Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

ada222
23. júl 2011

@danciacik a Katial sidli kde? na Tatranskom namesti ako jeho zena a syn? treba sa objednat, alebo ma vyhradeny cas pre babatka tak ako Varholik?

danciacik
23. júl 2011

@ada222 hej tam sídli za Alexandriou v tej bytovke. No ja keď som tam volala, bola som tam asi pred rokom s Paťkom, tak mi povedali, že malé detičky majú automaticky prednosť. Ale pre istotu tam zavolaj. On je hrozne zlatý doktor. 😉
A ďakujem za gratuláciu. 😉
Pozerám, že vy ste o dosť staršie od nás. Ako sa ti drží maličká?

monika9694
23. júl 2011

Ahojte kočky ... tak rodila som úspešne v Kežmarku ... pôrod bol výborný ... síce som mala poslíčkou den a pol vopred unavena a vyčerpana som prisla do porodnice ked som už od bolesti nemohla vydrzat a myslela som si , že porod sa už zacal .. a lečkarka mi oznamila , ale pani ved vy este ste otvorena len na jeden prst ... to bude s vami este dlhe ... ale nastastie ma nenechali dlho sa trapit dali mi nieco do zili... a porod sa rozbehol .. tie bolesti boli hrozne .. rozdychat sa nedali ... strasne som kricala .. z plneho hrdla na celu nemocnicu .. ale vydrzala som to .. pan Remecky ma rychlo odrodil ... a pochvalil ma , ze nato , ze som prvorodicka tak porod bol super a velmi rychly ... na 4 zatlačenia bola mala vonku ... urobil mi epizotomiu , ale mala som malo stehov , ktore som hned rozchodila ... s nemocnicou som bola velmi spokojna aj s personalom nemocnice .. vadili mi tam len tie romky , ale kedze som bola na sukromnej izbe tak to bolo fajn ... ale pri jedle ma prepichovali pohladom teda vsetky biele rodičky ... vrele odporucam kezmarsku nemocnicu na porod ... a nelutujem , ze som si ju vybrala ...

ada222
24. júl 2011

@danciacik Ahojky, ano mala sa mi narodila o 4 tyzdne skor, takze uz mame teraz 6 tyzdnov. Drzi sa celkom dobre, pekne pribera, zatial mam mliecko, tak som rada, ze ju mozem kojit, nerada by som prikrmovala umelym. Uvidime, ci nam to vydrzi, lebo stale papa tak vselijako, raz pyta po hodine, inokedy po dvoch a vacsinou po troch, v noci vydrzi aj 5 hodin. Posledne dni vsak papa castejsie z oboch prsnikov, tak snad mam dost mlieka. Je trosku prechladena a ja som momentalne tiez a to poriadne. Ani sa necudujem v tomto pocasi...Tak snad nam to obom co najskor prejde. A vy sa drzite ako?

danciacik
26. júl 2011

@ada222 tak to je super, že sa držíte. .Možno ti papá častejšie pre to, že myslím že v 6-tom týždni je laktačná kríza. Ale aj naša papá z oboch prsníkov. No toto počasie je fakt na nervy. My sa inak držíme celkom fajn až na to, že máme reflux a silné koliky, aspoň tak to včera povedala doktorka, tak je to trokšu pernejšie ale dá sa. A vás očkovali proti TBC? Lebo nás volali na zajtra.

ada222
26. júl 2011

@danciacik Ano, tiez sme boli na tom ockovani na TBC v tej nizkej budove v detskej poliklinike. Musime ist este na tu ortopediu a este mame ist na ocne pozadie... sa nachodime po tych lekaroch teraz, este aj na neurologiu musime chodit, kedze je mala predcasne narodena...

danciacik
27. júl 2011

@ada222 jaaaj no to hej, takže máte behačky. My sa tiež chystáme na ortopédiu ale ešte máme viac ako týždeň čas. Dnes ideme na to očkovanie - najradšej by som tam nešla ale čo už. 😒

majuska1988
2. aug 2011

ahojte maminky ma niekto skusenost v popradskej nemocnici s porodni s kp? ja som uz po ternime dva dni tak sa trosku bojim

adikad
2. aug 2011

@majuska1988 ahoj, ja som bola vcera na predporodnej priprave a tam dr. Raucina vravel, ze sa snazia dieta aj ked je KP porodit normalnym porodom, ale pocas prvych dob sleduju ako sa porod vyvyja a potom sa rozhoduje, ci bude sekcia.

majuska1988
2. aug 2011

strastne sa bojimm.. neviem si taky porod ani predstavit.

majuska1988
2. aug 2011

@adikad strastne sa bojimm.. neviem si taky porod ani predstavit.

jenifer2904
8. aug 2011

co sa tyka toho KP, tak tiez viem ze v PP sa rodi vela tymto sposobom a ze nemali s tym problemy...

trinka
20. aug 2011

@majuska1988 tak ako to dopadlo?

karolinka2427
24. aug 2011

ahoj babenky j mam termin v sept.a neviem sa rozhodnut kde rodit kk ci poprad

fida04
24. aug 2011

@karolinka2427 ahoj, ja som zo SNV a idem rodit do KK, uz som tam bola aj v poradni a zatial to tam na mna posobilo velmi dobre.

karolinka2427
25. aug 2011

ty to mas uz za chvilinku poorod tak drzim palce nech ti oto dobre dopadne 🙂

majuska1988
25. aug 2011

@trinka dopadlo to dobre robili mi cisarsky dakujem za opytanie🙂

karolinka2427
25. aug 2011

@fida04 a kde chodis do poradne do kk ku komu?

trinka
25. aug 2011

@majuska1988 a mala si prvý cisársky?

karolinka2427
25. aug 2011

aHojte tehulky popise nejaka z pp ,,,som v 37 tt 🙂

tinka20121980
25. aug 2011

No ja som bola s porod velmi spokojna len teraz som nestastna lebo mi ostalo velke brusko ako keby som bola tehotna ale nie som co mam robit kto pomoze nuda21vazet.sk

fida04
25. aug 2011

@karolinka2427 no normalne priamo do porodnice ku primarovi p. Vozar myslim ze sa vola 😎

lianka7
25. aug 2011

@karolinka2427 Ja som z PP,ale ja som o 10 tyzdnov menej, v 27.tt 🙂

karolinka2427
26. aug 2011

@lianka7 no to mas este casu na porod ale urcite sa tesis na drobceka t o je prve babetko tvoje 🙂

lianka7
26. aug 2011

@karolinka2427 Tak pomaly ale isto sa to uz krati a ide to velmi rychlo.Ano je to nase prve vytuzene a vymodlene babatko. Kde budes rodit?V PP?Mas aj porodnika vybrateho?

karolinka2427
26. aug 2011

@lianka7 porodnika nemam vybrateho a neviem sa sama rozh,kde budem rodit ale pravdepodobne v pp je to najblizsie i ked som niekedy u rodicou v sp,belej tak potom mozem ist do kk kde ma to chiti asi tak 🙂 urcite mas pohyby uz ako sa citis ?

lianka7
26. aug 2011

@karolinka2427 Takže to nechávaš na náhodu,kde práve budeš, super 🙂 A gynekológa máš koho? Ja pohyby cítim vo veľkom,tento týždeň sa drobček začal riadne vypučovať, kopká si o sto šesť,tak si ho užívame...horúčavy zvládam super,len keď dlho cestujem v aute,trošku mi puchnú nohy,ináč oki.A ty?

karolinka2427
26. aug 2011

na nahodu no viess ja nemozem byt stale v pp nemam tu nikoho a nikoho nepoznam tak sem tam na den dva zajdem k nasim aj spat apon niesom sama a keby nahodou ma to chytilo v kk ako doma tak ma mamina odveze do najblizsej nemocn,,a muz uz pride potom,ale dufam ze ma to c hiti v pp mam blizko porodnicu od domu no neviem kde sa budem pohybovat asi t&ak 🙂 nohy ani my nehovor ako slon a aj ruky ak ti mozem poradit japijem sumive tablety magneziumb6 tehotenstve a to velmi aspon mne pomaha ale porad sa najprv s svojim gyn,az potom ich ber , 🙂

lianka7
26. aug 2011

@karolinka2427 Ja mam tiez pp nemocnicu cca 3 minuty od bytu 🙂 Mne ruky vobec nepuchnu a ked som doma,tak ani nohy-preto sa radsej v tychto teplach zdrziavam len doma-nechcem riskovat 😒

karolinka2427
26. aug 2011

no mne anooo puchnu ale dokt,vravi ze voda sa my zadrziava v tele ale potom to vylucim rychlo potyvch sumivych tabl...ty byvas niekde v centre mesta?ak budes chciet hli by sme potom kocikovat spolu deticky nase ja karolinku ty patka aspon sa spozname ale to az tak ked budu mat aspon 2 mesiaciky mozme ist spolu do mesta na prech,ak budes chciet 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre