Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

livike
15. feb 2010

Stamion...
A ty si kde???Už si v nemocnici???Zobrali ta skor???Nejak si sa stratila...nepíšeš...

domika9
15. feb 2010

hmmmm livike teraz ked to tak čítam tak aj lutujem že som sa neprihlasila na ten kurz 😒 aj ked by som necvičila mohla som aspon toto vidieť

ja si tak velmi prajem aby bol manžel pri mne , len sa bojím aby to stihol on pracuje 50km od domu a kym púríde po mna lebo inak sa neviem dostať do nemocnice + dalších 20 km do popradu tak si viem predstaviť v akom budem strese posledne dni 😒

zdenka_pp
16. feb 2010

Livike,
a vraveli vám na tom kurze, že môžem ostať doma aj keď mi odtečie plodová voda a čakať až kým nebudem mať kontrakcie každých 15 min. , alebo, keď mi odtečie voda, tak sa mám hneď vychystať do nemocnice?
Tiež si myslím, že je lepšie na začiatku "celého procesu" ostať v domácom prostredí, no len vieš, ako prvorodičke sa mi isto začnú preháňať myšlienky hlavou, že či je všetko ok a tak...či nepoletím rovno do nemocnice

Ozaj, čo sa tých vecí pre bábo týka, mne sesterka radila, aby som si nekupovala drahé plienky pre bábo do nemocnice a aby som zbytočne nebrala preň oblečenie. Že za ňou prišla sestrička a rovno si pýtala plienky pre bábo. No keď si rozbalila maličkú, tak zistila, že na sebe nemá pampersi, ale nejakú starú oštaru, a keď malé niečo ogrcká a tak, že sa s tým nebavia a veci hodia rovno do spoločného prania pre nemocnicu (nestarajú sa, či si si ich doniesla z domu), no ale musím podotknúť, že to nebolo tu v PP, ale vo Vranove.

livike
16. feb 2010

Domika...
Keby som bývala tak daleko od Popradu, ani ja by som sa na ten kurz neprihlásila...Aj ked tu bývam som nad tým tiez rozmyslala ze či ísť alebo nie...Len som sa dopočula kade tade že je dobrý...tak som sa na to dala...a naozaj neľutujem...Ale mohla som začať aj skor...lebo už čím dalej tým to je horšie s tým bruškom...a na gymnastike to už tiež nie je najľahšie...Ale určite to stojí za to...už nás sestričky poznajú...my poznáme ich...prostredie...a všetko...takze super...

A čo sa bolestí týka...Neboj..manžel stihne doraziť....to tak sa rýchlo všetko neudeje....Ked budeš mať už nejaké divné pocity ...tak hned volaj...to už budeš cítiť že to už príde....

Zdenka...
Ano...okamžite ked odtečie voda treba isť do nemocnice...Lebo vtedy budu už tie kontrakcie stále silnejšie a silnejšie a možu aj nastať nejaké komplikácie....

A čo sa týka tých vecičiek tak povedali, že maju všetko na oblečenie pre bábatko...aj perinky...
Iba plienky pampersky doniesť..rátať 7-8 na den...+ vlhčené obrusky
A oblečenie domov...
Ale ja si beriem pre istotu viacej veci...lebo neviem či mi naozaj niečo nebude chýbať...
Ci tie vecičky budu čisté...alebo tak...
Ja beriem aj košielku, rukavičky proti poškrabaniu, čiapočku, deku, osušku, ortopedické nohavičky ked budu baliť naširoko...látkové plienky..cumlík aj fľašku...aj nejaký krém proti zaparenínám, Septonex na pupoček, a tak.....Takže radšej vezmem naviac, a čo budu mať manžel mi ich donesie domov....
A ked nás prepustia tak vecičky nachystám manželovi doma, čo má doniesť ...

A nemyslím si že tu tvoje plienky vymenia ze nejaké iné....Tu si prebaluješ bábatko sama...Iba 24 hodín musí byť na pozorovaní pri sestričkách...kde asi oni prebaluju....A tu su oni naozaj zlaté...prečo by to robili....

domika9
16. feb 2010

dievčata som rada že to absolvujete ešte predomnou a potom sem hodte info 🙂 ako bolo
aj vas tak bolia klby mne ide dnes panvu roztrhnuť , mala som to už pred vianocami a potom mi to prešlo no teraz sa mi to zase vratilo 😒 no už len nejako dobojovať

tami_tami
16. feb 2010

plienky ktore vam vezmu sestricky - vzdy si vypytaju len na jeden den - daju vasmu dietatku do postielky na novorodeneckom. rukavicky su zbatocne pretoze deticky maju rucky zviazane do perinky cely cas a radim vam ani nenechavat rucky volne -staci jeden den a uz ich naspat len velmi tazko zabalite a je to omnoho narocnejsie ak drobec sermuje ruckami kade tade... 😉 ortopedicke tiez netreba - tiez som mala so sebou aj latkove plienky... ale v nemocnici na siroko nebalia... az po navsteve ortopedie - vacsinou posielaju mamicky na vysetrenie s malymi - az potom vam povie doktor balit na siroko a kontrola bud o 4 al. o 6 tyzdnov... deku tiez netreba nie je zima na izbach len co ti to tam bude zavadzat nakolko miesta na ulozenie veci na izbach niet a postielky su malinke - to akurat na tie plienky co vyfasujete + pampersky ked si tam ulozis... flasu tiez neber - ked bude treba daju ti -nebudes predsa nosit flasku ked budes potrebovat mliecko pre male - musia to sterilizovat a ohriat... to by ti drobec velmi dlho plakal... kosielku som mala toez ale nevyuzijes... zaspinis - donesies - daju ti cistu a jednu mas rezervnu vzdy... 😉

domika9
16. feb 2010

tami a kolkokrat nosia v noci na kojenie?

domika9
16. feb 2010

a ešte ma napadla taka vec ako ste si brali babätko domov ? v autosedačke alebo ste ho vzali len tak na ruky ? to aby som asi kupila ešte zavinovačku do autosedačky kedže nebyvam v pp

tami a ešte by som sa chcela opytať ked som ležala na gynekologii tak na vizite povedali že som prepustena a automaticky som musela oopustiť postel a izbu a na chodbe som čakala na prepušťaciu spravu dosť dlho vtedy mi to až tak nevadilo ale trva im to tak dlho aj na 9 poschodí lebo ja som ležala 3x ale na 8 poschodí
alebo vas ,,vyhanali,, s izby až ked vam dali prepušťaciu spravu ?

a ešte otazočka spravu o novorodencovi dali tebe alebo ju posielai poštou detskemu lekarovi?

zdenka_pp
16. feb 2010

Tá otázka ohľadom autosedačky je trefná, bývam autom asi 3 min. od nemocnice a neviem si predstaviť, že na ten čas mám dať bábo do autosedačky, veď bude také malinké. Nestačí ho len držať na rukách ako to robili naše mami?
Na dlhšie vzdialenosti je to isto o bezpečnosti, počula som, že v niektorých nemocniciach ani neprepustia dieťa, pokiaľ poň neprídu s autosedačkou.

domika9
16. feb 2010

no my byvame 20km od pp takže jednoznačne autosedačka len mi bude čudne že ho nedam do riadnej zavinovačky ale čo už bezpečnosť je bezpečnosť

tami_tami
17. feb 2010

ja osobne byvam pri novom kostole - co je tiez na skok... mam autosedacku, no z porodnice som odmietla dat maleho tam a niesli sme ho v taske - vanicke z kocika... - keby nas sice capli tak zacvakame pokutu, no ja som ho chcela zabalit pekne do perinky a ides...

co sa tyka prepustenia, mne raucina na vizite povedal ze ak mi prepustie maleho mozem ist domov... takze som sla neskor pre mlieko a sestricka (moja suseda 😉 ) mi vravi ze uz ma pre mna papiere ze maleho mi prepustili - ani som nevedela jak 😅 tak som volala domov ze ma prepustili ze nech pre mna pridu... to trvalo este dost dlho nakolko sli este pre nutrilon do kauflandu a tak - to mi hned sestricka povedala nech idu kym pre mna pridu... 😉
no takze ja som cakala na izbe, pekne sa balila, sestricka mi doniesla spravu maleho - dostala som vsetko do ruky a odovzdala to pri prvej navsteve u lekarky - o dva dni (ku mne domov nemohla prist tak som sla ja k nej)

no a mne doniesol raucina prepustaciu spravu az na izbu - prepustena som bola o desiatej... cely cas som tam mohla byt v pohode ma nik nevyhanal... ja som sice bola na izbe sama ale aj keby hned prisiel niekto po mne tak na izbe by som bola mohla ostat len postel uvolnit a sadnut napr. na stolicku (mna ked prelozili z pooperacky vedla na izbu tak mi tak uvolnila miesto jedna predo mnou 😉 )

takze ked prisli pre mna sla som si pre veci pre maleho a perinku, sla ho na izbu prezliect a zabalit, odniest vsetko co som dostala na novorodenecke (perinka, 10 bavl. plienok, dve kosielky, teplomer) no a sli sme... hodila som veeelky usmev na lekara a sestricku, pozdravila sa a uz ma nebolo... 😉

nik nekontroloval v com nesiem a a ko maleho domov... sak oni nevedeli ako a kam az idem 😉

ale tiez som pocula ze v niektorych mestach bez sedacky nechcu prepustit...

domika9
17. feb 2010

a novorodenecke oddelenie je kde v nemocnici ?
to akože dieťa prepušťaju z ineho oddelenia na akom ležíš ty ?

no mna ked prepušťali tak ako jasne že mi nikto nepovedal že chodte preč ale postel som musela opustiť a to ma už čakal mm tak som s nim čakala na chodbe a bolo už asi za obedom ked mi dali spravu do ruk takže asi take dve hodiny som čakala na tej chodbe ešte mi nejaka sestrička vravela že najskor musia dať spravy na 9 poschodí
ten kočiar čo mam ja vyhliadnuty tak vanička sa da použiť aj na prevoz v aute tak možno ho šupnem do toho ale to ešte uvidím ako to s mm poriešime ale to je najmenej 🙂

tami_tami
17. feb 2010

novorodeneske je na oddeleni sestonedelia len uplne vzadu 🙂 ja som bola na druhej strane - tam je pooperacka na rizikovom a prelozili ma len vedla na uplne poslednu izbu - na sestonedeli bolo plno... takze som musela chodit z jedneho konca na druhy co bol pre mna dost problem po cisarskom ale co uz...

ak mas taku vanicku tak nemas co riesit a nemas problem - je to prakticke a v tomto pripade aj bezpecne a podla predpisov 😉

joj dievcata tak vam zavidim ze mate tie bruska - mne to velmi chyba - ja som mala tehotenstvo suprove a bezproblemove - keby som nemala brusko tak to ani nie je zoadna zmena... 😉

a twiti uz bude asi mat malinku pri sebe kedze nepise 😉

mariavall
17. feb 2010

domika - aky kociar mas vyhliadnuty?

livike
17. feb 2010

Tami...
Tak diki za infošky...Tak polovicu vecí môžem vyhodiť z tašky...
Ja plánujem byť na nadštandardnej izbe...tam by miesta bolo dosť...ale máš pravdu...Ked dačo predsa len bude treba...manžel bude k dispozicii...

Tak ani Twiti...ani Stamion nepíše...určite už to majú za sebou...Jak im závidííííím... 😅

A mne to bruško asi chybať nebude...Už som jak balonik...Nemôžem niekedy ani dýchať...Inač u mna je tiez vsetko v poho...ale už radsej malého mať pri sebe....

My bývame napr. na západe...Ale máme aj autosedačku...Tak určite ho vezmeme domov v autosedačke...
Ale určite nepozerajú do čoho malého ukladáš ked vas prepúšťaju...Myslím že to je na vlastnú zodpovednosť...
Zevraj by sa mali v autosedačke prepravovať všetky deti....Ked vás zastavia policajti...môžete dostať pokutu...
Neviem ako je to s vaničkou z kočíara...

robka
17. feb 2010

no mi sme tiez maleho viezli v autosedacke a nikto na nas nepozeral na to tie autosedacky su podla mna...takze vsade kde ideme autom ho davame do autosedacky uz nas aj zastavili policajti a pozerali ci je priputany tak ako ma 🙂....bol 😀

tami_tami
17. feb 2010

livike ak mas taku vanicku ako pisala domika - co sa da priputat v aute tak je to o.k ale ak mas obycajnu ako ja tak zacvakas... inac chodime tiez uz so sedackou... ved uz je aj vacsi tak je to uz teraz v pohode celkom 😉

domika9
17. feb 2010

mariavall idem kupiť casualplay s4 -milujem ten kočiar už vyše 2 rokov 🙂

stamion
17. feb 2010

Tak ahojte dievčatá,už som doma z pôrodnice. 11.2. o 16.07.sa mi narodil synček Simon,vážil 3420g,meral 48cm. Išla som do poradni,a lekár ma pozrel zo spodu,a sa zhrozil že hlavička je už úplne dole a branka je otvorená na 1 prst,že to do zajtra nevydržím,dostala som také bolesti,že sme hneď utekali do nemocnice,tak mi aj hneď robili cisarák.Malého som videla hneď ako ho vybrali z brucha,a hneď začal cikať,tak ma skoro obcikal.Dodám fotky.A čo je s Twiti?Nevieš Livika? Aty sa ako držíš,Livika? 🙂

tami_tami
17. feb 2010

stamion !!! gratulujem ti k syncekovi 😉 😉 😉 😉 😉

mne maleho hned neukazali - ani som nevedela ze uz je von... 😒 neviem preco mi ho potom zabaleneho az ukazali

zdenka_pp
17. feb 2010

Stamion,
gratulujem k malému cikošovi Simonovi 🙂

Nemala si dovtedy žiadne príznaky, že by sa to mohlo blížiť?

domika9
17. feb 2010

stamion aj ja gratulujem 🙂

mariavall
17. feb 2010

Stamion - aj ja sa pripájam ku gratulantom a blahoželám k synčekovi.

domika9
17. feb 2010

mariavall ja som mala povodne termin porodu 24.4 tak ak sa drobcovi nebude velmi chcieť tak sa možno stretneme 😀

robka
17. feb 2010

Stamion aj ja gratulujem k synčekovi 🙂 kráásne meno nech sa vam dari 😀

pettka44
18. feb 2010

Aj ja sa pripajam ku gratulaciam, domika9 mame skoro spolocny termin, mozno sa stretneme v nemocnici 😉 , ja som rodila prve v PP, nemam dobre spomienky, na porod, ale to tam bol jeden doktor, ktory si asi pomylil profesiu...nastastie tam uz nie je a pocuvam same chvaly na popradsku nemocnicu 😉

domika9
18. feb 2010

pettka 🙂 veru možno sa stretneme ale pred 5 rokmi tam bolo ine vedenie na gynekologii a odvtedy to tam je lepšie ležala som tam aj za stareho aj za noveho vedenia a bol to rozdiel 🙂

livike
18. feb 2010

Stamion....
Tak ti srdečne gratulujem aj ja...Nečakala som že to bude tak skoro....Ale hlavne že všetko dobre dopadlo... a maličký sa narodil zdravučký a uplne s idealnymi mierami...Bola som práve v pondelok na kurze na novorodeneckom..a videli sme aj babatka ...možno tam ležal aj Simonko ked sme tam boli...No škoda že nám to tak nevyšlo...chcela som ta ist pozrieť teraz v pondelok som mala v pláne že sa na teba spýtam...
V piatok rodila tiež jedna z kurzu..ale normálnym pôrodom...tiež chlapčeka...Tak ste sa tam museli stretnuť...
Tak nevadi...Hlavne že to už máš za sebou...určite sa stretneme niekedy v apríli pri tej riečke na prechádzke...Potom si dohodneme stretko...
tak sa drž....lieč sa...

pettka44
18. feb 2010

Urcite ,vtedy tam bolo celkom inak, teraz je to o inom, nech nam to vsetkym dobre dopadne 🙂

zdenka_pp
18. feb 2010

Baby, akurát dnes som sa bola dať vypísať na materskú. Nič mi to nepomôže, keďže som nezamestnaná, môžem čakať akurát na príspevok od úradu práce (čo by malo byť 165eur- až keď sa malé narodí), kam sa ten papier chystám zajtra odniesť.

Ale nie to som chcela....pýtala som sa ohľadom epidurálky, že či potrebujem nejaké vyšetrenie dopredu z AROa a tak. Vraj ale nepotrebujem nič. Že potom, až to na mňa príde, si ho vyžiadam rovno v nemocnici (žiadne vyšetrenie dopredu). Je to normálne? Veď som tu po nete čítala, že baby chodia na vyšetrenia, ak vedia, že chcú epidurál?! Mimochodom, môj lekár je Adamkovič.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre