Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

okta
28. okt 2006

Ahoj Dadak, tak ja som bola nejaky cas v porodnici v Poprade a rodila som v Kezmarku. Najvacsi rozdiel bol v pristupe lekarov. V PP to boli stari aroganti, ktori sa "snazili" povedat co najmenej a v KK to bol uplny opak. Su tam mladsi lekari a o vsetkom vsetky pacientky informovali. Zdravotne sestry boli v pohode na oboch porodniciach - no na oboch sa nasla jedna, ktora by toto povolanie robit nemala. Ale to je asi tak vsade.Romske rodicky aj tam aj tam - nevyberies si. Mozes si vybrat aj nadstandard, hoci v KK to mali uplne plne a izby boli obsadene. V PP som bola v lete a v KK v septembri - bola tam uz dost zima, nebolo este vykurovacie obdobie, ale sestricky nam dali na izbu elektricky ohrievac. Ked pojdem rodit zas a budu tam títo lekari urcite to bude opat v Kezmarku.

katulka11
28. okt 2006

Dadak, ja som síce ešte nerodila, ale chystám sa určite do KK. A to čo napísala Okta, myslím že z toho čo som počula, tak je to presne takto. Kežmarok = veľa mladých prívetivých lekárov. Medzi sestričkami vždy nájdeš čiernu ovcu, takže to máš fuk.
Čo sa týka pôrodu, zošívania a pod., s tým teda nemám skúsenosti, ale v Téme regióny - Poprad a okolie píšu baby, čo sa o pár týždňov chystajú rodiť aj v PP aj v KK. Tak skús mrknúť tam. Ja chcem ísť do KK, ale to bude až začiatkom roka. 😝

miruska21
4. nov 2006

ahojte. ja by som chcela ist rodit v Poprade. Neviete mi povedat ako je to s izbami, ktore su platene a moze byt pri mne aj manzel.za odpoved dakujem

okta
4. nov 2006

Miruska21, v PP su dve nadstandardne izby za 500 Sk na den, za den prichodu a odchodu sa neplati. Su celkom pekne, telka, chladnicka, vanicka, prebalovaci pult, vlastna sprcha a WC. Nechodis do spolocnej jedalne, ale jedlo ti nosia na chodbu pred izbou /izby nie su na oddeleni, ale na tej strane ako porodna sala/ Navstevy su povolene od 9.00 - 21.00.

miruska21
5. nov 2006

okta, a treba si tu izbu nejak vopred rezervovat? nevies mi poradit cez koho? mozem aj cez mojho gynekologa?

okta
13. nov 2006

miruska, rezervovat sa neda, je to na stasti, ci je volna alebo nie.

tatiana25
17. jan 2007

ja som rodila v Kežmarku ... tiež som sa dlho rozhodovala medzi Popradom a Kežmarkom... vyhral KK a nelutujem ... na to že sme akalai naše prvé bábo a obavy som mala a aja strach z porodu .... dopadlo to nad moje očakávania... porod bol spontánny 4 dni po termine ... porodila som malú tak rýchlo že sama som bola z toho v šoku .. a prístup lekara a sestričiek bol velmi fajn takže ja možem len odporúčať KK ale počula śom že už aj v pp sa to zlepšilo

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katulka11
18. jan 2007

Ahojky, takže my máme pôrod už za sebou. Rodila som v KK a bola som spokojná. Prístup lekárov bol super, ak trebalo niečo vysvetliť, ukázať nebol problém. Ja som mala manžela pri pôrode (nenahraditeľná pomoc a opora), za to sa platilo 500 sk a v tom poplatku bol nadštandard box s fitloptou, vežou, aromalampou, pôr. stoličkou....
Snežienka, ja som tiež moc nechcela nástrih ale u prvorodičiek to robia dosť automaticky. Inak, nástrih fakt nebolí. Možno teraz trošku ťahá ale ja som sa dosť potrhala aj zvnútra keďže mala bola veliká. Dá sa to však prežiť.
V tom boxe je aj polohovateľná posteľ, kde som vlastne pololežala v asi 45 stupňovom uhle. Bolo to pre mňa celkom prirodzené.
Ak sa rozhodneš pre KK, skús ten plán prediskutovať s lekárom, príp. primárom. Ten je veľmi milý, myslím že nebude mať problém. 😉

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monikapp
20. jan 2007

Snežienka, poteším ťa. Ja som nástrih nemala, ani žiadne poranenie. No doktor presne vedel ako na to. Rodila som v PP, pri doktorovi Saadem, on nástrihy robí fakt len ked je to nevyhnutné. Bola som sa pýtať aj v KK a tam ma jedna tučná sestra vysmiala, že čo si ja dovolujem do toho fušovať doktorom.
A čo sa týka pôrodného plánu, dr Saade ho doslova až vyžaduje. Už v poradni ho s tebou prediskutuje.

lendik
22. jan 2007

snezienka ja som rodila v kk. bola som velmi spokojna ale je pravda ze nastrih sa moze aj dlhsie hojit, ja este jazvicku citim niekedy aj teraz a mala ma sedem mesiacov, neboli to len to tak zvlastne stekli.ale myslim zepersonal v kk je fajn.ja som mala rada sestricky, aj z gynekologie aj tie co nosili babatka, a lekari su mladi a pristupni konverzacii aspon u mna to tak bolo

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jozzef1
23. jan 2007

🙂 Mile buduce mamicky,s velkym zaujmom som si precital toto diskusne forum,je potesujuce,ze aj touto formou si odovzdavate skutocne informacie o podmienkach v porodniciach. Su pre nes velkym podnetom k dalsej praci. 1097 mamiciek v roku 2006 v KK sa tesilo svojim babatkam.Dakujeme za doveru a verime ze aj v v tomto roku Vam budeme moct vytvorit este lepsie a krajsie podmienky ako mame.S vdakou Jozef

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jozzef1
29. jan 2007

snezienke 🙂
nie som lekar,ale riaditel nemocnice,mame spolupracu s Bambino centrom Poprad - Dulou,su tam fajn mile dievcata - odbornicky,ktore poradia a zaroven pripravia buduce mamicky na porod.Maju dobry kontakt na nasich porodnikov, da sa rodit aj v epiduralnej anesteze.Ci je nevyhnutny nastrih, o tom je konzultacia s porodnikom.Obava zo znizenej kvality zivota je takmer neopodstatnena. Bolo by fajn,prist a porozpravat sa priamo s niektorym z nasich lekarov.Ich mena su na www.nkk.sk , krasny den 🙂

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkada
30. jan 2007

tak som si to tu studovala a bola som velmi milo prekvapena prispevkom pana riaditela. az tak, ze som sa konecne odhodlala zaregistrovat a reagovat. je potesitelne ze pozna duly! ozyvam sa hlavne preto, lebo som s jednou z nich, Lubkou Lapsanskou, pred dva a pol rokom rodila prave v kezmarskej porodnici svoje druhe dieta. bol so mnou aj mnazel a zazitok bol neporovnatelny s prvym porodom. dula Lubka mi velmi psychicky pomohla, stravila so mnou uz niekolko hodin pred odchodom do porodnice doma. spolocne sme predychavali kontrakcie 😝 a masirovala mi bolave krize. pocas sestonedelia za mnou bola parkrat az doma a pomohla s cim mohla. teraz sa stretavame uz len sporadicky, ale vzdy sa potesim smske od nej k narodeninam nasho syna. 😵 ked ich teda odporuca pan riaditel, konecne si dovolim verejne dulu odporucat aj ja. vdacim jej za pozitivny zazitok a aspon takto jej to oplatim. 😉 najdite si ju tu: www.duly.sk

dadak
autor
8. feb 2007

caute baby, chcela by som sa este opytat na par veci. Platili ste u doktora za porod? Da sa vybavit v poprade alebo Kezmarku "svojho" doktora k porodu? A s ktorym mate najlepsie skusenosti a naopak s ktorym nie? Viem, ze nechcem k porodu DZuriaka, ale ako sa tomu vyhnut? Vidim, ze vacsina z vas je spokojna viac s Kezmarkom. Ale ako ste si to vybavili? Treba ist za konkretnym lekarom a rovno ho poprosit, ci by nebol pri vasom porode? A v ktorom tyzdni je ist za nim najlepsie? Mam vela otazok, vsak?

zorusik
10. feb 2007

Ahojte.Ja som rodila v KK.Myslim,zer je to siroko daleko najlepsie miesto kde sa da priviest na svet babatko. Bolo to tam super.Vrele odporucam.A doktory su skveli.Najma Dr.Turnansky

okta
12. feb 2007

Dadak, ja som rodila v KK a za porod som nic neplatila. Velmi si tam chvalia Dr. Turnanskeho, ale aj ostatni su vyborni. Ja som sla cisarskym - akutne, sluzbu mal prave primar a operoval ma aj primar z chirurgie. V 36. tyzdni by si mala zacat chodit do poradne, kde budes rodit. Ja som si tyzden predtym zavolala do KK, ci mozem prist. Vobec s tym nebol problem.

denulienka
16. feb 2007

Ahojte. Ja si myslím, že kežmarská nemocnica je skutočne jednou z najlepších v širokom okolí, hlavne páni doktori. Sestričky mali tiež skvelý prístup a boli veľmi ochotné a milé. Vrele odporúčam!!!!

katkada
19. feb 2007

Urcite chod rodit do Kezmarku Dadak. Je to tam skvele, vsetci doktori su skveli. Niekedy natrafis na papulnatu sestricku, ale netreba sa dat a treba si svoje zastat. Ja som rodila pri doktorovi Raucinovi. Bol velmi dobry, aj ked vtedy zaspaty. 🙂 Bola pri mne aj vrchna sestra, taka velka, pri sebe. Vadilo mi jedine to, ze sa mi hodila na brucho. Tak som sa zlakla, neupozornila ma totiz dopredu. 😨 Ale inac boli vsetci mili. Mala som tam aj muz aj dulu. A babatko mi hned dali a nechali pri mne kojit. Syncek bol s nami cely cas. Aj nadstandardne su pekne a lacne. Jedine co niekedy vadi, hlavne v jedalni, su romske spoluobcianky. Ale to ich je vraj tak vela aj v Poprade. Niektore su normalne, ale niektore nie. Ja mozem tuto porodnicu len odporucat.

kaja77
6. mar 2007

Ahojte, obidva porody som zazila v Kk a nemozem povedat kriveho slova.Podobne ako pise vacsina z vas.Mala som stastie na standardne izby, neviem si predstavit, zeby som po kazdom WC chodila na spolocne sprchy.Manzel bol len pri prvom porode, bol v tom trosku rozdiel v spravani voci mne.Boli zlati aj pri druhom, ale pri prvom ma viac "obskakovali" 🙂

denulienka
8. mar 2007

Ako som uz minule povedala, ja si nemocnicu v KK neviem vynachváliť. Je vážne jedna z najlepších v SR.

burina111
22. mar 2007

ahojte baby,

o nadštandardných izbách v PP som sa už dočítala, čo v Kežmarku? sú? treba ich objednať? Koľko sa platí a fakt stačí, ak sa cca v 35 týždni ohlásim, či môžem prísť? netreba skôr?
dakujem za radu, je to naše prvé bábo, z Popradom už nanešťastie máme katastrofálne skúsenosti a tak sme pevne rozhodnutý pre Kežmarok, len sa obávame, aby nás potom pred pôrodom neposlali do PP... ☹

katulka11
22. mar 2007

Burina, myslím že je na tebe kde chceš rodiť. Skús sa pýtať svojho dokiho. On by ti mal presne povedať kedy máš ísť na kontrolu pred pôrodom do pôrodnice.
Čo sa týka tých izieb, v KK sú nadštandardné - jednopostelové s TV - tuším 300/noc a pološtandardky (tam som bola ja, absolútna spokojnosť) - roomingové dvojposteľové - aspoň máš s kým pokecať, bez TV,samostatné WC a sprcha,váha pre bábo, sú pekne zariadené - 150/noc. A objednať sa nedajú. Je to na šťastí, či budú voľné. 😉
Budem držať palčeky!

burina111
24. mar 2007

dakujem kati, si poklad

helka1
24. mar 2007

Ahojky 😉
Ja sa tiez chystam rodit v KK, len mam pred tebou burina trosku naskok v tyzdnocj tehotenstva 😉 . Uz som lezala aj PP nemocnici aj v Kezmarskej, akurat mi v KK prekazalo, ze gyn-porodnicke oddelenie je uzamknute 😒 . Ale tie nadstandardne izby sa mi pacili 🙂

burina111
30. mar 2007

helka, tak čo vieš, možno budeme ležať spolu. a ako sa máte s malým? už viete, čo to bude? a hýbe sa už??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre