Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

mafia102
26. okt 2009

Ahojte, ja som bola mesiac v PP v nemocnici, a je tam naozaj perfektna starostlivost. Nakoniec mi aj tak museli robit sekciu, ale maly sa vdaka primarovi narodil v poriadku, aj ked velmi malicky. Takze kazdemu odporucam popradsku nemocnicu, pretoze cely personal vratane lekarov a sestriciek je naozaj perfektny.

robka
28. okt 2009

ahoj trinka,
ja som ani nezacala chodit na to cvicenie zo zdravotnych dovodov 😒 ale nevadi.....tiez nemam vybrateho lekara asi to necham na nahodu je to ich práca..... 🙂

trinka
1. nov 2009

to je škoda, ja som rada, že sa idem aspon raz do týždna ponatahovat...strašne ma bolievajú kríže... ☹ teším sa až male konečne bude von 😀

robka
1. nov 2009

tak to hej závidim ti lebo mna tiez bolia hrozne kríže.....inak máme rovnaky termin 😀 a tiež sa už neviem dockat kedy bude s nami

petulka201
9. nov 2009

ahojte,chcela by som sa vás opytat,ktore ste rodili v PP,ze co mi treba pre drobca do porodnice??

robka
10. nov 2009

to by inak aj mna dost zaujimalo ze co vsetko potrebujem lebo taky zaklad viem len ci som na nic nezabudla 😉

tami_tami
10. nov 2009

no my sme uz tiez zbaleni tak snad mame vsetko 😉

maryen79
11. nov 2009

ahojte,
do porodnice potrebujete pre babo na oblečenie len tie vecicky v ktorych ho zoberiete domov /tam "dostanete" na tych par dni nejake tie košielky, perinku a bavl.plienocky/, inak vam treba hlavne destku kozmetiku: vlhčene utierky, mydielko, mlieko/olejček na telicko /septonex na pupček a tampony vam daju/ a samozrejme plienky,pampersy - menši baliček, odsavačku na mlieko nepotrebujete - maju tam ručne odsavacky, take tie novšie...... myslim, ze to je všetko.....teda aspon dufam. A ak mozem odporučit, kupte si v lekarni "popôrodne nohavičky" - v pripade, ze vas budu musiet pri porode nastrihovat, lahsie sa vam to bude hojit - vyborna vec!! stoja okolo 2€ a v baleni je ich 5...... Pekny dnicek maminy!!
😝

tami_tami
11. nov 2009

maryen - vdaka za info ja mam toho aj viac tusim - len tak pre istotu 😉
a co sa tyka ciapocky, rukaviciek a ponoziek? tie mozem mat svoje nie?

maryen79
11. nov 2009

ahoj tami,
jasneee, mozes mat co len chces, aj ja som mala plnu tasku..... 😀 Dokonca som zobrala aj detsku deku - no fakt som tam mala zo sebou vsetko co mi voslo do tasky 😅
teraz je to v porodnici ovela "volnejsie", odkedy je tam primarom Bohmer je tam ovela lepsia atmosfera, nie su tam ziadne prikazy, zakazy, sestricky su jak med!

robka
12. nov 2009

aj ja dakujem za info 😀 hned som kludnejsia ale sa nam to krati Tami nie? s tym zbalenim budem asi velky problem 😀

tami_tami
12. nov 2009

maryen - to som rada lebo mam asi fakt vsetko - ze pre istotu aby som nemusela o nieco prost 😉
inac z Bohmera nemam dobry pocit - raz ma vysetroval ked mi hrozila hospitalizacia teraz pocas tehu a bol strasne arogantny 😖

robka - veru krati sa to - a ja uz som asi 3 dni pobalena - pre istotu 😉

maryen79
13. nov 2009

ahojte
tazko povedat aky Bohmer v skutocnosti je......ja som si v tehu polezala v nemocnici par tyzdnov a zdal sa byt v pohode - no tazko povedat, kazdy ma s lekarmi svoje skusenosti 😒
ale drzim vam tami a robka palce nech mate lahky a hlavne rychly priebeh pri porode, tak ako ja 😝
aj ja som bola uz pobalena lebo pri prvom som rodila v 38 t....... 😉

trinka
13. nov 2009

Ahojte dievčence,
ja som sa teraz vrátila z nemocnice, lebo naše babo sa rozhodlo ist von skor, ale nastastie ho po piatich dnoch presvedcili, že ešte nie je cas. Pri prijme ma vyšetroval primár, a zdal sa mi taký prísny (ale zažila som aj horších). Inak lekárky aj lekari boli strašne milí a ochotní. Aspoň ja som mala taký pocit. Aj sestričky- naozaj sa snažili. Na odd. sú nové sprchy a záchody- čo je super. Netreba sa asi zbytočne báť a stresovať a počuvat hrozostrasne historky.

Ja som bola pobalena a aj dobre, lebo aspon manžel nestresoval, ked mu oznamili, že ostavam v nemocnici. 😀

tami_tami
13. nov 2009

maryen - vdaka tiez by som si zelala aby to bolo rychle 😅 ale jasne ze to kazda tehula 😉

trinka - super ze babo ostalo este v brusku tak sa pekne setri nech to ppotiahnete do terminu 😉

robka
16. nov 2009

mayren tiez dakujem uz sa neviem dockat a dufam ze to prebehne rychlo 🙂 tiez uz sme pobaleny a nachystany uz len cakame ze kedy to pride a mame to za sebou 😅

studio11
21. nov 2009

Ahojte dievčatá.
Konečne som si našla pri malom troška času napísať svoje skúsenosti.
Takže do Popradskej nemocnice NIKDY VIAC!!!! Lekári sú super a naozaj sa snažia, ale tie sestričky. Nestretla som sa hore na novorodeneckom ani s 1 dobrou a ochotnou......mala som sekciu a keďže malý bol drobček zobrali ho hneď po pôrode na nedonosenecké. Tým pádom že som hore nemala dieťa tak o mňa ani nezakopli, musela som si všetko vybojovať sama. Vtedy tam ženy rodili ako na páse, ale to tie sestričky vôbec neospravedlňuje. Keď som sa ich pýtala či mi nepomôžu , pretože sa mi začalo tvoriť mlieko a chytali ma horúčky, tak ma surovo poslali SPAŤ a oni sledovali "Ordináciu".
Dúfam že vy takéto skúsenosti mať nebudete!!!!!

kamila08
21. nov 2009

Ahojte,ja som rodila v Poprade a nemôžem povedať jedno zlé slovo na sestričky a doktorov boli v pohode a to som prišla rodiť o 2 hod.v noci.Nedá sa to porovnať keď som rodila pred 12 rokmi .

trinka
1. dec 2009

my sme mali minulý víkend nácvik... asi okolo jednej poobede ma začali pobolievať kríže a začalo mi tvrdnúť bruško... okolo deviatej začali byť tie bolesti a tvrdnutie pravidelne a okolo jednej manžel vyhlasil, že rodim a on nebude študovať na youtoube ako sa ma porodit dieta a ze ideme do nemocnice 😀 😀 😀 Takže s bolesťami každých cca10 min a s malou dušičkou sme o pol druhej rano zazvonili na porodnici, že asi rodim...Sestrička ma zobrala dnu, natočila záznam aked zavolala lekára, že tu máme prvorodičku s pravideľnou činnosťou, tak som mala malu dušičku... Doktor ma vyšetril a prijali ma na porod, napichli mi žilu- lebo som pozit. streptokoka a nasadili ATB. Lekár bol veľmi milý a aj sestrička v nočnej. Keďže som sa ale do rána neotvárala a kontrakcie slabli, tak sa rozhodli počkať a poslali ma na odd, že tam ostanem cez víkend, keby sa to rozbehlo. Vdaka chripke bol zákaz navštev, takže mi všetko jedno nebolo... ☹
Ale nakoniec nás v pondelok pustili domov, že možno si to malá zase rozmyslela... po skusenostiach ostatných maminiek som sa rozhodla, že si vybavím epiduralku... tak uvidime, či to na niečo bude...
😉 ja mam zatial dobre skusenosti s personalom, tak dufam, že to tak bude aj ked už pojdeme naostro 😉

veronikapp
1. dec 2009

No ja mam len dobre skusenosti. Ani pred 4 rokmi som nemala ziadny problem, ani teraz som sa nestazovala. Lekari su vyborni. A sestricky v podstate tiez. Na to ake tam maju pracovne podmienky... 😒
Na gynekologii pokial viem tak sluzi jedna na cele oddelenie a ta sa nemoze venovat vzdy kazdemu. A na novorodeneckom sluzia 2 alebo 3 a teda maju co robit... Cez den ak je porod- a teraz ich je naozaj vela- musi vzdy aspon 1 ist na salu, najlepsie ak idu 2. A ta tretia co tamostane ma co robit. Cez den su rozne vysetrenia novorodencov. ak stihaju beru deticky na vys. oni, ak nie, posielaju mamicky. A verte mi ze niekedy by radsej chodili sami...
A nikto nema rad, ci uz to je v nemocnici, na urade, alebo kdekolvek inde, kde sa pracuje s ludmi, ze pride niekto s vyrazom- a teraz som tu ja a preto mi okamzite pomozte. Potom nech sa nikto nedivi, ze mu sem- tam povedia nieco co sa nemusi celkom pacit. 😒

maryen79
2. dec 2009

veronikapp - mas uplnu pravdu! ja som v PP nemocnici rodila pred 3mesiacmi a tie sestricky mali co robit.....aj napriek tomu boli zlate!

studio11
2. dec 2009

Veronika súhlasím s Tebou a som veľmi rada, že Ty si mala dobré skúsenosti s personálom v nemocnici. Všade je to o ľuďoch a samozrejme závisí od konkrétnej situácie. Ja som mala prosto smolu že bola pôrodnica preplnená a na prvorodičky nemali veľmi čas.
Zato týždne strávené na nedonoseneckom oddelení, my to všetko vynahradili. Nikomu také skúsenosti neprajem. ☹ Tam sú mamičky šťastné keď môžu ísť na vyšetrenie so svojím malinkým dieťatkom sami 😵

veronikapp
3. dec 2009

studio11 na nedonoseneckom si mala zle skusenosti? Prepac, som zvedava. Kratky cas som tam pracovala. Kym som neotehotnela... Chvalabohu! 😀

studio11
3. dec 2009

Práveže nie, boli tam oveľa lepšie sestričky, dokonca vďaka nim kojím 🙂))) Bolo vidno že majú prax a vedia čo tieto detičky potrebujú. Aj keď sme sa natrápili 🙂
Ale ako mamička s dieťatkom v inkubátore, ktoré nemôžeš mať pri sebe, nepočuješ ho dýchať keď spinká, nemôžeš ho nakojiť a prvé dni pozeráš na neho iba cez sklo.............je to po psychickej stránke veeeľmi ťažké. A keď si tam pracovala, určite vieš aké priestory tam majú mamičky........bola to fakt trpká skúsenosť, ktorú veru nikomu neprajem. 😒

veronikapp
3. dec 2009

tak to teda viem... ☹

jigsaw05
5. dec 2009

baby,chcem sa opytat,kedze cakam uz kazdu chvilku ,moj gynekolog mi nic nepovedal ani ma neinformoval,dokonca uz nemam mat u neho prehliadku iba keby som neporodila do terminu,tak sa mam zastavit 18.decembra rano,ci sa nemam ist opytat do porodnice v ktorrej chcem rodit, teda chcela by som rodit urcite v kezmarku,ci tam nemam ist na prehliadku alebo co...termin mam 13.decembra

veronikapp
6. dec 2009

mas zaujimaveho lekara...
tak neviem lebo moj lekar ma praveze ku koncu tehotenstva kontroloval castejsie, vlastne este v den terminu som bola na kontrolu a tam mi povedal, ze na dalsi den sa mam hlasit uz v nemocnici, lebo prenasam.
Neviem ako to funguje v Kezmarku, ale pre tvoj dobry pocit zavolaj svojmu lekarov, aby ta este prezrel. Alebo zavolaj priamo do nemocnice kde chces rodit, nech ta usmernia. Urcite sa nenechaj odbyt.

jigsaw05
6. dec 2009

no moj lekar je fakt dost zaujimavy,keby som si minuly tyzden nevymyslela,ze mam akoze bolesti tak by som bola mesiac pred terminom porodu bez prehliadky,no a raz ked som prisla k nemu den potom ako som bola na pohotovosti kvoli zapalu mocovych ciest,tak som mu povedala,co sa mi stalo a co mi predpisali a on sa ma opytal ci este kojim 😀 a to cakam moje prve babo a myslim,ze mi dost vidno brusko,ved som pribrala 24 kil...no a to bolo pred 3 tyzdnami ...tak skusim sa ist opytat na porodnicu,ze co by som mala robit a ci ma neprezru alebo tak 🙂 kazdopadne dakujem za radu

trinka
11. dec 2009

Joj dievčence... ja už chcem porodiť... ta mal sa najskôr nevedela dočkať a teraz sa jej nechce 😖

veronikapp
11. dec 2009

trinka vydrzat! 🙂 raz predsa musi ist von...
ale ja by som si uz epi nedala...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre