Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

juzinka
12. aug 2008

haanka no to je hrôza fakt 😠 . na čo tam sú tí lekári ... 😠

deveronique1
12. aug 2008

A to ja zase s haanka vobec nesuhlasim. Rodila som pri spominanom primarovi a bol uplne perfektny. To ze toho vela nenakeca a nie je vysmiaty jak slniecko nic neznamena. Odbornik je to veru uzasny. Ja som mala strasne tazky porod a nebyt jeho, bohvie ako by to dopadlo. Tiez ma pozeral zvnutra takmer celou rukou, ale ako inac by sa tam asi dostal a zistil, ci je vsetko v poriadku. Ved je to lekar pre boha a nemoze konstatovat, v akom si stave, kym ta poriadne neprehliadne.
Ja som bola s popradskou nemocnicou velmi spokojna a zelam si, aby som mala aj po druhykrat to stastie rodit pri primarovi

rosee
12. aug 2008

Žiaľ, počula som, keď som tam bola v PP na oddelení, že pán primár často vyšetruje bez rukavíc. Ja som, našťastie, s ním do styku mimo vizity neprišla, a som tomu úprimne rada. Nebránim sa vyšetreniu ako takému, ale pomyslenie, že by šiel do mňa holou rukou - brrrrr.

deveronique1
13. aug 2008

Mna holymi rukami nepozeral. To pocujem prvykrat. Mozno keby to isiel robit takto, upozornila by som ho

rinuska
15. aug 2008

aho ,
silne pochybujem , že nejaký lekár rád vyšetruje holými rukami - je to hlúposť podľa mna
okrem toho spomínaný primár je aj môj gynekológ , som s ním viac menej spokojná - ako s odborníkom určite , ale zhovorčivejší by mohol byť - no ale zase o čom , že- stačí sa pýtať .
a väčšinou ho nepočujem - tak neviem , či ja som hluchá , alebo on si mrmle popod nos , len čo vkročím do ordinácie napínam uši , lebo si pripadám ako debilko , ked sa ho furt pýtam prosím , prosím 😀
inak ja som rodila v kk prvý krát pred 10 rokmi - hrôza , druhý krát v septembri - supeeeer - ale to už tam boli noví lekári - aj tak super ,
dala som košom spomínanému primárovi a išla som do KK - neľutujem
teraz ešte neviem kam pôjdem - možno do PP zo zvedavosti
paaaaa 😉

tweetinkapp
24. aug 2008

Maminky a akeho porodnika by ste odporucili?

aja7
25. aug 2008

twetinkapp...

kazda kocka ti odporuci asi ineho, podla vlastnych skusenosti 🙂 ja som mala Brenisina a bola som spokojna 🙂 ale vela kociek chvali Raucinu 🙂

tweetinkapp
25. aug 2008

No dakujem za radu. Hladam predovsetkym takeho, co bude mat so mnou strpenie 😀 😀

aja7
26. aug 2008

😀 😀 twetinka...v tej chvili ti bude uplne jedno, aky lekar tam bude 🙂 ja som sa "statocne drzala" takmer do konca, ale poslednu hodinku mi bolo jedno, aj keby tam bol prezident 😀 povedala som, ze dlhsie necakam a tlaciiimmmm 😀

neboj, vsetko bude oki 🙂 porodnici su na vsetko zvyknuti a pripraveni 🙂

burina111
27. aug 2008

ahojte kočky, prosím vás nevieme mi poradiť nejakého dobreého gynekologa v PP alebo okolí? nie som vôbec spokojná s tým mojim a určite tam už nemienim viac isť. dakujem za každú radu. 😉

jaja12
27. aug 2008

Cau, pozri si IP

srdiecko0919
28. aug 2008

Ahojte, ja mám strašne zlú skúsenosť s KK pôrodnicou a nemocnicou celkovo. Narodil sa mi synček, mali sme veľmi ťažký pôrod...Malého som prenášala 13 dní v KK nemocnici so mnou nič nerobili,stále ma posielali domov. Az som išla na vyvolavanie, začalo to ráno o 7 hod.,dali mi tablektu na vyvolanie do 11 hod. sa pri mne nezastavil žiaden lekár,dokonca ani sestrička..o 12.15 sa konečne dostavil lekár, ten mi prepichol plodovú vodu a povedal,že o chvílu to začne, od vtedy sa na mna neprišiel ani pozrieť, až kým som nešla na cisársky. Okolo 15.00 som už mala bolesti, no nikoho nikde nebolo, len sestričky si niečo pošuškávali medzi sebou..Môj malý mal už vtedy málo kyslíka a slabé srdiečko, ked som sa ich opýtala čo sa deje,ani jedna sa neunúvala mi to povedať,samozrejme nemohli nájsť lekára tak museli byť ticho,vtedy som ich už sama ja prosila,aby mi urobili cisársky,nepochodila som.Prišiel lekár o 16.30, vtedy ma ihned brali na cisársky,lebo hrozilo,že sa maly zadusí. Na operačku som musela prejsť po vlastných nohách s bolesťami, žiadna ochota,nič...Nakoniec sa malý narodil, mal prvé skore 3body, čo už bolo strašné..Museli ho oživovať,kriesyť, mal dokonca aj masáž srdca,obtočenú pupočnú šnúru 3 krát okolo krku/co sme sa dozvedeli až neskôr,dovtedy nás nikto o tom neinformoval/.Na 5 den po cisárskom nás pustili domov, ja som dostala zápal všetkého čo môže byť, ranu mi museli otvoriť /2 stehy/.Do dnešného dňa mám problémy, bola som u iného gynekologa,ktorý mi povedal, že tak zašitý cisársky nikdy nevidel. Už som zobrala 2 antibiotiká a stále to neprechádza. A náš malý??Zistili mu, že ma epilepsiu vyvolanú pôrodom,chodíme na všelijaké vyšetrenia...Už som odhodlaná všetko riešit ináč..Nemocnica v KK nemá žiadnu úroveň, a prístup lekárov a sestričiek je pod úroveň.

jozzef1
1. sep 2008

Vážený autor,resp.autorka príspevku, - ,,srdiecko0919@centrum.sk"
28.augusta som održal predmetný anonymný mail, v ktorom popisujete svoje skúsenosti na gyn. pôr. oddelení našej nemocnice.
Som veľmi prekvapený jednak obsahom,časovým snímkom a hlavne posúdením celkovej medicínskej stránky.
V neposlednom rade však citáciami, ktoré spadajú do prezumpcie neviny, ktorú te hrubo porušili a naviac uverejnili, na pre mňa výsostne korektnom portáli - modrý koník, ktorý pemanentne sledujem.
Môžem Vás a všetky pacientky, ktoré u nás boli, alebo budú hospitalizované, že odchodom - dobrých-, lekárov z našej nemocnice, ako uvádzate v predmetnom ,maily uvádzate, naša nemocnica nielen nestratila, ale práve naopak významne získala na kredite špičkovej nemocnice /spokojné pacienky už zo 14 ! okresov Slovenska za 1.polrok 2008 /. Bol by som rád, keby ste vyšli z anonymity a osobne sa so mnou skontaktovali. Ak došlo k porušeniu medicínskych postupov, som známy s tým, že k riešeniu problémov pristupujem okamžite a zodpovedne.
S pozdravom
Dr.Jozef Klíma - riaditeľ nemocnice

marika99
7. sep 2008

srdiečko 0919, dávaj pozor - keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú, papier znesie veľa, ak zistia o aký prípad ide, dá sa všeličo na papieri opraviť, zmeniť... 😠
táto špičková nemocnica ako uvádza Jozzef1 , má ARO zatvorené a chirurgia neoperuje - neviem, či by som sa tam zverila do opatery.
daj si to asi objektívne zhodnotiť, tak ako uvažuješ.

srdiecko0919
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mariella35
12. sep 2008

pre srdiečko🙂))
Ja mám tiež veľmi zlu skúsenosť s pôrodom v KK. Rodila som v marci t.r., tiež žiadna ochota, išla som na vyvolávanie, lekár ako ma videl rano, tak prišiel až okolo obeda...a tie sestričky???Najprv si išli pofajčiť až tak prišli zasmradené ku mne...Tiež som skončila na poslednú chvílu na cisárskom, a problémy máme doteraz, hlavne ja. Našla som si nového gynekologa, a ten len zalomil rukami, ked ma videl..HROZA!!!Nebudem to riešiť ďalej, lebo aj tak to nemá význam...im sa to čoskoro vráti, ked nemocnicu zatvoria, neviem kde potom budú robiť špičkoví lekári.Počula som informáciu, že táto nemocnica má fungovať len do konca roka, tak neviem čo je na tom pravdy. Dávam za pravdu srdiečku aj tie LCD a postele!!!jediný, ktorý fungoval bol na nadštandartnej izbe, ja som bola na roomingovej a vôbec to nefungovalo.

slavo0306
12. sep 2008

Moja manželka rodila taktiež v KK. Malú síce neprenášala,ale dopadlo to podobne,ako u srdiečka. Nemáme na to slov. Nedopadlo zle dieťa, ale manželka. Ja vôbec neviem čo chcú tým lekári dosiahnuť????Ked netrpí dieťa, tak matka.Konečne sa preberte v tej "špičkovej nemocnici". Bola hospitalizovaná v inej, ale tam to bolo o niečom inom, ochota, ked sme niečo nevedeli, tak nám to pán primár vysvetlil, sadol si s nami a vydiskutoval to. V KK sa niečo take nestane.

rinuska
13. sep 2008

Ahojte ,
ja sa musím tošku zastať - nepochybujem , že ste zažili nepríjemné chvíle , ale ja sa nemôžem sťažovať , už som to tu písala , rodila som v KK nemocnici presne pred rokom a bola som maximálne spokojná , ale to je určite aj tým , že som nemala žiadne komplikácie , pôrod prebiehal ako podľa učebnice , takže vlastne nebolo treba riešiť nejakú krízovú situáciu.Jediné čo by som mala vytknúť je , že som prišla v noci o 12.00 a venovala sa mi len sestrička , nebolo treba budiť lekára m, aby ma prijal(čo by asi mal) , ale neprekážzalo mi to , ak by však nastali nejaké komplikácie , ktoré by sestra nerozpoznala , tak by bol veľký problém.Lekár prišiel až tesne pred tým ako som mohla začať tlačiť , tzn o 6.15 ráno.Inak ceký pobyt a starostlivosť boli v poriadku , sestry sa mi dostatočne venovali , lekári boli milí , nemala som žiadnu negat. skúsenosť.
V posudzovaní starostlivosti je zrejme veľká dávka subjektivity podľa osobnej skúsenosti a veľakrát možno nedokážeme objektívne posúdiť skutočnosť(myslím tým lekársku odbornú starostlivosť) - čo je úplne prirodzené 😉

juzinka
15. sep 2008

Ahojte, ja sa musím tiež pripojiť k spokojným pacientkám kežmarskej pôrodnice. Rodila som, tam pred tromi týždňami cisárskym rezom /plánovaným/ a bola som veľmi spokojná. Musím pochváliť Mudr. Remeckého, ktorý sa o mňa staral v rizikovej poradni a taktiež robil sekciu, pôrod prebehol v absolútnom poriadku a na 5 deň som šla domov. Taktiež sestričky boli veľmi milé a ochotné ako na gyn. oddelení, tak aj na novorodeneckom. Ja som nemala problém s nikým s personálu, ale po prečítaní príspevku od srdiečka 0919, som ostala zhrozená so slzami v očiach prajem jej veľa síl, na ceste za spravodlivosťou a tí čo to pokašlali dúfam, že budú riadne potrestaní, lebo takto zničiť dieťatku a aj mamičke život, to je strašné, poznám ešte jeden prípad z tejto pôrodnice no ten sa skončil ešte tragickejšie ☹ ☹ ☹ .
Napriek tomu ako som písala ja som bola spokojná a šla by som tu rodiť znova, aj ďaľšie babatenko už neplánujem 😀 😀 😀

darty13
21. sep 2008

Ahojte ja som rodila v PP,bez toho aby som si vybavovala nejakeho doktora.....mala som stastie ze mal vtedy smenu Dr.Raucina a bola som spokojna.....rodila som zaciatkom decembra kedy v PP nemocnici prerabali,tak sa nam po chodbe prehanali robosi v monterkach.Bol tam hluk a este nas aj premiestnovali z jednej strany na druhu.Na sestricky sa nemozem stazovat,lebo sa fakt snazili.

tauta
23. okt 2008

Ahojte,po dlhšej dobe som sem nakukla,ale to čo píšete o pôrodnici v Kežmarku, ma veľmi zaskočilo.Žeby sa po roku čo som tam rodila,tak všetko zmenilo? Ja som bola veľmi spokojná s prístupom Mudr.Remeckého,ktorý sa ozaj veľmi dobre o nás staral,aj sestričky až na niektoré výnimky boli veľmi zlaté.Nestalo sa mi,žeby som ich niekde musela hľadať a chodili prefajčené.Je pravda,že na izbách,to som bola na polonadštandardej izbe,nešiel televízor,ale komu sa chce pozerať,keď má vedľa seba najkrajšie bábätko na svete.Ja som sa nevedela vynadívať.Mala som ťažší pôrod ale všetko dopadlo dobre,takže nemôžem sa sťažovať.Spolubývajúca bola na sekcii,ale nemala žiadne problémy,tak neviem u akého lekára srdiecko 0919 si rodila.Je to ozaj veľmi smutné a ak je to naozaj tak,tak s tým určite niečo urob.Prajem ti veľa síl a hlavne malému.

rinuska
31. okt 2008

ja som si nemohla nevšimnúť ,že zlé skúsenosti s kežmarskou pôrodnicou tu popisujú vačšinou prispievatelia s jedným , dvoma príspevkami , navyše anonymne a účelovo akoby im šlo len a len znemožniť túto nemocnicu , účelovo vyhľadávajú fóra o kežmarskej nemocnici a zaútočia 😅 😅 - ale môžem sa mýliť samozrejme - ja nechcem zhadzovať nikoho negatívnu skúsenosť 😉 ako som už písla , ja som bola pred rokom max. spokojná a pôjdem tam o pár tt znova.

katka17
15. nov 2008

Rinuska, nemyslím si, že tí čo majú len jeden.-dva príspevky to píšu len preto, aby znemožnili nemocnicu. Aj ja mám iný nick, ale radšej píšem pod iným nickom, lebo svet je predsa malý.....a Kežmarok ešte menší. Ja mám dobrú skúsenosť s Kežmarskou nemocnicou, ale myslím, že len vďaka tomu, že som rodila pri MUDr. Turňanskom. Fakt bol veľmi pozorný a okrem môjho manžela mi veľmi psychicky pomohol pri pôrode . Bohužiaľ tento lekár už v Kežmarku nie je. Dr. Remecký bol môj ošetrujúci lekár a správal sa veľmi milo, samozrejme o nadštandartnú pacientku, ale ked som ho stretla na chodbe, tak si ma ani nevšimol. 😒 😒 😒
Inak pán riaditeľ je strašne milý a ústretový a fakt sa snaží a všíma si aj pacientov. Len tí lekári 😒 😒 😒 😒 a aj niektoré sestričky po prebdenej noci by mohli byť milšie. Jedna na novorodeneckom, škoda že neviem jej meno, je hotová xantipa. Ostáva nám len dúfať, že sa dá nemocnica dokopy a zase bude fičať dalej. Ale nie kvôli ziskom, ale kvôli pacientom, a aby len stále prbúdalo tých spokojných pacientov.
Ale ak by som mala rodiť znovu, tak by som šla do Popradu, kde sú lekári z tej starej kežmarskej zostavy.
Inak to, že lekári v Kežmarku nechávajú prenášať pacientky až do 14 dní po termíne, je ešte zaužívané od MUDr. Bohmera, ktorý je teraz primárov v PP.
Slniečko je mi veľmi ľúto čo sa stalo malému pri pôrode. Držíme palčeky, aby sa to zlepšilo.

katka17
15. nov 2008

A inak ani ja som sa nestretla aby ma primár popradskej nemocnice vyšetroval bez rukavíc. Inak ak si ruky namočí do toho roztoku, tak sú 100% steriliné. Je to silne dezinfekčný roztok.

rinuska
15. nov 2008

katka , chápem , ja som len vychádzala z toho , že je zakázané mať viac nickov , ale inak s tebou súhlasím .
Ja som pri Turňanskom rodila pred rokom a o pozornosti nemohlo byť ani reči. Urobil si svoje nutné a zmizol , žiadna komunikácia , pozornosť atd. - to ale neznamená , že som nebola spokojná . Všetko je to subjektívne , lekári sú len ľudia , majú svoje nálady , svoje dni - ani ja nie som vždy milá a pozorná a usmiata.
A je pravda ,že tam bola jedna taká nemilá sestrička , taká staršia , odmeraná , ostrejšia -ale nejak som s nou oktrm pôrodu neprišla do styku . Pred 10 rokomi som rodila v Kežmarku pri starej zostave a bol to des , nevrlosť , odmeranosť , neprístupnosť , sestričky ešte horšie.

katka17
15. nov 2008

Vážne 😲 ? asi by som mala čítať aj podmienky fora 😖 😖 😖 😎 som fakt nevedela. ale aj tak nemám heslo k tomu prvému nicku, tak neviem čo s tým

Pred 10 rokmi? to bola asi zostava dr. Kopaničáka, že? tak to ti verím, že bola hrôza a des. Ja som túto zostavu nezažila, ale počula som.

Na túto novú kežmarskú zostavu nemôžem povedať nič zlé, len veľa zlého som počula. 😒

misic
15. nov 2008

Ahojte, neviem ako je to s kežmarskou nemocnicou, som pocula od mnohych chvalu ale pocula som aj velmi zle skusenosti...
Pred tym ako som sla rodit, prevazovali tie horsie, tak som sa rozhodla ist do Starej Lubovne a tam bolo uplne perfektne!!!
Takze ja sa staviam do pozicie neutral, ale poznam tam tri baby, ktore tam robia a tie su uplne skvele a s panom primarom som sa stretla raz, ked som bola na ctg a vtedy sa mi zdal dajaky divny, lebo sa ma 3x pytal, ze kedy mam termin 😅 som mu zakazdym povedala a okrem toho cely cas pozeral do mojej tehotenskej knizky. Ale inak sa spraval velmi milo...

scenery
1. dec 2008

Ahojte, Kezmarcanky... rozmyslala som, ci sa pridat do diskusie, ale podporila ma kamoska...
Som matkou skoro 4roc. dcerky, ktoru som rodila v KK. S podmienkami aj pristupom som bola spokojna, ale rozhodla som sa nabuduce niektore veci riesit inak (alebo riesit a nenechavat na nahodu). Teraz ma caka repete a tak predporodnu pripravu beriem dost vazne (ci uz masaze hradze, homeopatiu, aromoterapiu, relaxacne techniky, cvicenie a pod. - som zastancom prirodzenych porodov) a tak studium roznej literatury bolo uplne normalne. Za ten cas som dospela k nazoru, co chcem, co moze byt ( ak sa tomu nebude dat vyhnut - teda je akceptovatelne) a co je pre mna uplne nepripustne - napr. nastrih hradze. Nakolko patrim k tym akcnym maminam, porodny plan uz mam porieseny nejaky ten tyzden (este som si "odskocila" do BA, tak pre istotu, ak by som musela rodit tam 🙂). Tak isto som tieto veci riesila (nechcem nastrih - tak poctivo masirujem; chcem rodit na porod. stolicke, resp. v podrepe - posilujem nohy, trenujem panvove dno...). Citila som sa byt sebaistou rodickou, ktora zvladne situaciu a vie sa postavit za svoje potreby aj s patricnou argumentaciou (vedecky podlozenou). Proste doteraz som sa tesila na porod, lebo uz viem, ako "na to" (suhlasim, ze je to nieco, co sa neda naplanovat a moze sa to zvrhnut do najroznejsich komplikacii - ale v ziadnom pripade nedovolim, aby ich vyrobili lekari!). A tak s dokladmi a porodnym planom som vyrazila do KK za informaciami - za 4 roky sa vela moze zmenit... Podarilo sa mi stretnut s p. primarom ( co ma velmi potesilo, ved ked vam on povie ano, tazko mozu potom vasu ziadost odmietnut jeho kolegovia)... po odchde s ordinacie som mala prinajlepsom "zmiesane pocity" ( aj ked tento vyraz nevystihuje znepokojenie a frustraciu, ktoru som pocitovala). P. primar bol velmi mily a ochotny odpovedat na moje (blbe) otazky, ale mnohe jeho odpovede mi pripadali ako zo 70tych rokov - pocnuc o lepsom hojeni nastrihov hradze ako ruptur; o stadnartnom a nevyhnutnom zavedeni kanily do zili (pre istotu), o likvidacii skvelej porodnej stolicky (taky nizky stolcek na koniec 1. a zaciatok 2. doby porodnej) ktory som si pamatala od posledneho porodu (bohuzial, vtedy som mala dost dlhy porod a bola som dost vycerpana, aby som si nam trufla) - ved lekar musi mat dobry pristup k porodnym cestam a k sitiu (ako sa bude citit pacientka je asi vedlajsie). Dozvedela som sa, ze porodny plan nie je plan (plan je to co sa bude robit v 1., 2., atd. dobe porodnej), ale len to, co nechcem a takych tam maju kopu, teda moj nepotrebuje vidiet (to, ze by mi ho podpisal, som sa ani nepytala). A samozrejme, ze mi vyjdu v ustrety, ale ked uznaju za vhodne, tak si budu robit co chcu (pardon, co je nevyhnutne pre zachranu mna a dietata - lebo oni su zadpovedni a zachrania nas podla vlastnych predstav ci sa mi to bude pacit alebo nie!). Nemozem opomenut ani neotrasitelnu doveru k technike (monitorovanie ozvov a "odpor" vratit sa do stredoveku k odposluchu...). Z celeho stretnutia som mala pocit, ze cokolvek som doteraz urobila, aj tak to bolo zbytocne, lebo "oni" to vedia lepsie, na vsetko maju "vedecke" zdovodnenie a zachrania ma za kazdu cenu (pridte, mi to dieta z vas dostaneme, ci sa vam (rozumej mne alebo dietatu)to bude pacit alebo nie! A to som si este niekolko krat vypocula, ze oni su za nas zodpovedni a bolo mi naznacene, ze takymto pristupom len ohrozujem zivot dietata (resp. svoj). Korunou toho vsetkeho bolo, ze ma oslovoval titulom, tak som si pripadala ako "zbludila ovca" co sa dala nakazit morom volnomyslienkarstva, spiatocnictva, naturizmu ci hippies (asi nejaka sekta?) a vobec nemysli na dieta a lekarov, ktori nesu celu tarchu zodpovednosti na svojich ubohych pleciach (a ja, nehodna, by som chcela, aby sa pan doktor ku mne zohol alebo klakol a ja som si mohla zvrhlo vychutnat pomoc matky prirody vo forme gravitacie- napr v klaku alebo v podrepe). V kazdom pripade, finale sa bude odohravat na kresle s nohami hore (ved inak by som dietatu sedela na hlave). Samozrejme, mozem ist rodit inam... Spytat sa, ci ak sa partner s inou osobou pri porode bude striedat, ci budu musiet platit obaja som sa uz neodvazila... Po navrate domov som so slzami v ociach (zeby hormony) a hlavou dlaniach dumala, co teraz??? Ake mam moznosti, aby moj porod bol tym uzasnym intimnym zazitkom pre mna , mojho partnera a nase dietatko a nie len seriou medicinskych rutinnych ukonov bez ohladu na moje pocity a instinkty? Nechcem skoncit ako kamaratka, ktora "vdaka" odlisnej predstave o porode prilisnej iniciative lekarov skoncila na cisarskom reze... Citim sa byt zahnana do kuta... Chapem, ze kazdy ma svoje predstavy a ked jednemu vyhovuje maximalne nezasahovanie (pri prvom porode som prisla rano s odtecenou vodou a rodila som druhy den poobede), druhemu vyhovuje "akcia" (pridem- odrodim,, sup sup, len to "zbytocne " nenatahovat aj za cenu "drobneho nepohodlia" ako su napr. velmi bolestive kontrakcie po podani oxytocinu), ale ubija ma ta klasicka nadradenost nazoru lekara a vedy ako takej, ked pride na lamanie chleba. A darmo budem pripravena a silna, odhodlana hajit svoje zaujmy a mojho dietata ked aj tak budem ta posledna, ktorej sa bude niekto pytat. Citala so vyrok: "Ak neviete, z coho vyberat, nemate na vyber." Ale co, ak viete????

rosee
7. dec 2008

--scenery-- Zdravím Ťa a klobúk pred Tebou dole, čo si všetko absolvovala v rámci prípravy. Pripadá mi však, že Ti čosi chýba - roky skúseností na pôrodnom sále. Ja nie som lekárka a som úprimne rada, že pri svojej práci nemusím riešiť takéto problémy.
Najľahšie je zhadzovať lekárov, akí sa cítia utrápení a zodpovední za naše zdravie - ale keby si bola Ty lekárka zodpovedná za priebeh pôrodu - za matku aj dieťa - dovolila by si tej maminke, aby Ti diktovala, kedy a čo máš robiť? Ja som rodila v Poprade, tiež som mala určité predstavy a otázky k tomu, ako chcem, aby môj pôrod prebiehal. Vedela som, že lekár nemusí mať rovnaký názor ako ja. Našťastie - mali sme dosť času prebrať spoločne určité veci a v mnohých prípadoch som zvážila jeho argumenty a dala mu za pravdu. Porodila som úplne v pohode a dnes som rada, že som si dala povedať.
Niekedy obdivujem odvahu u maminiek, ktoré chcú rodiť napr. doma. Ja som asi príliš opatrná, ale čo keď sa niečo skomplikuje - čo potom, kým ma prevezú do nemocnice? A aj preto mi pripadalo trápne za každú cenu presadzovať niečo, čo sa páči mne a potom nechať lekára, nech si rieši problém, ktorý potom vznikne, ako chce. Resp. pripadalo mi to nielen trápne, ale aj nefér.
Samozrejme, máš právo na svoj názor a na svoje predstavy. Držím Ti palce, aby išlo všetko podľa Tvojich predstáv a hlavne, aby Ti všetko dobre dopadlo, nech už budeš rodiť kdekoľvek a u kohokoľvek.

rinuska
7. dec 2008

rosee , úplne s tebou súhlasím , mne naopak pripadá akési zbytočné pripraviť si pôrodný plán(nechcem tu ale pôsobiť nejak predpotopne) 😅 , ked viem , že sa bude diať čo sa má diať a akýkoľvek bude môj plán , vždy to dopadne podľa situácie. Môj plán spočíval v tom , že som pár sekund pred tlačením s obrovskými očami povedala , že nechcem nástrih 😀 -on povedal , že sa bude snažiť a bolo to - a nebolo treba , teraz som uvažovala o dule , lebo manžela k pôrodu nedostanem , lebo trápiť sa niekde vo vzdychárni po tme a sama , to tiež nie je bohviečo - aj ked koniec koncov o čo ide , pár hodín trápenia a je to ,aj ked dá sa to prežiť príjemnejšie - pre mna to však nie je nutné . Teraz len dúfam , že to nebude trvať dlho a nejakým pôrodným plánom sa vôbec nezťažujem - proste príde a porodím - budem musieť 😉 Akékoľvek požiadavky budem riešiť na mieste činu 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre