Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

cistko
15. nov 2010

@79vierka ahoj, zaujal ma ten kremi bepathenol to je jediny co sa nemusi umyvat pred kojenim???? mne niekto poradil cicadermu a teraz som v rozpakoch...nieze nieco "pokazim" ak ho neumyjem...

pipi31
15. nov 2010

Ahojte, obcas tu nakuknem, pred rokom a pol som rodila v PP, teraz sa chystam do KK. Uz viem, na co si mam "dat pozor".
@cistko vyborna mast na bradavky je Babylove z DM drogerie, nemusi sa umyvat (aj to tam pisu) a aj cenovo je velmi v pohode. Ine sa mi zdaju predrazene... Tato mi fakt pomohla a dost rychlo.

79vierka
15. nov 2010

@cistko Ahoj,cicaderma je homeopatický krém,tiež ho nemusíš umývať. Ja som pri prvej dcérke ho tiež používala,je troška tuhý. Ten Bepanthenol mi dali detské sestričky ako vzorku v KK. Je príjemnejší a zdá sa mi,že rýchlejšie zabral na namáhané bradavky.

@pipi31
@cistko obe babenky,prajem vám aby ste mali rýchly a bezbolestný pôrod 😉

pipi31
15. nov 2010

@79vierka dakujem, prva dcerka sa narodila 30 minut po prichode do nemocnice, neviem, ci to este moze byt idealnejsie a rychlejsie!!!

cistko
15. nov 2010

@79vierka dakujem🙂

a dakujem aj za rady dievcata mnat o caka zajtra, uf 😉

donatoni
16. nov 2010

Ahojte, vie nikto poradit? Mesiac po porode som dostala vysoke horucky - tri dni som sa potila v posteli aj s antibiotikami a paralenom a dnes je to trosku lepsie, ale problem je, ze to nebolo nic virusove - nebolelo ma hrdlo ani som nekaslala... Obvodna ma sice neposlala ku gynekologovi, ale rozmyslam ci aj tak k nemu neskocim... moze to byt nejaky zapal??

ewellina
16. nov 2010

Zdravím vás, žienky, tak my už to máme za sebou. Rodila som teda v PP, nebolo to zlé, ale niektoré veci boli lepšie v Bratislave- Ružinove, niektoré v Kežmarku. Takže zhrniem to:
čo bolo v PP výborné: prístup personálu, veľmi milé sestričky, alebo ak nie zrovna milé, tak aspoń "neutrálne" 🙂
prístup doktorky Lisoňovej - veľmi milá doktorka, veľmi mi pri pôrode pomohla a ďakujem jej.
strava - aj množstvo, aj kvalita
čo sa mi v PP nepáčilo: že sme museli spávať po svetle - tak toto bolo pre mňa ako za trest vo väzení.
že nemocnica nebola schopná zabezpečiť odsávačku, keď som zrazu zistila, že ju potrebujem. Bola by som si vzala svoju, keby som tušila, že niečo také budem potrebovať, hoci som odkojila dve deti bez odsávačky.
že manžel nemohol byť pri celom pôrode, iba ho pustili ku mne na konci (v KK aj v BA mohol byť pri mne pri celom pôrode)
že nám nenechali malú ešte hodinku s nami, ale ju hneď vzali preč. (V KK nás nechali samých v pôrodnom boxe - mňa, s manželom, aj s malým)

Takže keby som mala ísť ešte raz, asi sa rozhodnem pre KK, hoci celkovo som bola spokojná aj v PP.

79vierka
16. nov 2010

@donatoni To môže byť iba reakcia tvojho tela,na rýchlu zmenu po pôrode a všetko čo muselo prekonať. Ak kojíš,tak aj to mohlo byť následkom horúčky. Ak ťa však niečo v brušku bolí alebo si po cisárskom a bolí ťa alebo páli rez,tak choď aj na gyndu. Ale skôr si myslím,že to nič nebude a musíš počkať kým zaberú antibiotiká.
@ewellina Gratulujem k dcérke

stamion
17. nov 2010

@cistko aj ja som mala na bradavky masť z DM babylove a bola super,nemusí sa umývať. Prajem ti rýchly a bezbolestný pôrod 😉

stamion
17. nov 2010

@donatoni možno že to je zápal ale radšej by som išla na gyndu,prajem skoré uzdravenie 😉

onellyo
17. nov 2010

ahojte
@ewellina blahozelam a prajem vela zdravicka 🙂 🙂

babenky chcem sa vas opytat moj maly uz velmi nechce mliecko
rano vypije celu flasu 210 a vecer tiez ale cez je to bieda,,
nieje to skoro nato ze ma len 6 a pol mesiaca a pit mlieko
len rano a vecer???

fopardi
18. nov 2010

@onellyo a to mu už davaš cez den stale taku mixovanu steavu ? lebo ja davam iba na obed zatial kašu -čo mu ja pripravim -teda stravu mu pomixujem a za tym mu davam ešte mlieko tak 60ml a inač cely den pije mlieko

onellyo
19. nov 2010

@fopardi 🙂 🙂
no ja mu davam na obed pomixovane masko
zo zeleninou od polovicky 4 mesiaca,,, do obedu jogurt ..po obede nastruhane
jablko s detskymi keksami ,, bannan ako kedy
dakedy detska vyziva,, a mlieko ked mu ponuknem
tak nechce,,,,,
ked tak vodu vypije,, 🙂
ked som skusala dat po mase mlieko
tak mu bolo tazko takze nedavam,,, 🙂

stamion
19. nov 2010

@onellyo ja dávam malému mlieko ráno potom po 3 hodinách mu dávam mäsko so zeleninou, po dvoch hodinách mu dám mlieko a po 3 hodinách mu dám zmixované ovocie,po 2 hodinách mu dám mlieko a ide spať. Mlieko vypije 240ml.Ale keď tvoj malý nechce piť mlieko za obedom tak asi je napapaný,stačí mu dvakrát za deň keď mu dáš mlieko,alebo mu nedávaj doobeda jogurt ale daj mu skôr mäsko a potom po 2 hodinách mu skús ponúknuť mlieko 😉

benne
19. nov 2010

@onellyo ved to ti vypije dosť veľa mliečka a plus ked spapá mliečne jedlá a jogurt, má mliečka až-až. Môj už mesiac pije mlieko len v noci (100-150), večer kašu z fľaše (200), cez den dostane k chlebíku také deci na zapitie, viac nepije. Je mäso, zeleninu, ovocie, výživu, v podstate on zje všetko, aj chleba s maslom... No a vôbec som mu nemixovala, len pretláčala vidličkou a prvý zubák mu vyšiel dnes 😀 😀

donatoni
19. nov 2010

@stamion No zapal to je ale nie z gynekologyckej stranky - vcera som bola u lekara- tak povedal, ze po porode vsetko v poriadku, aj ultrazvuk bol ok. A vlastne mi nevedia zistit co mi je - zapal v krvi som mala v utorok 380krat vyssi ako je maximalna hranica, dnes uz len o 50krat, ale aj tak..... Zase mi dali antibiotika, ale aj tak kojim - len aby to malinkej nevadilo... 😒 Lekarka povedala, ze ak mi este vystupi teplota posle ma na infekcne do pp - si polezat, lebo ten zapal je sialeny a boji sa aby nieco nezanedbala.. Tak ja len dufam, ze uz teplota nevystupy a najblizsie vysledky krvi budu v norme...

onellyo
19. nov 2010

@stamion 🙂
ja som zacala davat jogurt preto lebo nechcel pit mlieko
a tak som myslela ze aspon v jogurte ma mlieko
ale ako pozeram tak je to asi ok,, ked citam
ostatnych rezim,,
a ved ked by bol hladny budil by sa v noci
ale vyspi mi celu noc,, 🙂

stamion
19. nov 2010

@onellyo hladný určite nieje,a mlieka má tiež dosť,buď rada že ti vypije aspoň toľko,lebo niektoré detičky už mlieko nechcú,to sa našťastie netýka naších detí 😉 Dobre že papá jogurt,zlepší mu trávenie,ja dávam niekedy bielu sladkú activiu s ovocím,a lepšie kaká 😵

stamion
19. nov 2010

@donatoni tak to ma mrzí že nevedia odkiaľ ten zápal pochádza,máš dosť vysoké zápalové hodnoty,ale antibiotiká by mali ten zápal vyhubiť,ale aj tak nerozumiem z čoho vznikol?Rodila si normálne alebo cisárskym rezom?Čoskoro sa vylieč 😉

fopardi
20. nov 2010

@onellyo takže ty mu davaš už aj lepok ? nieje to všetko nejako skoro ? no je to len moj nazor ja sa chystam zaviesť dalši prikrm po najbližšej poradni začiatkom decembra a to bude mať maly už cez 7 mesiacov zatial stale len mixovane mäso , zeleninu
občas som mu dala okoštovať rozpučeny banan

no ako vravim je to len moj nazor určite si sa radila s dr. ohladom stravy tak každy dr. ma asi svoj postup

donatoni
20. nov 2010

@stamion DAkujem, no rodila som normalne.... Kebyze sa to stane par dni po porode, tak si myslim, ze je to z vycerpania, ale mesiac po.... fakt neviem.... No antibiotika tiez nie su ziadna slava, kedze kojim .- tak si to zlizne aj mala.... 😒 Ved mne povedali rovno, ze s takymi vysledkami by som mala lezat v nemocnici... A ked mi este stupne teplota, doktorka povedala, ze si mozem balit veci na infekcne, takze sa modlim aby bolo uz vsetko ok. Ja sa inak citim dobre, len tie teploty - ale to je uz za nami dufam 😎

onellyo
20. nov 2010

@fopardi
@fopardi 🙂
no mne lekar povedal ze dieta sa ma medzi 5-7 mesiacom
stretnut s lepkom,,, ze mam davat zmolit rohlik... ale davam bud ppiskoty
alebo detske keksy bud nestle alebo hipp ......

pipi31
21. nov 2010

Ahojte baby, co rodili v Kezmarku,Chcem sa opytat, ci sa naozaj prisne dodrziava ten PRISNY ZAKAZ VSTUPU DETOM DO 10 ROKOV NA ODDELENIE. Dakujem!

79vierka
22. nov 2010

@pipi31 Musím potvrdiť,že áno. Celkovo návštevy nie sú povolené na oddelení,ale len mimo na chodbách. Vysvetlili mi to tým,že chcú týmto zákazom predísť rôznym infekčným chorobám,streptokokom a rotavírusom,pretože je to malá nemocnica a na gynekologicko-pôrodníckom oddelení neležia len ženy čo porodili,ale komplet. /po gynekologickom zákroku a ženy s problémami v tehotenstve/. Ale inak je tam super.

79vierka
22. nov 2010

@donatoni No ako si dopadla,stúpla teplota a si na infekčnom,či sa telo umúdrilo,zabrali antibiotiká a si pekne doma?

fermika
22. nov 2010

Ahoj všichni, chtěla bych se podělit s čerstvými zkušenostmi z Kežmarku, kde jsem před týdnem rodila. Ačkoli jsem z LM, do zdejší porodnice bych asi dobrovolně nezamířila, nezískali si mne absolutně ničím. Pátrala jsme tedy v okolí a rozhodovala se mezi KK a RK, Kežmarok má pověst alternativnější porodnice, Ružomberok má zase rozhodně lépe vybavený porodní sál a lékařsky vysokou úroveň. Nakonec jsem v den D zvolila KK, lákala mně možnost nadstandartního nebo polonadstandartního pokoje která v RK není a kontrakce se rozvíjely docela pomalu, takže byl čas na přesun. Nadstandart jsem nakonec dostala a velmi, velmi ocenila nejen z hlediska osobní hygieny ,ale především pro možnost se nerušeně dostat do fíglů kojení, odpočinout si a věnovat se miminku téměř kdykoli. Jako prvorodička jsem byla dost nervózní zda to nějak zvládnu a to soukromí mi dost pomohlo. Ale zpátky k porodnici - ačkoli jsem měla zpracovaný porodní plán a idealistické představy o přirozeném porodu s minimem zásahů, na místě šlo včechno šup šup a pan primář Vozár, který můj plán znal protože jsem ho s ním konzultovala mi stejně doporučil až trochu vnutil starou dobrou rutinu (protržení plodových obalů i oxitocinovou infuzi) a já se nechala ukecat, protože kontrakce už nabíraly na obrátkách. Vzhledem k tomu že za 3 hodiny od příjmu bylo mímo na světě, bez problémů a se snesitelnými kontrakcemi, nakonec toho nelituji, že se to celé zrychlilo. Porodní asistentka byla příjemná, co se týče dalšího personálu gynekologie, sestřičky byly fajn, jen na příjmu byla jedna poněkud divná,ale s tou jsem se až do konce pobytu víc nesetkala.
Co musím ale velmi vyzdvihnout je novorozenecké oddělení. Popravdě s lidmi s gynekologie se rodička bez problémů a bolestí po porordu už ani moc nesetká,ale novorozenecký personál je pro ní alfou a omegou. V mém případě patří všem velký dík, počínaje příjemnou primářkou , konče velmi ochotným personálem. Sestřičky byly vždy nápomocné s kojením i ošetřováním, přišly s radou, doporučením, ukázaly, neváhaly se přijít za hodinku za dvě znovu zeptat jak to jde, uklidnily.... A to vše bez stresu, ochotně, v době kdy prvorodička si zoufá z každého nepodařeného pokusu nakrmit, přebalit, uspat..... a ještě jí bolí půl těla. Bez nich bych asi s kojením dost bojovala, ale takhle jsem se dostaly přes počáteční nástrahy a doufám že nám kojení dloho vydrží. Díky tomu jsem ráda že jsem zvolila KK. Pár drobností které jsem postrádala a tedy doporučení pro další maminky - pokud potřebujete kloboučky na kojení, v nemocnici je nemají, takže si je zajistěte předem nebo musíte vyslat rychlou spojku do lékárny, ovšem vysvětlujte manželovi po telefonu jakou velikost, tvar a tvrdost má taková věc mít..... Na oddělení nepůjčují nafukovací plovací koleso - nezbytnost pro sezení po epizootomii, takže vezměte sebou do porodnice. Naopak vám půjčí odsávačku na mléko když přijde nalití prsou. Organizace návštěv je poněkud nešťastná, neboť na oddělení nikdo nesmí , takže se maminky schází s rodinami úplně jinde a děťátko vám sebou nedají, jediná vyjímka je právě na nadstandrtním pokoji kde smí být návštěva s vámi.
Doufám že i v bbudoucnu se najde více maminek které mají tak pozitivní zkušenost jako já, doporučuji.

stamion
22. nov 2010

@donatoni prišlo mi smiešne lebo malému v 3 mesiacoch tiež nič nebolo akurát mal teploty ale to bolo zo zúbkoch,tak možno aj tebe rastú zuby 😀 Ale len nech nemáš teploty,a všetko ti prejde 😉

stamion
22. nov 2010

@onellyo dobre robíš 🙂

zdenka_pp
22. nov 2010

@fopardi Ahoj, my sme tiež ani nie pred dvoma týždňami začali s lepkom. Tak ako píše onellyo, tak treba malému dať vyskúšať lepok. My sme mali ukončený 7 mesiac. Lekárka mi radila dať jednu piškótu na deň(počas jedného týždňa). A tak som do postrúhaného jablka(banána) rozdrvila jednu piškótu. Ak je všetko v pohode, môžeš mu dať aj viac. Ja mu chcem dnes dať do polievky trošku ovsených vločiek. Chcela som mu dať cestovinu, no nemám žiadnu vhodnú doma a nechce sa mi ísť do obchodu, keďže je hnusne.

Začala som dávať malému nutrilon (2x 210ml), dojčím ho len v noci. Strašne silno ma ťahal, dosť to bolelo. A keď mu nedám cez deň, tak do večera sa nazbiera a v noci mu mám čo ponúknuť. Už by sme sa chceli v noci aj vyspať. Dnes bolo výnimočne dobre, dnes sme vstávali len 2x. Inokedy sme hore aj 5x a to mi ho mm musí vyťahovať z postieľky, lebo mňa už z toho bolí chrbát a v noci som už aj tak mimo.

Malý už pekne prekladá nôžky, takže keď ho chytím za ručičky, tak sa prejdeme aj po celom byte. som sa aj trošku bála, či sa nestavia zbytočne skoro, či si neublíži (myslím hlavne na jadierka a tak, či ich už má dosť vyvinuté), ale doktorka povedala, že robí len to, čo mu telo dovolí. Ešte nelezie štvornožky a ani sám nesedí.

stamion
22. nov 2010

@fermika tak ti gratulujem k bábätku,neviem čo máš lebo si nenapísala asi dievčatko?Som veľmi rada že si bola spokojná s Kežmarskou nemocnicou,lebo ja by som tam tiež išla,keby.................dúfam že už nie 😀 Rodila tam moja kámoška a tiež mala štandart, bola som ju pozrieť tak mala super izbu a bábo pri sebe 😵 tiež bola veľmi spokojná 😉 Prajem ti veľa síl,veľa mliečka,a len samé radosti s bábätkom 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre