Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

luckydaay
10. okt 2011

@liliana0000000000000 ahoj, ja chodím k Mudr. Vojtaššakovi, a som zatiaľ spokojná, milý prístup, sestrička v pohode, trošku sa tam hlavne ráno dlhšie čakaá aj keď si objednaná ale v čakarni je TV a časopisy tak to zbehne rýchlo. Má aj 4D ale platí sa za to.

liliana0000000000000
10. okt 2011

@luckydaay dakujem ....a nevies mi povedat ze ci ma len ambulanciu alebo chodi aj k porodom?

danusica83
10. okt 2011

@mirka200 ja som rodila v PP,lekari maju super pristu,aj sestricky su mile,v novorodeneckej casti,kde sa staraju prve hodiny o babatka su tiez mile sestricky,az na jednu kratkovlasu blondinu,neprijemna zena (aspon pre mna) ale inak vsetko na 1 ,len ak mozes rezervuj si izbu nadstandartku,tie sprchy su akoze nic moc,nie preto ze su stare-to nie,prave naopak ich vynovili aj Wc,ale........niektore zeny po sebe nesplachuju,nechavaju spinave zachody,co ti budem pisat (2izby su vyhradene cisto pre romky takze sa nemusis obavat,ze budes s nimi na izbe) , ked som rodila ja oddelenie bolo plne a nadstandartky obsadene,bol o ne doslova boj

luckydaay
10. okt 2011

@liliana0000000000000 že vraj chodí aj k pôrodom, ale to viem len z počutia som sa s ním zatial o tom nebavila

liliana0000000000000
10. okt 2011

@luckydaay velmi pekne dakujem uz viacere mi ho odporucali tak pojdem k nemu, dufam ze prijima nove pacientky 🙂

mirka200
11. okt 2011

@danusica83 to je asi podobne ako v KK s tými izbami,chcela by som nadštandart,len či bude vtedy nejaká volná.chcem ísť do PP kvôli epidurálke,tak dúfam,že sa tam budem mať ako dostať.kolko nadštandartných izieb je v PP?

danusica83
11. okt 2011

@mirka200 tusim ze su tam len 2

marekdani
16. okt 2011

@liliana0000000000000 odporučila by som ti aj MUDr. Fathiovú, vyborná odborná lekárka, vie, čo chce a čo čaká od pacientky .. perfektné vybavenie ambulancie, skvelé sestričky.. jednoducho : radosť chodiť do tejto ambulancie 🙂)

liliana0000000000000
19. okt 2011

@marekdani dakujem za pomoc 🙂

gulocka
30. okt 2011

Ahojte dievcata, aj ked casto citam citam prispevky nemam cas na pisanie. No rozhodla som sa napisat svoju skusenost:
Pred takmer 2.5 rokom (jun 2009) som rodila v KK. Prijali ma o 23:00 - otvorena na 2 prsty. Prijatie bolo super, ano chcem nadstandardnu izbu, manzela pri porode, porod v boxe ... Mala som dohodnuteho Mudr. SADE-ho. Ked ma prijimali sestricky mi povedali, ze daju vediet, kedy ho mam volat. Vyziadala som si klystir- pride mi to hygienickejsie aj pri samotnom porode kvoli babatku aj kvoli otvorenym porodnym cestam. Pri tych tlakoch by to mohlo dopadnut vselijako ☹ Oholena som bola z domu- depilacnym kremom aby mi tak rychlo nedorastali chlpky. Nastrih som si vyziadala sama- 2 cm do lavej strany. Ani neviem kedy to bolo. Radsej ako sa natrhnut priamo ku konecniku a to su vraj potom velke problemy. Ja som sa velmi pomaly otvarala o 5 rano som bola otvorena na 4 prsty + volala som manzelovi aby prisiel. O 6 rano prisiel Sade, pohol mi otvorit sa nejakym roztahovanim + nieco do zily a malicka bola na 2 zatlacenia vonku o 9 rano. Nadherne ma zasil, vsetko islo bez komplikacii. Malu mi hned ukazali, zobrali ju umyt, odvazit a odmerat a za 15 min mi ju priniesli na prilozenie. Nechali nam ju asi 45 min. Potom ju brali na vysetrenia. Previezli ma na izbu- rooming a na druhy den sa uvolnil nadstandard a poobede uz som bola tam. Spoluobcianky som vobec nevidela, kedze stravu som na nadstandardke mala na izbe+ socialne zariadenie. Prvy den mi povedali, ze sa mam vyspat a malu dostanem az po nocnej. no napriek velkej unave som nemohla spat a vypytala som si ju k sebe. O 6 vecer som bola nesmierne unavena a proste som ju odniesla na novorodenecke, ze som o 9 rano rodila cely den som ju mala ale ze som uz unavena a bez problemov mi ju zobrali. Krasne som sa vyspala. Sestricky aj cely personal a pristup bol mily. Priestory zrekonstruovane- strava tiez bola v poriadku. A manzel chodil na cele poobedie na izbu na navstevu.
Teraz na Vianoce cakame druhe babatko a opat som sa rozhodla pre KK. Sesternica, chcela rodit v Levoci ale tu zrusili, byva v SNV ale, ze tam nie je dobra poprodnica, tak rodila v septembri v KK a ma rovnake skusenosti ako ja. Okrem toho si ymslim, ze mi pomoze po psych. stranke fakt, ze to tam uz poznam. Takze skoro ako doma? 😀

lenkaga
31. okt 2011

ahojte, rozhodujem sa medzi KK a PP...co bolo pre vas klucovym dovodom, preco prave pp, alebo preco prave kk.

mirka200
1. nov 2011

@gulocka tak ja pôjdem do KK,len myslím,že sa tu nadá dať epidurálka hned som počula,ale toho doktora čo si písala vôbec nepoznám.

lenkaga
1. nov 2011

@mirka200 kde sa neda dat epiduralka?

mirka200
2. nov 2011

@lenkaga v KK.

pipi31
7. nov 2011

@lenkaga ja som rodila v oboch nemocniciach a urcite vyhrava KK. A to najma kvoli vacsej podpore kojenia, moznosti mat babatko pri sebe co najskor po porode a stale, je tam viac nadstandardnych izieb - je istejsie, ze sa Ti nejaka ujde... Personal pol v pohode vsade. Lekara som mala 2x toho isteho.

luciferkax
7. nov 2011

Ahojte. Napíšem vám svoju skúsenosť, mne sa páčili obe nemocnice 🙂 V poprade som bola pred troma rokmi, avšak mala som neplánovanú sekciu (pôrod v 28.tt), je tam aj oddelenie prepatologickiých novorodencov. Sestričky boli milé, ochotné, lekárov si veľmi nepamatám. v kežmarku som bola pred 8 mesiacmi, hm, čo sa týka samotného pôrodu, vedela som si to predstaviť aj lepšie (možno sa mi len ušla straaaaaaaašne nepríjemná sestrčka k pôrode), ktorá na mna pozerala ako na trápnu, šak čo jačím, ked som už rodila a podobné trápne poznámky: Našťastie sm tam zotrvala "len" 5 hodín, plus dve hodinky po pôrode. navyše, pôrodný box mi pripadal "verejne", ôdoktorku som mala Petrekovú, bola som s nou veeeeeeľmi spokojná, . Bábatko mi priniesli ukázať, až ked ho povážili a vyšetrili, neviem,č i sa to robí stále, ale môj sa narodil 4 týždne skôr, asi preto. Izbu som mala poolonadštandard, 10eur za noc, pohodlie, súkromie, nemusíte sa trepať na wc pomedzi "spoluobčanov" na druhý koniec chodby, telka na izbe anie je tam nemmocničný naábytok. bábatko mi nosili na nadojčenie, na druhý den mi ho nechávali aj na dlhšie, noc trávil na detskom oddelení (nettvrdím, že to tak býva stále, len môj bol narodený skôr, trocha opúchal, tak museli sledovať, či nemá choré obličky, našťastie to bol len znak nezrelosti ) a po štyroch dnoch sme šli domov 🙂 Sestričky boli zlaté, bábo mi nedokrmovali, nosili aj každé dve hodinky ( Prvé dva dni ho trebalo pomaly budiť a dalšie dva dni cical stále)

katka2711
10. nov 2011

Ahojte, ja mám otázku takú mierne od témy, ale chcela by som sa spýtať, aký je rozdiel medzi porodom v boxe a obycajnym? Chcem rodit v KK, je moznost rodit v boxe, ale netusim, co to obnasa. Chcela by som, aby bol manzel pri mne od uplneho zaciaku, nie az na konci, ked mi to uz bude srdecne jedno, len neviem, ci je to mozne. Viete mi niektora povedat ake mate skusenosti?

danciacik
10. nov 2011

@katka2711 ahoj box je určený na pôrod za prítomnosti otecka alebo inej osoby, máš tam k dispozícií hudbu, loptu a nepamätám si čo ešte lebo som tam rodila pred 5-timi rokmi

katka2711
10. nov 2011

@danciacik
super, takze ked tomu spravne rozumiem, vyhnem sa tej otrasnej "vzdycharni" a supnu ma s manzelom rovno tam?

luciferkax
3. dec 2011

@katka2711 myslím,že v šetky maminy rodia v boxoch (to je obrovská miestnosť, oddelená len polovičnými okachličkovanými stenami, ale zrejme myslíš ten "nadštandardný box", ten jed oddelený celý a dajú sa tam aj zavrieť dvere, len sa zôan pripláca. podmienka je, ab bol voľný, nedá sa vopred rezervovať.. sk ho máš zaplatený, si tam od začčiatku.... ak by ebol voľný a chcela by si mať manžela pri pôrode, tak ho pustia až fakt k pôrodu, na posledné minútky.... 🙂

pipi31
4. dec 2011

@katka2711 mna v KK vzali na prijem, tam so mnou tiez bol manzel - a potom rovno do toho nadstandardneho boxu, nerodila som hned, len sme tam normalne cakali. A veru podla mna aj tie posledne minuty stoja zato, teda je uzasne mat manzela, najma ten moment narodenia bude aj prenho uzasny zazitok navzdy 🙂. Drzim palce.

luthien35
9. dec 2011

Ja som rodila v PP aj v KK. V obidvoch prípadoch som bola v podstate spokojná. Čo ma však trošku mrzí, je fakt, že v KK nemôže byť s Vami manžel aj počas celej prvej doby pôrodnej, zavolajú ho, keď ste na tri prsty otvorená. To mi povedali a bolo by to v podstate fajn, ak by to bola pravda. Teraz tu čítam, že nadštandardný box umožňuje prítomnosť manžela úplne od začiatku, ale tento fakt mi, keď som sa na box a jeho výhody pýtala pár dní pred pôrodom, nepovedali. Tak som si ho nezaplatila. No a tým pádom som sa manžela musela vyslovene dožadovať, hoci som už bola na tri prsty otvorená, nejako nebolo toho, kto by ho ku mne pustil. Až keď prišiel môj pôrodník, tak ten to zariadil, aby ho pustili. Tiež krútil hlavou, že prečo nie je muž pri mne...Neviem, možno som len natrafila na blbú smenu sestier, ktoré manželov pri pôrode neradi 🙂

problem7
8. jan 2012

Baby preberte sa. A medzi pišťaním óó rodenie v boxe, óó hudba na CD, óó, lopta, óó nadštandard izba - začnite myslieť aj na to maličké čo nosíte pod srdcom. Pretože v KK nemajú žiadne vybavenie v prípade akýchkoľvek problémov pri pôrode a keď nejaký problém nastane, nasleduje prevoz babatka do PP - lenže niekedy môžu rozhodnúť o živote aj minúty. A ani v PP nie sú kúzelníci a niekedy nemôžu napraviť to, čo tí mladší - samozrejme menej skúsení doktori pokašlali. K napísaniu týchto slov ma prinútil fakt, že známej cez vianoce zomrelo ani nie týždňové bábatko - zdravý donosený novorodenec - opuch mozgu po páčení kliešťami doktorov v KK. To čo doktori posrali pri pôrode už nezachránil ani prevoz dieťaťa do PP ,ani následný prevoz helikoptérou do Košíc. Nezabúdajte, že pri pôrode nejde o Vaše pohodlie, ale v prvom rade o zdravie dieťaťa.

benne
8. jan 2012

@problem7 iste, pred rokom bola aféra aj v Poprade, ked nechali ženu daleko po termíne bez pomoci, ved viacrodička, to už pojde samo..a dieťatko bohužial zlým rozhodnutím lekárky mrtve, svet nie je ani čierny ani biely, píšeš v zlobe, naozaj je tragédiou prísť o dieťatko a uvažovať keby.. je mi známej veľmi, veľmi ľúto a ver že som plakala aj nad pani z Popradu, spomínanou vyššie 😢

problem7
9. jan 2012

benne chcela som upozorniť najmä na to vybavenie nemocnice, lebo to pri výbere mamičky akosi opomínajú - na šťastie bábätok to príroda zariadila tak, že väčšina pôrodov prebehne bez komplikácií, ale keď komplikácia nastane, je lepšie asi rodiť tam, kde majú aspoň vybavenie. V podstate aj tu v príspevkoch sa píše, že ak sa dopredu predpokladá nejaký problém, úžasní doktori KK posielajú ženy zrovna do PP. Ale ktorá mamička môže zaručene dopredu povedať, že to bude hladký pôrod, ktorí zvládnu aj v KK. A keď náhodou komplikácia nastane môže sa to skončiť aj smrťou. Ale samozrejme, každý má slobodný výber a svoje kritériá na výber.

benne
9. jan 2012

@problem7 napísala si, že to posrali doktori v kežmarku a ja som ti napísala, že to už posrali aj doktori v Poprade a ani špičková neonatologia im dieťatko nezachránila.. je fajn upozorniť na nevýhody Kežmarku, každá má slobodnú vôľu, nie každej to napadne, dívať sa na pôrod z pohľadu možných a nemožných komplikácií a z pohľadu možností dieťatka, ale dalo sa to napísať aj bez óó.. óó.. óó , v Kežmarku je starý primár a mladý Remecký, plus pendlujúci lekári, a že v Poprade nie sú kúzelníci aby to po nich vždy napravili.. nie sú kúzelníci, tiež sú len ľudia a tiež robia bohužiaľ chyby.. napísala si ten príspevok strašne jednostranne, len preto som reagovala, ako poukázanie na nedostatočnú neonatologiu v Kežmarku ho beriem, ale nie takýmto štýlom

santerra
12. jan 2012

Ja som rodila cca pred 3 mesiacmi v PP. Nakoľko ma každý strašil aká je to mäsiareň, ostala som milo prekvapená. Prístup lekárov a sestričiek bol profesionálny a na úrovni. Bola som spokojná, hoci som rodila skoro 13hod, keďže som sa za toho frasa nemohla otvoriť a pôrod bol ťažký, všetci boli zlatí a ohľaduplní. Odrodil ma Dr. Karniš, hoci mladý, ale profesionál s ľudským prístupom. Nemôžem povedať jedno zlé hodnotenie na popradskú pôrodnicu, ešte aj varili tam chutne 😀 A ked sa má niečo sťať, tak sa stane či v PP alebo v ktoromkoľvek inom meste. U nas sa hovorí " Poručeno u Boha". 🙂

tehotnica1669
25. jan 2012

@luckydaay ahoj mozem sa ta opytat nakolko k nemu chodim aj ja...ides rodit do pp? a chodi vojtassak k porodom? dakujem ti krasne :o)

blanch12
2. feb 2012

...rodila som v septembri v PP a nikde inde by som ani nesla a ani som nerozmyslala, zeby som sla do KK...sestricky vyborne, doktor co ma rodil bol super, ale dohodla som si ho na oficialnu dohodu, ale len kvoli mojim problemom...ale ti co tam boli pocas tych 5 dni co som tam bola, tak boli perfektni!!! ak budem rodit opat, len a len v PP!

blanch12
2. feb 2012

pre tehotnicu 1669: vojtasak nechodi ku porodom...ma ambulanciu, tak preto - pytala som sa ho na to, ked som isla rodit..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre