Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

fopardi
15. okt 2010

@stamion a to ste boli vo svite ?

bože ja ked vidím ako sa naš maly šali vo vode tak by som tiež s nim šla ale kedže je prave take obdobie tak sa bojim aby neochorel už sme sa museli presťahovať s kupanim do kupelne a vaničku dať do vane a tak mu napušťame plnu vaničku nech sa šali kolko sa mu žiada

fopardi
15. okt 2010

baby chcela som sa vas opytať tie ktore používate indulonu mate skusenosti v chladnom a mrazivom počasi ? nieje v nej vela vody do zimneho počasia? ja som kupila s olivovym olejom

stamion
16. okt 2010

@fopardi ja používam modrú indulonu, a ona je dosť mastná,nemalo by to ublížiť pokožke, ale ináč keď sme pri zime, keď som bola tehotná ako prišli prvé mrazy dostala som po tvári červené fľaky zo zimy. Pomohol mi krém z oriflamu taký modrý, čo je do zimy a ešte ho mám tak budem s ním natierať aj Simona,keby si náhodou chcela tak ti ho vezmem ako členke čiže nie tá cena čo je v katalógu ale z toho mínus 30%.Ale zatiaľ som ho v katalógu nevidela,tak možno čo bude teraz 15stka tak tam bude,uvidíme 😉
A na plavárni sme boli vo Svite, cenovo to výjde ako keby som bola v PP,ale s tým rozdielom že vo Svite si človek zapláva, kým v PP je plno ľudí,a musíš dávať pozor aby si sa s niekym nezrazila.

ewellina
16. okt 2010

@stamion Tiež chodíme s deťmi radšej do Svitu ako do aquacity, najlepšie je to v lete, keď sa dá ísť aj von. No s tým bruchom, čo mám teraz, si už s tými mojimi dvoma huncútmi netrúfam.

ewellina
16. okt 2010

Žienky, možno blbá otázka, ale ja neviem, keď to na mňa príde, kam v pp-nemocnici mám vlastne ísť. Rovno hore na deviate poschodie? Či niekam dole na príjem?

mafia102
16. okt 2010

@ewellina Chod rovno na deviatku , tam ako su porodne saly, a tam len zazvonis na zvoncek, a pride sestricka.

benne
16. okt 2010

@fopardi moja suseda používala na svojho, chodila s ním aj v 10-20stupnových mrazoch a uhnala mu na lícach ekzém. Kožná jej povedala, že nemala dávať modrú indulonu, práve kvôli tej vode. Odporučila jej ten nivea do chladu a vetra.

fopardi
16. okt 2010

@stamion vad ja som chodila len do svitu kym som nebola tehotna aj do sauny škoda že ju zavru aj ked teraz v zime je mi to jedno ale na jar už budem s malym chodiť
no a krem momentalne som začalka používažť na maleho tu ovivovu indulonu a ma uplne super pokožku takže pri nej mienim zostať uvidime ako to bude ked bude mraz mam tolko kremov doma pre maleho a vobec neboli lacne a nakoniec mi je dobra indulona on ma totiž take suchu flaky po tele a dr nam nato dala krem kt. je o ničom tak uvidim

ewellina
16. okt 2010

@mafia102 Vďaka. 🙂

ewellina
16. okt 2010

Jéj, ešte ma napadlo, neviete, niekto, náhodou, ak chce byť otecko pri pôrode, treba v pp-nemocnici niečo absolvovať? MM už bol pri dvoch pôrodoch, tak snáď by to tu nemal byť problém...?

mafia102
16. okt 2010

@ewellina Nie je to problem, v pohode moze byt pri porode

79vierka
16. okt 2010

@vladka84 Všetko najlepšie k dnešným meninkám

onellyo
16. okt 2010

ja nemam skusenost so ziadnym kremom
nedavam na drobceka vobec nic 😉 😉 😉

stamion
16. okt 2010

@fopardi Simon má tiež veľmi citlivú pokožku, a mal raz tiež také suché fľaky,tak doktorka mi dala holtovu masť,ale veľmi mu to nepomáhalo tak som ho natierala s modrou indulonou a pomohla mu. Tie indulony sú super,kľudne mu dávaj tú olivovú je super 😉
@ewellina tak to je jasné že už s bruškom pôjdeš tak akurát do pôrodnice a nie na kupko 😀 Držím ti veľmi palce aby si to zvládla 😵

vladka84
16. okt 2010

@79vierka dakujem 😉

79vierka
16. okt 2010

@ewellina Rovno na deviatku,tak ako ti povedala mafia102, s oteckom netreba nič dopredu absolvovať,len treba nástojčiť že ho chceš mať pri pôrode! Nemal by to byť problém ale v PP nemocnici je už všetko problém. Držím palce,nech všetko dobre dopadne a máš malý pokladík doma 🙂

Mňa to babenky tiež čochvíľa môže chytiť,už sa veľmi teším ale aj bojím. Mali by mi robiť cisársky. V pondelok idem do poradne a bola som si po krvné výsledky- krviniek aj železa mám málo. Tak som zvedavá čo mi povie môj gynekológ.

ewellina
16. okt 2010

@79vierka
@stamion
@mafia102 Ďakujem za rady. 😉

fopardi
17. okt 2010

@79vierka tak držím palce no a s tym železom to nieje nič hrozne to tak byva v tehotenstve ja som s ytm tiež cele tehotenstvo zaapsila 😉

@ewellina aj tebe držím palce a neboj ked ta budu prijimať tak sa dr. pyta na všetko či si chodila na predporodnu pripravu a na cvičenia či chceš epi či chceš partnera pri porode a tak všetko vypisuju tam nejaky akby dotaznik neboj nič ja som bola spokojna 😉

ewellina
17. okt 2010

@fopardi 😉 Vďaka. Tak už len dokončiť žehlenie pre malé a čakať... 🙂

fopardi
17. okt 2010

@ewellina veru už len čakať tašku ku dveram nabijačku na mobil mať po ruke a vždy pripravena vyraziť 😉

stamion
17. okt 2010

@ewellina pozerám že aj 79vierka čaká bábo tesne pred tebou, možno že sa v nemocnici aj stretnete 😉 Práve žehlím aj ja tak budem na vás myslieť 😵

fopardi
17. okt 2010

@stamion keby si videla kolko mamžehlenia ja tak sa zlakneš 😀 a to som rano musela pred siedmou prezliekať našu postel 🙂

vinka
17. okt 2010

No tak tie akčné pridte aj mne požehliť.Ja nemám pri tortách už ani čas na žehlenie. 😀

stamion
18. okt 2010

@fopardi ty si myslíš že ja nemám čo žehliť?Keby si videla moju kopu za dverami tak tiež odpadneš 😉 Už som musela začať lebo si nemá dcéra čo obliecť ,ani Simonko 😉 Ale málo som požehlila,lebo som musela byť s malým. Musím na ňho dávať väčší pozor,lebo to moje šidielko si už sám sadne z ľahu, a keď ho nechám len tak na posteli tak by mohol spadnúť. Včera mi vytiahol zo zástrčky rádio,všetko musí ísť nabok 😉

fopardi
18. okt 2010

@stamion veru aj ja som musela nechať žehlenie mm šiel preč a trebalo aj variť tak som to nechala ale snad dnes si najdem čas

vinka
18. okt 2010

No a ja nežehlím bo torty pečiem. 😀 😀

onellyo
19. okt 2010

@vinka
odkial si ????

danciacik
19. okt 2010

No baby kto má žehlenie a chce pomôcť tak hoďte sem. Odkedy mám robotu na každú stranu tak sa mi ani spať nechce 😀 , tak v noci zvládnem 😀 . Včera som predávala jeden byt, dnes DPH-čko a torty no a v noci sa môžem venovať žehleniu 😉

@onellyo vinka je z Popradu

vinka
19. okt 2010

@onellyo poprad moja 😉 prečo? 🙂

stamion
19. okt 2010

@danciacik tak aby si si ešte paru ročkov požila 😉 Organizmus potrebuje oddych tak sa snaž oddychovať. Včera som bola u maséra a on mi povedal že všetci sa náhlime do hrobu, a mal pravdu,lebo sme veľmi ulietaní, v strese, všetko chceme mať tip top a potom príde choroba a už je neskoro 😒 Dnes idem na jogu nepridá sa niektorá?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre