Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

domika9
19. aug 2010

@stamion jak ti fajne ale do grecka by ma nenapadlo ísť autom

my sme boli naposledy utobusom v Bosne a hercegovine a mm povedal nikdy viac bud lietadlom alebo autom o rok takto sa chystame ajj my ale to zaleží od vela okolnosti ale tak tajne dufam že nam to vyjde ale šli by sme do chorvatska 🙂

už sa teším na foterčky včera či predvčerom som pozerala taky dokument o grecku a veru som tak potajme slintala že ako by som šal... za 10minut by som bola pobalena a stala by som pri dverach 😀 😀 😀

mafia102
19. aug 2010

@stamion super, ze idete do Grecka, ja som bola na Thassose a segra sa v pondelok vratila z Rhodosu, mne sa Greecko velmi paci, tak si to uzite. My sa tento rok nechystame nikam, dom mame sice hotovy, ale staviame garaz, a uvidime ci stihneme robit aj fasadu, takze dufam, ze na buduci rok konecne pojdeme niekam k moru 🙂

ewellina
19. aug 2010

@tami_tami
@domika9
@stamion Kočky, ďakujem vám veľmi pekne, tak asi pôjdem rodiť do Popradu. Bývame tak blízko nemocnice, že keď to na mňa príde, tak by som mohla ísť hádam aj peši. 😀

domika9
19. aug 2010

@ewellina ja myslím že nebudeš lutovať potom nam daj vedieť ako si bola spokojna 😉

mafia102
19. aug 2010

Ahojte baby, chcem sa opytat, objednavali ste uz niektora plienky cez internet, konkretne cez stranku http://www.webareal.sk/najlacnejsieplienky/, mam moznost objednat bez postovneho, tak zistujem, ci sa mi to oplati, lebo objednava sa len raz mesacne, objednavka musi byt nad 20 balikov plienok, ak by ste mali niektora zaujem, tak piste IP.

domika9
19. aug 2010

@mafia102 ja objednavam plienky väčšinou odtial už som nie raz objednavala ale teraz dlho dlho nebudem kedže mali akciu na pampersky v liedli a aj tam som si nakupila cez tu stranku tak mam doma 550 plienok 😀 😀 😀
a inač tie čo tam su tie air ...neviem čo tak su celkom jemne až som bola prekvapena su jemnejšie ako huggies clasic

mimuska21
19. aug 2010

No stami,tak si to užite,už sa teším na fotečky. 🙂 a na facebooku nemáš stránku?ak áno tak mi napíš IP.

mimuska21
19. aug 2010

@mafia102 páni Nad 20 balíkov,tak to je sila.ja som si tiež kúpila v lidli. a to sú tie plienky pampers? lebo ja používam iba pampers a nočné 12 hodinové. som s nimi veľmi spokojná. 😉

mafia102
19. aug 2010

@mimuska21 hej to su pampersky, vsetky druhy a huggies.

danciacik
20. aug 2010

ahojte
@mafia102 a neskúšala si plienky Babylove? Ja kupujem od Paťkovho narodenia tie a mám pocit že sú ešte lepšie ako pampersky. 😉

mafia102
20. aug 2010

@danciacik Ja pouzivam tiez babylove a som s nimi spokojna, zo zaciatku som pouzivala pampersky, ked sa este oplatilo kupovat ich v Polsku, ale teraz uz len babylove. Ja som sa zato pytala, ze kamoska objednava cez tu stranku, a ma z toho nejake provizie, a niekto pouziva len hugiesky, alebo pampersky 🙂

danciacik
20. aug 2010

@mafia102 jaaaj tak to už áno. Keď sa na tom dá zarobiť 🙂 .

domika9
20. aug 2010

@mafia102 skus im napísať e-mail o ake velke provízie ide lebo ja som to tiwž chcela ale ta suma ktora ostane tebe je fakt smiešna tak ale skus im napísať

zdenka_pp
20. aug 2010

Ach baby, to bola noc. Adamovi včera večer vystúpila teplota nad 38, tak mm bežal do Kauflandu do lekárne po lieky, lebo doma sme ešte nič také nemali. Celú noc sme bojovali s horúčkou (vybehla až nad 39), zábaly, kúpeľ, čipky,...a ráno 39, 17, som myslela, že ma porazí. Tak som rýchlo volala do lekárky, hodila malého do kočíka a letela som ako vietor. Hrdlo čisté, dýchanie čisté. Ešte tam s ním dnes skočím kvôli moču ( má na pipíku nalepený sáčok) a potom ho možno bude pichať nejakým prístrojom crp (pichne ťa do prsta a zistí, či nemáš infekciu). Alebo to vraj aj môže byť tzv. "šiesta choroba" (3 dni horúčky, potom sa vysype a je po chorobe).
Aj som si v noci poplakala, keď sme mu dávali zábaly a on chudáčik tak strašne plakal. A ani sa mu nečudujem. Ja som tiež revala a to bolo len pred 3 rokmi. To sme boli ešte v UK a chytila som otrasné horúčky, hnisavú angínu. A tak mi mm (vtedy ešte boyfriend) dával zábaly.
Možno to budú len zúbky, ale radšej nech nás vyšetrí, nech viem, že je ok a možno sa na nás o pár dní usmeje nejaký ten zúbok 🙂

Dovolenka, jej 😅 , dala by som si povedať. Na rok chceme tiež ísť do Chorvátska, je to blízko a chodí tam snáď každý aj s malými deťúrencami, takže by to malo byť v pohode.
@mafia102 Hodím reč s mm ohľadom tých plienok, že čo on na to (on je naša hlava ekonomická) a sa ozvem, ak by sme nejaké chceli.

zdenka_pp
20. aug 2010

Ozaj neviem, či som sa pochválila, ale už vyše týždňa papáme večer kašičku (strašne ma v noci vyciciaval a nebolo z čoho). A až dovŕši 5 mesiac, tak začneme aj so zeleninkou 😅

mafia102
20. aug 2010

@zdenka_pp Zdeni moj maly mal takisto 6. choroba, vobec sa toho neboj, len sa snaz znizovat teplotu

mafia102
20. aug 2010

@domika9 Provizia je tusim 70 centov za jedno balenie plienok 🙂 A je naozaj smiesna.

domika9
22. aug 2010

@mafia102 ved prave to ma odradilo keby ti to malo za mesiac pokryť naklady na tvoje plienky tak je to o inom ale takto je to fakt smiešne ked si predstavíš že 20 balíkov ti zaberie značnu časť izby doma atd ... tak som sa nato vykašlala ale ked sa nato daš tak by som si kupovala aj od teba ale momentalne mam fakt plienok na nejake 2-3mesiace myslim dosť 😉

mafia102
22. aug 2010

@domika9 Mne by sa to velmi robit nechcelo, ja som sa len pytala, lebo to chce skusit jedna moja kamoska, tak ak budes potom chciet plienky tak sa kludne ozvi a ja vybavim🙂. Ja aj tak nakupujem v plienky v DM, tam sa mi to oplati ovela viac, kedze na plienky vyuzivam zlavu 25%.

mimuska21
22. aug 2010

taaak a my už máme zúúúbky 😀 a na raz dva 😀 😀 😀
ani neviem ako nám vyšli malý bol kľudný.keby neslinil a všetko nepchal do pusinky tak ani vážne neviem.sa tešíme 😉 a hlavne ja lebo mm mi niečo kúpi,ked že som ich ja našla 😀 😀

trinka
22. aug 2010

Ahojte kočky 😀 po dlhej dobe som vas prišla pozdraviť! ako sa mi máte? 😉 Mimka gratulujem k zubčekom ;)

mimuska21
23. aug 2010

@trinka dakujem velmi pekne.máme sa dobre a vy ako?kde si bola tak dlho? 😲

trinka
23. aug 2010

@mimuska21 nejako bolo málo času... stále niečo... Lili je už veľka kočka, chodí okolo nábytku, lezie ako piga po štyroch, rozpráva: "mama, tata, baba, ham, mnam..." má 5 zubkov a tak, strasne rýchlo to uteká... ☹

zdenka_pp
23. aug 2010

Ahojte baby, chcem sa opýtať, preťahujete svojim chlapom už predkožku? My sme dnes skončili na urológii, lebo si mm všimol, že keď malý ciká, tak sa mu nafúkne pipík a až potom ide z neho cika von. Detská lekárka ho pozrela a bola tam len taká mini dieročka, sotva viditeľná, kade mohol moč pretekať. Vravela, že do roka sa s tým určite nič robiť nebude, no na urológii mal doktor iný názor a rovno mu pretiahol predkožku. Chudáčik malý si riadne pokričal, ale o pár minút už bol kľudný. Teraz mu mám dať dva dni pokoj a potom začať preťahovať predkožku. Obávam sa toho, lebo ak mu to spravím pomaly, napuchne mu predkožka a už ju nepretiahnem späť (to treba potom hneď na urológiu). A sestrička ma varovala, že pohotovosť (ak je sa to stane mimo ordinačných hodín) je až v Levoči. Mal to už zapálené, aj mu to vyčistili. Tak ktovie, či tie horúčky neboli nakoniec aj z toho.
Mám už pre neho pripravený aj repíkový kúpeľ, no teraz zaspinkal, tak čakám.

danciacik
23. aug 2010

@zdenka_pp no ja žasnem moja? To bolo čo za doktora? Predkožka sa sťahuje až po roku. Skôr to neodporúčajú. A aj nám sa nafúkne pipík keď ide cikať to ako keby bolo tým tlakom čo ženie moč vonku. Mne sa to zdá normálne.

zdenka_pp
23. aug 2010

@danciacik Aj mne lekárka vravela, že sa to robí až po roku, ale keby si videla tú malilinkú dieročku, tiež by si pochybovala, ako takto môže močiť do roka. Bála som sa, že by sa aj to zrástlo. Predtým keď močil, som si to nikdy nevšimla a mm vravel, že to isto také predtým nemal.
Robil mu to primár na urológii, ktorý nás bude aj neskôr operovať kvôli nezostúpenému semenníku, zatiaľ som nepočula na neho nejakú kritiku. Navyše tam mal malý aj zápal a mal do dosť zanesené, tak mu to aj vyčistili. A keďže sme od štvrtku večera teplotovali, tak možno to bolo aj z toho.
Doba sa mení,ale nezabúdaj, že našim chlapom preťahovali predkožku ich mami už od narodenia.

danciacik
23. aug 2010

@zdenka_pp hm, možnože máš aj pravdu, nakoniec každé dieťa je iné, u vás to mohlo byť inak ako u nás. Tak budeme držať palce, nech to zvládnete 😉

vinka
23. aug 2010

@zdenka_pp tak tie teploty boli isto zo zápalu.Ja som pri synovi nepreťahovala som nevedela a kamarátka mi povedala,že nemám počúvať dr.lebo odporúčajú od roka ale,že mám už skôr lebo mu môže zarásť.A to jej poradila mama mala syna a ona dvoch.tak som to robila tiež.Ale moja dr.bola názoru,že sa s tým nerobí nič.

zdenka_pp
23. aug 2010

@danciacik ďakujem 🙂

@vinka Moja mama tiež bratom preťahovala, no ale keď ti doktorka povie, že už sa to nerobí, že sa čaká do prvého roka, no tak počúvneš doktorku, nie? Tak som nič nerobila, nechcela som malému ublížiť.
Ale chceme mu s mm dať spraviť obriezku, nech má pokoj. No je ešte maličký a tak počkáme, kým mu budu operovať semenník a pri tom aj "odfiknú" zbytočnú kožičku.

vinka
23. aug 2010

@zdenka_pp neviem či je to pravda ale ževraj potom chlapi lepšie preciťujú orgazmus som počula 😀 😀 😀 Tak možno raz v budúcnosti vám bude ešte aj vdačný 😀 😀 ono tá obriezka je do brá aj z hygienických dôvodov u chlapcov.Tá moč sa tam nezdržuje 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre