiť baby č. 2 🙂 No teraz si chcem vychutnať Adama. Ozaj, my už lozíme! Je na neho super pohľad ako zadok dvíha do výšok a snaží sa posunúť ďalej. Len je škoda, že už skončilo to obdobie, kde ho dáš- tam ho nájdeš...teraz aby som stále behala za ním a kontrolovala, či sa nepribližuje k nábytku a tak... Už sa nám aj skotúľal z postele ☹ , ale chvalabohu nič mu nebolo. Zaočkovaný ešte stále nie je, začali sme brať antituberotiká na tie uzlinky (z TBC očkovania) a to je zdĺhavá liečba a navyše tie tabletky čo berie majú veľa závažných vedľajších účinkov ☹ ☹ ☹ , takže budeme musieť chodiť pravidelne na krvné testy. Už takmer dva týždne papáme aj zeleninku, nechutí mu, hádže občas hrozné ksichty, ale čo už, zvykne si. Priberá jedna radosť, pred týždňom v poradni mu namerali 8, 8 kg. Poviem ti, je to riadna váha.

mimuska21
16. sep 2010

@stamion ja dávam už dosť dávno,chodí v ňom ako jazdec f1 ,otvára všetky skrinky takže sa musím mať na pozore, a je to super vec mňa tiež dávali a nemám problémy.len ho vždy dávam v topánkach,aby nemal ploché nôžky. minulý týždeň sme mu kúpili už čižmičky na zimu,také krásnučkéééé 🙂 v bocianiku majú teraz 30% zľavy
@fopardi ja robím šalát z červenej kapusty z kyslej je to klasická veľká fľaša ktorú kúpim v kauflande,trochu ten nálev zlejem a potom si ju dám do misy, pridám 1-2 strúčiky cesnaku,podľa chutí daj radšej jeden a ak sa ti zdá málo tak si ešte pridaj.potom dusenú šunku nakrájanu na pásiky a tatarskú omáčku tiež podľa chutí a trošku soli a práškoveho cukru,aby to nebolo až také kyslé.tiež som sa ho dnes chystala robiť,ale boli sme von možno ho ešte spravím teraz. 😉 a čo idete oslavovať? 🙂

fopardi
16. sep 2010

@mimuska21 pridu z roboty baby tak rozmyšlam že čo na misu aky šalat 😉

@vladka84 tak asi hej no v pohode mne to nejako nevadilo len mi bolo dlho ležať ale inač v pohode 😉
@zdenka_pp 🙂 tak tak všetko kma svoij čas a inač aj naš toto už robi že dviha dupku a odstrkuje sa nožkami ale žeby sa dostal nejako daleko zatial nie

stamion
17. sep 2010

Joj baby narobili ste mi také chute s tými šalátmi 😉 Mimuš musím vyskúšať ten z červenej kapusty. Tak to je super že malý ti tak behá v tom pavúku. Ja som dávala tiež dcéru do pavúka od 7,5 mesiaca,a začala chodiť v 11 mesiacoch. Má mi doniesť kamarátka pavúka lebo ona má dva že načo budem kupovať,tak som zvedavá čo bude robiť Simon 😀
Domika ja robím šalát z knihy recepty zo života 3, zo strany 108 Zuzkin šalát, je výborný,keby si náhodou tú knihu nemala tak ti recept napíšem 😉
Zdenka Adamko je fajný bunkoš keď ma takú krásnu váhu,tak to nemá na môjho Simona 😉 Držím palce aby čoskoro vyzdravel,aby už nebral také silné lieky,neboj bude dobre uvidíš 😵 A s tým papaním zeleninky,aj Simon rúca grimasy keď mu dám prvé dve lyžičky kým si zvykne a potom je už dobre 😀

79vierka
17. sep 2010

Ahojte všetky babenky,neviete mi poradiť,či si môžem zafarbiť vlasy a dať si urobiť melír keď som v poslednom mesiaci tehotná? Chcem vyzerať pekne,aby sa ma bábo ani lekár nezľakli. 🙂 😀

zdenka_pp
17. sep 2010

@79vierka Sesterka si dala zrobiť a všetko bolo v pohode. 🙂

stamion
17. sep 2010

79vierka kľudne si daj urobiť melír aj si daj zafarbiť vlasy,ja som si tiež dala zafarbiť vlasy keď som bola tehotná a všetko bolo v poriadku 😉 Držím palce aby si mala čo najľahší pôrod 😉

mimuska21
17. sep 2010

@79vierka ja som sa tiež tesne pred pôrodom dala zafarbiť 😉

mimuska21
17. sep 2010

@stamion no ti poviem moja,že ja som si dnes ten kapustový šalátik robila.a knihy recepty zo života tiež mám,su super nie?rada z nich aj pečiem. 😉 ja z jeden teraz neviem aké číslo robím cestovinový šalát,lebo môj mužíček taký zbožňuje 😉

faith_1
17. sep 2010

Ahojte, uplne nahodou som natrafila na tuto temu a hoci Vas tu nepoznam, po precitani poslednych zopar stran mi neda nepridat svoj nazor na porodnicu v PP. Rodila som pred 10 dnami v PP. Prenasala som 5 dni (bez kompl.) a dali mi vyvolavacku - porod bol super. Na zaciatku bol Zentko, a na konci mi Saru odrodil Brenisin. Obaja boli velmi zlati, profesionalni... Ja by som PP odporucala. Aj sestricky boli zlate, trpezlivo zaucali a radili. Tak kto idete rodit v PP, tak drzim palce 🙂

ewellina
18. sep 2010

Neviete, niekto, prosím, ako to je s detskou vizitou v pôrodnici v Poprade, či detičky berú niekam preč, alebo detská vizita prebieha na izbách?

fopardi
18. sep 2010

@ewellina prebieha na izbach vždy pridu povedať že si maš babo rozbaliť a oni za chvilu pridu iba ak niečo napríklad idu očkovať alebo brať krv z päty tak ti pridu po drobca ale vždy ti povedia načo a čo idu robiť 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre