Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

domika9
18. feb 2010

zdenka aj ja chodím ku adamkovičovi 🙂

ja myslím že by ta neinformovali zle iba žeby nemali aktualne informacie ale ked chceš tak skus napísať email Ručinovi alebo Bomerevi
zdenka tak ktovie či sme sa tam niekedy netretli v čakarni 😉

zdenka_pp
18. feb 2010

Ktovie 😉 , najbližšie sa chystám 1.3.
Stále chodím v rozmedzí jedného mesiaca (do poradne), ale už by som predsa dávno mala chodiť častejšie, nie? Veď o čom to je, keď pôjdem toho 1.3., potom možno ešte raz a už budem rodiť!

zdenka_pp
18. feb 2010

Napísala som už aj Bohmerovi, tak dúfam, že odpovie. Vďaka za radu 🙂

domika9
18. feb 2010

ja tiež chodím cca raz za mesiac ale skoro medzi každou poradnou som tam bola vždy koli niečomu ale poradna cca raz za mesiac aj ja si myslím že by sa malo chodiť častejšie teraz idem 5.3 a vtedy ma vypíše na matersku
a o prítomnosť otca pri porode si sa nepytala? či netreba ísť vopred na kurz alebo poučenie?

ja som velmi spokijna s Adamkovičom je to moj 3 gynekolog a zatial najlepší a sestrička je zlatušik s takou som sa ešte v pp nestretla 😀

livike
18. feb 2010

Babi..
Ja som sa pýtala na kurze teraz na tú epidurálku...Tak vrchna mi radila sa zastaviť na 7.posch.za vrchnou sestričkou na Are...oni musia asi nejak poučiť rodičku dopredu...aké to má vyhody a nevyhody...alebo neviem...Ale pre istotu ja sa tam chystam tiež v pondelok po kurze zastaviť...Tak potom poviem čo chceli a či je potrebné nejaké vyšetrenie mať...

Ja som tiež do 34 tyzd.chodila 1x do mesiaca...Ale už teraz mam každy tyzden chodiť na poradnu...
Už mi robil prietoky v pondelok a nejaký výter a zobrali ešte krv na nejaké protilátky...

Zdenka..
napiš potom čo ti napisal Bohmer..ohladom epidurálky..som zvedavá..

domika9
18. feb 2010

jaj žienky ako vam trošku v dobrom zavidím že si možete dať epi ☹
ja nesmiem ☹ tak budem musieť bojovať naostro

zdenka_pp
18. feb 2010

Aj ja som zvedavá, či Bohmer odpíše, ale budem čakať aj na správy od teba Livika, že čo ti tam povedia...

Domika, prečo nemôžeš epidurál?
Na prítomnosť otca som sa nepýtala, už by to v dnešnej dobe mali brať ako samozrejmosť si myslím, ale aj tak sa chystám napísať si aspoň taký mini pôrodný plán, ktorý im ukážem, hneď jak prídem do pôrodnice. To by sa na príjme aj tak mali pýtať.

So sestričkou Spišákovou som aj ja spokojná, občas pôsobí popletene, ale je veľmi milá. S inými gynekológmi tu v PP ani nemám skúsenosť, keďže som sa sem len presťahovala, ale som počula od manželovej sesternice o Adamkovičovi, tak som šla rovno za ním. Hlavne mi šlo o to, aby ma kompletne vyšetril, keďže za takmer 4 roky sa ma neunúvali v Anglicku ani raz vyšetriť (zo spodu), tam mi len tabletky predpisovali rovno na celý rok, bez akýchkoľvek vyšetrení. Niečo ako prevencia im nič nehovorí.

domika9
18. feb 2010

nemožem lebo mam zlu zražanlivosť krvi a picham si injekcie na riedenie krvi a tak nesmiem lebo by som mohla zakrvacať do miechy kedže sa to picha ku chrbtici a tak by som mohla mať kompikacie

domika9
18. feb 2010

mne by mali aj porod po spravnosti načasovať aby som nezačala rodiť hned po pichnuti injekcie lebo by som mohla vykrvacať ale kedže ako prvorodička neporodim za hodinu ani za dve tak to až tak neriešim

zdenka_pp
18. feb 2010

Livika,
keď pôjdeš na Aro sa pýtať ohľadom epi, tak sa spýtaj, že vlastne keď ti vyprchá prvá dávka epi a dostaneš ďalšiu, či je to stále v tej cene tých 100 eur, alebo sa platí potom viac.
A kedy sa to vlastne platí, vpred, alebo až po. A či keď zaplatíš vpred a nakoniec epi nedostaneš, či ti vrátia peniaze. Viem, veľa otázok, ale keď ti povedia, že treba prísť tam osobne na poučenie, tak sa aj sama popýtam. Dik.

Domika,
moja krstná má tiež vrodenú poruchu zrážanlivosti krvi, ale keď mne robili testy, tak vraj bolo všetko ok.

domika9
18. feb 2010

zdenka ja som mala predtym potraty atd takže mne robili take trošku podrobnejšie vyšetrenia , ja si picham od začiatku tehotenstva

tami_tami
18. feb 2010

kamoska co rodila den po mne dostala epiduralku bez vysetreni- sa jej proste spytali ci ju chce ked uz mala velke bolesti a kedze chcela tak jej ju pichli... nic vopred jej nerobili... 😉

stamion
19. feb 2010

Ďakujem veeeeeeľmi pekne dievčatá za gratulácie 🙂 Všetkým nastávajúcim mamičkám držím palčeky aby ste to už mali za sebou,a aby ste mali krásne a zdravé detičky 😵 Môj hladoš len papá a papá,kojím ho,ale mám málo mlieka,tak ho musím dokrmovať bebou,tak po kojení vypije 90ml beby,a to má len týždeň.Budte radi že nerodíte cisárskym rezom,lebo s tým kojením po operácii je niečo hrozné,kým sa mlieko roztečie,keď mi ho sestričky doniesli na kojenie tak vždy spal,niekedy prišli až po 6-8 hodinách. Ale doma už si človek nájde ten režim. 😉

domika9
19. feb 2010

stamion presne preto kojenie som nechcela ísť na cisarsky lebo najskor to vyzeralo že budem musieť ísť ale našťastie z toho zišlo

dnes sme boli n a velky nakup pre drobca tak potom ku večeru hodím foto kočiara do albumu 😉

mariavall
19. feb 2010

domika - kde ste boli kupovat kociar? Ja rozmyslam nad tym Baby smile co mas tiez v albume alebo Camarelo Q12.

domika9
19. feb 2010

mariavavall akurat som sa pytala s tom obchode na ten baby smile lebo jedna kočka sa mi kazala tak 3 kombinacia tam stoji do 330 eur zaleží od kurzu a od autosedačky
boli sme v Polsku v Nowom Targu v obchode Baby Boo ked chceš možem ti dať aj presnu adresu
ten camarelo neviem kolko tam stoji ale maju tam vela takych kočiarov ako je baby smile - velma druhov podobnych asi 50 kočiarov ak nie viac tam maju a všetko na sklade , myslím že u nas v okolí taky obchod nenajdeš všetko len na objednavku podla katalogu že si to nemožeš ani pochytať ale hlavne plať tam maju vela veci a za super ceny

mariavall
19. feb 2010

domika - bud taka dobra a posli mi do IP tu adresu na kociare, my sa chystame do Polska na buduci tyzden, tiez mam toho na plane vela nakupit, urcite sa to oplati.

domika9
20. feb 2010

maš adrsu v ip 😉

mariavall
20. feb 2010

dakujem 😉

trinka
20. feb 2010

Ahojte dievčence, dlhšie som tu nebola pozrieť.... málo času, veľa práce 😒

Stamion gratulujem k synčekovi a prajem Vám všetko dobre! Hlavne veľa zdravíčka a hodne mliečka 😀

Neviete či Twiti už ma po? Dlhšie nepisala, takže sa už sa asi vytešuje v porodnici... 🙂

andrejkaa23
20. feb 2010

no nwm

stamion
20. feb 2010

Ďakujem Trinka, tiež som sa zaujímala o Twiti ale neviem čo je sňou. Keď som bola ja v nemocnici tak som ju tam nevidela,možno že sme sa minuli.A možno že už je aj doma len nemá čas na písanie. Ja som zo začiatku tiež nemala čas,ani teraz veľmi nemám ale stále sa musím pozrieť čo je nové s budúcimi mamičkami 😵 Práve papám vtáčie mlieko tak som zvedavá či budem mať dosť mlieka 😉

trinka
21. feb 2010

Mas pravdu Stamion... času je malo 😉 ale o to viac radosti, že?
Ako sa cítiš? Ja som na mliečko nepila nič extra, len spočiatku som veľa odsavala- po každom kojení. kolko mliecka odsajes, tolko sa utvorí. A terayňz sa odsavam len rano... (musim, lebo mala spinka aj 7 hodin) a obcas poobede. 😀

zdenka_pp
21. feb 2010

Ahojte baby, bola som cez víkend v Nowom Targu, bola som aj v obchode BabyCity (za kruháčom, ešte pred trhom), no tam som si nič nevybrala, mali dosť drahé veci. Mala som v pláne ísť aj do BabyBoo, no nakoniec som kúpila čo sa dalo na trhu (čo ma prekvapilo, predtým sa vybrať nedalo). Kúpila som kočík Baby Smile V max v 3-kombinácii za 300 eur (aj s taškou ku kočíku, pláštenkou a sieťkou proti hmyzu), klasickú postieľku s matracom (kokosovým) za 50 a perinku a vankúšik plus obliečky, baldachýn, hniezdo, vrecko za 35 eur. Držiak na baldachýn nám dali akože zdarma.
Zabudla som ale na prebaľovaciu podložku, tak možno niečo na nete nájdem.

domika9
21. feb 2010

zdenka tak super si tiež nakupila ja som ani nešla do toho baby city lebo niekde som čítala že je tam draho my sme boli cez týžden tak sme ani na trh nešli len rovno do baby boo a naspäť domov

tatianka.g
21. feb 2010

aj my sa chystame do Polska, takze to baby city je drahe? A mozete mi napisat kde je ten druhy obchod?

zdenka_pp
21. feb 2010

BabyBoo, Harcerska 7, 34-400, Nowy Targ, je to neďaleko trhu. Zadaj si adresu do nejakého vyhľadávača máp, nech ti ukáže cestu.

zdenka_pp
21. feb 2010

Domika, chcela som ísť aj do BabyBoo, ale my nemáme auto, išli sme len so švagrinou a jej mužom a on neznáša nákupy v Poľsku, takže sme boli radi, že sa nám to podarilo na trhu kúpiť. Počula som chvály na ten obchod, no možno inokedy. Ale už veľmi cestovať nechcem, neostáva mi veľa času a nechcela by som porodiť v Poľsku 😀 .

stamion
22. feb 2010

Dobre Zdenka že si nič nekúpila v Baby City,lebo tam majú naozaj drahé veci,najlacnejšie majú v Baby Boo,ale aj na trhu keď sa podarí zjednať s poliakmi. Ja som tiež kupovala veci aj kočiar v Baby Boo,a za také ceny že tu by som to kúpila po 1 ks a tam za tú cenu mám 2 až 3 kusy.Nenormálne rozdiely, a teraz to vidím aj na mlieku,malého dokrmujem bebou,a tu stojí 900g 16eur, a v poľsku stojí 9,45eur,tak isto čajíky,kaše, plienky všetko je o polovicu lacnejšie 😉 Chodíme do Leclerku v Nowom Targu,naozaj sa Vám oplatí ísť na nákup do Poľska 😵

zdenka_pp
22. feb 2010

Vďaka za radu Stamion, zatiaľ som sa v Leclerku na detské veci veľmi nezameriavala, max. sme kúpili nejaké potraviny a mäso. Ešteže do N. Targu je to blízko, len nám treba vlastné autíčko ☹ .

Dnes som dostala odpoveď od Bohmera ohľadom epidurálu:
Dobrý deň, ak máte záujem o epid. anestézu, je potrebné vyš. na
anesteziolog. ambul . -poliklinika 2.poschodie, č.d.213. Dostanete potrebné
informácie a zmluvu- je to platená služba. Ak sa pre EDA rozhodnete , po
príchode na pôr sál len oznámime anesteziológom, že je tu zmluvná pacientka
a EDA Vám podajú.

Tak som zvedavá, s čím príde Livika, keďže dnes sa mala ísť osobne popýtať, dúfam, že to večer hodí na net.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre