Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

marekdani
15. feb 2012

ahojte maminky. ja som rodila v popradskej nemocke a nemôžem jej vytknúť nič! perfektná starostlivosť od lekárov, cez sestričky až po upratovačky, skvelé sestričky na novorodeneckom...Paráda!!! Pôrod som mala dopredu oficiálne dohodnutý dohodou u doktorky Fathovej-bolo to super, radosť rodiť...spolu so sestričkou sa odo mňa ani nepohli, perfektná komunikácia, špičková starostlivosť a odbornosť. Nedám dopustiť, odporúčam!!!! A odmenou bol môj malý Luky :o))

zdenka_pp
1. mar 2012

Baby, ktoré ste teraz rodili v PP...vraj je oddelenie šestonedelia v prestavbe? Ako to tam vyzerá?

blanch12
6. mar 2012

@zdenka_pp v septembri uz bolo po prestavbe....a v decembri mali uz len menit okna na izbach - vraj uz je to hotove... 🙂

katka_katka
21. mar 2012

@marekdani chcem sa opýtať kde MUDr. Fathiová sídli... na internete je adresa ul. Francisciho 4977/22, neviem či to tam ozaj aj bude 🙂 chcem k nej prejsť, len nemám ešte kartu vyzdvihnutú od môjho predchádzajúceho lekára, nebude to problém? 🙂 ďakujem za odpoveď 🙂

lianka7
21. mar 2012

@katka_katka Sidli v polyfunkčnom dome MONACO...pri bývalej ZŠ Marxovej,pri hlavnej ceste...taká červená budova.Aj ona si môže vypýtať kartu od tvojho dr.ale ja keď som prechádzala ku inému dr.nepotreboval ju.Pýtal sa len či som niečo vážnejšie prekonala...veď uvidíš,či ju bude potrebovať.

katka_katka
21. mar 2012

🙂 ďakujem 🙂 dúfam že ju nebude potrebovať, od môjho doktora je ju ťažko vydostať :-/

lianka7
21. mar 2012

@katka_katka Nemáš začo...ja viem,je to nepríjemné chodiť si pýtať kartu od bývalého dr.... 😒 Ale aj tak by urobil len výpis z karty...a pokiaľ tam nie je nič závažné,tak jej to možno nebude potrebné 🙂 Ja som dr.menila 2x a nikdy som nemala starú kartu,zakladali mi vždy novú 😉 Veľa šťastia!

katka_katka
21. mar 2012

ďakujem za rady 🙂

zdenka_pp
14. apr 2012

Baby, chcem sa spýtať, či ste niektorá rodili cisárskym rezom,ak ste mali bábätko (chlapček) KP, alebo vás nechali rodiť normálne?

blanch12
14. apr 2012

@zdenka_pp kamoska rodila mesiac skor ako ja a mala chlapceka, KP a tretie babatko a Surgent sa s nou dohodol, ze pojdu prirodzene, pretoze pocas tehotenstva bolo vsetko ok a aj sa dobre citila...porod aj prebehol v poriadku a isla prirodzene...ked som sa s nou potom rozpravala, tak bola rada, ze sla prirodzene(aj ked pri tom stresovala 🙂 )...
...ja ako "starsia" prvorodicka 😀 😀...som pred porodom absolvovala aj kurzy v nemocnici a tam hlavna sestra vzdy vravela, ze KP nie je dovodom na cisarsky a porodne sestry aj dr sa snazia cisaraky nerobit ak naozaj nemusia...(aj mne hrozil - sala uz bola pripravena, ale dali sme este posledny pokus a vyslo to - mala som iny problem, nie KP..) ,ale je samozrejeme, ze baby maju obavy....ak si ok pocas tehotenstva a pozeram, ze uz mas chlapceka - vies "do coho ides" 🙂, tak ....ja by som asi nesla cisarskym..ale to som ja 🙂.... akokolvek - DRZIM PALCE - uz sa Ti to blizi -)

zdenka_pp
19. apr 2012

@blanch12 Ďakujem za info, ja som mala problémy pri prvom pôrode a práve preto by som bábo nechcela nijako ohroziť. Takže chlapček KP by som išla radšej na cisársky, hoc aj do inej nemocnice. Cisársky by som ináč nechcela, neviem si predstaviť starostlivosť o dve deti s rozrezaným bruchom.
Momentálne je bábo už hlavičkou dole, čo som hrozne rada a len dúfam, že sa neotočí naspäť, lebo je dosť aktívne. Doki ma bude každý týždeň až do pôrodu kontrolovať.

blanch12
19. apr 2012

@zdenka_pp a koho mas gynekologa?...alebo uz porodnika?...oni zas v nemocnici nie za kazdu cenu nutia do prirodzeneho porodu... 🙂je to na "dohode" medzi tebou a porodnikom...drzim palcoky nech sa uz netoci a pekne zostane hlavkou dole ako ma byt a caka na ten spravny den D...🙂

zdenka_pp
20. apr 2012

@blanch12 Môj gynekológ je Saade a pôrodníka si "neobjednávam". Kto bude mať službu, tak ten ma odrodí. Ak by sa bábo otočilo opäť nožičkami dole, tak by som to musela riešiť, ale zatiaľ nie.

something
9. jún 2012

Ahojte baby ktore ste rodili v PP. Chcem sa opytat, ako je to bezprostredne po porode? Daju vam babetko, prikladaju ho k prsniku alebo ako to je? Dakujem

adikad
9. jún 2012

@something Ahoj, ked sa narodi,tak ho zoberu na osetrenie a ked je vsetko ok, tak ti ho donesu ukazat a prilozit k prsniku. Mne ho doniesli este raz ked uz som "oddychovala" na voziku a sestricka stala pri mne 15min. a on sal ako o zivot 😀 Ked budes este nieco chciet vediet, tak kludne napis, nebolo to tak davno co som rodila. 🙂

luciferkax
9. jún 2012

@problem7 ak by mala každá žena myslieť dopredu na to, že čo všetko sa počas pôrodu môže stať, tak by pôrod nebol príjemný zážitok, ale zážitok prlný stresov. Aj v KK majú aspon detskú JIS-ku, dokážu podať prvú pomoc, tiež majú prístroje, to, čo sa stalo tvojej známej,mi je síce veľmi ľúto, ale nemôžeme s istotou povedať, že keby bola v Poprade, tak prebehne všetko v poriadku: neviem, ktorý lekár bol pri jej pôrode, ale, každopádne, neurobil to naschvál, stačí, že praskne jedna cievka a všetko sa môže pokašlať.

tiuska77
12. jún 2012

@something Opýtajú sa ťa či chceš a hneď po základnom ošetrení ti ho donesú potom počas šitia dieťatku pichnú injekciu a znova nejaké vyšetrenia a donesú znova ja som mala malú asi 15 min pri sebe..... Ja na PP nemocnicu nemôžem nič zle povedať..príjemný doktori, sestričky... profesionálny prístup lekárov... tak držím palce 😉

something
13. jún 2012

@tiuska77 A co vsetko mi treba zobrat pre maleho? Oblecenie a take to je nemocnice? len plienky? Dakujem, no som zvedava ake to bude

tiuska77
13. jún 2012

@something potrebuješ len plienky a ak tak mne doniesol manžel potom kefku na vlasy a uterák keď si ho budeš kúpať...všetko Ti dajú oni... doma sa ešte poriadne vyspi potom už nebudeš 😉

something
13. jún 2012

@tiuska77 Prave sme sa minule bavili, keby sa to dalo, predspat si do predu nejake tie hodiny :o) Dakujem...Btw...myslim, ze sa pozname...

tiuska77
13. jún 2012

@something Vážne? 😉 podla tej fotky Ti tváričku veľmi nevidieť 😝 ..a odkiaľ sa poznáme? Tak držím palce pri pôrode 🙂

something
13. jún 2012

Byvas na juhu,pri arene?

tiuska77
13. jún 2012

@something hej hej bývam...teraz rozmýšľam, že mam susedu záchranárku...že by si to bola Ty 😝

something
13. jún 2012

Tak tak,ja som vedela,ze si to ty len podla kociarika 😀
Tak gratulejem k malej

tiuska77
13. jún 2012

@something hehe.... tak to je super, že sa tu stretneme 😝 .. minule mi manžel spomínal, že čakáš babo, lebo pomáhal tvoj ocko robiť koľajničky a sa chválil, že o chvíľu bude dedko 😵 ... tak už to máš len za kúsok a budeš mať maličkého pri sebe. 🙂 ..ja som preťahovala 9 dní 🤐 ...tak už to bolo na nerv..a ráno som mala isť na vyvolávačku tak si to malá v noci rozmyslela a nakoniec som rodila prirodzene... 🙂

something
13. jún 2012

No veru, uz aby to bolo. Ja mam taky pocit, ze to bude skor ako na termin, no kiezby :o) 9 dni...to je dost, to ta kto nechal tak dlho? To je dost....He, asi vedela, ze sa na nu chystaju tak to skusila radsej sama... 🙂

tiuska77
13. jún 2012

@something ..no po termíne už som chodila do tej rizikovej ambulancie každy 2 deň a až po 9tich mi povedala, že zajtra to už vyvoláme. 😕 Tam sa striedajú lekári...ja som mala tiež pocit, že to bude skôr a ništ malej sa nechcelo 🙂 ...budeš mať polovičku pri pôrode?

something
13. jún 2012

Jaj tam hore na osmicke...hej a kazdy raz iny lekar tak sa nevedeli dohodnut nie? No uvidime, snad nebudem cakat tak dlho...uz teraz je mi dlho 🙂
Bude pri mne podla toho ci to stihne alebo nie 🙂 Robi v Rakusku a ked uz to bude vyzerat, ze ideme rodit tak pride co najskor z roboty. Zbytocne bude brat dovolenku a sediet doma keby sme tak dlho prenasali. Takze skor podla nahody 🙂 Som zvedava ci sa podari 😀

something
13. jún 2012

@tiuska77 Vidis, uz ked to mas tak cerstvo. Musela si mat na porodnici a potom aj na odd. nocnu koselu? Ked si predstavim nocnu koselu a seba...och...no ked musis tak musi 😎

tiuska77
13. jún 2012

@something hej jasne už keď prídeš ťa vyzlečú a len košeľu môže mať... zober si aspoň 3 😉 ..ja som si tiež len na túto príležitosť kupovala 😝 😀 (na oddelení môžeš chodiť v čom chceš ale predsa je to pohodlnejšie... ved uvidiš 😉 (všetky tie vizity na rýchlo))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre