Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

tami_tami
30. sep 2010

@trinka juuj len davaj pozor na seba a uz len opatrne si nezasluzit tolko trpiet a trapit sa 😉 drzim palceky nech sa dari a nech si fit 😉

lucik106
30. sep 2010

@jojka1 osobne by som šla do LE, počula som už nejednu pochvalu. držím palce.

fopardi
30. sep 2010

@79vierka a odkial si lebo tak ma napadlo že viem o tom že v starej lubovni si velmi chcalia porodnicu tak ak to nemaš daleko tak by som zvažovala aj tuto možnosť 😉

79vierka
30. sep 2010

@fopardi som z PP
@jojka1 dajú ti bábo do vozíka,môžeš ho ukazovať,kde ti to vyhovuje,len v prípade chrípkovej epidémie je to cez sklo,čo je samozrejmé. Ja sa na prístup sestričiek v PP vôbec nemôžem sťažovať. Ony sú tam super,dosť pomáhajú. Ale ako s doktormi,tak aj so sestričkami majú mamičky rôzne skúsenosti. Prostredie nie je dôležité ale urobí dojem. V PP je teraz nový trend čakať do poslednej chvíle ako sa pôrod vyvinie,lebo primár je rozhodne za prirodzený pôrod. To však nie je to najlepšie riešenie. Dokonca nerešpektujú ani odporúčanie ošetrujúcich lekárov,ktorí ťa poznajú viac ako oni,keď nariadia cisársky zo zdravotných dôvodov či už dieťaťa alebo rodičky.Týmto v PP nemocnici od nástupu primára stúplo úmrtie-rodičiek,detičiek. Aj tu sa toho dozvieš-viď marika17-donosené zdravé dieťa sa vďaka lekárke dožilo 22dní,uškrtili ho a bolo v kóme. Ďakujem za info,týmto som rozhodnutá pre LE len dúfam,že ma nechytia pôrodné bolesti skôr ako ju sprevádzkujú.

zdenka_pp
30. sep 2010

🙂 🙂 🙂 Baby, my dnes máme 6 mesiacov a neuveriteľných 9,5 kg!!! Som myslela že odpadnem, jak som videla to číslo 🙂 🙂 🙂

tami_tami
30. sep 2010

@zdenka_pp dalsi valibuk 😉 on to neskor vybeha neboj nic 😉

benne
30. sep 2010

@zdenka_pp super, môj mal 6mesiacov predvčerom a 9,5kíl už minulý týžden, takže v tom nie som sama 😀 😀 😀

tami_tami
30. sep 2010

@benne ahooooj 😉

benne
30. sep 2010

@tami_tami no teda, ahoj! 😎

tami_tami
30. sep 2010

@benne 😀 tak sme sa nasli ani nevieme ako 😀

benne
30. sep 2010

@tami_tami no veru, ja som tu len niečo cez mesiac, tak to chvílku trvalo, kým som prišla na všetky finty, ale už tu začínam byť ako doma 😀 krásny smejko na tej Tvojej fotečke 😉

tami_tami
30. sep 2010

@benne no tu je to taka zavislost tak to clovek pride na vsetko 😀 vdaka veru skero je to riadny 😀 alepozeram ze vy ste uz tiez velki 😉

benne
30. sep 2010

@tami_tami hajajáj, miško je taký veľký, že je pravdepodobne väčší než tvoj, kedže už začal nosiť veľkosť 80 😀 😀 😀 ale čo narobím, ten Sunar je proste kalorický. Konečne minulý týžden bol ochotný zjesť príkrm bez zapíjania mliekom, tak som zvedavá, či sa to odzrkadlí na jeho figúre 😎

tami_tami
30. sep 2010

@benne juuuj tak to teeeda nam su 80-ky este velke 😅 mame 8,5kg 😅 ale tiez to vybehate a aspon mate rezervu ak by prisla (co dufam ze nepride) nejaka choroba 😉

jojka1
1. okt 2010

lucik106 a vierka, dakujem... Uvidim, ako sa nakoniec rozhodnem...Levoca mi pride taka rodinnejsia a je to zo SNV blizsie ako do PP... takze uvidime. Ak to bude v termine, asi tam, ak by to malo byt skor, tak asi do PP, je to predsa vacsia porodnica... No, inak, to ste riadne velky benne a zdenka, my mame 13,5 mesiaca a 11kg 🙂, mate co nosit 🙂, ale nebojte, oni to fakt vybehaju 😀

benne
1. okt 2010

@jojka1 tak ja dúfam, že to vybehá a neostane mu to ako mne 😉 ale je aj dobre, že je taký, lebo tak mi nanho pasujú sezonne veci po jeho sestre a ak by bol tabuľkový, tak by musel teraz nosiť kraťasy a šatičky 😀 😀 😀

zdenka_pp
1. okt 2010

@benne Vy papáte sunar, no my sme len na materskom mliečku , síce už takmer 2 mesiace večer papá kašu (dosť ma istý čas vyciciaval, asi mu bolo málo), no my sme priberali takto už od samého začiatku.

@tami_tami Mám doma riadneho valibuka. Nie je naučený na nosenie, veď kto by tie kg aj nosil 🙂 , aspoň že sa už ťahá, kam chce, tam "ide" 😀 😀 Len ho potom musím stále presúvať na deku, lebo jak na potvoru ho to ťahá tam, kde nie je deka ani koberec 🙂

tami_tami
1. okt 2010

@zdenka_pp no to je zakon schvalnosti vzdy idu inam ako by mali moj je tiez vzdy mimo puzzli 😀

benne
1. okt 2010

@zdenka_pp ked som mala staršiu, tak ona v 4.mesiaci začala odmietať sunar a ked sme sa potom stretávali v meste s kojenými rovesníčkami, tak medzi 6-10 mesiacom, tak tie kojené boli riadne bucľošky a moja taká šik-bola viac-menej na príkrmoch, teda normálka mäso, zelenina, ovocie a pod.. Lenže chlapec môj zlatý je pažroško, takže ten zje všetko, alebo najradšej by zjedol všetko čo sa do úst dáva. Ked ráno pijeme kávu, to je boj ho mať na kolenách. No a on sa trošku menej hýbe, lebo má diastázu brušných svalov, takže niektoré fázy pohybu mu musím vštepovať cvičením, takže ja ho nachádzam tak maximálne jedno pretočenie vpravo alebo vľavo od miesta jeho položenia 😀 😀 😀

stamion
1. okt 2010

Tami,máš pravdu,mám čo nosiť niekedy ma tak pichne v krížoch že myslím že sa už nepostavím,ale zatiaľ je všetko v poriadku.Chcem začať chodiť na plaváreň,aj s malým aj s dcérou,tak aspoň si pocvičím 😉

onellyo
1. okt 2010

@zdenka_pp 🙂
to mate krasnu vahu,,dokaz toho ake mas dobre mliecko 🙂

stamion
2. okt 2010

Zdenka tak Adamko je tiež valibuk,a na to že je kojený super 😉 Benne aj tvoj Miško je fajný tak aspoň nie sme sami so Simonom s takou váhou aj keď o kilečko máme viac,vy to určite dobehnete v 7 mesiacoch 😀 Simon je tiež papač za štyroch,keď jeme pri stole tak on začne polikať a mlaskať,a je mu jedno či je najedený alebo nie,samozrejme že nič nedostane 😉 ale potom stiahne celú fľašu mlieka za nás troch 😀

fopardi
2. okt 2010

my ideme tento týžden do poradne tak som zvedava kolko bude náš važiť naposledy to bolo 6550g a bolo to pred 4 týždnami a teraz riadne pribral aspon sa mi zda tak som zvedava 🙂

benne
2. okt 2010

@stamion s tým dobiehaním, to veru ani zamak nepochybujem 😀 😀 Najradšej som, ked to vyjde tak, že obedujeme spolu, vtedy zje celú svoju porciu bez reptania (mysliac si, že má to isté čo my ostatní 😎 )

alosinka
3. okt 2010

ahojte, čítam tu vaše príspevky a hlavne som sa zamerala na hodnotenie nemocnice v PP. kedže tam chodim ku gynek. a byvam nedaleko, rozhodla som sa odrodit tam. termín mame az vo februari, tak zatial len ziskavam informacie z netu. chcem sa opytat, ako to je v vybavenim pôrodnika, mate nejake odporucania? touto cestou by som chcela, ak su tu nejake buduce mamicky alebo mamicky, ktore cakaju babatko v podobnom termine, aby sa ozvali. rada by som niekoho spoznala. majte sa 🙂

mimuska21
4. okt 2010

no aj my ideme tento týždeň do poradne po dvoch mesiacoch,tak som tiež zvedavá,ale máme už iste 10kg,strašne to cítiť,už keby bežkal,ale sa nenormálne vstáva na nôžky,tak dúfam,že na vianoce už behá sám 😀 😀 😀

onellyo
4. okt 2010

baby davate deti do sportaku?? ak ano kedy ste zacali??? 🙂 🙂 🙂 🙂
inac co poviete dnes mi dali lavu ruku do sadry a doma drobec 🙂 🙂 🙂 🙂
mozno sa oduci a nebude rucny kraL!!

fopardi
4. okt 2010

@onellyo vau čo si robila že ruka v sadre ? nezavidím no ale my sme všetky šikulky takže určite to zvladneš ešte aj navariť a popratať akokeby sa nič nedialo 😀 😀 😀

no ja zatial do športoveho nedavam maly je v hlbokom ešte ako tak ma miesta asi ešte 10cm tak ho tam necham pokial sa bude dať ešte ho aj tak nechcem davať sedieť takže možno za ten mesiac to budem riešiť do najväčšej zimy ale to nič ved fusak mame tak čo 😉

zdenka_pp
5. okt 2010

@onellyo Ruka v sadre? no to si pri malom bábu neviem predstaviť...
Ja dávam Adama do športovej časti takmer mesiac, je to valibuk, takže vo vaničke už nemal veľa miesta a aj keď sám nesedí, tak som mu už vo vaničke musela trošku opierku zdvíhať, aby aj niečo videl. Nechcel už len ležať. Je dobre naobliekaný a dávam ho do fusaku (len španielska deka, čo sa dá zazipsovať). Mám kúpený aj taký na zimu, ale ešte nie je taká zima. Mám kúpený aj overal.

Len neviem ako to bude s topánkami na zimu. V Bocianiku som skúšala také teplé "akože čižmičky", no ani ja ani mm sme mu ich nedokázali navliecť na nožku. 🙂 🙂 Normálne botičky mu kupovať nechcem, zbytočne, pokiaľ nechodí. Do overalu aj tak topánky nepotrebuje, lebo ten je vcelku, ale k vetrovke...

onellyo
5. okt 2010

no volaco mam s rukami uz v tehotenstve som mala puchnute
zapestia a varholik ze ruka ma byt v klude dal ju do sadry
este ze nie obe,,, 🙂 puchnu totiz obe.,,, 🙂

dnes sme boli na ockovanie uvidime ako to zvladneme 🙂
mame 7.6 kil ,,,73m,,,zatial so do sportaku nedavala ale budem musiet
co chvila...
@zdenka_pp
ako vravis,,, s topankami je to o dusu 😀 a aky mas fusak<<< si spokojna{}}

no ja stale ci mu nebude zima,, sportak je taky otvoreny volny ,,,
ale lekar kazal otuzovat 🙂 kazzde rano v pyzamku na balkon
2-3 min,,robim tak uz tyz, a v pohode,,, 🙂

@fopardi
@fopardi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre