Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

79vierka
14. jún 2011

@monika9694
Keď ideš do KK,tak Tebe do pôrodnice treba len zákl.hyg.potreby,papuče a nočnú košeľu. Pre bábätko iba plienky a utierky. Keď pôrod príde,zvládneš to! Mysli len na to,že pôrod je prirodzené vyvrcholenie tehotenstva na ktorom konci je krásne,voňavé bábätko v tvojom náručí. Ver mi,viem o čom hovorím. Ja som mala prvý pôrod v PP a druhý v KK. Netráp sa,nerieš,nestresuj sa - iba čo sa veľmi dočítaš a budeš sa ešte viac báť. U každej baby je ako individuálna znášanlivosť pri menzese,tak je to aj pri pôrodných bolestiach.

monika9694
16. jún 2011

@benne fúha tak to by som bola aj ja preštastná keby to trvalo 3 hodky ... 🙂 uvidime nech už je ako je len nech sme zdravy ...

monika9694
16. jún 2011

@donatoni ahoj tak ja mam mat porod v KK a uvidime či bude s vyvolavačkou moja lekarka mi to len tak navrhla že by sme to mohli urýchlit a hlavne aby som sa netrapila dlho uvidíme ako to pôjde ...

monika9694
16. jún 2011

@79vierka takže super vela mi toho so sebou netreba som rada .. a čo schybne prinesie mnzel ... tak pôrodu sa bojim , ale to ste sa asi bali každa no hlavne nech už to mam za sebou a nech s me zdrave ... dakujem za info 😀

benne
16. jún 2011

@monika9694 áno.. bála som sa.. aj pred druhým rovnako ked nie i viac... 😉

donatoni
16. jún 2011

@monika9694 Ja som sa nebala - hlavne preto ze som nevedela co ma caka a tesila som sa, ze konecne uvidim nase babo a este viac o to , ze sme nevedeli pohlavie 😉 Neboj sa - nie je to nic hrozne, hlavne si povedz, ze keby to bolo take strasne, zeny by nerodili!! 😉 😉 😉

barca127
16. jún 2011

ahojte chcela osm sa spytat ze ake doklady mi treba v PP

ada222
19. jún 2011

Ahoj dievcata, tak ja som rodila tiez v Poprade minulu sobotu t.j. 11.6. a bola som max. spokojna. Kedze mala sa narodila o mesiac skor, nestihla som sa velmi bat porodu. Prebehlo to celkom rychlo na prvorodicku, kedze o pol piatej rano mi zacala odtekat plodova voda a aj kontrakcie a o 10:06 bola mala na svete 🙂

danciacik
19. jún 2011

@ada222 jeeej tak ty to už máš za sebou? Gratulujem a nech ste len zdravučké. A kto ťa rodil?

lianka7
19. jún 2011

@ada222 Blahozelam!!!Aj mna by zaujimalo,kto ta rodil a ci ako prvorodicka si mala nastrih?Da sa to vydrzat vsak?Mna uz zacali vsetci strasit 😠 A ja mam nazor,ze prezili ine,prezijem aj ja 😅

ada222
19. jún 2011

@danciacik Ano, mame to za sebou. Rodila som pri dr. Lisonovej. Prisla potom aj Fathiova ku koncu. Myslim, ze teraz su v Poprade vsetko v pohode lekari, aspon co mam ja par skusenosti s nimi, kedze som si tam polezala uz zopar krat.

ada222
19. jún 2011

@lianka7 Ano, mala som aj nastrih, no kedy to urobili netusim. Pri tych kontrakciach a bolesti som to vobec necitila. Ked ma zasivali, tak som to trosku citila, no vtedy ti ta bolest pride ako nic oproti porodu a hlavne ked mi priniesol manzel ukazat malinku, tak si mohli so mnou tam dole robit co chceli, taka som bola happy. 🙂 Teraz ked sa to hoji, tak je to neprijemne, no su aj horsie veci. Da sa to zvladnut.

lianka7
19. jún 2011

@ada222 Tak nejako si to aj ja predstavujem a nedam sa viac strasit tymi historkami 😉 Super,ze si to tak skvele zvladla!Dr.Lisonova a Fatiova su skvele-ked som lezala v nemocnici mala som tu cest poznat ich z vizit.A naozaj vsetci lekari na oddeleni su vyborni odbornici 😵

danciacik
19. jún 2011

@ada222 tak super, ešte raz ti gratulujem, som na teba aj minule myslela a aha máš to za sebou oveľa skôr ako ja. Hlavne, že sa držíte. 😉
@lianka7 nedaj sa zastrašiť, podľa mňa je to individuálne, aj niektoré prvorodičky odrodia tak v pohodičke ako možno druho alebo treťorodičky, ide dosť aj o psychickú pohodu. A očividne u teba je. 😵

ada222
19. jún 2011

@danciacik dakujem, drzime sa, no zatial je to dost tazke s kojenim, lebo este nema mala rezim a niekedy chce aj po hodine a potom aj 6 hodin trva, kym sa napapa, skusam ju aj budit skor, no to nema zmysel, spi ako sipkova ruzenka, pripadne pootvara trosku usta, no neprisaje sa... je to vraj mozno aj zltackou, alebo aj tym, ze je skor narodena, tak je spava... no uvidime, snad nepochudne, ale je zlata, vobec neplace, len si pomrnci 🙂

danciacik
19. jún 2011

@ada222 no tak to je super, neboj režím sa jej upraví, kamoškina malá tiež mala na začiatku žltačku a to spôsobovalo že jej v pôrodnici prespala celé noci bez papania a cez deň sa zobudila maximálne 3-krát ale tosa upravilo. Neboj, hlavne kľud a kedy chce papať vtedy jej daj a ona si to upraví sama uvidíš 😉

ada222
19. jún 2011

@danciacik no fajn, takze je to asi normalne, tak musime len dufat, dnes papa celkom dobre, kazde cca 3 a pol az 3 a tristvrte hodiny po 15-20 min. tak nech jej to tak vydrzi a snad aj mliecka bude dost, kedze vzdy pije z ineho prsnika na striedacku

danciacik
19. jún 2011

@ada222 ale hej neboj zvyknete si obidve a sa zladíte, hlavne ak do budúcna bude laktačná kríza tak nestrať nervy ja som tak nezvládla svoje nervy pri obidvoch deťoch a prestala som kojiť, takže len pohodička a bude všetko úplne super. Užívaj si to 😉

vinka
19. jún 2011

@lianka7 neboj sa všetke to zvládli zvládneš to aj ty.Ja som rodila 3 krát a čo pôrod to lahšie.Tretie som ani bolesti skoro nemala.Alebo o 9.30 žartoval so mnou primár lebo bola vizita a 10.05 už bola malá na svete 😀 😀 😀 😀

lianka7
19. jún 2011

@danciacik Ďakujem za povzbudivé slová, zdieľam úplne rovnaký názor 😵
@vinka No ty si teda rýchlovka-to by som chcela teda aj ja 😀

vinka
19. jún 2011

@lianka7 no počkaj ale to nebolo pri prvom.Ale už som videla aj prvorodičku čo skoro nestihla na sálu dobehnúť.SA smiali,že keby bola v BA tak nestihne ani do nemocky a porodí v špičke. 😀 😀 😀 😀 😀

lianka7
19. jún 2011

@vinka No to mi je jasne,ze nieco si musim odzit,aby som si "uzila" aj takuto rychlovku 😀 Hlavne nech odrodim zdravucke babatko 😵

vinka
19. jún 2011

@lianka7 presne tak.Neboj mi ženy máme v hlave taký blok čo po pôrode zabudne na tú bolesť ked uvidíš dieťatko.Budeš šťastná a budeš sa tešiť na další pôrod 😀 😀 😀

lianka7
19. jún 2011

@vinka No v to pevne verím,lebo len pri jednom ostať kvôli psychickej traume ostať nechcem 😀

vinka
19. jún 2011

@lianka7 joj aj ťažšie pôrody mali a časom aj dalšie mali.Mám kamarátku čo mala ževraj ťažký pôrod nepovedala mi bližšie.A po 8 rokoch má druhé.A ona mi povedala,že už nikdy nechce druhé. 😉

zdenka_pp
29. jún 2011

@lianka7 Trošku sa tu votriem 🙂) Myslím si, že som mala ťažký pôrod, poriadne bolestivý a hneď na pôrodnej sále som povedala, že druhé bábo nechcem, že takú bolesť by som zase nezniesla,to sa ani opísať nedá .............a dnes??....v lete plánujeme zapracovať na druhom bábu 😀 😀 Neviem si predstaviť, že už by som nemala byť tehotná, držať na rukách malinké bábätko. Už teraz mi to chýba, môj chlapisko rýchlo vyrástol

ada222
20. júl 2011

Dobry ortoped pre novorodencov v PP? Poradte pls... 😉

danciacik
21. júl 2011

@ada222 moja ja som bola s obidvoma deťmi u Katiala aj teraz sa chystám k nemu.

vladka84
21. júl 2011

@ada222 ja som bola s obidvomi u Varholika, tiez som spokojna 😉

ada222
23. júl 2011

@danciacik dakujem a blahozelam ku krasnej Nelke, nech ste obe zdrave a hlavne nech dobre papa 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre