Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

vinka
25. máj 2010

Stamion ani ja som vás nepoznala ked som tu začala písať.A Miavin tiež poznáš a Gajanu tiež..Takže nielen mna.A si myslím,že vy ste sa tu tiež všetke nepoznali ked ste začali písať či ano? 😕 😀

zdenka_pp
25. máj 2010

Stamion, človek by povedal, že bábo bude počas cestovania "tvrdé". Hodinku nám pospal, rozobrala ho horúčava na východe. No od Prešova bol hore a len sem-tam zadriemal. Držala som ho za ruku a vkladala cumeľ do úst, takže som bola k nemu celý čas naklonená, až som mala šrám na krku od bezpe. pásu. 😀 😀 😀

domika9
25. máj 2010

zdenka presne to iste robí aj Matuš odťahuje hlavičku a mna ide vystrieť od bolesti a tiež to nerobí stale a väčšinou mi vydrží od začiatku kojenia po začiatok dalšieho 3 hodiny alke ked je od kojenia po kojenie hore tak iba 2 hodiny a v noci cca 4-5 hodín 😉

a v aute 😀 😀 😀 može byť ako chce nervozny - za druhou zakrutou spinka

domika9
25. máj 2010

zdenka a davaš ho do vajíčka ? a maš v nom tu novorodenecku vložku? lebo mne sa zda že je tam taky zohnuty ale zatial jazdíme s velkou vaničkou

stamion
25. máj 2010

Domika,ja som malého dala prvý krát do vajíčka keď mal 1,5mesiaca. Mne sa presne ako tebe zdalo že je zohnutý,ako keby tam sedel. Ale vtedy bola pri mne kámoška, ona má ročného chlapčeka, a povedala mi že už ho kľudne môžem dávať do vajíčka. Tá vložka vlastne je pre novorodencov tak že ho tam dám mu vôbec neuškodí. A vtedy som prvý krát išla s ním aj do obchodu. Dala som si vajíčko do košíka,v tom košíku sa vajíčko pekne hojdalo a Simonko pekne bubkal 😵 Takže sa neboj,nič sa Matúškovi nestane, a budeš aj ty mobilnejšia.

dida38
25. máj 2010

Zienky dakujem za Vase názory na porodnice v PP a KK. Podla toho co ste napisali, to je v podstate jedno kde pojdem rodit. 🙂

vinka
25. máj 2010

Dida presne tak 😀

stamion
26. máj 2010

Dida, aj ja si to myslím ako Vinka 😉 Pozerám, že aj ty máš 11 ročnú dcéru,to budeš mať ale pomoc čo? Moja dcéra mi dosť pomôže,ale len doma, lebo keď ju prosím malého pokočíkovať,tak ma zahrnie otázkou: a to musím??????????????. Už má svoje kamarátky a braček ide bokom. 😉

zdenka_pp
26. máj 2010

Domika, nemám inú možnosť než ho dať do vajíčka, vanička z môjho kočíka sa pripevniť nedá. Adam je vo vajíčku ohnutý, ale to sú určite všetky takéto malé detičky. Aj keď tomu nášmu sme už museli zdvihnúť popruhy, čo idú cez ramená, už je to fakt chlapisko. Mm začína uvažovať, či mu aj tú podložku pre novorodencov už nevyberie, ale to by bolo ešte skoro, potom by tam bol naozaj veľmi ohnutý.
My ale veľa necestujeme a malého kočíkujem stále vo vaničke. Vajíčko sem-tam využijem doma, ak je malý nervózny a ja sa potrebujem buď osprchovať, alebo navariť, tak ho nosím so sebou po byte.

Dnes ma čaká kontrola u gyndoša. To som zvedavá, ako to dopadne.

stamion
26. máj 2010

Zdenka držím ti palce,aby si bola v poriadku 🙂 Zdenka aj ja malého dávam cez deň do vajíčka,tam sa hraje, aj spinká, a mám ho na očiach keď varím 😵

mimuska21
26. máj 2010

no presne babenky aj ja malého dávam do vajíčka,ale o chvíľu mi tam už nevojde,ale je to super vec všetko si tak porobím a on sa tam pekne hrajká.ja mám našťastie aj kočiar taký,že sa mi naňho dá dať vajíčko tak to je super,aj von tak chodíme,lebo malý už chce pozerať nie len ležať,o chvíľu už budem musieť dať športovú časť. 😀

zdenka_pp
26. máj 2010

Baby, keď ste šli na kontrolu po šestonedelí, nosili ste nejakú pozornosť lekárovi a sestričke?? Sú nejaké nepísané pravidlá??? Môj je Adamkovič.

stamion
26. máj 2010

Zdenka, ja som dala doktorovi fľašu koňaku, a sestričke kávu a čokoládu. Doktorovi mimochodom tiež Adamkovičovi, som povedala že nech si vypijú na Simonkove zdravie 🙂

stamion
26. máj 2010

Volala som doktorke, že Simonko má ešte soplíky,tak mi povedala že mám prísť na budúci týždeň. A predstavte si,keď som jej povedala že mu soplíky odsávam,tak mi povedala že čím častejšie odsávam tým sa mu bude tvoriť viac soplíkov. Že vôbec nemám odsávať,len kvapkať do nošteka.Nasivin aby som mu už nedávala,ale mám si kúpiť v lekárni fyziologický roztok 🙂 Tak bežím do lekárne po roztok 😉
Mimus aj mne už Simon ledva vojde do vajíčka. Počúvajte baby, keď bude lepšie počasie tak by sme sa mohli stretnúť všetky v meste,čo na to poviete????????????? 😵

mimuska21
26. máj 2010

Zdenka ja mám doktorku a sestričku z rodiny,ale tiež som dala víno,dezert a kávu 🙂
Stamion,tak ti to povedala,tak to som ešte nepočula,ja som malému už dlhšie neodsávala,ale ked vidím,že sa mu ťažšie dýcha tak vždy odsajem.ale my sme ešte našťastie chorí neboli a ani soplíkov tak veľa nemáme.Viete čo dievčatká,ja už dávam malému mrkvičku,zemiačik so špenátom,výživku a všetko mu chutí,tak otvára ústočka ako by jedol už roky,vôbec nepreberá,zje čo mu dám a ked nemám už na tanieri ta taký rev spustí.... 😀 tie pokrmy mám kúpené a sú od 4 mesiaca,ale budem mu už také variť sama,to som kúpila len na skúšku ako mu to bude chutiť,ale nemáme problém.a dávam mu už aj banánovu kašu tiež je od 4 mesiaca.
Joj už by mohlo prestať pršať,išla by som si už aj zabehať. 😉

domika9
26. máj 2010

ja malemu vyberam soplíky s vatovou tyčinkou a inač kycha odkedy sa narodil ale ked sme boli v nemocnici tak to bolo horišie ale nemam pocit že by to bolo horšie

domika9
26. máj 2010

zdenka ako si dopadla ? ja mam ísť o 2 týždne mi dala odkazať sestrička

a nejdem nič davať dr. dala som v nemocnici aj na novorodenecke

mimuska21
26. máj 2010

no ved ja som tiež dala všetkým sestričkam v nemocnici tofife a kávy,aj doktorovi sme odniesli whisky čo som pri nemu rodila,ale dala som aj svojej obvodnej gynekologičke,lebo sa predsa o mňa starala 9 mesiacov a vážne poctivo.tak si myslím,že si to zaslúžila,ale to je len vec názoru. 😵

vinka
26. máj 2010

Mimuska a ktorá gyndoška? 😉

vinka
26. máj 2010

myslím je tvoja obvodná 😉

zdenka_pp
27. máj 2010

Škoda, že ma nenapadlo sa vás skôr opýtať, bola by som im niečo vzala. Neskoro ma to napadlo. No mali sme stresy, kým som sa vychystala, ešte že mm prišiel z práce skôr domov.
Ináč som vraj ok, ale že ešte to nejaký týždeň potrvá, kým sa mi všetko vráti do normálu. Len ma prekvapuje, prečo sa ma stále pýtajú ČI EŠTE kojím, veď malý má sotva dva mesiace.
Na preventívku mám dôjsť až vtedy, keď úplne prestanem dojčiť.
Ja malému soplíky tiež len vatovou tyčinkou vyberám, lebo hlboko do nosa nevidím, tak si počkám, až nejaký ten soplík príde bližšie ku mne 😀 😀

stamion
27. máj 2010

Mimuš a to mu dávaš na obed? A mrkvičku ako spracuvávaš? Simon má na týždeň 16 mesiacov tak mu už začnem dávať kaše. Ty si čo dala malému najskôr,zeleninu alebo kašu?
Zdenka veď keď si bola s doktorom spokojná,tak fľašu alebo nejaký prezent mu dáš hocikedy 😉 A s tým kojením, asi mali pred tebou nejakú mamičku čo už nekojila,tak sa ťa takto opýtali. Lebo u mňa to bolo opačne,mne povedal že kojím a ja som už nekojila 😒

dida38
27. máj 2010

Veru Stamion, je to uz riadna pomocnicka....Uz mi pomahala a pomaha aj so synom. Uz ich mozem nechat aj chvilku samych, ked potrebujem odbehnut do obchodu a pod., teraz mi velmi pomaha, ked sa spolu osprchuju, ale vedia sa aj prehrat spolu...no nie vzdy, niekedy musim nabehnut a robit medzi nimi "zandara"... 😀 😀 ale to je normalne pri surodencoch.....Teraz sa uz velmi tesi na sestricku, a viem, ze uz mi bude zas vediet vo viacerych veciach pomoct ako pred 4 rokmi pri synovi....je to super aj ked je taky vacsi rozdiel medzi surodencami... 🙂

mimuska21
27. máj 2010

Vinka ja mám gynekologičku v KK Dr. Petreková

Stamion-malému som začala dávať prvo mrkvičku a tak kašu,hovorí sa,že treba najskôr dávať zeleninu a tak ovocie,ale ja to malému striedam ,nič mi neodmieta je to dobrý papkáč je mu jedno čo papká hlavná vec,že bruško plné. 😀 zvyknem mu to dávať tak o 10 .00 hod.banánovú kašu, a ked vstane tak mrkvu alebo špenátik so zemiačikom,ale dnes zjedol skoro celú výživku hipp a už spinká s plným bruškom.

Zdenka-netráp sa,že si nič nedala ved to nie je povinnosť,a tak ako povedala stamion dáš na budúce,možno sa ťa pýtali či dojčíš aj preto lebo dnes s dojčením má veľa mamičiek problémy.ja mám ísť na kontrolu teraz 18 júna,lebo mi dá dr.aj papier na usg prsníkov,a po pôrode som mala všetko v poriadku,aj rez aj maternica sa mi pekne sťahuje a cítim sa fajn,tak som rada. 😉

stamion
27. máj 2010

Mimuš a to ti doktorka sama povedala že máš ísť na usg prsníkov? Lebo ja som ešte nebola,a tiež by som chcela ísť, či je všetko v poriadku 😉

mimuska21
27. máj 2010

hej sama mi to povedala,ona je strašne zodpovedná,normálne ma to prekvapilo,ale každý mi hovorí,že je to dobré,že mám ísť,aby raz nebolo neskoro.tak sa aj bojím,dúfam,že bude všetko ok.

tatianka.g
27. máj 2010

holky ako vam zavidim, ze uz mate porod za sebou a riesite uz uplne ine problemy 🙂
ja som si vcera pre istotu zbalila tasku do porodnice
mimuska to si naozaj tak spokojna s pani doktorkou?

mimuska21
27. máj 2010

tatianka-veeeľmi spokojná,je super,a zachránila mi život a je veľmi ľudská a nenamýšľa si,ešte aj v pôrodnici ma bola pozrieť,lebo ona chodí do nemocky iba na služby-externe,tak je tam málo.možno preto.že je to do rodiny ale veľmi vzdialnej.neboj o chvíľu sa už aj ty budeš tešiť s bábätka,ešte si to vychutnaj a hlavne si oddýchni.lebo potom budeš mať toho dosť.držím palce nech ste zdraví a hlavne nech máš pohodový pôrod. 😉

tatianka.g
27. máj 2010

no toho porodu sa obavam asi ako kazda prvorodicka 🙂
a snazim sa oddychovat kolko sa len da, ja milujem spanok

vinka
27. máj 2010

Tatianka ale ved ty sa nemáš čoho báť.Ešte nevieš čo ťa čaká. 😀 😀 😀 Ale neboj bude to rýchlo a dobre. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre