Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

deveronique1
16. jan 2008

rosee: Vedie to laktačná sestra (škoda, že o tomto veľa nerozpráva - je však možnosť priplatiť si a za 300 Sk/1hod. ti príde poradiť, ako dojčiť), volá sa Mima a je milá a niekoľko stretnutí sme mali aj s doktorom Brenišinom.

rosee
16. jan 2008

deveronique1: Ďakujem, asi sa tam pôjdem pozrieť.

tauta
16. jan 2008

Prajem pekný večer. Aj Ja som mala pri pôrode manžela a naozaj mi to veľmi pomohlo.Nebol síce od začiatku,lebo mne odtiekla plodová voda o18.00 a pôrodné bolesti,tie poriadne,mi začali až okolo 03.00 hod. Bolo to krásne privítať nášho synčeka spolu. Bol dojatý a bol pri mne aj keď ma zašívali a aj vtedy mi pomohla jeho prítomnosť.Zvládol to na moje prekvapenie veľmi dobre.Určite by som ho chcela aj pri druhom pôrode,ak sa nám pošťastí.Majte sa krásne a držte sa. 😉

bambusko
22. jan 2008

Chodila som do Bambina na ten isty kurz s nikou a videla som to inak. Napriek tomu, ze som cakala tretie dieta, bolo to pre mna zaujimave a dobre mi padlo raz do tyzdna sa stretnut s tehulkami a porozoberat svoje pocity. Ved kto ma vecsie pochopenie ako osoba v rovnakom stave? Jasne, ze vsetko najdes na nete a v knihach. Mna najviac zaujimala exkurzia v porodnici, bola som zvedava ako to tam vyzera, lebo do PP som sla rodit prvykrat. Tiez bolo dobre priamo sa spytat doktora konkretne veci, on vzdy otvorene odpovedal. Info o dojceni bolo super, tiez relaxacne cvicenia, normalne cvicenia naozaj neboli, ale ja som cvicila sama doma a da sa aj priamo v nemocnici - plati sa za to,kamoska tam parkrat bola. Asi zavisi aky je kto typ a co od toho ocakava. A este nas v vrchna sestra ucila dychat, co je veeelmi dolezite, mozno sa to prvorodickem nezda, ale fakt je. 😵

rosee
22. jan 2008

bambusko, diky za skvelé správy. Celkom sa už na ten kurz teším - teraz vraj jeden začína, ale počkám asi až na ďalší. A o tom dýchaní máš asi pravdu - už som si zistila, že je to dôležité hlavne pre to malinké, ktoré sa trápi s príchodom na svet. Skúsila som si to aj nacvičovať, ale vždy mi príde trochu smiešne to psie dychčanie. Myslím však, že pri pôrode sa smiať nebudem a že to hádam zvládnem 😉
Bambusko - už si aj porodila alebo Ťa to ešte len čaká? Tak či tak - díky za pekné písmenká a všetko dobré.

rosee
22. jan 2008

tauta - pekné čítanie, také pozitívne. Takmer som mala slzy v očiach, keď som si čítala, aký bol Tvoj manžel pri pôrode dojatý. Takmer sa na ten pôrod teším. 😉 Nech sa Ti darí a vôbec - všetky babenky sa držte...

nikusska11
23. jan 2008

MYSLITE ZE JE TO DOBRE KED JE MUZ PRI PORODE.NETRAUMATIZUJE HO TO?

tauta
24. jan 2008

rosee- veľmi som sa bála,ale spolu z manželom to bolo ľahšie.Držím palce nech Ti to dobre dopadne a keď bude aj manžel,tak nech sa drží je to krásne,veď on bude stáť pri hlave a držať Ťa za ruku,takže nič hrozné neuvidí. 🙂
nikusska11- ak má manžel silnú povahu tak to zvládne v pohode,ozaj nič zlé neuvidí ak nebude veľmi zvedavý,nech pozerá na teba a drží Ti hlavu aj ruku a povzbudzuje ťa v tlačení. 😉 Prajem veľa šťastíčka

deveronique1
24. jan 2008

Minule som sa spýtala môjho manžela, aký najsilnejší zážitok sme zatiaľ spolu zažili, a on mi povedal, že určite pôrod. On bol úplne očarený 🙂 A taktiež dodal, že tým, že bol celý čas pri mne, akoby sa medzi nami vytvorilo ešte silnejšie puto ako predtým 🙂

uhlikova09
25. jan 2008

Ja som chcela abymoj mužicek isiel ku mne,ale nechcel ☹ že vraj ked bude 2,ale ja sa 2 krat rodit nechystam 😒

rosee
21. feb 2008

Ahojte, babenky, nejak toto fórum podriemkava. Čo máte nové? Ja sa zatiaľ len zväčšujem, zväčšujem a pozerám do kalendára, kedy to už bude, ale času ešte dosť. Tak sa majte, všetko dobré.

uhlikova09
29. feb 2008

jo jo bieda tu je

renuska1
29. feb 2008

ahoj aja7 blahozelam k Adamkovi, no co kde si nakoniec rodila???

aja7
29. feb 2008

ahoj renuska 😉 dakujem 😉
rodila som v PP, vsetko prebehlo bez problemov, nastastie... 😉

tauta
1. mar 2008

Blahoželám aja7 a prajem všetko dobré nech sa malý drží,je nádherný.pa pa 😵

deveronique1
6. mar 2008

aja7 Ja tiež gratulujem. Veľa lásky želám

zabulka3
12. mar 2008

Ahojky 😉
Tak ja sa tiez chcem pridat k tehulkam,ktore chcu rodit v Poprade.Momentalne som v zahranici kde chodim aj na prehliadky,ale mesiac a pol pred planovanym porodom sa vraciam na SK.Termin porodu mam 20.7.2008 a nasvet pride chlapcek. 🙂 Chcem sa vas babenky opytat kedy si terba objednat nadstandardnu izbu v nemocnici?Ak niektora viete tak vopred dakujem za radu.

uhlikova09
14. mar 2008

zabulka netreba len ak ta budu prijmat do nemocnice tak povec ze chces ist na nadstandartnu a ak bude volna tak ta tam daju,stoji 500 korun na den 😉

uhlikova09
20. mar 2008

baby kde ste vsetky?????? 😕

ankap17
20. mar 2008

Ahojte baby! Ja som rodila pred pár dňami v nemocnici v KK. Môžem len povedať, že som bola maximálne spokojná. Rodila som s dr. Turňanským. Môžem povedať, že je to profesionál. Aj prvé dieťa som rodila pri ňom. Ale ak by som mala rodiť pri niekom inom tak neviem či by som radšej nešla do PP. Tam je teraz pomaly celý personál lekárov z KK, vrátane primára. Ale s dr. Turňanským som bola veľmi spokojná. Momentálne je pôrodnica dosť plná, ale mala som šťastie lebo som porodila o 9,30 a v tom čase práve prepušťali mamičky domov, tak sa mi uvolnil nadštandart. Aj sestričky sú o.k. až na zopár výnimiek.

ankap17
20. mar 2008

Inak pán riaditeľ v KK je veľmi sympatický, ked som raz sedela na chodbe a čakala na CTG, tak sa ma hneď opýtal čo potrebujem. A oddelenie je veľmi pekné a vynovené. Ešte som chcela dodať, že nie žeby som ostatným lekárom v KK nedôverovala, ale ešte ich nepoznám sú v KK len krátko a dr. Turňanský je tam najdlhšie.

juzinka
27. mar 2008

Ahojte baby, tak ja mám ešte do pôrodu času dosť no aj tak už zháňam rôzne info. Ja chcem ísť rodiť do PP. Chcem sa Vás opýtať koľko sa tam platí za epidurálnu analgéziu?

uhlikova09
29. mar 2008

juzinka zda sa mi ze nic

juzinka
30. mar 2008

ahoj uhlikova 09 no ja som to taktiež niekde čítala, ale nezdá sa mi to, že by sa neplatilo, aj keď potešilo by to keby to bolo zadarmo. 😉 . Ako si tam bola ty spokojná? Ak sa smiem opýtať.

uhlikova09
30. mar 2008

Mne sa zda ze som to citala niekde v nemocnici vylepene ked som isla uz rodit ale od porodu mam rok aj mesiac pomaly takze ktovie ci sa to nezmenilo,ja som bola maximalne spokojna aj s porodnou asistentkou aj s doktormi-mala som dvoch,jeden sa len na ne zaucal 😀 ale aj sestricky na sestonedeli boli fajn az na tie sprchy nooo

juzinka
31. mar 2008

No ja by som chcela ist na nadstandartnu, tak tam dúfam, že budú lepšie sprchy. Počula som v poslednom čase veľa chvál na túto pôrodnicu a preto chcem ísť do PP rodiť aj ja ty si nechcela epi, alebo si mala taký rýchly pôrod. 😉

uhlikova09
31. mar 2008

Ja som nechcela ale mala som fajn porod o pol dvanastej ma prijmali do nemocnice a o pol tretej bol maly na svete 😀 ja som tiez vravela este raz rodit tak jedine nadstandartna izba-ved nerodim kazdy rok ako jablon 😀

juzinka
1. apr 2008

Tak klobúk dole prvorodička a takýto rýchly pôrod 😀 .Aj ja chcem 😀 😀 😀 .

uhlikova09
1. apr 2008

No kontrakcie som prechodila,chodila som od okna k oknu ale musim povedat ze aj ked som nemala zaplateneho doktora,bol cely cas pri mne,od zaciatku az do konca,zato jedna co rodila predomnou doktora mala zaplateneho-nebudem ho menovat,a on iba nakukol raz za pol hodinu cez dvere ca spytal sa asistentky ci uz.... 😒

juzinka
1. apr 2008

no tak to je fakt sila.... Ja tam nikoho konkrétne nepoznám, tak tiež nebudem mať pravdepodobne zaplateného a uvidím kto sa ma ujme 😀 . Dali ti aj niečo na urýchlenie pôrodu, alebo to naozaj, tak príroda zariadila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre