Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

stamion
7. nov 2010

@donatoni neviem o tom že bol stiahnutý z predaja. Vraj už je v lekárňach nový vigantol,ale kamoška bola v lekárni a mali ešte starý vigantol. Aj mňa by zaujímala tá jednorázovka,lebo niekedy sa mi stane že aj tri dni nedám malému vigantol 😒

79vierka
7. nov 2010

@stamion Presne tak! 🙂 To sa dlhšie hojí ako každý rez. Mne keď vyberali na hlave 2tukové hrčky a 1 znamienko,tak som mesiac chodila so šatkou na hlave a so sterilnou gázou. A to si predstav,že mi ešte aj vyholili tie miesta,kde som ich mala a nemohla som si ani umyť hlavu. A mám ich opäť v takom počte,len na iných miestach na hlave a dosť ma to otravuje. No počkám až dovtedy,kým prestanem kojiť a potom si ich pôjdem dať vybrať. Ale asi do nemocnice,lebo 90€ si nemôžem dovoliť vyhodiť len tak do vrecka nejakého lekára. ☹

benne
7. nov 2010

@donatoni určite to nie je lepšie, ale ako alternatíva, ked teraz vigantol na čas vypadol, bola dobrá. Je to taká kapsula s účinnosťou 3 mesiace, ale ja sa potom vrátim ku kvapkaniu. Predsa len je lepšie dávať D po primeraných dávkach denne a ked viem, že strávil celý den na slnku, tak napríklad aj nedať 😉 No a s tou kapsulou je to asi tak, že doktorka ešte pri dcére na mňa pozrela, že: "Vy ste zodpovedná mamička, vám môžem predpísať Vigantol." Ona má na starosti poradňu v Rakúsoch a tam keby nedali kapsule, tak asi by nemali spoľah, že deti D-čko dostávajú 😠

benne
7. nov 2010

@stamion Ja by som si z toho ťažkú hlavu nerobila, ked aj pár dní nedám, ved už papajú aj inú stravu a tam môže byť D (napr.v klasickom masle), nie sú to pártýždňové novorodeniatka 😉 Určite by som na to dbala hlavne v zime, ale dodnes bolo aj vonku pekne a slnečno, takže sa určite vytvorilo aj prirodzené D. No a potom v lete, to aj ja budem dávať len občasne

stamion
7. nov 2010

@79vierka a nenarástli ti hlavne počas tehotenstva?Lebo mne strašne narástli 😒 Presne ako píšeš nabudúce pôjdem aj ja do nemocnice,lebo na tvári už žiadne nemám a na tele to nevadí ako mi to zašijú 😉

stamion
7. nov 2010

@benne presne už papajú skoro všetko a v strave D je takže ma to netrápi 😉 Aká vymoženosť pre tých cigánov,aj tak im deti behajú holé bosé, vôbec sa o nich nestarajú a ešte také vymoženosti sa pre nich robia,nechápem 😠

benne
7. nov 2010

@stamion zle sa na to dívaš, práveže sa robia vymoženosti pre nás, normálne mamy, že môžeme pekne dávať kvapky každý deň, tie kapsule dávali aj naše mamy nám, ale teraz nám vymysleli vigantol. Keby som sa mala nad tými cigánmi z osád rozčuľovať, tak celý deň nemám čo iné robiť 😠

donatoni
7. nov 2010

@stamion Ved prave, ze zabudam to malej dat... Vzdy sa spamatam, ked uz papa - potom jej to davam v noci. 😖 .. A nasa Sofi je este malicka ma 3tyzdne, takze by som mala poctivo kvapkat... aj kvapkam - ale pre mna by bolo pohodlnejsie dat jej to raz za 3mesiace 😝

donatoni
7. nov 2010

@benne Takze ked to nie je lepsie, ostaneme pri vigantole, ale urcite je to pohodlnejsie 😀

donatoni
7. nov 2010

@stamion Inak tie znamienka sa aj mne v tehotenstve strasne rozsirili..... aj take kozne vyrastky 😒

benne
7. nov 2010

@donatoni ved ja som tiež zabúdala, ale ved jej môžeš dať aj ked dopapká, ved ide o to, že sa kvapky stretnú s mliekom v bruchu, nie na lyžičke 😉 a že máš na čo myslieť v noci, ked práve na vigantol myslíš 😀 ja ledva donesiem fľašu, pomaly zaspávam a niekedy až v noci zagúlanu flašu hladám po posteli (kedže mladý sa rozhodol, že medzi rodičmi sa spí najlepšie 😉 )

stamion
7. nov 2010

@donatoni aj ja som tak zabúdala,ale nič sa nestalo,malý je zdravý 11kilový valibuk 😀 Takže sa neboj keď zabudneš dať vigantol 😉 Hormóny pracujú na 200% v tehotenstve keď majú ešte čas vytvárať a zväčšovať znamienka 😉 Ale zaujimavé že pri dcére sa mi nezväčšovali ani netvorili.

stamion
7. nov 2010

Babenky neviete čo pomáha na laringitídu?Už mi odchádzajú hlasivky,a v hrdle mám zaseknutý hlien ktorý keď niekedy polknem tak sa pohne a mňa začne tak dáviť že malý sa až rozplače ako sa zľakne ☹

vinka
7. nov 2010

@stamion kalcium si skúšala?v sirupe?

stamion
7. nov 2010

@vinka dávam si ho tak uvidím či mi zaberie,diki za radu 😉

donatoni
7. nov 2010

@benne No po kojeni by som jej ho asi nedala, kedze mala tak rychlo papka, casto jej az zabehne a aj nieco mi vrati 😝 Ona to vypluva aj ked jej to davam pred... No musime si zvyknut, kedze to este ,,par,, mesiacov budeme brat 😉

onellyo
8. nov 2010

ahojte partia 🙂 🙂 🙂
chcem sa vas opyata ako to z jogurtmi ,,,kedy ste zacali davat
a ked take ???
a co myslite na bribinacik, od kedy moze,??

mafia102
8. nov 2010

@onellyo Ahoj, ja som zacala asi od 9 mesiacov, najprv len biele, a potom som presla uz aj na ovocne, ale pribinacik a take podobne som zacala az od roka, kvoli tvarohu 🙂

79vierka
8. nov 2010

@stamion Áno,pred tehotenstvom boli nepatrné,takže mi nevadili,ale počas tehotenstva sa zväčšili a vo vlasoch mi to vadí,keď sa češem.
@onellyo Ja som ich dávala až v 7.mesiaci,rôzne druhy ale začala som vanilkovým,trebárs aj pribináčikom. Potom som skúšala ovocné a sledovala reakcie.

benne
8. nov 2010

@onellyo biely jogurt v pohode aj v5.mesiaci, dá sa dochutiť aj napr.výživou, ja kupujem sabi, plnotučné, ochutené a aj tak sa pri nich podarene kvasí 😀

stamion
8. nov 2010

@onellyo ja som pribináčik začala dávať keď mal 8 mesiacov,a potom aj bielu activiu sladkú,vraj to treba deťom dávať aby im dobre trávilo 😉

zdenka_pp
10. nov 2010

Ahojte baby, my sme boli v pondelok na poradni, tak máme pekných 9,6 kg. Po vyše týždňových hnačkách celkom dobre nie? Zaočkovaní ešte stále nie sme, možno sa nám pošťastí pred Vianocami, uvidíme, ako dopadne kontrola na pneumológii v decembri.
Až malý doberie probiotiká, tak mu začnem dávať piškótky. Jednu na deň mu smiem dať. A po ukončenom 8.mesiaci sme biely smotanový jogurt. Tak to som zvedavá, ako to dopadne, veď ani mne to nechutí.
Kedy môžem malému pučiť stravu vidličkou? Ja zatiaľ stále pasírujem, alebo mixujem. Je to síce istejšie, viem, že malému nemá čo zabehnúť....ale už je asi aj čas na pučenie, či ešte nie?
Máme tri spodné zúbky, čo už spôsobuje problémy pri dojčení ( v noci aj 5x ☹ ☹ ), cez deň je prevažne na tuhej strave. Vraj mu vrchné najbližšie dva mesiace ani nevyjdú. Až mu vyjdú, tak dojčenie stopnem. Nedám si odhryznúť bradavku. Veď aj s tými spodnými je to niekedy bolestivé.
Tak my zatiaľ toľko. 🙂

danciacik
10. nov 2010

Ahojte, kočky, prišla som vás trošku kuknúť asi vás budem čítať častejšie lebo ja som už pozabúdala, čo všetko treba pri malom bábätku tak si to budem oživovať, lebo dnes ma pustili z nemocnice, prijali ma s neidentifikovateľným niečím v bruchu, potom si mysleli že je to cysta a nakoniec je to bábo 😀

zdenka_pp
11. nov 2010

@danciacik Gratulujem !!!! 😵 😵 😵 Teraz sa len o seba pekne starať, aby sa málo bábo dobre 🙂

danciacik
11. nov 2010

@zdenka_pp ďakujem no snažím sa - sekám dobrotu 😀

79vierka
11. nov 2010

@danciacik Gratulujem,to je super pocit. Držím palce,nech je všetko o.k. A to ti kto takto diagnostikoval,že niečo neidentifikovateľné?

danciacik
12. nov 2010

Ahojte

@79vierka áno najprv nevedeli identifikovať, tak išli domienky že možno nejaký nádor, potom cysta a ešte v stredu ráno sa dr na ultrazvuku v nemocke vyjadril že asi cysta. Až primár konečne urobil záver podľa krvných testov a ultrazvuku ktorý mi zrobil zospodu, že je to bábo. Že mám byť kľudná. Síce aj môj dr. mi predtým robil zospodu ultrazvuk ale nikdy nič konkrétneho nevidel

lucy778
13. nov 2010

ahojte
tak aj ja mám za sebou pôrod v Poprade. no musím povedať, že v podstate som bola spokojná. rodil ma Raučina, mala som ho zazmluvneného a vďaka tomu, že som mala rýchly pôrod tak to pre mňa nebolo až také strašné. ale v čase keď som tam bola mali dosť plno. chvíľu to vyzeralo tak, že ma zo sály ani nebudú mať kede previezť. chcela som nadštandardnú izbu, ale mala som smolu, lebo bola obsadená. chcela som ju najmä kvôli sprche ale čo už. a bohužiaľ v tom čase tam bolo viac Rómiek ako bielych a tak to aj vyzeralo v tých sprchách 😒 S personálom som bola spokojná, akurát sestry na novorodeneckom mi robili stresy, lebo každá mi hovorila niečo iné, každá ma učila všetko po svojom a tak to aj dopadlo, že ešte v nemocnici mi malý tak rozžužlal bradavky, že som išla zošalieť. ale bola som spokojná a ak sa nám zadarí ešte jedno bábo, tak zrejme budem tiež voliť Poprad a Raučinu

fopardi
13. nov 2010

@lucy778 tak to je super že si takto dopadla no stymi sestričkami maš pravdu mne tiež každa povedala po svojom a tiež som takto dopadla ako píšeš bradavky zničene ešte v nemocnici tajne dufam že pri dalšom budem čerpať zo svojej skusenosti a pojde nam to lepšie ako pri prvom

@danciacik gratulujem teda no vidíš a si sa bala no ale ved kto by sa nebal ked ani leri nevedia čo je vo veci 😉

79vierka
14. nov 2010

@lucy778
Gratulujem 🙂,cigánkam sa nevyhneš nikde. ☹ Na PP 2nadštandardné izby je málo. Mali by ich mať aspoň 4 alebo ako je to v KK urobiť pološtandardky. Sú to 2 izby pre 4 ženy s bábätkami spojené s WC,sprchovacím kútom a vaničkou s prebalovacím pultom. Raučina je v PP super! A s tými sestričkami som mala presne takú istú skúsenosť aj ja z pred 3rokov. Prvorodička,nevedela som si malú priložiť,každá radila inak a mačkali mi bradavky,že sa rozbehne mliečko. Už len to ma bolelo viac. Bradavky cuckaním bábätka zmäknú a sú náchylnejšie na prasknutie. Treba si ich poriadne vysušiť-aj fénom a natrieť Bepathenolom. Ten nemusíš zmývať pred kojením. A ak si nevieš dať rady,existujú aj v PP laktačné poradkyne,ktoré prídu aj osobne domov a ukážu ti ako prikladať bábo,aby ťa to nebolelo a bolo to pohodlné pre teba aj pre bábo. Zisťovala som si to teraz pri druhom pre istotu,keby som mala rovnaké problémy ako pri prvom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre