Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

vinka
6. máj 2010

Stamion zbytočne už tu nenapíše.Alebo možno pod iným nickom.Ved pred pár dnami ked sme preberali klobúčiky tak tiež niekto napísl prvý príspevok a rovno vyrívaci.Až to adminka zmazala. 😝 😀

sicar
7. máj 2010

Ahoje, ked tak citam, tak pristup lekarov v PP je individualny - jedna mate super skusenost a ina ani nie. Tak mi poradte, nepoznam tam ziadneho lekara ani lekarku (do poradne chodim zatial do KK) - ked mam planovanu sekciu zo zdr.dovodov a rozhodla som sa pre PP, mam si ist zabezpecit konkretneho lekara? Alebo to nechat tak? Ozaj a este na tej strane, kde su baby po sekciu - su izby 2 alebo 3 (aj to sa da niejak zabezpecit, ze by som radsej lezala na 2)?

zdenka_pp
7. máj 2010

No baby, ja som počas svojho pobytu v nemocke primára ani nevidela. Na vizitu došiel buď Raučina, alebo jedna mladá lekárka.

vinka
7. máj 2010

Sicar oni ak majú menej rodičiek tak dávajú aj po samej.Takže ak nemáš nadštandard zaplatený tak už čakať na šťastie 😀 😀

stamion
7. máj 2010

Sicar si presne môj prípad,ja som mala plánovanú sekciu,a tiež som nepoznala žiadneho lekára. Myslela som si že rozreže ma hocikto.Možno by to aj tak bolo,ale prišlo to na mňa skôr ako som mal plánované.Mala som sa ísť dohodnúť v 37 týždni na pôrodnicu aby mi dali termín.Službu mal primár tak sa pozrel do knižky podľa termínu som mala prísť 17.2.,ale môj gynekológ mi určil termín podľa ultrazvuku na 19.2.,ale primár to bohužiaľ neakceptoval a bral termín podľa menštruácie.Takže o 2 týždne som mala prísť na plánovanú sekciu.Medzitým žiadna kontrola nič 😠 No ale našťastie som si dávala robiť u gynekológa krvné testy potrebné k sekcii,tak som si išla po výsledky 11.2.poobede. Lekár sa zhrozil že čo tam ešte robím,že na čo primár čaká,keď je to plánovaná sekcia,no ale pre istotu ma ešte pozrel zo spodu.Ako ma pozeral tak ja som dostala hrozné bolesti ako pri menzese,a kríže ma nenormálne boleli.Doktor mi oznámil že do zajtra nevydržím,že krček je otvorený na jeden palec,a hlavička je už veľmi dole,už sa tlačila von.A ja frajerka som sa fajne naobedovala,povysávala celý dom, a sama na aute išla po výsledky.No ale domov ma už viezol manžel,vzali sme veci a utekali do nemocnice na príjem.Mala som papier od môjho gynekológa na príjem takže mi hneď robili ozvy plodu,malý skákal ako divý,mňa boleli strašne kríže,zase ma tam pozerala zo spodu lekárka a skonštatovala že mi musia urobiť akútnú sekciu.Na pôrodnicu som prišla o 14.30hod,a o 16.07 bol malý na svete.Mala som epidurál,nemohli mi pichnúť lebo namiesto chrbta som vždy vypučila zadok tak mali zo mňa šou,ale nakoniec pichli,tak už som si nič necítila v tom zhasli svetlá,vypol sa prúd,a lekárka sa pýta tej druhej lekárky že čo teraz či idú rezať či počkajú,ale nakoniec že musia rezať,ja som myslela že odpadnem od strachu ale nakoniec po 2 minútkach zapli prúd a mohli ma rezať.Mala som šťastie že mali službu lekárky,lebo v takom prípade že primár čaká do poslednej chvíle.Ale keď si objednaná a vydržíš dovtedy tak by nemal byť žiaden problém.Takže si nikoho neplať.Ale ja by som išla rodiť na tvojom mieste do KK,keďže tam chodíš aj do poradne.Neviem to je môj názor,keby že mám rodiť ešte raz tak určite KK.

stamion
7. máj 2010

Bože ale som sa rozpísala čo??????????????? 😉

mafia102
7. máj 2010

Stamion, ja som praveze rada, ze sa primar rozhodol cakat, lebo ostatni lekari chceli robit sekciu hned ako som prisla do nemockz, t.j v 32 tyzdni, ale nastastie mal sluzbu aj primar, a ten mi vysvetlil, ze ak by zrobili sekciu, maly by bol velmi malicky, a zrejme by zdravotne nemusel byt v poriadku a pravepreto chcel aby sme este pockali, ale bola som pod prisnym dohladom, kazdy den mi robili usg, prietoky a 5x denne ozvy plodu, nakoniec sa mi podarilo vydrzat do 35. tyzdna, ked uz boli prietoky take zle, ze uz sa primar rozhodol viac neriskovat. Marko sa sice narodil predcasne, a s nizkou porodnou hmotnostou, mal len 1780 g, ale je uplne v poriadku.

karmela7
7. máj 2010

Cauko,nikoho som tu neobvinila,ze nadava len ma zamrazilo pri komentaroch...no to je jedno a co sa tyka mojich porodov tak obidva som mala cisarskym rezom a Stamion mala som po "operacii" bolesti ale take,ze sa dali zvladnut ved chodit som mohla a ako mi bolo povedane " Cim skor vstanem, tym skor ma bolesti prejdu" a ja som to v pohode zvladla a nepotrebovala som vecne chodit za setrami..som sebestacna ... a nelutujem sa,ze mna nieco boli ale sa staram o svoje dieta!!!! A nakolko som si vsetko prestudovala vopred tak naozaj som nemusela za sestrou chodit kazdych 5 minut ako moja spolubyvajuca na izbe...to rozculovalo aj mna ked mi davala hlupe otazky ohladne dietata!tak sa necudujem niekedy sestrickam,ze obcas su neprijmene ked pride jedna a ta ista mamicka s tym istym dotazom....to jemoj nazor a mamicky nezabudnite sa opat do mna pustit....

silvia_pp
7. máj 2010

Ahojte, dlhšie som tu nebola,ale pozerám,že bolo "veselo" 🙂

karmela nehnevaj sa,ale som sa na týchto stránkach naozaj nestretla s tým,že by tu niekto nadával na sestričky /povedzme si otvorene všade pracujú lepší i horší ľudia/,nik sa tu neľutoval,že ho niečo bolí alebo že sa nevedel postarať o svoje dieťa a myslím si,že väčšina žien,čo ide rodiť si vopred preštuduje,čo ju čaká,len niekedy je teória jedna vec a prax druhá,keď sa raz dieťatko nevie prisať,nevie ako na to,možeš ty mať naštudované, čo len chceš,keď bábu to nejde,nemyslíš? A nevidím nič zlé na to,keď si tu ženy poradia ohľadom boľavých bradaviek a iných problémov s dojčením alebo vecí,čo sa týkajú pôrodu,fakt nechápem prečo si sa ty do nich pustila ☹ veď je to fórum, ktoré má pomôcť a nie vyvolávať hádky,či si potrebuješ niekde dvíhať svoje ego?

silvia_pp
7. máj 2010

Karmela radšej tým ženám poraď,keď máš všetko perfektne naštudované,budú len radi 😉 ,lebo kritizovať vie každý,to nieje žiadne umenie...

karmela7
7. máj 2010

Silvia to,ze som si vyjadrila svoj nazor nieje nic zle a chcela som tu len podakovat personalu a nie tu nikoho provokovat...a mile mamicky ja nemam cas tu sediet a debatovat nakolko sa staram o dve deticky....ale vidim clovek ked vyjadri nazor tak nespokojne matky sa hned pustaju do "boja" tak mamicky ja uz len poprajem vela zdaru v starani sa o deti a tym mamickam co este len cakaju na svoje miminka prajem vela stastia...a svoj nazor na PP porodnicu nezmenim! Pa 😉

sicar
7. máj 2010

Stamion dakujem velmi pekne za odpoved. A ja som toho nazoru, ze kedze ta sekcie je planovana - ale az v auguste - tak ma tam hadam hocikto rozreze 🙂 pokial ale babo vydrzi. I ked na to sa nemozem spoliehat, lebo prva dcera sa tlacila na svet 1 den pred prijmom na planovanu sekciu (no proste zvedava baba). Odtiekla mi plodova voda, a tak namiesto rano o 8 s taskou, sme utekali o 2 v noci. Tak som sa len modlila, nech to drzi do rana, kym dojde primar Adamkovic a podarilo sa. Rezal ma on a dr. Mlynarcik ma tak super zasil, ze jazvu teraz ani nevidno a na druhy den vecer som sa prechadzala po chodbe ako nic. Ked ma videla moja mama s manzelom ako spacirujem, tak nechceli verit 😀. A Stamion este konkretna otazocka na Teba - ako to je potom s prisatim babatka, daju aj na sale po sekcii, mam si to pytat alebo az potom na pooperacnej izbe? A ako potom s dojcenim u Teba? Mas niejake odporucanie? Lebo po prvej sekcii sa mi tazko a dlho rozbiehalo dojcenie. Dakujem

silvia_pp
7. máj 2010

Karmela ja som tiež len vyjadrila názor k tvojim príspevkom,do žiadneho boja sa nepotrebujem púšťať,môj názor na PP pôrodnicu je tiež pozitívny a väčšina príspevkov je v kladnom duchu,čo sa PP pôrodnice týka 😉 a čo sa tvojho času týka,máš ho asi dosť,keď vieš o čom v tejto téme ženy píšu,nič v zlom...
Prajem pekný deň všetkým 🙂

mimuska21
7. máj 2010

sicar,ja by som na tvojom mieste určite išla do KK,ja som bola spokojná a ak budem ešte rodiť,tak určite v KK.Tiež som chodila do poradne do KK a ked som prišla na pohotovosť do PP,tak boli úplne odmeraní.no možno ty budeš mať dobrú skúsenosť,ale skús to ešte zvážiť.aj stamion ti dobre radí.

Silvia,presne tak teória je jedno a prax druhé,každá mamička si chce poradiť sama,ale ked to nejde tak to nejde.
no Karmela myslím si ,že si si tu urobila zlé meno,pretože tu nie je nikto taký kto tu kritizuje,jedine TY.a nečuduj sa,že sme sa do teba pustili.ty si asi iná,ako my ostatné mamičky.si asi bojovníčka a my len také citlivky.....

mafia102
7. máj 2010

Karmela, myslim si, ze nikto nie je dokonaly, aby vedel vsetko a tie sestricky su tam na to, aby vedeli pomoct a poradit

vinka
7. máj 2010

Mafia a v ktorú kolvek hodinu 😉

vinka
7. máj 2010

Ale to závisí aj od vedenia.Ked som ležala na ortopédii s malou tam sestričky mali úplne ale úplne iné správanie.Ale aj primárka mi povedala,že dá na druhý den malej dlahu a tak aj bolo.Prišla jej ju dať o 18 večer ale prišla.A povedala mi radšej 10 krát prísť zbytočne ako raz neskoro.A mi aj povedala,že nemáme čakať ked niečo do rána.Tu na nu číslo majú aj domov.Oni ju vedia zohnať aj o pol noci.Kludne prísť sa nebáť.Tak tomu to hovorím zdravotník celým srdcom. 🙂

tami_tami
7. máj 2010

ahojte tak ja tiez prispejem a nebudem oadresovat nikomu nic len vam popisem svoju skusenost...

ja som sa dostala do nemocky 15.decembra rano - kedze som mala den po termine a uz od noci som mala bolesti sla som na prijem - sluzbu mal Zentko, takze bola som pod jeho dohladom... sestricka ktora bola pri mne bola uzasna a cely cas so mnou kecala a bavila sa o vsetkom moznom... kedze som sa neotvarala tak sme planovali ze ma poobede daju na rizikove ak sa to nerozbehne... kedze som mala nejaky zaznam u neurologicky a od nej ziadne vyjadrenie k vedeniu porodu - Zentko vzal telefon a zavolal... ona sa spamatala a zostresovala a tak povedala ze je jednoznacne za sekciu... tak zavolali mi neurologicku z nemocky nech ma pozrie, ona zhodnotila ze pre istotu nech je to sekcia... behom necelej hodiny som bola na sale, vsetky predoperacne mi hned spravili a este sa ma aj pytali ci suhlasim aby mi spravili sekciu a a by to bol neiktori z lekarov nemocnice - ja ze jasne... tak som skoncila na sale ani som nevedela ako... na sale ma riesili dve lekarky - nepytajte sa ma ktore lebo netusim - som bola z toho vsetkeho dost v soku a tak do dnes neviem komu sa mam podakovat ze priviedol na svet moje slniecko... 😕 😀
po sekcii som stravila den na pooperacke -(3-lozkova izba) na strane rizikovych... na druhy den ma prelozili o izbu dalej kedze sestonedelie bolo plne - neskor ma uz neprekladali kedze by to bolo den pred odchodom... skoncila som teda na uplne poslednej izbe a sama... len na jeden den dali ku mne - moju susedku - ta nebola po sekcii len nebol flek na druhej strane...
maly bol na novorodeneckom, nosili mi ho - avsak - ked mi ho doniesli na prve kojenie bolo to na druhy den ked ma prekladali z pooperacky - ja ako nizke ziena som sa nevedela vytrepat a ni na postel a mala som velke bolesti a problemy s pohybom - prisla sestricka dala mi maleho nech ho skusim nakojit a odisla - som vobec nevedela ako a co hoci som to tiez studovala pred porodom... maly mi tym padom dorasoval jednu bradavku a to velmi... chodila som si pre mlieko na novorodenecke po kojeni kedze mlieka bolo malo... ked mi den pred odchodom dali maleho k sebe bolo to krasne no so vsetkym co som potrebovala som s nim na rukach musela chodit hore dole z jedneho konca na druhy co boli pre mna muky...
k sestrickam - ine su k detickam po sekcii a ine po normalnom porode - nechcem chvalit tie "poseciove" len preto ze som mala ja tam maleho - mala som dve kamosky zaroven so mnou tam co boli po normalnom porode a jedna chodila s placom ze su k nej protivne, ze ju odbijaju a tak... jednu skusenost som tam mala s jednou aj ja a veru som si poplakala... tie moje boli ochotne a mile nech som chcela cokolvek...
sestricky na gynde - tiez fajn chodili vzdy kym som bola na pooperacke ked som mala vstat - to mi akurat navsteva prisla a to ma kvoli tomu postavili a sestricka zlata mi povedala ze ma vezme ale na voziku - a chodila kazdu chvilku ci mi nie je zle a tak... - len jedna je tam taka vecne ofucana a zachmurena - ta za cely den ci noc neprisla vobec ked clovek nezazvonil...
takze ja mam v podstate dobre skusenosti a som spokojna... 😉

verim ze nahoda je blbec a nie vzdy ma clovek stastie na mily pristup... 😉

tami_tami
7. máj 2010

s primarom tiez nemam dobru skusenost este z tehotenstva - taky bol odmerany a dost arogantny ale inac personal podla mna paradny 😉

lubkamak
7. máj 2010

vinka -to si pekne povedala - zdravotnik celym srdcom. Tak by som nazvala aj primara v KK, ten tam je tiez tusim vecne... denno denne, rano vecer som ho tam videla.
A este som sa zabudla podakovat sestricke Maruške, ktora sa pri porode o mna starala

stamion
7. máj 2010

Dobre ste to babenky napísali, a Karmela to si ty myslíš že si nič zlé nenapísala,ale prečítaj si ešte raz a poriadne tvoj prvý príspevok,lebo mňa až zamrazilo keď som si ho čítala,a myslím že nielen mňa.A na túto tému už končím!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sicar ,na sále mi malého len ukázali ale k prsníku mi ho nepriložili.Až na pooperačnej izbe mi ho priniesli a sestrička sa ho pokúšala priložiť k prsníku a chytil sa.Vieš on je od malička veľký hladoš.Ale mlieko som dostala až na 4 deň večer a to veeeľmi ťažko.Sestrička mi musela dávať obklady, dávala mi kvapky do nosa aby sa mi spustilo mlieko,a potom mi ručne stískala prsníky,lebo ani odsávačka nepomáhala.Dosť som si vytrpela ale to asi máme v rodine. 😉

mk7
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stamion
7. máj 2010

mk7 tak si si tiež odžila svoje,presne viem o čom píšeš s tými prsníkmi ☹ ,a s tým zošívaním to tiež nebolo nič príjemné 😒 Ale všetko prešlo a určite si šťastná so svojou dcérkou 😵

zdenka_pp
8. máj 2010

Žienky chcem sa spýtať, čím mazať malému hlavičku, začala sa mu lúpať. Telíčko má pekné, to mu natieram indulonou, ale neviem si predstaviť ako mu vtierať mastnú indulonu na vlásky.
????

silvia_pp
8. máj 2010

Zdeni ja som malej pol hodinku pred kúpaním hlavičku,kde sa lúpala, natrela detským olejom a pred kúpaním jemne vyčesala a umyla hlavičku a skoro sme sa toho zbavili,poradila mi to detská lekárka,dúfam,že som ti pomohla 😉

domika9
8. máj 2010

ahojte no ale ste sa rozpísali 🙂
my sme boli na skok zase v nemocnici na par dní ale už na detskom lebo maleho velmi bolelo bruško ale už je to snad ok vraj to mal asi z tych mojích šokov +atb+teploty+strata mliečka a dokrmovanie tak to asi takto na neho zareagovalo
ale inač mliečka mam už dosť tak neprikrmujem
maly je zlaty niekedy spí tak dlho až mi je divne ako napr . včera najedol sa o 16-tej zaspal asi o 17.30 a spal do 11-tej večer 😉 ale inokedy je hore každu chvílu

lubkamak
8. máj 2010

Ahojte, chcem sa spytat na trochu inu temu? Vraj sa na narodenie dietata nieco kupuje, resp. manzel by mal zene nieco kupit? dostali ste nieco od polovicky?🙂

mafia102
8. máj 2010

Ja som dostala zlaty naramok, som mu povedala, ze nechcem ziadne plysaky, ani podobne hluposti 🙂

domika9
8. máj 2010

lubkamak ja som zatial nedostala nič ale bude ,,bolestne,, vybrala som si naušnice 😉

mk7
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre