Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

fopardi
7. okt 2010

@stamion tak ty maš doma maleho raka asi 😉

kmirkav
7. okt 2010

ahojte, nechcem vas tu velmi otravovat, potrebovala by som vsak info. pojdem rodit do pp, gynekologicku mam z kk. v pripade,ked budem prenasat, chodieva sa vraj na kontrolu kazdy den do nemocnice, kde sa ma uskutocnit porod. potrebujem k tomu nejake odporucanie od svojej lekarky? neviete ako to funguje v PP pri prenasani? davaju ihned vyvolavacku, skusaju hamiltona? dakujem, pekny vecer.

stamion
7. okt 2010

@fopardi že vraj takto niektoré deti začínajú chodiť v chodítku tak neviem čo je na tom pravdy 😉 Ešte sa dosť nachodí celý život no nie? 😀

fopardi
7. okt 2010

@kmirkav vobec neotravuješ my sme radi ak sa ku nam pridaš o prenašani ti ja velmi povedať neviem ja som podla pp lekarov neprenašala 😀 ale viem že vyvolavačku nedavaju čakaju do poslednej chvíle a myslím že na kontrolu chodíš normalne ku svojej dr. iba ked sa už jej nezda že dlho prenašaš tak ta pošle už na hospitalizaciu ako mna moj dr. avšakv nemocnici povedali že to ešte neprenašam a tak ma tam nechali ,,prespať,, či sa nahodou porod nerozbehne a veru v noci sa rozbehol takže tolko moja skusenosť ale baby iste povedia aj svoju 😉

@stamion ja maleho nejdem davať do pavuka tak uvidím kedy začne behať ale stavia sa mi už na nohy a sedieť ešte nevie tak možno chce naskor chodiť a potom sa naučí sediť 😉 😀

mimuska21
7. okt 2010

@stamion heeej,tak máte srandu,my už pomaly do chodítka ani nechodíme,lebo už strašne v ňom vyvádza,skrinky otvára... 😀 a už leziete?lebo nám sa nejak nechce,ked tak sa len posúva,alebo lozí do zadu

zdenka_pp
7. okt 2010

@ewellina Ja som bola tiež " v tom", že posledný mesiac sa chodí častejšie na prehliadky (a to som netušila, že by to malo byť v nemocnici), veď internet je toho plný...ale keď som to spomenula sestričke u môjho gynekológa, tak ma povedala, že to sa nerobí. Na pohode to žene nepridá, blížiaci sa pôrod a nevedomosť.. 😕

zdenka_pp
7. okt 2010

Babenky, mm objavil malému v nedeľu zúbok a teraz čakáme, kedy sa prereže von 🙂 🙂
Lozí kade-tade, len ho stále prekladať na deku musím, aby nelozil po studenej podlahe. Ešte nesedíme a ani netuším, kedy by deti vlastne mali začať sedieť. Tiež neplánujem dávať malého do pavúka, to by dopadlo, stačí, že mi stenu zdobí brokolica z dnešného obedu 😀 😀

ewellina
7. okt 2010

@zdenka_pp áno, ale nerobia to asi len v Poprade. V Bratislave - Ružinove som poctivo chodila každý týždeň a takisto aj v Kežmarku.

onellyo
7. okt 2010

@79vierka
@stamion
ja som rodila pri primarovi a nemozem
povedat nic zle,,,je pravda ze to vela nenahovori,,
a personal,,,no myslim si ze sestricky toho maju plne
zuby kazdy den hovorit to iste beru to ako na beziacom pase,
ja som bola najviac nespokojna so sestrickami sanitarkami aj detskymi
a hlavne postelami,,,su neskutocne tvrde,,, 😀

kmirkav
7. okt 2010

diky za odpoved 😉

mimuska21
8. okt 2010

@zdenka_pp škoda,že si nenašla zúbok ty,teraz musíš kúpiť niečo manželovi 😀 my ked sme mali 6 mesiacov tak sme už krásne sedeli,ale to je individuálne. a prvé zúbky nám vyšli tiež v 6 mesiacoch ako vám a včera nám vyšiel tretí,tak sa tešíme. 😉 malý je šikovný ked tak lozí to môjmu sa nechce ani teraz a ked lozí, tak do zadu 😉 on sa len na nôžky stavá,ale to má ešte čas. aj ked na vianoce už bude asi chodiť,lebo sa mu to páči.

stamion
8. okt 2010

@mimuska21 ani nám sa nechce loziť, Simon je veľmi nespokojný na brušku,lebo nemôže nič robiť. Ale ani Simonka nelozila a ani nechodila štvornožky až potom keď sa naučila chodiť 😉
@zdenka_pp gratulujem k zubčeku, so sedením je to u každého dieťatka inak, väčšinou deti začínajú sedieť v 6-7 mesiaci.Simon začal sedieť v 6 mesiaci 😉

fopardi
8. okt 2010

@zdenka_pp ked bol naš doktor primarom v pp nemocnici tak v tom čase sa ešte chodilo posledny mesiac na kontrolu tam ale terza ako je novy sa to už nerobi ale mne to nejako neprekažalo ja som sa citila lepšie u našho dr. 😉

fopardi
8. okt 2010

@zdenka_pp a s tym sedenimsa netreba stresovať ked bude babo pripravene a dosť silne začne sedieť same niektore sadia až v 8 mesiaci fakt je to individualne 😉

inač viete že je už novy vigantol?

stamion
8. okt 2010

@fopardi ako nový vigantol? Má iné balenie?
Babenky nebola ste niektorá vyberať znamienka? Chcela by som vedieť koľko môžu naraz odstrániť znamienok,lebo ja ich mám požehnane a neviem sa voľajako odhodlať. Mne sa veľmi zväčšili znamienka keď som bola tehotná,asi som mala veľa hormónov 😉

onellyo
8. okt 2010

@stamion 🙂 🙂
ja som bola vyberat u Brozmana..robi pekne plasicke rezi
nic ti nebude vydno
ale plati sa za to..ja uz neviem presne ale zhruba 10eury jedno

onellyo
8. okt 2010

@stamion
a moze aj naraz 4 ,,, 🙂 🙂 🙂

fopardi
8. okt 2010

@stamion hej nove balenie už je na trhu včera som bola v poradni a mi vravela že mi predppíše ale sme sa zakeacali a zabudli sme na to 🙂 tak pojde mm buduci týžden

zdenka_pp
8. okt 2010

@stamion Aj mne sa zväčšili znamienka, mám dve také ozaj dosť vypuklé. Jedno na bruchu (asi 8 cm nad pupkom) a druhé na krku a vždy keď beriem Adama na ruky musím dávať pozor, aby mi do neho nezaškrabol. Kvôli tomu nenosím ani retiazky. Takže, až sa dáš rezať a budeš spokojná, tak pôjdem aj ja. No ja asi počkám až do budúceho roku, keďže teraz ešte kojím a netuším ako dlho budem. Neviem, či na to má vplyv lokálna anestéza, alebo nie.
Ja som už raz mala dve znamienka vyberané. Ale to bolo ešte u mňa doma, nie tu v PP. Jedno nad zadkom, to takmer nevidno, no na chrbte mi je to dosť vidieť. Mne osobne to nevadí, len sa obávam, či to nedopadne tak aj s bruchom, že sa mi to roztiahne (kvôli tomu, že koža sa v tých miestach dosť naťahuje). Na bruchu by mi totiž taká jazva vadila.

zdenka_pp
8. okt 2010

Ozaj náš malý začal robiť pohyby, ktoré by mohli naznačovať, že začne loziť štvornožky. Dá sa na kolienka a začne sa pohybovať dopredu a dozadu, no pritom stojí na mieste (vyzerá trošku akoby trtkal 😀 ). Tak uvidím, kedy sa "rozbehne".

@mimuska21 Mm netuší, že by mal niečo dostať a ja mu to asi nepoviem 🙂 😵

stamion
8. okt 2010

@onellyo a ty si bola najprv u kožného lekára? Lebo neviem že či sa platí aj keď ťa pošle kožný lekár,že nie s estetického hľadiska ale zo zdravotného?

stamion
8. okt 2010

@zdenka_pp tak ten tvoj Adamko je veľmi šikovný a podarený,už ho vidím ako sa pohybuje 😀

79vierka
8. okt 2010

@stamion Ja sa chystám buď do KK alebo LE

leonka1125
8. okt 2010

@stamion Ahoj ja som bola asi pred 4 rokmi vyberať znamienka u chirurgičky v KK Hritzovej ,je na Baštovej ulici v Kežmarku a viem že som neplatila veľa len už si nepamätám presne koľko to bolo . No u plastického chir. je to určite drahšie ako u kožného alebo na chirurgii.

79vierka
8. okt 2010

@stamion, Lozenie je individuálne ako aj sedenie. Moja keď bola malá pekne sedela už v 6mesiaci sama a vôbec nelozila. Ja som chodítko vôbec nepoužívala,lebo dieťa v ňom nie je v prirodzenej polohe. Mne sa začala v 8mes. rovno staviať na nohy a chodila už ako 9mesačná. Potom začala aj loziť. Čo mi bolo smiešne,že najprv chodí a až potom lozí. Lekári toho nahovoria. Nikto nie je podľa tabuliek a môj materinský inštinkt mi hovoril,že samo dieťa je asi tak nastavené,tak je to v poriadku.
@stamion Ja som tiež obsypaná znamienkami,robí sa to iba termín október-február kedy nesvieti tak slniečko. Najprv treba ísť ku svojmu všeobecnému,ten ti dá výmenný lístok ku kožnej a tá ťa pošle na chirurgiu. Ja som bola v PP v nemocnici pri Estere Bohunickej vyberala mi 2 a 2 tukové hrčky. Mala som ich na hlave,stále sa zväčšovali a pri česaní vadili. Predstav si,že sa mi opäť vytvorili ďalšie 3. Takže tiež budem nad tým opäť uvažovať a zbierať odvahu. Dosť to bolelo,lebo na hlave je koža napnutá,musia vyholiť okolie znamienka a vpichujú injekciu s lokálnym umrtvením pod kožu. Na iných častiach nemám skúsenosť. Podľa mňa záleží od veľkosti znamienok cca 4-6. A neplatila som vtedy nič,bolo to pred 5 rokmi

onellyo
8. okt 2010

@stamion
to je plasticky chirurg v pp ...
ak budes mat od svojho lekara tak ti urobia na chirurgii
zadara ale ako ? nemam skusenost

vinka
8. okt 2010

@stamion no mne na chire vyberali tiež 4 naraz a neostali mi žiadne jazvy.Dokonca ani na tvári nieje vidieť.Ale to mi kázala si vybrať stehy skôr.No preto mne lebo v tom čase by som tu nebola a nemohla by som prísť na chiru. 😉

mimuska21
8. okt 2010

@fopardi my sme boli v stredu v poradni a nám nový vigantol predpísala, ale v lekárni ho ešte nemali, 😒 má väčšie kvapatko tak sa dáva iba jedna kvapka,tak mi lekárka povedala. ale či ho zoženiem neviem 😒
@zdenka_pp ty si prípad,joj som sa nasmiala z toho čo si o malom napísala 😀 ale no poteš manžela nejakou maličkosťou 😉
@stamion presne aj malý je nervozny na brušku,mamka mi hovorila,že ani ja som nelozila,začala som chodiť a tak loziť,čudné ale čo už,tak uvidíme asi to bude taký istý prípad 🙂 😀

fopardi
8. okt 2010

@zdenka_pp aj naš maly sa takto posuva zadok dohora nožky pod seba ale vela toho ešte nenalozi ale stavia sa na nohy čo ho dr. chcela vzať za ruky do sedu a on nohy napol a rovno sa jej postavil aj ked ho zoberem na ruky tak skače a aky je z toho šťastny

@mimuska21 no ved oni sa zasobia tym vigantolom určite možno do týždna do dvoch

onellyo
8. okt 2010

@fopardi 🙂
si predstav mne v kk dali normalne stary. vigantol
tak som s toho jelen,,, 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre